Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Ati plans la vreo nota xd ?

#21
Din ce imi aduc eu aminte am plans o singura data, da asa rau de tot. Stiam ca aveam teza la romana da nu m-am obosit sa invat. In ziua respectiva imi aruncasem vreo ora ochii prin caiet fiind ferm convinsa ca eu stiu si o sa ma descurc. Am dat teza si dupa o perioada ni le-a adus diriga. Imi da lucrarea si vad 6. Am ramas blocata.. si tot o intrebam pe diriga diferite chestii daca nu cumva gresise, iar cand am vazut ca asta era nota mea am bufnit intr-un plans de cred ca vreo 5 minute toata clasa era atintita cu privirea pe mine fara sa zica ceva. Am inceput sa o implor apoi pe diriga sa mai dau o data teza, da mai rau am enervat-o : ))
In rest nu stiu sa mai fi facut crize de genu.. bine ca de comentat am comentat la ceva mai mici. In a 8-a stiu ca am luat un 4 la chimie in testu initial si profu le-a trecut.. da nu aveam niki o treaba, iar cand a aflat mama la o sedinta nu a zis nimic, sa uitat la mine si ma intrebat: cum ai reusit? eu: ne-o dat probleme si nu am stiut decat teoria. Nu a mai zis nimic ci doar a urmarit-o mai departe pe diriga.
Nota aia din teza a fost ceva gen invatare de minte: ))
Well there's a million other girls who do it just like you
Looking as innocent as possible to get to who
They want and what they like it's easy if you do it right
Well I refuse, I refuse, I refuse!

[Imagine: 365634ruvpqmirb5.png]

[Imagine: logosimple.png]


#22
Plâns... nu. Din câte îmi aduc aminte, cea mai mică notă luată pâna acum a fost 5, fizică, cl. a 6a. Nu am plâns, deşi aveam de ce. Era a printre primele note , ce mâţii mei! Fusesem şi puţin dezamăgită la fizică, fiindcă copiasem şi eu un pic ca tot omu, dar nu mai apucasem fiindcă profa o prinsese pe una din faţa mea şi îi pune 2 ><. Deci... când aflu nota stau cuminte în bancă, rămânând mască la prostiile pe care le scrisesem la ultimul subiect de 3,5 pct. Dar, spre norocul meu, se trezeşte una şi zice că meritam mai mult, testul fiind luat şi recorectat, ajungând să iau 7 ^^. În pauză, o binecuvântez pe aia până să fac spume.
Mai târziu, tot a 6a, aflu că am luat 7 la un test la mate. Deşi pe tipa ce stă cu mine în bancă o ia plânsu', eu îl înjur pe prof în gând de toţi dracii, fiindcă mi-a luat atâtea puncte la o greşeală de nici 0,5. Ştiam că o să fiu bătută la cap acasă de mama o oră-două, dar asta nu mă înmuia, fiindcă eram obişnuită. ^^
Problema în gimnaziu e că trebuie să le dau testele. Altfel, le rupeam cum făceam în clasele I-IV (copil rău, da).
[align=right]
[font=times new roman]You’re under no obligation to be the same person you were five minutes ago.

#23
De plâns , nu am plâns decât după prima oră de sport din clasa a V a . Am luat patru de la proful pe care de anul ăsta nu o sa îl mai am ca profesor , şi să fiu sinceră poate că am meritat nota aia , poate nu , în final nu mi-a trecut-o , cuz am reuşit să o dreg cumva . Am plâns , şi am plâns foarte rău în ziua aia , de la şcoală până acasă . Mama nu m-a certat , dar era relativ supărată .
În rest de obicei nu plâng , dacă e să iau o notă mai mică , mă gândesc la o soluţie ca să îmi dreg media , învăţ în plus and so on ... Dar nu plâng şi nu pentru că nu mă simt prost , ci pentru că nu pot o.o .

