Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Chestionar: Vă place Sebastian Michaelis ??
NORMAL EVIDENT !!!!
61.22%
30 61.22%
Cum să nu. Oricine îl iubeşte.
22.45%
11 22.45%
Um nu am auzit de el [ meh : CUm aşa ??? nici după ce ai citit topicu ? ]
4.08%
2 4.08%
Eto, îmi place ca personaj ...
8.16%
4 8.16%
Îmi e indiferent.
4.08%
2 4.08%
Total 49 vot(uri) 100%
* Opțiunea ta. [Arată Rezultatele]

Sebastian Michaelis

#1
Ei bine eu cred ca e cel mai impecabil, scump, superb, idolatrizat, nebun, brunet, inteligent, agil, subtil, frumos, scump, dulce, hot, fluffy, interesant, intrigant, cute, hot de inimi, obsedant [ nu stiu daca exista cuvantu in Dex ] parfumat O.O misto, scump beton, otel, aluminiu, calciu, cupru zinc, hidrogen, iubit de lume, calculat, invatat, manierat, bine imbracat PERSONAJ CE EXISTÄ‚ INTR-UN ANIME !!!!!!!!
Este cel mai scump, superb demon evaaaaaaar si pot spune ca imi place la nebunie, Marina are un sig si un avatar pe mess cu el si daaaaa ador cand deschid fereastra Marina ma intampina cu fata lui mult prea iubita.
In afara ca sunt o mega obsesd garl, sunt in regula nu va faceti griji.
Pareri despre el ?
-

#2
OMG ! OMG !
One of Sebastian ' s fans right here !!!11 Aprob tot ce ai spus despre el , in totalitate , l'ai descris cum nu se poate mai bine :3 .
Pentru mine , este unul dintre acele personaje anime pe care pur si simplu nu poti sa le uiti . De cand am inceput sa urmaresc Kuroshitsuji , mi'a atras atentia in mod special si doamne , cat imi poate place . E atat de dulce , cu un asa zambet , mult prea scump 8D . Si mai e si foarte handsome , ii ador pana si mersul si cum vorbeste , tot , este perfect si Claude , nu se poate compara cu el , ii este mult inferior xD .
Prima data cand am dat cautare la Kuroshitsuji , am cautat imagini , ceva sa imi dau seama cum e grafica , si am dat de poze cu el , era asa de cute , seamana cu un inger , even he's a demon 8D . Si cum as putea sa uit replica lui , aia de o stim toti [ " Yes , my Lord " ofc ] .
Imi place mult de el pentru ca nu este doar un simplu tip foarte super frumos - este ceva special si tot ce se invarte in jurul sau devine interesant , I mean , acum sunt si mai interesata de Kuroshitsuji 2 , cuz he's in it :3 .
Este EPIC and we all love him :3 .

#3
I'm just one HELL of a butler !!! Yeah, baby !!!
Sebastian ROKZZZZ!!!!!! In primul rand cred ca e cel mai scump chibi EVAAA!!!!!
Zambetul lui e...hmmm....cum sa zic...creeaza dependenta !!!
Hai sa fim seriosi, cu o fata ca a lui, nu'i de mirare ca demonii te atrag spre...pacat !!!
Kuroshitsuji e cel mai bun anime pe care l'am urmarit pana acum. Si am multe personaje preferate, insa el e superior, fara indoiala !!!
Si acel "Yes, my lord !"...
Nu mai stiu ce sa zic, dar o sa scurtez.
Sebastian is one HELL of a butler !!!
That's for sure !!!

Edit Nya : Emoticoane prea multe, deci scoase.
[Imagine: ak8THBQ.png]


#4
Ok Lynn, dupa ce am avzut toata acea insiruie a ta opot spune cu mana pe inima cu tu esti fana lui NR.1. Nu exista indoiala43
Asa, revenind. Imi place personajul, ochii lui sunt bestiali 21. Mi-a placut foarte mult ideea prin care a fost conceput; adica nu vezi un demon caristamic si ironic in fiecare zi nu?24. Prima data ma gandeam ceva in genul... hm... posomorat, nevorbaret care vb doar cand este necesar. In nici un caz cum este el de fapt24. Cel care l-a gandit a fost o treaba buna.
[Imagine: asdsadfu.jpg]
Sank you, Valkyrja *hug*


#5
Mnoh, el, ca personaj este genial construit... Adica este la locul lui exact cand trebuie sa apara si nu strica momentele de suspans profund iesind deodata dintr-un coltisor negru si intunecat si salvand situatia. Ma rog, salveaza situatia, dar Ciel are un pic de suferit pana ajunge Seb... Intelegeti voi! 21

Ce este interesant e faptul ca, desi au facut pactul pe care l-au facut, Sebastian nu numai ca a acceptat tot ce l-a rugat Ciel (bine, nu ca ar fi avut de ales; the little kid was, after all, his master), dar cand am vazut primul episod din sezonul doi, scena cu "You can open your eyes now, master" sau cum puii mei i s-a adresat... Mi-a topit inima, lol. Un demon cu sentimente este ceva...

