Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Alois sau Ciel

#11
Amandoi sunt adorabili, dar fiecare are defectele lui...Ceea ce nu imi place la Ciel este ca face mereu pe grozavul, se crede asa de matur, sau poate doar asa vrea sa para. Imi place ca are un suflet bun, bine..poate nu intotdeauna dar oricum il intrece cu mult pe Alois aici. Alois este mult prea rasfatat, imatur dar totusi amuzant, vesel si cu mult mai zambitor decat Ciel. Amandoi au momente cand par diabolici *muhahaha*
[Imagine: grellslutcliffbyhowling.gif]


♥ Live Every Second Like It Was Your Last One ♥


[Imagine: mukurosignbynaladrield3.png]

[Imagine: sigg3.jpg]


#12
Oh c`mon,m`ati prins la punctu' sensibil?22
Eu una`i ador pe amandoi dar se pare ca,cel care m`a 'furat' e *sunet de tobe in background urmat de un sunet placut de vioara care nu are nici un sens cu ce vreau sa zic* Alois *u*. Am o obesie cu tipi blonzi cu ochi albastrii.
Bine si tipi bruneti cu ochi albastrii sunt..ca Ciel dar totusi! >.< Alois e asa dulce si m`a facut sa dau cate un nosebleed la fiecare episod cu el. >///>.
De ce el si nu Ciel? e.e Pentru ca Alois are limba aia*u*. Si prima data am crezut ca`i fata. 4
Ma rog ati inteles voi nu?5

Acu' e faza ca'mi place si Ciel dar Ciel e mai ;A; nu stiu..(d'astea).. >///< First time i was 'in love' with Ciel but Alois..oh c`mon sunt indecisa. Da tot raman de parere ca Alois e mai ehehe..

>.< Plus ca nu stiu ;A;..E inocent saracu'. XD
Live with who i am or leave me alone.
I`m so bad bad but i`m so good good<3.

T.O.P&G-Dragon RULEZ


#13
33
Ciel si Alois?
Oh God <3 asta e simplu..
Eu il urasc pe Alois decand l-am vazut in primul episod in care a aparut.
Deci Ciel ramanee! Nici nu se pune problema.
Se poarta ca un gentleman, este manierat, cu simtire, elegant, mirific, superb, adorabil, irezistibil, dragut, frumos, autoritar.
Pe cand, Alois este nesimtit, si al naibii de rau si de nepasator. Cred ca nesimtit e cea mai potrivita.
HOT. SEXY. and POWERFUL.

#14
Alois clarr. Copilasul asta este adorabil, in tirania lui. Poate cateodata are niste chestii ce ma enerveaza ( spre exemplu, cateodata este sadic rauuu o.o ), dar nu as putea sa nu il iubesc. Este absolut genial, pervers si pur si simplu, I`m addicted to him. Este rasfatat si de mii de ori mai imatur decat Ciel, dar cui ii pasa ? Mie imi place de morr de Alois. :]] Recunosc, si Ciel este naiz si foarteeee chiut, dar nu l`as putea alege pe el cand il am pe blondutul asta superb drept comparatie. Am aberat cu gratie, stiu. :]]

Anyway, desi majoritatea l`au ales pe Ciel, eu tot pe Alois il ador. <3 Si ce daca e nesimtit ? Ce daca e nepasator ? Still loving him.
Intunecand intunericul,
iata
portile luminii.

#15
Sa vedem. E greu, fiindca Alois e adoraaabil si Ciel deasemnea, plus ca Ciel e brunet sau ceva de genul .
Ok, sa ne gandim bine-bine. Aha! Well, il aleg pe Ciel. Why? Fiindca-i brunet. Haha, o fi si asta un motiv, dar nu e chiar realul. Deci, Alois e cam sadic si uneori intrece limita rautatii, de-asta nu-mi place mie de el. Ca-i 'lau'. In schimb, Ciel e un scump. E pur si simplu dulce cand e serios si desi nu zambeste des, ii ador felul in care schiteaza cate-un zambet d'ala, reusind sa te dea pe spate. *lauhs*. Eniuei, imi place si numele lui. Alois suna bine, tru, dar Ciel suna si mai bine. :]
Asa. Pe langa, Ciel reuseste sa fie si rau, si serios si dulce in acelasi timp. Cum sa nu-l iubesti, pana la urma?
Yap, Ciel ramane pe locul intai, after Sebastian. *laughs*

XoXo, Mad Hatter.
[Imagine: tumblr_lvu3z0OC361qkx1cbo1_500_large.gif]
The Mad Hatter: Have I gone mad?Alice: I'm afraid so. You're entirely bonkers. But I'll tell you a secret. All the best people are.


#16
Vai, dar e simplu. Ciel cu siguranta.

Cu Ciel a inceput anime-ul, de ce sa introduca alt young master pe langa el? El e genul de pusti rational care cantareste bine actiunile lui si ale altora, care isi pune tot felul de probleme si care, desi arata rar asta, tine la oamenii din jurul lui (intr-un mod foarte obscur, dar totusi o face). Uneori mai are niste momente dragute tare cant fie iti vine sa-i dai un hug, fie iti vine sa ii arunci o lamaie in fata fiindca nu i se potriveste genul ala de mecla. Ciel mi-a amintit intotdeauna de un Detective Conan mai matur. Nu am terminat sezonul 2, dar am auzit ca asta mic devine demon. Previzibil, too bad. Aveam asteptari mai mari.

