Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Profesori enervanti.

#21
Well..nu mai am probleme cu profii acum.ma rog la facultate este alta mancare de peste21)
Dar la liceu,aveam o profa Dinca Daniela,dobitoaca femeie.Vorbea mult si prost22
Era genul de persoana pe care o uraste toata lumea21)nici colegii ei ,ceilalti profi nu o bagau in seamna78 pentru ca stiau ca e handicapata78
Cel mai mult ma scotea din mintzi cand ma intreba chestii din viata personala,pe care nu o interesau pe ea.Orcum,nu-i raspundeam78
Cam asta ar fi de zis,nu pot explica mai bine de atat21)femeia asta era...si este,din pacate22 ca o musca enervanta si cicalitoare.Imi e mila de aia care o sa o aiba profa21
E randu lor sa sufere,noi am suferit destul.Cu putin noroc,o calca o masina si scapam lumea de ea.

#22
Doua profesoare pe care nu le suport de nicio culoare: cea de fizica si cea de biologie.
Aia de fizica e prea plina de ea. Ah, si tipa mereu la noi ca de, ea este atotputernica si atotstiutoare, insa ma bucur ca nu-mi pune notele mici in catalog.
Cea de biologie seamana mai mult cu o fetita. E atat de slabuta, are un corp atat de mic, dar are un cap urias frate :]]. Bine ca acum a nascut, am scapat de ea.
A, un alt prof enervant este cel de geografie, care ma apuca mereu de ceafa 21. E tare dureros.

#23
Pe mine ma enerveaza rau profa de civica. Din prima zi cand m-a vazut numai langa mine a stat. Cand m-am mutat in alta banca a venit dupa mine. Cand m-am dus in ultima, tot dupa mine a fost. 22... Si mereu cand zice ceva face o aluzie la mine 22... Atunci cand ne preda se uita numai in caietul meu cum scriu si daca nu ii convine ei ca scriu prescurtat imediat tipa la mine...
Asta ca asta... da' profa de tehnologie e mai rau 22... cand ne povesteste ceva [iar eu sunt serioasa] incepe:" Iulia, zambeste!"... pur si simplu ma enerveaza... Asta ca asta. Da' anul acesta, pe la sfarsitul primului semestru, m-a pus sa ii modific o pictura pe sticla[a unui coleg]... Eu in fiecare sambata aveam cate un concurs de mate si nu aveam timp de asa ceva, dar pana la urma n-am avut cum sa scap de gura ei...In fiecare ora ma intreba daca e gata, iar eu ii tot explicam ca aveam concursuri... Fie, a inteles in cele din urma. Dar intr-o zi ne-a pus sa scriem o compunere despre un drum din Romania.
Cand am adus compunerea la soala si am citit-o mi-a zis ca data viitoare sa i-o aduc pe coala, da' zice ea imediat: "Aaa, da' stai ca tu esti uituca si faci cum ai facut si cu desenul..." De parca era vorba de uitat aici... Eu nu-mi mai vedeam capul de atata matematica si ei ii ardea de tabloul ala 22... Oricum... a zis ca imi pune un 0 in catalog, iar daca ora urmatoare ii aduceam compunerea imi punea un 1 in fata... daca nu mi-l facea 6.
Minunat... Ora urmatoare am adus atat compunerea, cat si tabloul. Cand m-a vazut cu amandoua incepuse sa zica ca eu nu sunt Iulia, ca sunt sora mea geamana si bla bla bla... M-a ridicat in picioare sa vada daca sunt stafie si a incercat sa vada daca ii trece mana prin mine21... apoi m-a luat in brate si m-a tinut atat de strans incat am crezut ca nu imi mai dadea drumul.22
I'm gonna pick up the pieces and build a Lego house... :cheer:

#24
EDIT ! A trebui sa refac lista. Acum s.a schimbat totul .

1. Profa de romana. Ea inca ramane pe lista neagra. Nicioadata nu mi.a placut. Nu ne predda deloc, si cand o face nu intelegem nimic. Mereu este prost dispusa si isi descarca nervii pe noi. Lipseste de la ore sau intarzie cate 30 de minute. Ne pune note mici pe nedrept si nici nu ne anunta si ne trezim cu note puse din burta.

