Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Nabari no Ou

#1
Am dat search si nu am gasit un topic cu animeul asta asa ca mam gandit sa fac eu unul. 21 Sa vedem...

Nume:Nabari no Ou sau Ruler of Nabari
Poveste: In prezent exista cine sate care detin fiecare cate o tehnica interzisa: Togakushi, Banten, Fūma, Kairōshū, Iga. Aparent acestea nu par a avea nici o legatura cu Miharu Rokujo, un student apatic si lipsit de griji. El invata o tehnica interzisa, Shinra Banshou, de care apoi nu poate sa mai scape decat cu riscul de as pierde viata. Intalneste o multime de persoane care ii devin in scurt timp prieteni: Raimei Shimizu, Tobari Kumohira, Kouichi Aizawa. Insa, pe langa aceste persoane, el intalneste un baiat, Yoite care pare a fi un utilizator al tehnicii interzise Kira.Acesta il roaga pe Miharu sa-l faca sa dispara cu ajutorul lui Shinra Banshou. Baiatul are trei variante de ales. Daca vreti sa aflati mai multe urmariti animeul.
Gen: drama, shounen, supernatural, comedie.
Poze:

Miharu:
[Imagine: thMiharu1icon.jpg]
Yoite:
[Imagine: yoite.png]

Intrebari:
1. Ce credeti despre povestea ninja a animeului?
2. Ce parere aveti despre relatia dintre Yoite si Miharu?
3. Vedeti vreo asemanare cu animeul Naruto?
[Imagine: asdsadfu.jpg]
Sank you, Valkyrja *hug*


#2
Mi s-a parut putin ciudata faza cu cele doua lumi, dar a fost in regula povestea cu ninja, s-a potrivit destul de bine. Relatia dintre cei doi.. pai una fooarte interesanta 15 Imi place modul cum a evoluat de-alungul timpului.
]Asa, cine s-ar fi gandit cand l-a vazut pe Yoite asa rau cu Mihara, ca va ramane in cele din urma aproape de el, ca buni buni prieteni. Speram din toata inima ca Yoita sa se faca naiba bine, adica era posibil, dar nu nu, a trebuit sa se evapore la sfarsit ca sa incep eu sa plang 46 Mi s-a parut trist, ce? 71 Am auzit ca e anime'ul e diferit de manga, adica ce e drept, au pierdut in anime din plot, doar asa ca sa-l poata termina [da, enervant] Ca intr-o episod undeva nu mai stiu cine a zis ca Mihari trebuie sa devine el Regele din Nabari parca sau ma rog. Aaa si Miharu, imi place mult caracterul lui, un mic drac foarte dragalas dar si puternic 19 Si sa fim sinceri, daca eram in locul lui sunt sigura ca ne-am fi dorit toti multe lucruri de la doamna zana]
Inafara ca are tema ninja si pustiul trebuia sa devina un rege sau ceva de genul (desi nu prea il interesa) nu mai vad alta asemanare cu Naruto. Acuum.. daca ceva e cu ninja nu inseamna ca e copiat dupa Naruto si chestii.. ^^
[Imagine: 6sc1l3.jpg]
For every 99 times, you looked me in the eye,
swore you weren't lying and I was so blind..

#3
[Imagine: sdfbnm.png]

Despite your best efforts, people are going to be hurt when it's time for them to be hurt.
~ Haruki Murakami~




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)