Alois (<-motivul pentru care am abandonat sezonul 2 la episodul 4 sau 5)... ugrh, you ruined this anime, you son of a .....*covers mouth*. Pe langa faptul ca este imatur, copilaros, rasfatat si ce mai vreti voi, mai are si o atitudine de I am the man care pe mine m-a scos tare rau din sarite. Mi-a parut rau de biata Hannah, nu merita sa-si infiga blondul degetele in ochiul ei. Nu stiu ce s-a intamplat cu el mai apoi, sper ca a putrezit pe undeva.

Ah, subiectivism..... divina tragedieeeee!

edit Nya : Mai las`o cu superioritatea. ;;] Ma refer la ultima propozitie.
[Imagine: sdfbnm.png]

Despite your best efforts, people are going to be hurt when it's time for them to be hurt.
~ Haruki Murakami~

#17
Nu mi se pare deloc greu de ales mai ales ca cei doi au personalitati toatl opuse :]] Adica poti spune cu usurinta ca Alois este opusul lui Ciel din "majoritatea" punctelor de vedere- pentru ca se si aseamana (adica amandoi au suferit in trecut etc). Oricum daca e sa aleg il aleg pe Ciel - imi place personalitatea lui si mi se pare super cute 8
Alois mi se pare un "copil foarte energic" si foarte rau- parca s-ar distra numai cand il vede pe Ciel ca sufera . Si mi se pare disperat dupa atentie si dragoste :]] Chiar daca trecutul lui a fost mult mai groaznic decat cel al lui Ciel - Alois tot imi da fiori cateodata :]]
Mda deci spre deosebire de Alois care isi face simtita prezenta, Ciel este mult mai linistit, parca nici nu ar vrea sa fie observat sau nu i/ar pasa daca ar fi - inca un motiv pentru care imi place Ciel
[Imagine: mvqe0n.png]


Life is like you want it to be !


#18
Pai sa o luam asa...
Dupa parerea mea Ciel este misterios , cu suflet bun (desii nu ii place sa arate asta) , cu bune maniere , retras , apatic si foarte corect. Imi place stilul lui de a da ordine si de a-si planifica miscarile considerandu-i pe cei din jur pioni.
Pe de alta parte Aloys ma dezgusta. Este sadic si foarte rasfatat , nu are pic de maniere si ii place sa faca misto de toti din jurul sau. In afara de asta el tanjeste sa fie dorit de catre Claude asa cum Sebastian il doreste pe Ciel.
In concluzie dintre cei doi il aleg pe Ciel.
[Imagine: semnatura_zps4673586a.png]
"You don't give people hope...You take it away..."
My yaoi blog ^.^

#19
Alois sau Ciel. :- ?
Il aleg pe Alois. De ce? Fiindcaaaa e un dulce in toata regula, desi-i sadic si fara maniere. Si Ciel ii dragut, cu maniere and stuff, dar nu e la fel ca Alois. Nu are farmecul de bad boy, il are pe'ala de good boy, iar eu prefer il prefer pe blondul care-i rau.
Plus, Alois e genial. Toate gesturile pe care le face, tot ce spune si gandeste mi se pare tru la el. :]] E adorabil, chiar daca se comporta ca un rasfatat si ca un tiran. Dar oh! Are toate scuzele, caci ii Alois. x3
Desi multi l-au ales pe Ciel, eu il aleg pe Alois, fiindca e mai original, mai rau, mai pervers, mai sadic si mai smexy decat Ciel. Totusi, si Ciel ii cute. Dar Alois ramane my fav. x)

Ruxi.
[Imagine: 887m.jpg]

Use your smile to change the world . Don't let the world change your smile

#20
Ciel - Ciel - Ciel - Ciel - Ciel - Ciel - Ciel , ahhhh <3.
Cum sa nu iti placa? =p~.
Adica, imaginatia asta 78. Plus ca el il are pe Sebastiaaaan :3. Si totusi, Ciel e personajul meu preferat. Cum sa ma dezlipesc de el. Cummm? E asa de Cute [ Kawaii ] , mic, dragut, smexxeh o.o , adorabil, NEdescurcaret, bleg :]] , stapan pe situatie [ cuz e Sebastian langa el :3 ] , dragut- again, simpatic, nu. Mega- simpatic, aoleu. Etc. 105.
El. Doar El . : ' ) .
[Imagine: sasu_naru_by_kiduutz-d5035to.jpg]
Ne? (:



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Lizzy & Ciel Ekkaterinna 15 10.740 31-07-2012, 12:30 PM
Ultimul răspuns: Alicia
  Ciel Phantomhive Teh 5 4.627 01-10-2010, 03:44 PM
Ultimul răspuns: DeDal N.
  Alois Trancy Ekkaterinna 9 7.294 01-10-2010, 03:36 PM
Ultimul răspuns: DeDal N.
  Ciel & Sebastian Ekkaterinna 7 5.515 21-09-2010, 08:44 PM
Ultimul răspuns: DeDal N.


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)