#24
Am plâns când am luat un 2 la istorie. Deja din clasă, proful mi-a spus "Să nu te prind că plângi", aşa că am stat liniştită. Am desenat chestii urâte pe o foaie ca să mă abţin. Era ultima oră, şi după ce am ieşit, cam pe la jumatea drumului mi-am dat seama că există părinţi. Părinţi care aveau să fie foarte furioşi pe mine. Şi am început să plâng, aşa, ca proasta în mijlocul străzii. M-a condus o colegă până aproape de casă, şi când a plecat m-am aşezat simplu pe jos şi am încercat să mă calmez, să nu mă dau de gol imediat ce intru pe uşă. Bineînţeles, n-a ţiunut şi imediat ce mi-a văzut tata moaca şi-a dat seama că ceva era în neregulă.
"Ce făcuşi la istorie?"
"Am luat doi."
"Bravo."
"???"
"Proastă eşti."
Şi atât. M-a consolat mai târziu şi a zis să-mi învăţ lecţia.

Am mai plâns când am luat un 7 la geografie, în clasa a VII-a. Nu mă deranja nota, ci mai mult pentru că atunci când m-a ascultat, toată lumea vorbea peste mine şi nu aveam timp nici să mă gândesc la răspuns, pentru că ei mai erau şi cu caietul în faţă. Aşa că mi-a dat 7. Colega mea a protestat în locul meu, l-a convins pe prof să îmi mai pună nişte întrebări, am răspuns şi mi-a dat 9.

Mi-am mai luat odată un 1 la engleză pentru că fusesem bolnavă cu o zi înainte şi nu îmi spusese nimeni că dăm lucrare, şi nici nu îmi dăduseră caietul să văd ce făcuseră. M-am dus în baie şi am plâns vreo 2 minute, după care am început să râd isteric. Mă amuza teribil ideea de "1"! Din fericire, nota n-a fost trecută în catalog, şi am mai dat odată lucrarea. :D

Ce mă amuză e că în clasele I-IV când luam "S"-uri şi "I"-uri cât mine de mari la română (pentru că nu o ştiam prea bine atunci) nu am plâns, şi nici când am luat 6,40 la teză la matematică în clasa a V-a...

#25
Am plâns la notele mici, şi cred că o să mai plâng. Asta pentru că mă face să mă simt...naşpa. Spre exemplu, în a 5-a am luat un 4 la testu iniţial la mate, dar nu am plâns. Am început să mă îngrijorez că: ce o să zică mama? Da, mama ._. Uneori chiar îmi e frică să mă arăt în faţa ei cu lucrarea sau să îi spun. Apoi am dat un test la engleză care ni-l trecea. Am luat prima data un 6 cât mine de mare şi am început să plâng. Era test pe nu ştiu ce verbe, care nu puteam să le ţin minte nici dacă îmi dădeai cu ceva în cap. Apoi am dat un fel...parte a doua din test, am luat 8. Dar înainte de oră eram ceva de genu: dacă iau 5? iar o să-mi reproşeze mama ceva FRUMOS >.>. Mama poate fi uneori foarte dură cu mine. Tot în a 5-a la teza la mate am luat un 6. La şcoală eram, oarecum, bine. Dar când am intrat pe uşă [acasă] am început să plâng. La română am luat 7, drăguţ.
La testele de la matematică luam 5-8. De ce? Pentru că nu înţeleg deloc materia asta. Nu sunt un geniu şi nu o să fiu niciodată şi nici nu vreau să fiu.
Anul ăsta ne-a dat un test la mate pentru că ia venit nervii pe noi că unii nu erau în bancă. Uneori cucoana asta poate fi foarte rea. Şi au curs note de la 3 până la 6. Doar o fată din clasă, şefa, a luat 9. Am început să plâng parcă ar fi venit sfărşitul lumii 22. Pentru mine chiar a venit deşi maică'mea nu a zis nimic. La română am luat un 8 şi sunt mândră de mine.

