Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Materia Favorita.

#81
Bine,puteti sa ma numiti si pe mine nebuna,dar imi place mult fizica.Nici eu nu credeam ca imi va placea materia asta dupa ce in generala nu o suportam,dar din toamna de cand am intrat la liceu imi place mult.Profu e cam dus si multi nu il suporta,dar m-am pus bine cu el si uneori el ma intreaba pe mine daca am inteles,nu eu pe el si la experimente ma pozitionez langa el sa vad ce face si etc...Unii ar zice "DEh,esti la stinte,normal ca iti place" dar nu e asta deloc.
Imi mai plac si : romana,desi profu e tare sod si ba radem ba stam cu inima in gat de frica si dupa ce a lipsit o perioada ne-am dat seama ce dezastru e fara el...Pe lista mai intra si: religia,desenul desi am o ora la doua saptamani,engleza,biologia la modul general,fiindca materia de anul asta o detest aproape complet,dar macar profa e ok...
[Imagine: tumblr_mihybjaQlI1rnvpygo1_500.gif]

#82
Materiile mele preferate sunt...cam multe:limba romana,engleza,franceza,istorie,geografie,ed fizica.Imi place enorm de mult literatura pe care o consider cel mai minunat lucru de care se poate bucura omul.Imi plac foarte mult limbile straine si chiar daca am mai avut probleme cu unele cuvinte la partea de gramatica am fost as intotdeauna.Istoria si geografia ma atrag datorita ideei ca imi pot imagina cum era in timpurile vechi si in alte locuri de pe Terra.E ca o calatorie in timp si spatiu.Asa pot vizita locuri pe care imi doresc sa le vad si oameni pe care as fi dorit sa-i intalnesc.Ed fizica e mai mult o joaca,regret faptul ca n-avem decat 2 ore pe saptamana.

#83

#84
Hmmmm....materia mea favorita?cred ca imi place engleza pentru ca este usoara si simpla, dar mereu ma deruteaza timpurile verbale 4
Si ar mai fi si franceza pentru ca imi place felul in care sunt rostite anumite propozitii spre exemplu cand rostesti cuvintele 'Bonjour, je m'appelle George' simti o anumita armonie venind din interiorul vorbelorSmile Hai gata ca m-am intins cu vorba si am deraiat de la subiect. Anyway cam astea ar fi materiile mele preferate
[Imagine: tumblr_mra5mj78VK1seq1xdo1_500.gif]
Please tell me why!
Am I a savior, meant to save us all?
The people cry!
They want an end
A curtain call!

#85
Well, eu acum sunt la facultate si nu mai avem materii, ci cursuri, insa in timpul gimnaziului si liceului imi amintesc ca printre putinele materii care imi mai starneau interesul, istoria si engleza erau printre preferatele mele. Nici romana nu imi displacea, considerand ca aveam un talent aparte in a abera la eseuri folosind cuvinte alese, cu multa emfaza ( desi eu nu citeam macar vreun rand din opera despre care comentam, ci doar rezumatele de pe net 10) astfel reusind sa impresionez profesorul indeajuns sa ma noteze cu o nota destul de buna. Mai tarziu, prin a 12-a cand trebuia sa ma pregatesc pentru BAC si admitere la facultate a inceput sa imi placa si fizica foarte mult, insa asta datorita meditatoarei mele care a reusit sa ma faca sa o inteleg, ca de la profesorii din liceu si gimnaziu nu am avut niciodata vreo speranta de a pricepe ceva. Cam acestea ar fi Smile.
[Imagine: tumblr_static_tumblr_static_dilvsoojho0sgwoc0s4s.png]

"What's wrong isn't me, what's wrong is the world!"

#86
Engleza.La orele de engleza sunt foarte relaxata si mi se pare o materie destul de usoara.Engleza in general este foarte usoara.Orele sunt foarte interesante.
Biologia.Imi place biologia deoarece este usoara.Mai exact,imi place anatomia.Profesoara este amuzanta,si preda bine.Atat timp cat un profesor preda bine si e dragut cu elevii,noi vom aprecia materia mai mult.
Chimia. e forte jmeq.
Alte materii care imi plac: germana,romana si desenul.




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)