Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Clisee de toate felurile in anime.

#3
Hmm si acum si eu (ceea ce imi trece prin minte acum inafara de cele spuse mai sus)

1.Urasc ca in majoritatea animeurilor personajul negativ moare sau este distrus apoi apare altul si tot asa.
2.Unele personaje mor in timpul desfasurari actiunii, se sacrifica pentru cel drag sau pentru orice fel de personaj care apare.
3.Animalele de companie, din cate am observat in multe animeuri exista vreun animal de companie care apare si da amuzament din cate imi amintesc , pisicile predominau21 de ex in Inuyasha, Povesti cu fantome (era chiar personaj atunci nu stiu daca se pune da in fine) , Tokyo mew mew , Fushigi Yuugi s.a.
4.Exista vreun afemeiat21 , asta am mai realizat ca e imposibil sa nu existe vreun afemeiat catusi de putin asa acolo.
5.Transformarile din fata normala in super erou sau in vreo creatura sau orice altceva decat normal. Cele mai des intalnite in animeuri. Vesnic inainte de vreo lupta apare o melodie si fazele in care isi schimba hainele si devin super puternice21.
6. Dragoste la prima vedere (in multe animeuri) se vad , se plac, se indragostesc, se iubesc, si asa raman cu exceptia cazului in care se mai intampla ceva106


Cam atata deocamdata daca mai e ceva dau edit sau postez dupa altcineva. Smile
Am invatat ca trecutul si circumstantele ti-ar putea
influenta personalitatea,
Dar ca TU esti responsabil pentru ceea ce devii.

Am invatat ca doi oameni pot privi acelasi lucru,
Si pot vedea ceva total diferit
Am invatat ca viata iti poate fi schimbata in cateva
ore,
De catre oameni care nici nu te cunosc.
Am invatat ca si atunci cand crezi ca nu mai ai
nimic de dat,
Cand te striga un prieten, vei gasi puterea de a-l
ajuta.
Am invatat sa iubesc
Ca sa pot sa fiu iubita.




The rest is still Unrwitten



Răspunsuri în acest subiect
RE: Clisee de toate felurile in anime - de ^^Lorraine^^ - 24-08-2010, 12:36 AM
RE: Clisee de toate felurile in anime. - de Aggie - 04-07-2014, 06:23 PM
RE: Clisee de toate felurile in anime. - de TLDR - 07-01-2016, 11:25 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Breakout Anime News: Nihonomaru anime&manga Database! ellymate 0 5.272 15-09-2013, 01:34 PM
Ultimul răspuns: ellymate


Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)