Şi când eram în clasele primare plângeam şi cred că o să mai plâng. Ştiu că o merit, deşi nu pot să accept că am nota aia. Nu pot fi un geniu ca să reţin totul cuvânt cu cuvânt. Dar..asta e viaţa.
[Imagine: envy-s10.png]
E: Me, Envy, jealous of you humans? That's the ultimate humilition.
> Blog <


#26
am plans doar o data.......de nervi x deoarece dadusem odata un test la engleza,si cum de la mine se copiaza la aceasta materie de fiecare data eu i-am ajutat pe toti si si-a dat seama profa caci gresisem TOTI la acelasi exercitiu si cand profa a intrebat de la cine s-a copiat o pitipoanca a descis gura fara sa gandeasca si a zis ca de la mine,atunci am primit un 5 si restul clasei 3,de nervi gandindu-ma la cata incredere poti avea in unele persoane am plans dar si pentru nota oricum fata nu a scapat usoro smile secret

#27
Am plans o singura data, dar destul de rau.S-a intamplat prin clasa a 4 a, am luat un 6 sau 7 la romana, ma simteam foarte rau ca am luat o asemenea nota si nu imi venea sa cred ca am luato doar pentru ca nu am invatat o poezie, iar cand ne-a spus sa o scriem pe foaie, inlemnisem, de abia daca am stiut primele doua versuri, i-am zis doamnei invatatoare si i-am dat foaie aproape goala dupa care m-am apucat de plans pana la sfarsitul orei .Trebuia sa iau defapt 4, dar mi-a marit nota la 6 sau 7 pentru ca am invatat poezia pentru ora urmatoare.Acum ma bucur totusi ca nu am luat 4, nu stiu ce as fi facut.Dupa ce ne-a dat foaia corectata am luato si am pus-o intr-un sertar asa ca mama nu a mai gasit lucrarea decat anu` trecut.Si asa am scapat.

#28
Sincer, mi se pare o prostie sa plangi pentru note. Nu am plans niciodata pentru note. Si nu am avut intotdeauna note bune. Am avut si 2. Si stiti de ce nu am plans pentru acel 2 care a fost la matematica? Pentru ca nu mi-a pasat. Nu alerg dupa note, cum o fac majoritatea. Sincer, mi-e scarba cand vad pe unul ofticandu-se ca altul a luat o nota mai mare. Sunt sigura ca niciodata nu voi fi corigenta. Am tacticile mele. Daca e sa iau o nota mica, o iau din cauza lenei. Dar de plans am plans, desigur. Cand a murit bunica sau cand am fost tradata de cea mai buna prietena. Oricine, plange, dar sunt sigura ca nu au curaj sa spuna toate motivele aici pe forum. Cel putin cateva dintre ele mai serioase.

#29
Uhh,eu fiind mai sensibila am plans de cateva ori T_T
1.La ora de engleza,in fata clasei,tocmai cand mi-a anuntat nota 7.Sincer nu m-am putut abtine,pentru ca cu o seara inainte,parintii iarasi se batusera si nu mai aveam chef de nimic.
2.La ora de fizica,am luat 4.Tata ma tarase cu el seara trecuta la un concert si am ajuns la 11 fara chiei,iar mama adormise cu lumina aprinsa.Am sunat-o,am batut,insa nimic.Am chemat pompierii,dar noroc ca ea s-a trezit.Asa ca eram distrusa....
Cam atat imi amintesc(perioada aceea de 2 ani a fost cea mai intunecata din viata mea si am luat o gramada de note mici T_T)
[Imagine: syred2_by_antonie15-d6tdkwx.gif]
Ashes to ashes. Dust to dust. We are nothing, but dust and to the dust we shall return.� Amen�

#30
Mi se pare prostesc sa plangi daa iei un trei sau patru. Ai luat, acum se faci? Nu rezolvi nimic daca bocesti pentru un trei amarat. Eu anul trecut stateam in patru - trei si cateodata cinci. Am plans eu? Nu. Altii colegi, da. Eu ma uitam la un coleg care deja incepuse sa planga si imi faceam cruce. Cand am primit o nota mica nu am avut probleme, chiar daca ma certau parintii, am luat-o am luat-o acum nu mai pot da timpu' inapoi ca sa schimb ceva.
"Forgive you? Why? It's not like I'm mad or anything. You were the one who got angry; just like you said, I was being too nosy. I've always been like that, not knowing my boundaries. I'm the type who'll water a plant til it drowns."
- Yokozawa Takafumi no Baai, vol. 2



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Cea mai mica nota Kayla. 106 64.195 16-09-2014, 04:21 PM
Ultimul răspuns: Dobby101


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)