Oricum, a reusit sa intre destul de usor in Top 10 favorite anime characters; isi merita locul, totusi.

Lol, Lynnu, "cel mai parfumat" ? L-ai mirosit sau ce? 21

Later edit.
E amuzant ca la poll nu exista optiunea "Nu, nu imi place!", lulz.
[Imagine: trexwalkn.gif]

#6
Sunt de acord cu tot ce ai zis Lynn,Sebby e cel mai tare majordom si demon si ce vrei tu xD.Ador aspectul,caracterul,mania lui despre pisici,vocea,totul xD.Ai putea spune ca sunt o fana drogata de Sebastian xD.E ca un drog,niciodata nu am fost asa maniaca de un personaj cum sunt de el.Am o gramada de poze si in fiecare zi mai adaug ,nici nu stiu de unde sa mai iau,pt ca am multe si nu prea mai gasesc xD.Mi-am pus ringtone la telefon opening-ul de la kuro 2 si alarma de mesaj vocea cand spune "Yes,my Lord".Dar firar ca de cand mi-am pus alarma noua la mesaje,nu am primit nici un sms xD.Este asa de frumos,dragut,cute,superb,destept,agil,interesant,intrigant,cu chip angelic,priceput,amuzant,sexy :perv: ,manierat,rapid,bun-la-toate,incat a devenit NR.1 pe lista de personaje preferate xD.Il ador asa de muuult,incat cateodata imi repet singura in gand cum spune el "Yes,my Lord" si incep sa fac ca o nebuna "Kyaa,kyaa!"
[Imagine: girlsignature.png]

Kiss me, k-k-kiss me
Infect me with your love,
And fill me with your poison.
Take me, t-t-take me
Wanna be your victim,
Ready for abduction.
Boy, you're an alien,
Your touch is foreign
It's supernatural, extraterrestrial.


[Imagine: ilikemusicsignature2.png]
A painter paints pictures on canvas.
But musicians paint their pictures on silence. ~L. Stokowski



#7
maybe spoiled.

Sebastian Michaelis <3 este un demon, bineinteles, asta stie toata lumea. Demonul majordom perfect, chiar. Si demonul cu care Ciel Phantomhive a facut un contract.
Aratos, inalt si brunet si cu niste ochi superbi, se misca extraordinar, arata ca naiba si te atrage pur si simplu. Are un zambet seducator, fermecator, al naibii de atragator. Pur si simplu nu are cum sa nu iti placa.
Ca si personalitate, la fel. Admirabil.
De fapt, el si Ciel se potrivesc perfect si nu e de mirare ca tanjeste atat dupa sufletul lui * laughs* . Oh, si sa nu mai spun ca are magnet la absolut toata lumea ( bine, exceptandu-l pe Claude probabil dar el nu se pune ). Pana si Alois a fost fermecat de el, lol. In orice caz, e perfect, cum se comporta, cum se misca, ce face. Demonul perfect, cum deja am zis. Are magnet si la Grell, eh, stim cu totii toata povestea. He loves him, dude.
Imi place sarcasmul, ironia de care da dovada uneori cand il ataca in mod indirect pe Ciel. I le spune pur si simplu, asa cum numai el o poate face, bineinteles. Atrage mult mult mult prea mult, asta este clar. Si modul in care priveste pe cineva anume, nu are cum sa nu iti dea fiori. Desi, desigur, e de la sine inteles, nu are doar o anumita si singura privire. Are mai multe. Mai multe expresii, fiecare insemnand cate ceva.