2. Profa de desen. Deja a inceput sa ma exaspereze. Am inceput sa si chiulim de la ora ei. Este enervanta si pisaloaga. Nu se multumeste cu nimic. Unii chiar nu au talent si le pune note mici pentru ca nu pot sa deseneze cum isi doreste ea. Este chiar retardata. Dar scap de ea ca este insarcinaa :-J.

3. Diriga. Deci nu ne lasa sa facem nimic. Nici la baie nu ne lasa. Nu ne lasa sa iesim afara idn scoala si sa stam pe iarba ca domne` parem destrabalate. Ne cearta mereu din orice prostie cat de minuscula ar fi ea si incearca sa se faca placuta dar nici ca reuseste.

4. Directorul. Asta ne este profesor si la religie si la istorie si ne va fi la anul si la civica. Vai de capul nostru. Este cel mai naspa profesor pe care l.am avut vodata. nu vine la ore, mananca in ore, intarzie de la ore, se schimba in ore. este mereu nervos si ne acuza mereu pe nedrept.

5. Profa de fizica. Este o hoasca grasa si care mananca in fata noastra si nu ne preda si dupa ne pune sa rezolvam problemele si nici nu stim ce este VOlumul unui corp 21.

6. In asteptare pe profa de chimie ... 21.
[Imagine: Jun0xCa.png]

#25
Deci ce profesori am eu ! De prima clasa :]] Iti vine sa te arunci de la etaj cand ii vezi pe a mei :]]. Deci in capul listei este:

Profa` de muzica - Au frate! Femeia aia ii asa de a dracu` pielea pe ea. Toti ne speriem cand o vedem. Trebuie sa recunosc ca atata poti sa razi la ora ei. Esti pe jos. E amuzanta si de multe ori scapam de ora ca e ea chemata pe cine stie unde si bye bye muzica ! O data ne-a chemat alta profa` la ora si noi toti eram agitati ca ce facem dam test sau nu ? :]]

Profa` de istorie - Asta are un scris dinala. Si urat si rapid. Umple vreo doua tabli in cinci secunde :]]. Nici nu apucam sa scriem tot ca ea termina :]]. Dar anul acesta se pensioneaza si scapam de ea! Totusi colegilor mei o sa le para sau pentru ca profa` asta a fost diriga surorii mele mai mari si ma mai intreba depsre ea ce mai face si alte chestii banale XD. Asa imi scapam eu colegii de la ore :]].

Profa` de mate - Bun.. la ora ei ne ascundem pe sub banci numai sa nu ne scoata la tabla :]]. E mai dura ea dar ne da niste teme dinalea. Doua exercitii si punct. Gata tema :]]. De multe ori ne si da drumul acasa. Daca ne plictisim nu mai facem ore si gata. Carati-va frate acasa :]].

Profa` de roamana - Pot sa spun ca e profa` mea preferata dar ma cam enerveaza. Ne da sa scriem cu caru` si ne mai pune sa ne aducem si toate caietele din anii precedenti la scoala. Si alea is vreo 4-5 :]]. Cara frate in fiecare zi :]]. Si la inceputul anului ne zice ca ea nu o sa ne tina niciodata in pauza :]]. Credeti ca face asa ? Nici de cum! Ea ii singura profa` care ne mai tine si in pauza. Dar e de treaba. La sfarsitul anului s-a dus cu colegele mele [ eu n-am fost pentru ca am fost accidentata.. inca regret chstia asta -_-" ] cu rolele pe la stadion. Nesimtitele au fost fara mine ! :die:

Profa` de biologie - Nu da frate macar o data sa nu vina la ora :]]. Totdeauna ii prezenta :]]. Numai de ea nu putem scapa. Ceea ce ne enerveaza este faptul ca pe celelalte clase [ A si C ] le duce in laborator iar pe noi nu ! Nu mi se pare corect. Sau cand intra in clasa pune catalogul pe catedra si incepe prezenta. Si tot la un test stupid de al ei am luat si un 5 sau 6 cat o fi fost :]].

