Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

B Gata H Kei

#1
Mi-a luat ceva pana sa ma hotarasc intre Ecchi si Comedie so ...

[Imagine: 22219.jpg]

Yamada este o fata de 15 ani ce tocmai a intrat in Liceul Takizawa.Ea este considerata usor ca fiind foarte frumoasa dar ea are o singura problema cu propriul ei corp; ea crede ca vaginul ei arata ciudat si este foarte preocupata de acest aspect. Cand intra in liceu, aceasta viseaza sa aibe sex cazual cu 100 de barbati dar aici exista o problema, ea crezand ca un partener experimentat o sa isi bata joc de cum vaginul ei arata sau de faptul ca este virgina.Aceasta gaseste solutia salvatoare in Kosuda Takashi, un virgin ca si ea si care Yamada crede ca o va ajuta sa treaca la parteneri mai experimentati.

Anime-ul ar 12 episoade dar nu pot spune ca te plictisesti, pe mine una m-a facut sa rad, sn hohote chiar la unele faze. Mi se pare un anime destul de bun ai merita sa fie vazut. Daca l-ati vazut m-ar bucura sa citesc parerile voastre, daca nu l-ati vazut inca vi-l recomand. :]
[Imagine: 9qh35v.jpg]

#2
L-am vazut acum mult timp, insa mi-a placut destul de mult.
Cu siguranta ma binedispus pentru cateva zile. M-am prapadit de ras de la inceput pana la sfarsitul anime-ului.
Tipa era incredibila, iar baiatul un papa lapte, genul de combinatie trasnita.
Il recomand tuturor celor care au chef de o portie de ras pe cinste. Sau daca vrei sa afli ce minte nastrusnica poate avea o fata sau perspectiva unui baiat cat de cat cu capul pe umeri.

#3
Am avut o cunostiinta careia ii placeau la nebunie anime-urile ecchi si atunci mi-am facut datoria de a-i oferi o lista cu posibile victime. Primind feedback atat de bun de la el in ceea ce priveste seria si fiind asa de scurta am zis sa-i dau o sansa. Nu s-a ridicat intocmai la asteptarile mele si nici nu a fost din cale afara de amuzant incat sa rad non-stop, a fost chiar frustrant avand in vedere ca tipul, Kosuda era parca trecut prin masina de spalat majoritatea timpului.

Iar grijile lui Yamada fata de partile ei feminine desi mi s-au parut amuzante la inceput, ajunsesera sa ma dispere.

Speram la un umor mai proaspat, si m-am ales cu o comedie slabuta spre buna, un personaj tsundere, adolescentul frustrat care nu stie cum sa ajunga la tipa si prietena din copilarie cu sanii exagerati de mari, care e total pe langa.

Ultimul episod a fost amuzant desi imi venea sa-mi dau o palma peste frunte pentru ca scopul nu a fost atins nici macar la sfarsitul scurtei serii.

Atata potential irosit...
[Imagine: sigforme.png]


probabil n-ai primit niciodata
telegramele mele sau poate
nu credeai ca e vital cand
lumea mea se descompunea
in ceasuri si goluri
de mine

au imbatranit in cadente
si sentimentele mele
sub greutatea
atator vieti netraite...


Clicky

#4
Eu momentan am ajuns cam la episodul 4 cu anime-ul asta si pot sa afirm ca-mi place pana aici. Nu-mi vine sa cred ca spun asta, din moment ce evit aproape tot ce tine de ecchi (singurul lucru pe care il urasc mai mult decat ecchi este probabil mecha). La fel ca si Arya, seria mi-a fost recomandata tot de un prieten, care mi-a explicat asa in mare cam despre ce este vorba. Ca idee mi se pare ceva nou, in sensul ca nu gasesti prea multe serii in care sa se vorbeasca in mod deschis despre sex (mai ales iontr-un mod atat de lejer si amuzant). Despre personaje nu prea pot sa ma pronunt din ce am vazut pana acum, dar nu ma astept la nimic iesit din comun. Per total nu am prea mari asteptari de la seria asta si sunt constienta ca probabil singurul punct forte este ideea ceva mai originala. Ramane de vazut insa.

#5
Daca razi in hohote la propiile glume si nimeni altcineva nu face asta te vei simti bine sa vezi anime-ul asta.
Plot-ul a fost interesant. La partea cu comedia au reusit sa faca ceva doar in primele si ultimele episoade dar tinand cont ca este un anime de doar 12 episoade nu e chiar rau.
Ma asteptam sa se indrepte mult mai mult spre romance pe parcursul seriei dar ma bucur intr-un fel ca n-au facuto.
Mult mai amuzant daca nu il vezi singur.
P.S: Sexgods are nice
Elda Taluta
Sarks Sark
Ark Alks




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)