Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Ati plans la vreo nota xd ?

#31
De plans, nu am plans, doar era sa o iau la bataie pe profa de istorie. Anul trecut in a 8-a cand am luat primul meu 8. Va dati seama, 8? Cand eu am doar 9 si 10,majoritatea 10. Mda, sunt un geniu ce sa mai[narcisista de mine21] De plans nu am plans. Nu sunt eu genul ala de persoana, doar ca m-am enervat foarte tare. Adica... 8? Cum adica? Eram revoltata... si inca mai sunt cand ma gandesc21 Acum am doar 10, m-am invatat minte24
Acum nu am de ce sa ma mai enervez deoarece am note mari si nici nu am de gand sa iau mai putin de 9 nici acum, nici niciodata21
[Imagine: o7k7f6.jpg]

Parfumul iubirii... -> Comm? 55
Wild Love[+18] -> Comm please 71

#32
Hm.. de plans eu nu prea plang cand i-au note mici dar sunt suparata. O data la olimpiada de la georgrafie am luat 3! ! nu stiam ce sa mai fac! pentru ca eram AS la geografie si cand am vazut rezultatul pe afisul scolii, am inceput sa urlu si sa plang 21
Ehh nu vroiam sa stie mama de nota asta 29 ma rog.. a aflat de dinainte sa ajung acasa, de la colegul din blocul meu! am zis ca nu o sa mai vorbesc niciodata cu el, pt ca am avut o pedeapsa [Imagine: male22-male-cry-tears-smiley-emoticon-000064-large.gif] in fine am trecut peste asta usor!
HOT. SEXY. and POWERFUL.

#33
Ce pot sa spun? Sunt o mare, dar o foarte mare plangacioasa.. mai bine spus eram.
Din clasa intai pana in clasa a cincea boceam la orice nota.. chiar si la 9.. dar ce vina aveam eu daca atunci cand luam un 9 maica- mea ma punea sa invat ore in sir, ca zicea ea ca " uite- asa scazi.. sa nu te mai prind niciodata ca vii cu 9 la mine" , imi facea o morala care tinea vreo cateva zile...
Din cauza parintilor.. mai bine spus a mamei mele am fost obisnuita, sau mai bine, obligata sa invat si sa am numai note de 10... vreau sa va spun ca o urasc pe maica- mea...
Acum e altfel... numai plang la nici o nota ( cea mai mica de pana acum a fost 7), iar daca mama imi mai zicea ceva ii ziceam simplu : ia mai taci odata, ca m- am saturat de tine)
Am plans mult atunci cand in clasa a saptea am luat un sapte la chimie, insa mi- am reparat media.. si intr- un final mi- a iesit 10... se uitau profii mirati in catalog si vedeau : Pavel Claudia: 7, 10, 10 ,10, 10, 10... patru de zece stiam ca ii luasem pe peritul meu, insa al cincilea cred ca mi la pus profa'.
Acum nici in cot nu ma mai doare daca iau nota mica. De exemplu luasem acum cateva zile 9 saptamana trecuta, miercuri parca) un opt la chimie si nici " pas " n- am zis. Colegii mi- au zis in pauza : " Daca erai ca acum nu stiu cati ani, vedeam p' aici numai galeti de apa ( lacrimi, boceli 21 ). iar eu le raspundeam: ... nu mai stiu ce le zikeam 21 ( ceva de genu.. acum chiar nu- mi pasa )
Scuze daca am scris prea mult... insa am vrut sa ma descarc si eu cuiva.
Apropo.. mama cu o mentalitate de pe vreama lu' ceasca, ca a mea, nu mai gasesti... garantat!
Mi-e foameee!!!

#34
WoW... deci am vazut de multe ori acest topic, dar nu am avut timp sa poestez si eu... Am plans o singura data desi am avut multe tentative m-am abtinut. Eram in clasa a 5 si toti ziceau ca e grea si nu stiu ce.. si eu am luat numai 10 pana intr-o zi am dat un test la mate si am intrat in panica, nu prea eram eu obisnuita cu testelea alea si..na fiind a 5... Si am copiat gresit cerintele..eram la algebra..si am luat 7 ... Am vrut eu sa fiu curajoasa, mi-am muscat buza, dar na stateam in prima banca si ma vedea. A iesit o colega la tabla sa corectam testul si pana la urma mi-a zis nu ai de ce sa plangi.. Si punete pe bocit frate... toata ora asa am stat... la cateva secunde se mai auzea un suspin acolo... eu locuiesc intr-o comuna si avem autobuz al scolii care ne duce.. in seara aia am vrut sa ajung cat mai tarziu acasa sa nu ii zic lu mama... si am luato pe jos cu o colega... bineinteles am plans si pe drum..[ 1 kilometru] si cand am ajuns acasa mama nu mi-a zis nimic doar sa fiu atenta.. si am mai dat un test si mi-a pus 9 ... mda si de atunci am mai luat in testul initial la mate intra 6..am luat 6.. ma durut in 14.. bine... mda ..am bocit mult atunci cat pentru toata generala..
Samy fu` a`ci!

