Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Au ajuns americanii in '69 pe Luna?

#11
Tzahranul sunt de acord cu tine dar sa nu uitam ca in 69 intoarcerea pe pamant se facea cu ajutorul capsulelor cu parasute nu cu navete ca acum. Oricum in americani nu o sa am incredere niciodata. Imi sustin opinia, de ce sa sistezi urmatoarele plecari pe luna, mai ales cand poti demara cercetari aprofundate poate chiar colonizarea. Mai ales acum cand ne cam inmultim ca iepurii.

If I cannot smoke in heaven, then I shall not go.

#12
You kiddding me, right? 21

Şi eu chiar credeam în chestia aia, cum că ar fi ajuns ei pe lună. Adică americanii erau 'ameninţaţi' serios de ruşi, dacă chiar au ajuns să facă asta. Etoo mi se pare destul de stupid să faci asta, deci până la urmă americanii nu sunt chiar aşa de tari cum se spune.
De curiozitate am să văd şi primul film. Also, vă dau dreptate cu steagul şi umbrele. Şi touşi de ce au minţit ? Ca să ce ?
Până la urmă doar ei ştiu adevărul 22. foarte tare imaginea : ))
[Imagine: guitargirlsignature.png]
Mulţumesc Alysu : o3

- eÅŸti piraat?
- nu supă la plic : ))

#13
Am vorbit despre asta asta la istorie lol. Si prfoul ne-a spus la fel, ca nu au ajuns pe luna, si ne-a zis toate chestiile alea cu steagul care flutura fara vant 24, umbre, stele, si etc.
Americanii au facut asta doar ca sa-i "impresioneze" pe rusi, avand in vedere ca pe atunci cele 2 tari erau in "Razboiul Rece" daca mai tin bine minte, si cum nu era un razboi propriu-zis, fiecare tara vroia sa fie peste cealalta din punct de vedere tehnologic, militar, economic, etc. Asa ca na, au trecut si la chestia cu oamenii si cateii pe Luna 24.
[Imagine: baru.png]
We touch I feel a rush, we clutch it isn't much
But it's enough to make me wonder whats in store for us
It's lust, it's torturous, you must be a sorceress
'Cause you just, did the impossible, gained my trust
Don't play games it'll be dangerous if you fu*k me over
'Cause if I get burnt imma show you what it's like to hurt
'Cause I been treated like dirt before you
And love is "evol", spell it backwards I'll show you

Nobody knows me I'm cold walk down this road all alone
It's no one's fault but my own, it's the path I've chosen to go


Don't click! Dangerous!

#14
Am vazut multe documentare/emisiuni/talk show-uri care discutau de calcatul pe luna in '69. Unii ziceau ca e adevarat ca au ajuns pe luna, altii nu. Aceleasi motive ca ar fi fals: steagul flutura, umbrele nu bateau corect etc. Dar in unul din documentare am observat cea mai mare greseala dintre toate: cum cei NASA comunicau cu cei de pe nava. In timp real, fara timpul necesar de asteptare pana cand undele radio ajungeau pe luna si inapoi. So yea' it's a fake thing.
I laik pie... and beer... period.

#15
Dupa mine e fake . Motivele au fost enumerate si in posturile de mai sus : steacul care flutura , umbrele gresite , comunicarea "instant" . Soo... acu vreo doi ani imi spusese cineva ( tata parca) in ce studiouri se presupune ca filmasera , insa acum am uitat , asa ca nu voi scoate numele din ce imi amintesc. Anyway sunt complet de acord cu faza " voiau doar sa-i impresioneze pe rusi".
[Imagine: fgdhdr.png]

Tnx Nibbles


Stay by my side . I won\' t let you down . I\' ll never betray you . Call my name and I\' ll save you from the dark . You know I\'m never far .

I\' ll say it as many time as you need : I love you . You are my superstar <3

Nothing can\' t stop me from loving you

#16
Asta incepe sa sune a Transformers.Stiti, in partea a treia cand americanii stateau bine mersi in White House pana li se comunica ca a avut loc un impact lunar si toata lumea s-a dus si a inceput sa pregateasca chestii ca sa plece astronautii in spatiu sub pretextul ca insfarsit a avansat destul tehnologia.Pe naiba ! Astronautii erau agenti si aveau o misiuna top secret de a inspecta nava cazuta , sperand sa descopere un alien.SI cica intreruperea aceea de semnal fusese practic cauzata de cei de la nush ce sector secret, ca sa-i lase pe astronauti sa-si desfasoare misiunea.Acum intrebarea este ... ce s-a intamplat??? Voi chiar credeti ca oamenii au vrut pur si simplu sa plece acolo ca intr-o calatorie ? Si daca ne gandim bine, daca in 69 am fi ajuns pe Luna , atunci in 2012 am putea ajunge Jupiter, doar ca nimanui nu-i pasa.Deci ori a fost ceva care sa-i determine sa mearga pe Luna ( sau poate a fost o simpla intrecere cu Rusia care vroia sa ajunga prima pe Luna , nu se stie) , fie nici macar n-au putut sa bata Rusii si au facut un filmulet prin care sa faca ca vai doamne, americanii sunt cei ma tari.Parerea mea este ca nush ce sa cred cu toate chestiile pe care lumea le ascunde
[Imagine: ItachiSig.jpg]






