Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Materia Favorita.

#11
Materia mea preferata este informatica. Pur si simplu nu ma satur de programare. Pe locul doi este sigur matematica. A fost materia mea preferata in generala, in toate clasele. Oricum cu proful din generala nu putea sa nu-ti placa matematica, macar putin. Nu sunt multi cei carora le place, adica am colegi care chiar considera nu are rost. Totusi eu gasesc intotdeauna ceva frumos la matematica, mai ales la algebra. Chiar ma simt bine dupa ce m achinui doua ore la o ecuatie si imi iese. La fel si la info.
Tenderest touch leaves the darkest of marks,
And the kindest of kisses break the hardest of hearts
~Florence + The Machine


#12
Ce va mai place istoria. :)) Mie personal, dintre toate 'istoriile' pe care le-am facut pana acum, nu mi-a placut decat cea din cel mai recent an (clasa a 7a). Recunosc ca asta a fost chiar interesanta.^^ La restul, ma jur ca adormeam. Cred ca am prins chestia asta din clasa a 4a, cand faceam istoria Romaniei. Nu stiu de ce, dar atunci nu imi placea. Acum cred ca o sa fie ceva mai interesanta (la anul, ma refer).
Imi place muuu~lt si romana (Limba si Literatura romana, blah blaah blah; ciudata atitudine, stiu). Gramatica, hmm, e ok; nu ma stresez prea tare cu ea, retin repede ce e de retinut. Insa literatura este cea care ma face sa-mi placa atat de mult aceasta ora.<3 Nu ma plictisesc, chiar daca uneori scriem pagini intregi. Legat de gramatica, mi-a intrat in reflex sa corectez orice greseala pe care o sesizez, mai ales in timpul vorbirii. xD Stiu ca uneori (in 99% din timp, restul de 1% fiind momentele in care persoana respectiva este in toane bune :)) ) este enervant, dar mie imi place sa fac asta. >:)
Imi plac si orele de limbi straine, chiar daca nu-mi plac profele la aceste ore. Dar limbile in sine ma atrag, consider ca prind destul de repede unele chestii 'de baza', si imi e destul de usor sa invat limbi straine; cel putin pana acum, asa a fost. Fac engleza si franceza, am facut si spaniola in clasele a 5a si a 6a, dar era optional si acum nu mai fac. T.T Dar am continuat sa o studiez acasa dintr-o carte mai veche, desi, contrar a ceea ce se zice, limba spaniola nu mi se pare foarte muzicala. Am continuat sa o studiez doar ca un moft.
Imi plac si orele de desen si de muzica, desi, ca si mai sus, nu imi plac profii.
Si in clasa a 5a pur si simplu detestaaaaam matematica. Acum geometria mi se pare destul de ok, desi algebra este mai usoara. Poate ca tocmai asta ma face sa-mi placa mai mult geometria, e mai mult de munca, trebuie sa gandesti singur, ba chiar e o provocare uneori ([irony]cu logica mea impecabila[/irony]). ; ))


Later edit: Citind mai jos, la Abigail, mi-am dat seama ca am uitat de biologie. xD Adooor bilogia.<3
[center][Imagine: 5ml548.png][/center]

#13
1.pai poate ca unii o sa ziceti ca sunt sarita de pe fix dar materiile de pe primul loc pentru mine sunt algebra si geometria. le iubesc pur si simplu si am si o profa super care explica de mii de ori daca nu intelegi ceva si nu se enerveaza decat foarte greu.
2.pe locul doi la mine este muzica si sculptura. la muzica cantam la flaute(si ma pot lauda ca-s cea mai buna) iar la sculptura ... ei bine sculptam in lemn.
3. pe locul trei se afla 3 materii: romana(doar partea de literatura ca gramatica o ursc), sportul si engleza
cm atat cu mateiile preferate
Hi :3

#14
Mie-mi plac foarte mult chimia şi algebra(nu pot alege), dat fiind că la geometrie sunt cam ... varză.Îmi place chimia pentru că o înţeleg şi 'mania' asta a mea pentru chimie a apărut dintr-o prostie la începutul clasei a7a -->Full Metal Alchemist.Algebra îmi place pentru că ştiu să rezolv exerciţiile de algebră şi reţin repede.În clasa a7a mi-a plăcut materia de la istorie (războaiele) şi într-a opta materia de la '1848 în sus.În rest, nimic nu mă atrage.
Cred că îmi plac materiile ăstea în primul rând pentru că îmi plăceau şi profesorii care-mi predau.
Ah, ar mai fi şi engleza, tot datorită profesoarei.
I've only been in love with a beer bottle and a mirror.
(Sid Vicious)

#15
mie una îmi place engleza foarte mult pentru că profesoara preda foarte bine,şi chiar dacă nu am facut engleza în primele 4 clase,sunt una dintre cei mai buni din clasă la engleză,şiii,nu e chiar aşa grea
a,şi îmi mai place şi desenul,pentru ca ,mi se pare interesant,adică nu sunt eu mare artistă,dar îmi place mult să desenez
[Imagine: joker.png]
___________________________________________________
My Manga list xD

#16
Cred că nici o materie nu mi-a plăcut până acum la fel de mult ca logica. Pe bune, este extrem de logică și captivantă. Ador exercițiile alea complicate, cu multe diagrame (în cazul termenilor), definițiile și mai ales silogismele și toate exercițiile pe care le-am făcut.( și cum suntem pe profil am făcut tot ce se putea).