Nu pot uita episodul ala in care l-a plesnit Ciel ( remember? sezonul I ) si se uita atat de fioros la el, am crezut ca o sa ii faca ceva acolo. Ca o sa il termine. Ca o sa il ucida. Ca... nu stiu. Era fioros, asa arata, ca si cum de abia se controla. Dar, desigur, Ciel trebuia sa fie respectat si ascultat din toate punctele de vedere. Asa cum este obedient si totusi nesuferit si neascultator, o combinatie atat de minunata.
Replica " yes, my lord" nu putea sa i se potriveasca mai bine, asa cum face plecaciunea aia. Ah, acum iar imi amintesc de ultimul episod din primul sezon, de privirea si gesturile lui de atunci. Presupun ca mai tineti si voi minte cand vorbea cu Ciel si i-a zis ca o sa doara ceva dar o sa incerce sa faca asta cat mai putin dureros iar Ciel i-a spus " Dont" Make it as painfull as you can. Crave the pain of my life into my soul" in fine, avea in momentul acela o privire de iti dadea fiori. Intensa. Dureroasa. Totusi minunata, de parca ii parea rau si totodata era fascinat. Iar atunci cand se apleca spre el sa ii ia sufletul si arata intr-un anume fel ( bineinteles ca eu mereu imi imaginez ca atunci cand se uita la Ciel ii vine sa il sarute , dar asta e alta treaba ).

Oricum, este genial din toate punctele de vedere. Si nimeni nu poate rosti mai bine ca el si mai frumos " bocchan". Are o voce senzuala, uneori. Alteori e cruda, nemiloasa. Si sa nu uitam de pasiunea lui absolut adorabila pt. pisici. Nu stiu de ce i se potrivesc atat de tare, nu am habar dar pasiunea asta parca a fost facuta special pt el. Replicile pe care le da, speechless.

#8
Lynnu, nu stiam ca e parfumat o.o". Ce parfum foloseste?
Anywayz, apreciez autoarea pentru ca l-a desenat cu parul negru (ahh~ are gusturi bune). E singuru' personaj care m-a facut sa simt furnicaturi pe sira spinarii. Autoarea i-a desenat ochii aia rosii in asa fel incat sa aiba multe fane. Si atunci cand isi scoate manusa cu dinti (kyah...*fangirl moment*). Probabil ca daca as avea un majordom ca el l-as pune sa-si scoata zilnic manusa asa. And btw, Lynnu, i wuv your sig *fangirl squeal*. Abia astept noul capitol din manga. Autoarea e geniala in privinta scenelor de yaoi teasing incat ma face sa-mi musc maneca de la bluza de ciuda ca nu e yaoi. Intr-un capitol sunt geniale fazele in care isi da cu parera in gand despre fiecare personaj. Dup'aia il vad cum ia pisica in brate si o mangaie si e totu' fluffy:yes:.
http://s4.zetaboards.com/BLAQStyleRomania/index/ --> New MBLAQ forum for A+ out there ^^

#9
*Nyaaaa* E atat de... atat de... PERFECT! Pana si numele lui imi place21 mi se pare ca i se potriveste de minune. E genul de baiat la care orice fata viseaza, inalt, suplu, BRUNET, ochii aceia, zambetul lui nasty, felul in care se misca :X Singurul episode in care m-a calcat pe nervi a fost 17, calugarita aia 14 nu mai aveam mult si saream la bataie, numai ca eu m-as fi luptat cu monitorul2 :go:
[Imagine: grellslutcliffbyhowling.gif]


♥ Live Every Second Like It Was Your Last One ♥


[Imagine: mukurosignbynaladrield3.png]

[Imagine: sigg3.jpg]


#10

Sebastian <3 E un demon care arata al naibii de bine, si are si-un zambet din ala dupa care tanjeste toata lumea. Nu mai vorbesc despre privirea lui, ii iubeesc ochii si ah, cum arata. Are un fizic perfeect, atragator. Iar vocea lui suna ataat de bine, incat la unele fraze vrei sa dai repet involuntar, doar sa-l auzi pe el vorbind. He`s my demon sau a lui Ciel, ma rog *laughs* . Are si felul ala al sau de a se comporta, sincer, cine n-ar vrea sa aiba unul ca Sebastian ? El e un adevarat gentelmen, si numele lui spune asta *smile* . Per total, Sebastian stie mereu ce sa faca, cum sa faca si cand sa faca. De asta e Sebastian *laughs* .
The stolen kisses are always the sweetest

[Imagine: 15heo49.png]
Thx, MimiÅŸor <3

True love is like ghosts, wich everybody talks and few have seen.









Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Grell & Sebastian Ekkaterinna 6 4.815 21-09-2010, 09:05 PM
Ultimul răspuns: DeDal N.
  Ciel & Sebastian Ekkaterinna 7 5.476 21-09-2010, 08:44 PM
Ultimul răspuns: DeDal N.


Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)