Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

MBLAQ

#1
MBLAQ

MBLAQ [ un acronim pentru Music Boys Live in Absolute Quality ] este o trupă de k-pop, din Coreea de Sud. Trupa a debutat pe 9 octombrie. Pe 14 octombrie, grupul a scos albumul single de debut ' Just BLAQ '. Pe 18 mai au scos al doilea single, ' Y '.

Membrii:

Seung Ho - Leader, vocal.
Name: Yang Seung Ho.
Birth: 16.10.1987, Seoul.

G.O - Main vocal.
Name: Jung Byung Hee.
Birth: 06.11.1987, Chang Won.

Joon - Vocal, dance.
Name: Lee Chang Sun.
Birth: 07.02.1988, Seoul.

Cheon Dung - Dance, rap.
Name: Park Sang Hyun.
Birth: 07.10.1990.

Mir - Rap.
Name: Bang Cheol Yong
Birth: 10.03.1991, Jang Seong.

Nyah, I love this band. ;x Cântă bine. Mir este simpatic, amuzant şi cute. Seung Ho este născut cu o zi după mine. Eu sunt pe 15 octombrie. Iar Joon... Oh, Joon, ilysfm. ;x Me lovez Joon soo much. He`s hot, cute and nice. Şi şii şiii zâmbetul lui mă face şi pe mine să zâmbesc. E adoraabiiiil. Îl ador. Mir iz cute and crazy. Meh lovez him. :3 Îmi plac dansurile lor. Şi chiar cântă bine live. Am ascultat live Oh Yeah şi îmi place foarte mult. I-am dat replay de o grămadă de ori. Melodiile mele preferate sunt Oh Yeah, Running & Running, 4 Ya Stereo şi Y.

Your opinion ?

Edit: @Paradox: Sorry, greÅŸeala mea.
[Imagine: 212ctp4.gif]
'Cause you are so beautiful
Nal sumsuiga haneun ne ibseul saranghandanmal oh
'Cause you are so beautiful
Nae geoteman meomulreo(keudae namanui).





















#2
Hmm, de cand i-am intalnit [asta doar din cauza ta kiddo 45 ] m-am indragostit de ei 21 Pot spune ca il ador pe Mir, desi uneori exagereaza -.-" cam prea mult, tot imi place de el. Cand am auzit ce fel de om e si ce lucruri ii plac, am zis ca il dau la schimb pt Thunder 24 dar m-am razgandit 15 deci Mir for ever my love. ^^

Melodiile lor sunt oarecum interesante, dar nu prea pun suflet la ele, dar imi plac enorm de mult "Into my heart", "Last luv", "One better day" si "G.O.O.D luv".

E o trupa ce merita ascultata, si merita adorata 15
~My dA!
~My twitter account!
My life, my soul, my inspiration --> Korean style
[Imagine: tumblr_lspwr4bMkI1qheiqqo1_400.png]

#3
Acuma ce faci imi dai in cap ? 45 mai bine taci si mergi pe burta 24

Well eu prima oara am dat de mBLAQ aaaamm....fix cand au debutat parca 21 pe youtube am dat de ei daca nu ma insel 21 .
Prima melodie a lor ascultata ofc ca a fost "Oh Yeah" care si acuma o mai ascult 15
Alte melodii ar fi One better day, G.O.O.D luv si Y :X

A da si sa nu uit preferatu` meu e Joon [ prima oara l`am zarit pe Mir cu ochisorii aia ai lui superbi 105 but i lam lasat lui mommy 21 ].De aceasta am ramas la Joon si am facut alegerea corecta.Corp,voce,zambet,cap[adica minte/creier XD] ce mai poti cere de la un baiat sa aiba ? =p~

O trupa de nota 10 :X
[center][Imagine: jgssig.jpg]
My Deviant xD
Mah' blog * ω *

Kpop -> my air ,my love , my everything :X
당신을 사랑합니다!
당신은 내 마약!
Love you ,my pervy boy ♥
[/center]

#4
Cand ma gandesc la trupa asta imi vine in cap inceputul lui Oh yeah : "Yeah... Amigos..." Cand am auzit asta pentru prima oara eram "lololol, wtf? Amigos?", si de atunci am luat o pauza maaare de la MBLAQ... Apoi, nu stiu prin ce minune am reascultat melodia, m-am indragostit de dans (that heartbeat move owns) and... Here I am.

Imi plac, pur si simplu. Cred ca dupa SHINee e singura trupa a carei componenti imi plac... TOTI. Come on, cine a vazut macar o parte din Idol army stie despre ce vorbesc. Fiecare dintre ei are cate ceva - Joon e carisma, Mir e dragalasenia, G.O. este seriozitatea, Seung Ho - adorabilitatea (Doamne, ce ooom!), iar Cheon Dung... Misterul, cred. Eu nu inteleg fiinta aia, serios.

Trebuie sa recunosc ca inca oscilez intre preferatul meu, desi inclin spre Mir sau Seung Ho (DA, stiu ca am set cu Joon, si ce?). A propos, ca tot veni vorba de membri... L-a vazut careva pe Joon in Ninja Assassin? Daca nu as fi stiut ca e el, nu l-as fi recunoscut... Plus ca are o engleza nu groaznica, asa cum o au majoritatea coreenilor. 9

LE ADOR BALADELE. Melodiile alea cretine de dragoste... Sunt atat de diferite si de dragalase... Acum ca le stiu albumul by heart, de abia astept un comeback. Desi tot "Oh yeah" e boss; am invatat si dansul (God, nu imi vine sa cred ca am zis asta...), e addictive rau.

