Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Roşul tău în seringa mea

#17
toamna -- toamnă
nu îmi va refuza te asigur. -- nu îmi va refuza, te asigur ( virgula te rigoare, Miss )
daia = d'aia
o ÅŸtii fata ce -- o ÅŸtii, fata ce... ( virgulaaa )
au am o propunere -- well.. ăă, ce? " am eu o propunere"! ?
Ce credeţi. - Ce credeţi? ( semnul întrebării )
fpcut -- făcut
Ridic fericit să o aud receptorul şi spun :-- exprimarea este relativ corectă dar nu se aude prea bine, Ridic receptorul, fericit să o aud şi spun : ( parcă sună mai bine, depinde , e subiectivă corectarea asta ) .

Astea sunt greşelile pe care le-am văzut. Ai grăbit reacţia lui David când a îmbrăţişat-o pe Giulia, adică nu ai descris pe atât de bine pe cât situaţia ar fi cerut-o, ceva sentimente - lipsesc acolo , nu ştiu de ce dar nu ai găsit suspansul şi emoţia potrivită. Apoi, o chestie care nu a fost excepţională, atunci când i-a făcut propunerea aia, la fel , faza cu descrierea , era nevoie de o emoţie puternică, izbitoare, de neînţeles - a lipsit, cât şi faza cu " nu voiam să mă urască" de ce? trebuia să îşi pună nişte semne de îndoială, cel puţin aşa cred că ar fi ieşit mai bine.

În rest, capitolul a fost mega tare :)) şi amuzant, doamne, cel mai mult mi-a plăcut discuţia dintre David cu maică-sa * laughs * pe bune, a fost foarte tare, aia vorbea, vorbea, vorbea, şi dacă nu o oprea David nu cred că mai tăcea, în veeeci!
Citat:Haide scumpule că eşti slab parcă ai fi o scobitoare. Nu semeni cu taică-tu el e dolofan rău, tu eşti aşa slab încât te bate vântu de te ia de pe stradă.
Am râs atât de tare aici încât credeam că nu o să mă mai opresc. Eram tare prost dispusă dar asta m-a făcut să mă simt într-un fel mai bine, moral vorbin. M-a făcut să râd so I loved that. A fost foarte amuzant, clar , te pricepi la asta. Discuţia a fost relatată perfect. Ai un dialog super, îmi place mult <3 mari greşeli nu ai oricum.
Ăăăh şi îmi place numele întreg al lui David. Ca de obicei, capitolul s-a citit uşor şi a fost plăcut şi totodată foarte relaxant. Îmi place povestea voastră. Succes la noul capitol, baftă şi toate lucrurile de rigoare.

Încep să îl ador pe David, he's so sweet <3



Răspunsuri în acest subiect
Roşul tău în seringa mea - de Flash - 21-08-2010, 01:05 PM
RE: Roşul tău în seringa mea [ by Deea and Lynn ] - de Teh - 24-08-2010, 08:27 PM
RE: Roşul tău în seringa mea - de Flash - 10-04-2011, 07:30 PM
RE: Roşul tău în seringa mea - de Khonsu - 10-04-2011, 10:23 PM
RE: Roşul tău în seringa mea - de Flash - 11-04-2011, 07:46 PM
RE: Roşul tău în seringa mea - de Ymequa - 11-04-2011, 08:44 PM
RE: Roşul tău în seringa mea - de Ash. - 11-04-2011, 09:17 PM
RE: Roşul tău în seringa mea - de Khonsu - 13-04-2011, 04:50 PM
RE: Roşul tău în seringa mea - de Flash - 18-12-2011, 08:53 PM
RE: Roşul tău în seringa mea - de Flash - 02-01-2012, 11:16 PM
RE: Roşul tău în seringa mea - de Daria - 02-01-2012, 11:51 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)