Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Profesori preferati

#11
● Profu' de mate -> Glumeste de fiecare data in timpul orelor , dar stie sa se faca auzit si ascultat xDDD. Are metoda lui speciala : > , cum ar fi sa ne dea cate una daca vede ca ne uitam pe pereti sau suntem cu gandul in alta parte xDDDD.
● Profa de romana -> E ea mai severa cateodata , mai ales in privinta notelor , dar e una dintre profesoarele mele preferate <33.
● Profu' de tehno -> La el cu o tema scrisa pe caiet si citita la ora e de ajuns ca sa-ti puna 10 xD , in rest la ore nu-i pasa daca esti atent sau nu.
● Profu' de religie -> Pierdem multe ore in sir discutand despre viata cotidiana sau ce a facut el in tinerete ( da stiu boring , dar totusi scapam de lectii xD ).
[center][Imagine: 2isxfr.jpg][/center]
Mulţumesc, Abbeh. Ly <3.

[center][Imagine: lh4lc.gif][/center]

#12
Pey sa vedem:
Proful de geografie: este super de treaba, iar atunci cand preda mai si glumeste cu noi. E genul deom serios, dar atunci cand vrea sa ne faca sa radem chiar reuseste. 71... Pare dur la prima vedere, dar nu e asa, mai ales ca ii poti spune orice ai pe suflet. Smile

Profa de engleza: cred ca dintre toate profesoarele ea e cea mai exigenta. Si are dreptate. Engleza este o materie foarte importanta. Face multe glume la ore, ne povesteste cate ceva din viata ei[care culmea, care legatura cu lectia21]... Imi place cum preda, are un stil aparte!:X

Profa de romana:sincer, toti colegii o urasc21... si asta pentru ca se razbuna pe noi daca nu ii convine ca ne-am luat de baiatu' ei[care e coleg cu noi]... Dar trecand peste asta, daca te gandesti mai bine, este o femeie de treaba si care stie cum sa te faca sa iti placa aceasta materie71...
I'm gonna pick up the pieces and build a Lego house... :cheer:

#13
Profa de franceză și de bio. Sunt singurele care predau că le place, nu așa de mântuială. Mereu râd la orele lor și mie care nu-mi plăcea biologia acum o mănânc pe pâine, asta mai mult de anul ăsta de pe la sfârșit. Ar mai fi și profa de mate, doar că ființa asta urăște fetele și nu știu de ce, în fine, doar cu mine mai socializează o dată pe semestrul fără a mă certa, pe celălalte doar le ia de urechi - vorba vine -. În rest, niciun prof nu-mi place, poate cel de geogra, dar când de asculta uiți instantaneu tot ce ai învățat ._.
[Imagine: Jun0xCa.png]

#14
Profu de engleza. De ce? Pai de cand a venit am scris doar o lectie, in rest am facut numai povesti la ora lui. Deci am numai 10 la ora lui. Si mia acceptat povestile cu oameni care se omoara la sfarsit, anime, despre moarte si altele... E tare amuzant. Dar unele fete de la noi din clasa crede ca se da' la noi (fetele) a mai pus de vro doua ori sa danseze fetele (din clasa de la mine) langa cadedra lui, dar bine ca au refuzat.
Domnul de Istorie: Scriem cam vro 3 sau 4 pagini de studentesc si mai le scriem, ih... nici nu intelegi o propozitie de acolo. Faza buna e... Noi citim cu cartea in fata cand ne aculta, si ne da nota pe cat de bine citim. Si inteleg ca iubeste scoala, findca a plans in timpul orei cand a spus ca nu o sa mai predea. Chiar imi pare sicer rau, mai ales din cauza "credini zoo" numita scoala la noi, cum toti il jicneau si isi bateau joc de el imi inchipui cat a suferit. Avand si el o varsta, si un hadicap (da are un handicap, dar e de treaba si haios)
Cred ca toti sunt preferati...
Aia de franceza. Ne-a lasat la teste si teza sa copiem din carte si ea ne mai si spunea ce sa scriem. Noi ne ridicam din banca si copiam de la alcineva (fiecare cum vroia). Intelegatoare si ne considera ca pe copii ei.
Diriginta: E de treaba, draguta, si chiar ne iubeste. Pacat ca multi vor pleca la anu... adica aia mai buni.
Acum ar mai veni aia de consiliere: 1. Nu facem nimic la ora ei. Adica mai mult facem jocuri, si e distractiv, facem echipe si chiar am invatat cum sa rezolv o cearta prin comunicare si, ma ajutat4 Aia de sport ca ne da note daca suntem cuminti... Nu stiu daca mai sunt.
"Forgive you? Why? It's not like I'm mad or anything. You were the one who got angry; just like you said, I was being too nosy. I've always been like that, not knowing my boundaries. I'm the type who'll water a plant til it drowns."
- Yokozawa Takafumi no Baai, vol. 2