P.S. Nami, conform datelor postate de tine, Seung Ho are treisprezece ani...
[Imagine: trexwalkn.gif]

#5
(11-09-2010, 09:55 PM)Alysu A scris: Sa stii ca el nu joaca in filmul asta, si nici n a jucat in nici un alt film... va juca, dar pana la anul nu il vei vedea intr-o nici o drama.

...se aud greierii. Nu ii auzi?

Nu ma refeream la Rain, ca nu sunt asa de cretina incat sa ii incurc. Il stii pe ala tinerel, mai chel, care voia sa fie asasinul in tineretea lui? Cel care se saruta cu tipa aia? Eeei? 5 Ala e Joon.

Uite, am gasit. Click me, Alysu.

Asa ca inainte sa contrazici ceva ce e corect, informeaza-te. Multumesc.
[Imagine: trexwalkn.gif]

#6
Whoah prima oară când am dat de ei ştiu că mă uitam la o melodie a celor de la B2ST,şi apărea acolo MBLAQ-Oh Yeah.
Numele m-a atras.Am dat click [curioasa de mine],şi m-am îndrăgostit pe loc de ei.Mai ales de Thunder şi G.O 4. Bine faza cu Joon când îşi ridică bluza e mortală 8 cel puţin eu o iubesc şi mă uit la videoclip de vreo 10 ori pe zi.Dacă nu mă uit fac despresie 21 Sau şi melodia trebuie s-o ascult 21 4 Ei sunt toţi foarte drăguţi :3 Thunder e un mic copilaş de care cred că s-ar îndrăgosti oricine :3

MBLAQ FIGHTING D:
Crazy-monkey-emoticon-192
[Imagine: musical_anime_girl_render_by_originalbos...d0bf7b.jpg]
[Imagine: Korn_Jonathan_Davis_Signature_by_TempaGF...3041e6.jpg]

#7
MBLAQ este trupa coreeană care m-a impulsionat să ascult k-pop . Oh Yeah e prima melodie coreeană pe care am ascultat-o şi să fiu sinceră , la început nu mi-a plăcut foarte mult , era ceva nou pentru mine , dar au început să îmi placă din ce în ce mai mult . Acum ador melodiile lor .
Preferaţii mei sunt Mir şi Joon . De Joon mi-a plăcut de prima dată când l-am văzut , mi se pare extrem de adorabil , iar Mir îmi place extrem de mult , este super cute :3 [ poate îmi place de el şi pentru că seamănă cu Hongki , dar en fin :]] ] . Ca şi melodii , îmi plac : G.O.O.D love , Y , Oh Yeah şi My Dream .
So yeah , I love them .

#8
[Imagine: 1mbjoon1004301o.gif][Imagine: 2mbsh100430do.gif][Imagine: mbcd1004301do.gif][Imagine: mbgo100430do.gif][Imagine: mbmir1004301do.gif]
Aceasta trupa este foarte talentana , ador melodia 엠블랙 - "Y" , este unda din favoritele mele Kpop bands si ma bucur ca si in Romania sunt fani care asculta acest gen de muzica . Cheon Dung si Joon sunt pur si siplu adorabili . C: Ty for posting this topic ❤
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~[Imagine: kuroshitsuji-2-ciel-sebastian_00104.jpg?w=450]
http://www.youtube.com/watch?v=rb5CXew9Kvs

#9
Ehh... trupa asta meritata ascultata. Mi se pare o trupa super okey si melodiile lor sunt frumoase. Imi plac mv-urile doar ca daca ar pune putin mai mult suflet uneori sa ne transmita vrun mesaj atunci chiar sar putea numii o trupa de nota zece.
Melodiile mele ' preferate ' de la ei: Y si Oh Yeah

Membrii trupei sunt... dragutei. Dar nimeni nu il intrece pe G.O si mustata aia a lui fenomenala.
"Forgive you? Why? It's not like I'm mad or anything. You were the one who got angry; just like you said, I was being too nosy. I've always been like that, not knowing my boundaries. I'm the type who'll water a plant til it drowns."
- Yokozawa Takafumi no Baai, vol. 2

#10
O să-i iau pe toţi la rând:

SeungHo: Ok, o să vi se pară ciudat, dar când am dat tde trupă, prima oară când l-am văzut l-am urât. Why? Nici eu nu ştiu, ştiu doar că o făceam şi mi se părea.... nu ştiu, anormal. Acum, pot să spun că-i printre preferaţii mei :3. Sau, că-l ador 4.

G.O: Hmmm, pe el l-am văzut prima oară într-o emisiune cu ei. Avea mustaţă. Mi se părea oribil. M-am uitat la toată emisiunea, şi mi-am dat seama că e foarte special. Acum, îl ador! Chiar cu sau fără mustaţă, el tot el rămâne :3

Joon: Prima oară pe el am pus ochii 4. Prea secsi să-mi scape. E cute câteodată, dar secsi altădată :]]. El e Joon :3

CheonDung/Thunder: A doua atracţie a mea. Zâmbetul lui... ah, ochii lui. E atât de cute. Seamănă cu sora lui foarte mult [ Sandara din 2ne1 ] .

Mir: The devil maknae [aşa-mi place mie să-i spun]. E cute! E foarte cute şi talentat, si... of, ce să mai zic? 4 ;3

So... 4 Sunt perfecţi toţi. Vreau să scoată un album single ceva... orice... dar, mai repede 4
Fighting :]
Trupa chiar merită ascultată şi apreciată.
Crazy-monkey-emoticon-192
[Imagine: musical_anime_girl_render_by_originalbos...d0bf7b.jpg]
[Imagine: Korn_Jonathan_Davis_Signature_by_TempaGF...3041e6.jpg]




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)