Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Familia de pe zup.

#41
Citat:dupa care incepi sa ma stresezi, ma duc sa te reportez la un mod/admin (lol !! cine e albitru intre 2 mozi si 2 admini?) iti iei warn/ban si te calmezi. end-of-story
Tan unora le e frica de mozi / admini si nu se duc 21

Citat:@Lynnu: sau ii chemi pe Kashim si Loula (si vine zi Zuppy) si le rapim cainele
Daca te chem pe tine fug toti. Le e frica de tine 15


PS : Ah nu stiu, s-au strans parerile generale aici. Nu prea am inteles ce ai vrut sa spui akadella. Ce legatura are modul cu boc si subiectul de discutie o.O''
-

#42
(18-08-2010, 01:03 AM)Tan A scris:
(17-08-2010, 11:16 PM)dark_anime A scris:
Citat:dupa care incepi sa ma stresezi, ma duc sa te reportez la un mod/admin (lol !! cine e albitru intre 2 mozi si 2 admini?) iti iei warn/ban si te calmezi. end-of-story
pe ce sa iti iei ma ban, ca ii zici la user "BAH NU TE LUA DE MINEH CA TE IEI DE EL BAH" ? 21 n-am vazut pana acum chestia asta.

daca tot ce face "familia" e sa iti zica "ce te iei de X ca e <grad de rudenie> cu mine?" atunci ii iau frumos de manuta, si le arat originea, si ii invit sa mearga acolo, dupa care uit ca s-a petrecut ceva.

in schimb daca sar 5 oameni si spameaza excesiv un topic si fac atac la persoana... asta e suficient motiv pt ban Smile
Dar se poate si fara atac la persoana. Gandeste-te ce aiurea ar fi ca in fiecare zi 5 oameni sa-ti dea reputatie-- (asta daca te-ar interesa reputatia) si ar fi contra orice ai zice tu pe forum. Nu-i motiv de ban,

Concluzia:
Citat:Ba fratilor, treziti-va! e VIRTUAL, intelegeti cuvantul? Nimic real!

@Lynnu: 19
stiu, nu-ti iese totul mereu, dar azi intra

#43
okay astea fiind spuse nu avem de ce să ne mai lolăim atât.

PS : E vina lui Kashim. Aici, Aici !!!
-

#44
Familiile astea sunt o chestie mai mult sau mai putin distractiva (pentru unii).
Nu vad care ar fi problema atata timp cat nu ar afecta direct alti utilizatori.

Eu unul gasesc putin cam stupida faza asta (ma refer la gest in sine, nu la userii care practica jocul de-a familia), dar asta e din cauza ca sunt si putin mai in varsta, cel putin raportat la marea majoritate a celor de pe forum.
Pe de alta parte, poate pentru cineva mai tanar (in jur de 14-15 ani sa zic, poate si mai mult), e distractiv sa aiba un frate sau o sora virtuala, mai ales in conditiile in care e singur la parinti sau are frati/surori cu care nu se intelege. In plus, "gestul" asta poate fi folosit si ca sa indice o prietenie ceva mai puternica: una e sa fii prieten cu x, alta e sa fii fratele sau sis-ul lui.

Obiectiv vorbind, mi se pare o idee draguta ca sunt oameni carora le place sa pretinda ca fac parte din aceeasi familie. Singura problema consta in manifestarile lor, care pot fi intr-adevar enervante. Dar atat, in rest mi se pare ca se exagereaza putin.




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)