#15
~ Teach Dinu < 333 : Este a doua profă de engleză ( sunt în clasă de intensiv engleză deci fac engleza cu două profe ). Tipa e fenomeneală. Are vreo cincizeci de ani ( sau patruzeci şi ceva ), dar e aşa tru. Pe mine mă adoră. : ]] În majoritatea timpului eu nu prea am stare la ora ei şi o rog să mă lase pe mine să scriu la tablă. : ]] Şi mă fâţâi pe acolo şi nu se supără. Niciodată nu a ţipat or something la mine. Păcat că nu o să mai facem cu ea, din cauza idiotului ăsta de ministru. T.T

~ Buli, profu` de mate : Doamne, deci şi el e nemaipomenit. În primul semestru din clasa a 6 - a, nu`l puteam suferi. Voiam să plece dracu` de la noi. Dar, din semestrul al doilea, a început să fie drăguţ cu mine şi e funneh rău. Mai ales că dacă vede că ridic mâna la algebră, face : ' Nu, Silvia, că ştim noi că ţie îţi place numai geometria. '. Nu ştiu de ce crede el asta. : ]] Oh, şi îmi dă numai zece. : >

~ Profa de istorie : Frate, deci ea e suuuuuper tru. E super de treabă, chiar şi atunci când se supără pe noi. Odată, s`a enervat pe un coleg şi a dat cu palma în masă. Şi i`au sărit mărgelele de la brăţară. : ]] Şi după a început să râdă şi ea cu noi. Ştie să ne predea şi ar trebui să fim idioţi să nu plecăm cu lecţia învăţată de la ora ei.

~ Diriga : Ah, diriga şi profa de engleză. O ador, deşi de la un timp se comportă nasol cu noi, nu mai e aşa naiz ca la început. Dar merge, tot o ador. Ea ne ia apărarea prin cancelarie când vor toţi să sară la gâtul nostru şi ne iubeşte pe toţi. : ]] Oricum, e destul de chiut şi sunt sigură că, deşi ne ameninţă că o să plece, nu o să o facă. De noi nu scapă nimeni. : >

~ Directorul adjunct : Nu îmi este prof, dar îl ador. Îl cunosc încă din clasa a 2 - a, de când am mers cu două colege să îl dăm jos pe ' maleficul prof de religie '. Şi el era aşa drăguţ cu noi şi acum când ne întâlnim prin şcoală, mă opreşte şi vorbim şi pot să îl întreb orice că îmi răspunde, îmi povesteşte ce a mai făcut şi mă întreabă ce am mai făcut eu and stuff. Deci, este foarte calumea, chiar îmi pare rău că nu îmi e prof.
Intunecand intunericul,
iata
portile luminii.