~Marele meu fratior mai mic: Stefuu~ :smart:
`Mica mea surioara mai mare: Wanna` :bv:
*Sora mea geamana: Me_Amy* :love:

#35
Eu in viata mea nu am plans la nici o nota mica.. singurele note mici erau acei 7 la matematica 21 in generala si parca un 5 pe la fizica (ce sa fac daca nu-mi place). Dar odata stiu bine ca in generala intra 8-a (acuma sunt intra 9-a) mi-a cerut diriga caietul de teme (diriga era si de fizica si de chimie si era o nebuna) si mi-a spus sa fac o problema fiindca eu trebuia sa-mi maresc nota de la un test care era 7 21. iar eu la tabla cand am scris formula am uitat sa pun coeficentii, si stiam cum vin dar dupa aceea a inceput sa urle pe mine si sa zbiere pana cand am inceput sa ma panichez, e pana la urma mi-a spus ca merit un 2 24 si m-a trecut la loc, dar nu mi la trecut.. dar in aceea zi ma mir cum de am reusit sa ma abtin sa nu plang.. e numai vina urletelor ei ca de nota nu prea im pasa 21

#36
trist dar adevarat, eu am plans chiar azi la o nota
ne-a adus testele la mate si eu fiind obijnuita ca la mate sa ma invart la 9,5-10 am ramas socata cand am vazut un 7,90 pe lucrare. direct mi-au dat lacrimile
ieri a adus profa de istorie testele si eu luasem 8,6. cand am vazut mi-o picat fata dar m-am abtinut sa nu plang
pun pariu ca maine cand vad nota la germana (mai mare de 7 sigur nu-i) osa ma bufneasca rasul
e cam aiurea sa se planga pentru o nota chiar daca e foarte mica. ce a fost, a fost. in general se repara si cel mai important e sa fii optimista si sa iei in gluma ca sa treaca mai usor. bineinteles ca dupa aceea trebuie invatat muuult si bine ca sa recuperezi dar asta e!
deja incep sa aberez21)
Hi :3

#37
Hmm... Cred că anul acesta când am luat 8 la chimie T.T
Mă sâcâie că nu mai pot avea media 10 ca şi anul trecut la chimie, dar bănuiesc că nici nu mai contează.

Oricum, eu vreau să mă duc la uman şi din clasa a XI a nici nu voi mai face chimie şi fizică.

Dacă noi plângem la note mai mari decât 5 e grav.
Anul trecut un coleg a luat 1 la fizică pentru că a copiat, dar la absolut toate testările toţi din clasă copiem.

Xoxo, AlerimxD.
[Imagine: 73m8sj.png]


#38
Prima oara cand am plans a fst in a 5 a cand am luat 6 la bio la test. Urasc botanica! Cel mai tare mi'era teama de mama sh nu i'am spus dkt dupa 2 sapt sh atunci s'a suparat tare.Dupa aceea m'am prins k mama s'a suparat k nu i'am zis nu ptr nota si de atunci ii zic orice nota.In a 6 a am mai plans cand am luat 5 la fizica. Nu o inteleg deloc.Iar ultima oara cand am plans a fst in a 7 a cand am luat 9 in teza la romana si mi'a iesit media 9 si pe primu sem si pe al 2 lea.Eram distrusa.Eram obsedata sa am media generala peste 9 50 ca sa iau premiu 1 O.o. Poate obsesia asta e datorina ca din a 5 a pana in a 7 a inclusiv am avut premiu 1.In a 7 a media generala mi'a iesit cu 2 sutimi de limita O.o 9 52 O.o chiar ramasesem socata.Inrest nu am mai plans doar m'am enervat din cand in cand.Anul asta, in a 8 a, mi'a pus 7 la sport O.o 7 la sport? Wtf! O.o. Ce vrea daca nu pot sa alerg mai rpd de 10 sec? -_-' Sa ma fac masina? Eram intr'un hal de nervoasa tipam la toata lumea. Acum tot in a 8 a cand am luat 4 la fizica eu ma bucuram 21. Cand ma intreb cnv cat am luat eu cu zambetu larg pe buze: 4.21
[Imagine: EnvYQ.png]

#39
Mulţi plâng din cauza notelor.
Şi eu am plâns prin clasa a şaptea, când am luat un şapte la franceză pentru că mi s-a părut nedrept, având în vedere faptul că se luaseră note mai bune, pe mai puţină ştiinţă.
Acum nu cred că aş mai plânge. Am privit nota de patru de la geografie de anul trecut ca pe o glumă proastă, deci e un semn bun.

#40
Da..Am plans. Cred ca am plans de multe ori [de cele mai multe ori in clasa a V-a]. Cel mai rau am plans anul trecut [clasa a VII-a] cand credeam ca voi muri. Am luat primul 8 din viata mea, si al naibii, a fost la teza la matematica. M-as fi asteptat la 8 la alte materii, dar nu la teza, si mai ales nu la matematica! Au fost doua zile de cosmar: prima in care am dat teza si stiam ca am facut-o lata, a doua cand mi-a adus-o. Cateva zile dupa asta nu am mai iesit la tabla, nu mai scoteam nici un sunet, nici nu eram in stare sa privesc profesoara. A fost o prostie, stiu. De atunci mi-am spus ca viata merge inainte si nu voi muri de la o nota, dar totusi, mi-am jurat ca nu voi mai lua o nota sub 9 :bv: .
[Imagine: 25rd0nd.jpg]



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Cea mai mica nota Kayla. 106 64.195 16-09-2014, 04:21 PM
Ultimul răspuns: Dobby101


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)