Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Reset ~explicit content/18+~

#4
Hello fetelor, puteam sa lipsesc eu de la un fic yaoi? Nu, in niciun caz . Mai ales fiindca cunosc una din autoare, pe a doua sper sa am placerea de a o cunoaste in curand.
Lasand asta, fiindca aveti doua capitole o sa le comentez pe rand , pot nu?- asa poate nu mi se mai sterge postu.....
App melodia de op e super, felicitari si personajele sunt: iamyyyy
Capitolul 1 : Vignette ai un stil frumos in care abordezi lucrurile, cu multa flexibiliatate si cu o usurinta notabila- asa mi se pare. Spui lucrurile intr-un mod elegant, deci : placut. Imi plac descrierile, desi nu sunt chiar fana, sunt frumoase si pot sa imi imaginez ceea ce relatezi .
Imi place ca ai abordat intr-un mod indirect modul cum gandeste, adica nu ii era scarba de ceea ce facea la bar, sau nu o facea din sila, adica era ceva normal banal, nu a luat-o ca pe ceva "sarit de pe fix" . Plus ca spune in mod direct ca e homosexual daca vrea sa se culce cu cel ce i-a furat primul kiss , e ca lumea, adica imi place ca accepta si ca e ceva absolut normal- nu ca nu ar fi, nu? . Inca ceva imi place numele lui .
Ce nu as da sa fie si un asemenea bar si la noi, dar mai bine nu, nu vreau sa imi imaginez ce specimene ar fi aici la noi, dar revenind la fic, imi place ideea muncii lui nocturne . E atragatoare- chiar foarte( as pune o fata perversa aici , dar mi-am interzis sa o fac)
Sa inteleg ca a avut o mica "aventura" nu prea incurcata cu acel prim baiat din viata lui , hm? Ce adorabil.
Ce nu as da sa il vad in pantaloni turcoaz o culoare divina...ahh..Ce tare a fost remarca lui in oglinda, m-a facut sa izbucnesc in ras. Ah, incep sa il plac din ce in ce mai mult, pur si simplu minunat.
Kevin, ai? Ahhh....mi-l poate imprumuta mie daca arata bine? Hmm? Poate???? Daca
Yuyo nu il vreau, eu sunt dispusa sa il vrea, daca e si el asiatic si asa simpatic, vreeauu si euuuuuu
Acadea, acadea, acadea, nu e corect, de ce acum cand magazinele sunt inchise ati pomenit de acadele , mi se face pofta, saliveeeezzzzz dupa mai multe dar si dupa acadele
Ce bombonica mai e scumpu asta , ahhh.
Primul capitol mi-a placut, se vede nu? Vignette imi place capitolul si iti urez succes la scris. Promit ca o sa mai trec pe aici....Kisssuuuuuu

Capitolul doi: Mistuuu, sti ca te iubesc nu? Stii ca ceea ce scrii tu pentru mine e ca un dorg, sunt dependete, e ceva mai presus , e ceva divin, pur si simplu sunt obsedata , dar cred ca stiai. Hei nu e vina mea ca tu ma vrajesti, intr-un mod ce cuprinde toate modurile( vorbeam si eu asa, si aici as pune o fata perversa) -hihihi .
Personajul tau prin primele randuri deja mi-am inchipuit ca e genul ala fatal, indistructibil( sper ca am scris bine cuvantul) , puternic si fabulos , genul de care sunt sigura ca ma voi indragostii....- nu ca ar fi ceva nou.
Ah....Mitsuuuu ce rea esti, adica stii mereu ai niste descrieri care ma absorb, care ma fascineaza. Ma droghezi!! Ar trebui sa fie ilegal, stii? Adica cum poti sa faci asta din mine, dintr-o fiinta atat de nevinovata si incenta ca mine, cum poti sa ma faci sa adoooor ceea ce scrii, sa devin dependenta dupa asa ceva. Practiv o obsedata, ce mai. dar sa nu crezi ca ma plang, din contra, vreau sa iti cer mai mult si mai mult, ti-am zis doar k sunt obsedata, si din vina ta!
Off, tipul asta e nebun, asa nebun cum sunt eu dupa el , cum am inceput sa fiu. Imi place. De fapt nu. Am mintit. Nu il plac. Il iubeeeesccccccc.....offf....
Ahhh ce sadic, si eu sunt o psihopata ca il iubesc asa sadic si nebun, si adorabil.
De ce oare nu pot primi si eu un baiat asa? Hm? Adica ce? Plus ca sarbatorile sunt aproape nu? ehh..nu chiar aproape, dar vreau si eu unu ca el, vrrreeeaaauuu
Un capitol absolut fermecator, minunat, nu prea as putea descrie ce vreau sa spun dar am sa incerc.
E ca atunci cand esti prins intr-o capcana dulce, atat de dulce si totusi nu indrajuns, o capcana pe care ai vrea sa fie foarte dulce, extraordinal de dulce si desi se induceste din ce in ce mai mult nu apare starea aceea de greata ci din contra apare senzatia aia ca nu e indrajuns, ca vrie mai mult si mai mult. O capcana pe care incepi sa o adori , pe care incepi sa o placi, care desi se numeste capcana e ceva ce tie iti place, ceva ce tu accepti, ceva ce tu vrei, ceva ce trebuie sa ai...Intelegi??? EU sper...dar asa as putea descrie eu...o particica din ce simpt...
Mi-a placut. O idee superba, originala , si as putea spune sigur: unica. Eu sper sa postati repede si stiti, sa nu ma omorati, macar tineti-ma in viata pana citesc si eu toata aceasta poveste da? Va roooooggg
Hugggz si kiissssu!
[Imagine: innocentlovesig.png]
"Only I know your pain…
Your uncertainty…
Your loneliness…
If only we could be toghether forever.
I’ll say it as many times as you wish.
I will not betray you!"
— Luka Crosszeria




Răspunsuri în acest subiect
Reset ~explicit content/18+~ - de Vignette - 13-08-2010, 05:25 PM
RE: Reset ~explicit content/18+~ - de Kido - 13-08-2010, 07:00 PM
RE: Reset ~explicit content/18+~ - de Yaku-chin - 13-08-2010, 10:39 PM
RE: Reset ~explicit content/18+~ - de Vignette - 14-08-2010, 03:12 PM
RE: Reset ~explicit content/18+~ - de Yaku-chin - 14-08-2010, 03:23 PM
RE: Reset ~explicit content/18+~ - de Yaku-chin - 15-08-2010, 10:10 PM
RE: Reset ~explicit content/18+~ - de Vignette - 16-08-2010, 02:49 AM
RE: Reset ~explicit content/18+~ - de Luzer - 16-08-2010, 02:36 PM
RE: Reset ~explicit content/18+~ - de akadella - 29-08-2010, 10:51 PM
RE: Reset ~explicit content/18+~ - de Yaku-chin - 30-08-2010, 10:49 PM
RE: Reset ~explicit content/18+~ - de Vignette - 03-09-2010, 01:52 PM
RE: Reset ~explicit content/18+~ - de Yaku-chin - 04-09-2010, 01:50 PM
RE: Reset ~explicit content/18+~ - de Drama Queen - 13-10-2010, 02:53 AM
RE: Reset ~explicit content/18+~ - de Addeh - 04-01-2011, 11:56 AM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Jocul de-a dragostea [+18] [explicit content] DeeXD 13 8.667 10-05-2009, 08:15 AM
Ultimul răspuns: Yumina


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)