Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Despre

#21
Vreau sa incep prin a povesti o faza. Eram la o ziua de nastere a unei colege si am inceput sa vorbesc cu doi baieti. La un moment dat, vine o colega la mine si ma intreaba cu ce o sa mergem acasa si unul dintrei ii spune: 'Pai va duc eu dar daca dati ceva in schimb...'
Dupa ce a plecat colega mea, l-am intrebat ce 'ceva' si zice catre mine, pai doar nu stii. Si l-am intrebat, pai daca e virgina, cum poate sa spuna asa ceva si imi raspunde ca 'la 16 ani, nici o fata nu mai e virgina, eu stiu fete de 12-13 ani care nu mai sunt virgine' si apoi incepe sa rada.
Ceea ce mi se pare dezgustator era atitudinea acelui baiat fata de o fata virgina. De parca ar fi proasta sau mult mai prejos de cele care si-au inceput viata sexuala.
Mi se pare de-a dreptul dezgustator sa o faci pe la 12 sau 13 ani, doar ca sa fii cool sau sa nu fii mai prejos. Si mi se pare si mai dezgustator ca cineva din familia ta, tatal tau sau varul sa te violeze, sa te lase insarcinata.
Nu sunt de acord cu avortul, doar daca e facut atunci cand fata a fost violata.
Si eu as zice sa mai astepti pentru asta, nu e chiar placere, sunt multe responsabilitati cand vine vorba de sex.
[Imagine: ak8THBQ.png]


#22
de acord cu DeDal Notorius la faza cu prejosu', sa fim seriosi! Te lasi influentat de prieteni si colegi etc doar pentru faza ca " vai doamne! astia or facut-o! si eu vreau sa fiu cool ca ei!"

dar, daca ai ceva minte si te gandesti, nu e chiar asa cool... adica parerea mea nu e ca si cum sa faci sex e ceva foarte spectaculos... si dupa cum vad multe o fac doar ca sa para la acelasi nivel cu prietenele ei. Ewww, cat de prost trebuie sa fi! As fi preferat sa-mi tai venele!

Insa recunosc ca eu cat timp eram la liceu vorbeam cu prietenii mei despre astfel de subiecte insa' nu ne laudam care o facut-o mai repede decat ceilalta, e stupid, FOARTE STUPID!
I don't support people from different camps, I don't chose sides... see me as Switzerland...
[Imagine: sigpic350185_1-1.jpg]
-aceiasi "signature" pe care o am si pe AarinFantasy-

#23
Hai sa zicem ca o ploada de 15-16 ani a facut... ce a facut... si acum e insarcinata. Ce are de facut? Pai are 2 variante: ori naste copilul si este aratata cu degetul de toata lumea,plus ca viata ei se prabuseste pentru ca ar trebui sa aiba grija de copil (in cazul in care nu il da la un orfelinat sau il abandoneaza) ori face chiuretaj si are sanse sa nu mai faca copii. Si pentru ce? Nu avea ce face sau credea ca se crapa lumea in doua daca nu e si ea in rand cu prostii? Aici spui ca e din vina ei sau a anturajului, ca nu a comunicat cu parintii si etc, dar ce te faci cand fata e violata ? Pana si doctorul e pus intr-o situatie delicata,pentru ca are de luat o decizie grea de care atarna viata ei.
Unii trateaza asta ca pe o joaca,dorind sa experimenteze,insa nu numai fetele pot fi abuzate sexual.
[Imagine: 9r3myo.jpg]
Thank you VeVe :3




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)