#16
Profa de romana (aka Diriga): E cea mai sarcastica profa pe care am intalnit-o. Chiar daca vorbeste mult, macar nu ma oboseste. Si spune niste chestii interesante. Da sfaturi bune si stie exact ce trebuie facut in unele situatii. De pilda, ne-a explicat cum sa depistam un posibil hot in clasa dandu-ne ca exemplu o patanie de pe vremea cand era la liceu. Imi plac expresiile ei( "Amicilor, v-ati dat foc la valiza.", "Imi sare mustarul.","Va spun asta dintr-un motiv palpabil.".) Pana si ea e constienta de cat de cautate sunt expresiile ei pentru ca, ne-a povestit de un fost elev care s-a apucat sa scrie toate expresiile folosite de ea, si in clasa a12-a a inceput sa i le zica pe toate 21. E cam dura in privinta notelor, dar foarte corecta. Nimeni nu s-a plans pana acum de notele date pentru ca are obiceiul sa iti explice de ce iti scade din nota XD "Iti scad un punct pentru bla bla bla, iti mai scad unul pentru inca ceva..". Mereu trage o linie in locul unde se pune data cand spatiul e gol "Bai, pune si tu data.Esti atemporal si aspatial.". Sau cand gresesti ceva, in loc sa se ia de tine sau ceva de genul, iti spune: "Bai, sunteti jalnici si patetici, ma 21." (deobicei se refera la toata clasa, mai ales cand e o greseala comuna sau ceva de genul)
http://s4.zetaboards.com/BLAQStyleRomania/index/ --> New MBLAQ forum for A+ out there ^^

#17
Profa de desen(diriga) - Hahaa, ce să zic, cea mai bună dirigă pe care o puteam nimeri. "Doamna dirigintă, i-am spart capul lui Vlad" "Eh lasă, o să meargă la spital şi-i trece"
Diriga: De unde ai tu 50 de absenţe?
Eu: ....îmi scădeţi punct la purtare?
Diriga: De data asta am să le motivez, dar e ultima dată! (mda, ultima dată a fost de mai multe ori)
Îmi place diriga mea, nu-i pasă dacă moare careva, ne lasă să ne îmbrăcăm cum vrem şi clasa noastră să fie un curcubeu, putem asculta muzică la ore, avem 3 ore cu ea pe săptămână: desen, dirigenţia, opţional(desen tehnic) dar nu că am face noi desen...toate orele sunt ore de dirigenţie, nu stiu daca am făcut mai multe de 3 ore de desen în care am şi desenat, lol.
2. Profa de mate dintra 7-a. Cea mai bună profă de mate pe care am avut-o...preda bine, explica la fel de bine, înţelegeam la ea ce la alţi profesori mi se părea rusă. Îmi place cum făcea mişto de oricine apuca şi cu mai orice motiv. M-am dat bine pe lângă ea la începutul anului deci mă favoriza + o bună 'prietenă' de stat la taclale(a făcut şi armată, lol).
3. Profa de chimie: La începutul anului nu prea mi-a plăcut de ea pentru ca preda prea mult dar apoi a început să predea mai puţin şi mi-a plăcut 21 Are un stil de a preda în care până şi cei mai proşti ar înţelege în măsură să ia un 6 + şi ea face mişto dacă are motiv, face glume bune, ne simţim foarte bine la ora ei(cel putin eu) şi din cauza ei chimia a ajuns să-mi placă destul de mult 21
4. Proful de istorie: Ahahaha, Gigi Becali varianta cu minte ce sa mai zic, arată la fel ca el dar doar atât. De la el m-am făcut cu vreo 5-6 melodii pe telefon. Chiar dacă predă mult si ascultă din ce lecţii prinde nu am avut probleme cu el, chiar îl simpatizez pe el şi burta lui mare

#18
1.Profa de Engleza.Cea mai tare profa!O am din clasa a 1-a ca profesoara si mereu a predat calumea,rar isi iese din sarite si se crizeaza iar cand o face, o face cu motiv.Mi-a dat un zece pe o amarata de poezie ca am rugat-o sa ma mai aculte ca sa imi iasa media 10 si pentru asta o sa o tin minte.[la mine mediile conteaza foarte mult]

2.Profa de Bio.Am avut-o decat anul asta ca profa ,dar femeie mai amuzanta ca asta nu am vazut niciodata.Are un sarcasm in ea de te face sa o iubesti,si are un mod de a preda de intelegi din clasa nu trebuie sa mai inveti acasa.