#17
Ah, materiile favorite?
Păi, în primul rând îmi place chimia, dar aş putea spune că "place" e prea puţin. O iubesc. E atât de logică, şi îmi explică ce, cum şi de ce. Apoi, îmi place istoria. Mereu am învăţat cu plăcere la materia asta, este foarte captivant să înveţi ce s-a întâmplat în trecut. Algebra e de asemenea minunată. Asta pentru că ştiu să rezolv ecuaţiile şi restul; extrem de uşoare. Deşi geometria nu-mi place în mod deosebit, nu pot spune că-mi displace materia. Biologia este de asemenea fabuloasă. Superbă. Ultima, dar nu cea din urmă ar fi geografia. Mi se pare uşoară şi frumoasă; uşor de învăţat.

#18
(27-07-2010, 01:25 PM)Dorothy A scris: Cred că nici o materie nu mi-a plăcut până acum la fel de mult ca logica. Pe bune, este extrem de logică și captivantă. Ador exercițiile alea complicate, cu multe diagrame (în cazul termenilor), definițiile și mai ales silogismele și toate exercițiile pe care le-am făcut.( și cum suntem pe profil am făcut tot ce se putea).

Tu glumesti nu? Cum sa-ti placa logica? Cum sa spui ca e logica? Invatatul de litere pe de rost ti se pare ceva logic? Dar, ai zis ca esti "pe profil", deci... 78
stiu, nu-ti iese totul mereu, dar azi intra

#19
Materia preferata?

Nu prea le am eu cu scoala, nu ma pasioneaza mai nimic, sa fiu sincera. Se pare ca multora de aici le place foarte mult istoria, wow. Eu una o urasc de moarte, probabil si din cauza profei care e destul de batuta in cap. Pur si simplu nu pot sa retin toate acele date, pentru mine mi se par plictisitoare. In fine...una dintre materiile mele preferate la scoala este engleza. Fac engleza de la patru ani si mi se pare acum destul de usoara. Deasemenea profa este mai mereu de treaba si inteleg ce ne explica, dar uneori poate fi destul de idioata. Se enerveaza foarte repede daca nu ne facem tema. Este o limba foarte cunoscuta si importanta, mie mi se pare destul de frumoasa si usoara. Nu este o materie de vai doamne, dar din punctul meu de vedere geografia este o materie extrem de usoara. I mean...profa noastra mereu ne da teste din harti si le retin in maxim cinci minute. Si nu mi se intampla sa le uit dupa o perioada indelungata. Probabil este si din cauza ca am fost obisnuiti cu o gramada de teste la geografie. Vrea sa ne pregateasca pentru clasa a8a. Profa este foarte de treaba si mereu deschisa cu noi. Ne-a predat chiar si anatomie in clasa a6a o_o
[Imagine: tumblr_lw7j04DPq01r5ikx8o1_400_large.gif]
My mama always says that I'm cute. I don't believe her. I'm more than that !

Shake, shake that booty for Beckha !


#20
In afara de materia NUSEFACELOGIE mie imi place foarte mult Istoria, Romana si Informatica! Intrebarea buna e de ce dracu' am note bune doar la primele doua? Pentru ca eu trebuia sa fi intrat la uman dar am stampilat realul ! Si chiar daca am note bune sau proaste, legat de aceste subiecte eu invat sau memorez numai ce imi place! Cand vine vorba de istorie, nu sunt linistit pana nu am citit mai mult de 5 versiuni ale unui eveniment sau cand vine vorba de Romana, biblioteca aproape prabusita imi este martor alaturi de pick-up-ul care m-a adormit de atatea ori in timp ce citeam! La informatica ma descurc cu sfanta Java (din care pot rezulta chestii awsome ca mirobolantul Runescape 2 si cu hardware-ul! Cand vine vorba de dinozauri gen C++ sau Pascal imi vine sa imi tai venele deoarece singurele dati cand folosesc C++ este atunci cand mi se scoala sa fac niste alterari la visul meu vechi de 2 ani (un mod pe engine-ul Source care se numeste Tzahrania)! Altfel, eu raman strict la nivelul visual de programare: Autodesk, Photoshop si Hammer sau gmod (si prin visual, nu ma refer la visual libraries ca visual C)!
[Imagine: nhkmisatosatousighh3.jpg]




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)