Cam astia au fost profesorii care ma enerveaza pe mine :]]. Nu cred ca am uitat pe nimeni XD

Edit :

Mi-am adus aminte si de profa` de engleza. Defapt colega mea mi-a adus aminte :]].
Profa` de engleza - Asta e enervanta de numa! La o ora a venit in clasa si a inceput sa ne comenteze despre faptul ca miroase urat in clasa. A transpiratie si alea alea! Ce naiba vrea daca suntem clasa de sportivi ?! Sa miroase a crini ?! Sa se duca si sa se intinda pe o pajiste cu flori. De parca ea nu vine transpirata la ora. 33 .. Auzi la ea. Nimeni nu o suporta! :]].

#26
Bleah! Mie nu imi place profu de istorie. Este cel mai nedrept om pe care il cunosc de la 22(un idiot aceasta este porecla lui) pana la el! Ii place sa te vada cum suferi , te face s ate simti ca ultimul nimic si te minte pe fata.[posturi unite]
(06-09-2010, 06:51 PM)RoZmIeNuMeLe A scris: He He si eu am niste profesori enervanti ce ma scot din draci =_=":

1) Profa de romana: e scunda si grasa s are 3 zeci si ceva de ani dar zici ca are 5 zeci si ceva de ani. >.< Mereu ne da teme de aca absolut idioate! Ne-a dat sa facem povestirea nu stiu carui text care era legat de un tren si dupa ne-a pus sa-l desenam in 3 exemplare o.O" Deci asta da nebuna 21 Si ne preda ca naiba nu stie sa predeaa nu ca as fi eu profa de romana dar ne preda cu carul si inutil ne da o propozitie si ne-o scrie pe tabla in 5 randuri cand putea decat pe un rand si tot felul de dastea.=_=

2) Proafa de MATE: bleah o urasc nea dat la teme d evacante cta pentru 100 de ani si mai mult de jumate nu ne-a predat. Vb cu noi cu : "BRE,MA,BA,ADORMITILOR,IDIOTILOR" si alte apelative la fel de frumoase. =_= Da note mai mult pe cadouri ca sa zic asa >.<. Are elevi preferati, nam nimik in potriva dar in ora daca cineva vb se crizeaza mai rau ca dracu dar daca vb unu dintr epreferaty intra si ea in vorba o.O".Sau ne mai face sa radem dar dupa zice "GATA GATA CA VA INVATATI ASA" si dupa ne confisca unele obiecte .Unui baiat ia loat rigla =_=

3) Profa de religie: E o nesuferita. Scoala ne-a dat niste manuale aia a zis ca nus bune si sa ne cumparam manualele ei si cand leam cumparat era la fel cu manualul vechi doar ca avea coperta altfel sia vea 5 pagini in plus >.<. Face pleonazme si dezacorduri de 5 ori pe minut TT_TT". Ne pune sa scriem lectia pe tabla si dupa pe caiet [ daca avem carti de ce trebuie sa o scriem si pe tabla? WTF].Mereu tipa la noi daca ne vede ca scapam ceva pe jos.

4) am uitat de Profa de Muzica: doamne e o baba de 80 de ani adika asa arata kare daka vede si un fir de par pe jos tipa la noi si ne obliga sa purtam camasi albe e mai rau ca diriga in prvinta asta si ne pune sa invatam depste betovan motart sa cumparam Cd uri cu ei si toate kkt de pe lwme >.< e enrvanta mai rau ca drq. Odaa a venit la noi cu Metalica . Singura data cand nea pus ceva mai normal =_= Si dupa prima melodie zice " aolo gata ca e prea urata formatia " si a pus iar melodiile lui Mozart si alte tampenii de ale ei kare noi nu le suportam 21

Si sunt sigursa ca pe lista asta se va incadra si aia de fizica =_=. Toata lumea zice ca mananka in ore , ka ajunge pe la si 35 si uneori si doarme pe la ore o.O". Da note numai pe cadouri rare ori pe merit si toata lumea se multumeste cu nota 8. Mai mai dect 8 nu pre ai cum sa iei. Asa zice toata scoala , voi vedea acum ce dementa are si asta in ea =_=


Metalica??? Noi am fi multumiti si cu Fara Zahar sau Boney M decat cu Enescu si Frants nu mai stiu cum 21

#27
Profu de sport:e un pedofil..se da mereu la fete si nu arbitreaza deloc+ca ne pune notele aiurea
Profa de fizica:pfff femeie mai plictisitoare ca asta n-am vazut in viata mea...explica o groaza de ani si nu intelegi nimic,iar cand te asculta iti pune 2 intrebari si daca gresesti 1 gata ai luat 5 sau 622
[Imagine: indexge.jpg][Imagine: 44904490.jpg]
[Imagine: 20475776.jpg][Imagine: images2qe.jpg]
[Imagine: images1yw.jpg]
-/\/\/\/\/\/\/AnimeZup.Com\/\/\/\/\/\/\/-

#28
Damn,imi urasc profa de sport,e super-aiurita,nu-i convine nimic,trebuie sa fim perfecti,sa venim la uniforma,sa nu avem bratari,cercei lungi,etc.Dar cine o asculta?Iaca scart.Zic ca ea si fac ca mine.