#17

#18
Am facut rost de o idee si mai interesanta cu privire la unul dintre oamenii ce sustin ca au fost intr-adevar pe luna. Conform ''Astronauts Gone Wild'' incepand de la altitudinea de 1500 de kilometri si ajungad pana la 40000 de kilometri deasupra Pamantului, exista o zona plina de radiatii puternice sub numele de centura ``Van Allen``. Misiunile spatiale cu oameni din 1961 pana in prezent au avut loc sub acest camp de care am amintit. Mercury, Gemini, Soiuz, Skylab si Space Shuttle, toate s-au mentinut sub cei 1500 de kilometri, mai putin ``Apollo``, care se presupune ca ar fi ajuns pe Luna.
In 98', Space Shuttle a zburat pana la o altitudine de aproximativ 500 de kilometri, una dintre cele mai inalte altitudini atinse vreodata, dar cu 1000 de km sub zona impanzita de centura de radiatii van Allen. Nu stiu cat de bine ar putea fi inteleasa ideea cum ca radiatiile le-ar fi provocat flash-uri de lumina sub forma stelelor cazatoare chiar si avand ochii inchisi, fiindca ar fi patruns invelisul navei, invelisul costumului protector, ca mai apoi sa ajunga pana la retina... dar ideea generala este aceea ca radiatiile sunt suficient de puternice incat sa ucida astronautii care incearca sa treaca de aceasta centura,actualele invelisuri protectoare fiind absolut inutile.

O s???? mai cercetez, dar sunt sigur c???? ????eful NASA a m????rturisit f????r???? s????-????i dea seam???? c???? omenirea nu se poate ????i implicit nu s-a putut aventura ?????? spa????iu la mai mult de 400 de kilometri, p????????? ce nu se va g????si o modalitate optim???? de a traversa centura de radia????ii mortale. Ironia face ca ?????? urm???? cu vreo 25 de ani s???? se fi trimis cu succes 27 de astronau????i cu mult dincolo de centura fatal????, ajung?????d p????????? pe Lun????(care se afl???? la c?????eva sute de mii de km distan????????).
Dac???? g????sesc materialul video cu acest ????ef, ?????? cazul ?????? care exist????... s-ar putea ca majoritatea s???? ????????i ??????toarc???? punctul de vedere la cel ?????? care oamenii nu au p????????it absolut NICIODAT???? pe suprafa????a Lunii?

#19

La felul in care se discuta aici despre Razboiul Rece - ma rog, nu toata lumea - nici n-as scrie ceva. Am citit chiar ca profu' de istorie are aceeasi parere cu a scepticilor. LOL. Inseamna ca e cool - cum s-ar zice. Apoi, cum sa aiba costume antiradiatii in '69? Ca si cum atunci eram in epoca de piatra, iar istoria nu inregistrase inca efectele devastatoare ale bombei atomice deja. Cercetarile in domeniu nu se puteau face efectiv, fiindca abia coborasem din copac! Ca o dovada a faptului ca oamenii au cam trecut prin acele radiatii cosmice am putea sa amintim: destui astronauti implicati in misiuni de aselenizare au murit de cancer. Coincidenta? Poate...

Acu' stiti cum se zice. Fiecare crede ce vrea. Doar ca inainte sa va aruncati asa opinia... mai bine mai cititi. Sau uitati-va la niste documentare. Acces la net aveti. Incercati sa vedeti si ce spune partea adversa!

Omul a ajuns pe Luna. Si nu doar in '69, ci de mai multe ori. Daca era regie... o faceau atat de bine incat nu mai comenta nimeni. Nu erau cazuti din pom. Aveau instrumente bune pentru vremea respectiva la Hollywood.
[Imagine: F3GHuiy.png]
You Know Nothing
I'm such a LESBIAN! LOL
#seeuspacecowboys #seeuspacecowgirls #2071

#20
Doua idei.
1. Tehnologia din '69 nu permitea asemenea prostii, ce dracu. Nici n-aveau habar de a treia centura Van Allen. Trei astronauti morti.
2. Extraterestrul de la Roswell venea de pe Luna sa ne intoarca vizita, asa-i?
[Imagine: tumblr_m0b1jsILTh1qg582mo1_r1_500.gif]




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)