3.Profa de mate.Bai femeie ca asta nu am mai vazut.Iti da niste teste si teze de iti pica dintii din gura de frica,dar te invata matematica cum trebuie.Sta pana la 3-4 noaptea ca sa faca tabere,excursii,petreceri si tot felul de chestii pentru noi [plus testele si fiselel de lucru] in loc sa isi faca somnul.E fosta mea diriga si s-ar putea sa imi vina dinou anul acesta.In tabara unei colege i-a fost rau toata noaptea si a stat treaza toata noaptea ca sa o supravegheze pe ea.Deci are un 10 de la mine.

4.Profa de Fizica.Pff...diriga mea de anul acesta. Mi-a dat un zece din burta ca sa imi iasa media buna si nici nu m-a ascultat,e o profa care preda excelent materia ei doar ca eu sunt paralela cu fizica deci nu stiu cat de mult m-a iubit21.Pacat ca pleaca22.

#19
Profa de biologie:e foarte draguta cu noi,e foarte glumeata si e de treaba.
Profa de muzica:e glumeata,dar e cam exigenta..
Profa de geografie(diriga):pff e super de treaba,e foarte glumeata,vorbeste mult cu noi,la teste cred ca ne cam lasa sa copiem(asa mi se pare mie)...si cam atat
Proful de istorie:e tare panarama21 face niste glume de pici pe jos de ras
Profa de tehno:e de treaba ca ne iarta daca nu am invatat si ne cam lasa sa facem ce vrem in ora cu conditia de a face liniste.
[Imagine: indexge.jpg][Imagine: 44904490.jpg]
[Imagine: 20475776.jpg][Imagine: images2qe.jpg]
[Imagine: images1yw.jpg]
-/\/\/\/\/\/\/AnimeZup.Com\/\/\/\/\/\/\/-

#20
¤Profa de romana (diriginta mea) ~ Well,e o profesoara buna,o persoana corecta,nu da note pe ce cadou i-ai adus sau chestii de-astea.Le da pe merit.Nu am avut niciodata probleme cu ea x3
¤Profa de engleza ~ Foarte tare,frate!Imi place foarte mult de ea,acorda sansa oricarui elev sa citeasca,da note pe merit si cateodata jucam jocuri in engleza cu ea x3
¤Profu de fizica ~ Hmm,e ok,deocamdata nu am facut multe ore cu el,are o singura mica problema,cateodata vorbeste prea incet si nu-l poti auzi la cat zgomot e in clasa mea de obicei,dar in rest e super-ok.
¤Profa de mate ~ Nu imi place materia pe care o preda,dar de profa imi place,e ok.Nu-mi place cand dam teste surpriza (foarte rar,totusi) o.o'
Hmm,in general ma inteleg bine cu toti profesorii,exceptand aia de sport si aia de religie.S-ar putea sa mai fie uniii care imi plac in special,dar nu imi vin in minte acum o.o
[Imagine: girlsignature.png]

Kiss me, k-k-kiss me
Infect me with your love,
And fill me with your poison.
Take me, t-t-take me
Wanna be your victim,
Ready for abduction.
Boy, you're an alien,
Your touch is foreign
It's supernatural, extraterrestrial.


[Imagine: ilikemusicsignature2.png]
A painter paints pictures on canvas.
But musicians paint their pictures on silence. ~L. Stokowski





Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Care sunt cei mai enervanti, trazniti si mai ciudati profesori ai vostrii ? hiimera 65 37.787 31-10-2014, 11:39 PM
Ultimul răspuns: Acetyl
  Profesori enervanti. Flash 65 38.694 27-04-2014, 06:01 PM
Ultimul răspuns: DreamGirl


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)