Apoi ar mai fi profa de religie.E supeeeer plictisitoare si in prima ora a inceput sa ne spuna ca "sa ne alegem un loc de munca care sa-l facem cu placere",de parca asta ar avea vreo legatura cu religia.

Hmm,cred ca atat,in general am profi ok ^^
[Imagine: girlsignature.png]

Kiss me, k-k-kiss me
Infect me with your love,
And fill me with your poison.
Take me, t-t-take me
Wanna be your victim,
Ready for abduction.
Boy, you're an alien,
Your touch is foreign
It's supernatural, extraterrestrial.


[Imagine: ilikemusicsignature2.png]
A painter paints pictures on canvas.
But musicians paint their pictures on silence. ~L. Stokowski



#29
Poi am multi profi si profe care nu imi plac desi cea mai plictisitoare si cicalitoare este cea de chimie. Doamne are niste glume si misto-uri in ea de ii face pe toti sa rada dar daca esti tu cel de care face baza ma indoiesc ca mai iti vine sa razi. Deci te face in ultimul hal, combina niste cuvinte din care pari un om din preistorie care nu sti nimic. Intr-o zi l-a facut pe un coleg de ras in cat cred ca mai avea putin si ii dadeau lacrimile, ce era ma groaznic, faptul ca toti radeam de el sau vorbele profei. Desi ar fi putut fi oricare dintre noi in locul lui... Smile
Just the
way you know me..

#30
Ok, pai sa vedem...
Primul in top e proful de logica pe care l-am avut in semestrul 2 din clasa a 9-a. De fapt, nici nu pot sa zic ca am facut logica... Era vineri ultima ora si gaseam tot felul de motive ca sa nu fim prezenti. Plecam, ne scuteam, eram prin excursii, etc. Sau, atunci cand eram prezenti, proful ne vorbea despre carti. De doua ori am citit ceva din manual si am scris putin in caiet. A dat cateva note la inceputul semestrului pt ce mai stiam din ce facusem cu nevasta-sa in primul semestru si apoi a dat note celor care ii citeau din manual la ora. 22 Si la sfarsitul anului... ne-a chemat la el pe rand sa vada caietele, ne-a intrebat ce ne place sa citim si a dat din nou note.
Sa zicem ca ar fi si profesoara de fizica, desi pana acum pare amabila, arata de parca zambetul ei este doar ceva fals si ca asteapta doar sa o suparam ca sa izbucneasca. Profesorul de dinaintea ei, care a iesit la pensie, era un om foarte plictisitor si scotea unele tampenii si pretentii uneori de ma enerva ingrozitor. Inca putin si i-as fi zis asta in fata.
Chiar daca am avut doar doua ore cu ea pana acum, profa de antreprenoriala mi se pare cam ciudatica. Gesticuleaza intr-un mod bizar, are si un limbaj al fetei mai "special" si spune tot timpul "dragii mei". Si explica tot felul de chestii care nu par a avea vreo legatura cu afacerile... 106
Ah da, si sa nu il uit pe proful de muzica... Se crede atat de grozav si de interesant. Are intotdeauna o mutra cam lipsita de chef, nu isi da interesul (anul trecut nu venea la ora pt ca ii era greu sa se trezeasca... si aveam de la 11...), dar are asteptari de la noi. 78
[Imagine: sig_reinoir.png]



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Care sunt cei mai enervanti, trazniti si mai ciudati profesori ai vostrii ? hiimera 65 37.775 31-10-2014, 11:39 PM
Ultimul răspuns: Acetyl
  Profesori preferati Flash 65 35.640 01-01-2014, 04:26 PM
Ultimul răspuns: Queen of Darkness


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)