Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Ati face cosplay?

#11
Fac cosplay cu prietenele mele, ne jucam prin casa 21, dar niciodata nu am avut curajul sa ne inscriem la concursuri oficiale.
Bunica mea are atelier personal(nu ca ma laud71) si am mai multe costume gen Ciel Phantomhive, Sebastian Michaelis, Grell Sutcliff etc, sau si din alte anime-uri.
Uneori este costisitor cum zicea WolfSakura, dar cine nu face un efort pentru nepotica ei?21

Ja Ne' :bye:
HOT. SEXY. and POWERFUL.

#12
Eu oarecum am facut cosplay(Nijikon 2009 -3-)nu prea reusite dar de dragu' de a face am facut. Anul asta n`am facut pentru ca -.- n`a avut mama chef sa ma ajute sa cos etc(eu`s catastrofa la cusut si chestii de genu`.)Poate fac la anu` la nijikon,dar nu mai particip la concursuri >//< cat oi mai traii.
Maybe u saw Ringo Nayomano and Mio Akyiama in 2009 <.< The kid with loong NATURAL hair as Mio was ME. XDD.

>.< Cat m`am chinuit intr`un timp destul scurt. Adica e si costisitor(some money problems here) si e si GREU de facut>.> plus ca uneori nu gasesti exact ce`ti trebuie si trebuie sa te adaptezi =3= am avut mari probleme cu chestia aia de mana >.< albastru-negru. (sosete salvatoare XD)

Ma rog,in concluzie as mai face:3Daca as avea cum as face incontinuu. 4
Live with who i am or leave me alone.
I`m so bad bad but i`m so good good<3.

T.O.P&G-Dragon RULEZ


#13
Hmmm....m-am fost gandit intr-un timp sa fac si eu cosplay,mi`as fi dorit sa o pot face pe Sakura si am incercat asta dar nu prea mia iesit , nu gaseam anumite chestii si 17 m-am lasat 21 dar daca as avea cu cine sa fac as face dar singura 17 nu as mai face . Totusi nu am renuntat la acest vis, poate intr-o zi xD cine stie.
Cum spun mereu , nimeni nu stie ce ne rezerva viitorul .

Pam-pam-pam ... Intelegi ?!


#14
Nu am facut niciodata cosplay cu toata seriozitatea, asa cum se face, dar nici nu am avut cum. In tara mea e alta situatie si nu ai cum gasi nici fani, nici materiale... eh, ce tot vorbesc, daca voiam asa mult, faceam totul. Am de gand, pe viitor, sa fiu mai indrazneata. Cred ca imi va iesi de minune sa fiu Chiaki Minami sau Go Mi Nam din Anjell: You're Beautiful (in caz de ma decid sa-mi tai parul iar).
La ziua mea astept un fotoaparat superb si de atunci ma voi ocupa serios de cosplay, mai ales ca a aparut un magazin online anime si la noi.

http://i1218.photobucket.com/albums/dd40...eeping.jpg
http://i1218.photobucket.com/albums/dd40...ch/153.jpg

#15
(25-06-2010, 10:47 PM)Flaw A scris: Sau daca nu ati face... de ce? Ce va opreste? Vi se pare greu de realizat costumul sau va este teama ca va rade cineva de voi?
Mi se pare mult prea copilaros si... cum poti sa umbli pe strada imbracat in asemenea "hal"? Doar si atunci cand mai dau de vreun cosplay pe youtube si incerc sa ma uit incepe sa ma apuce rasul si sa inchid ala. Si oricum, costumul... asta e o parte mai grea, dar nu mi se pare cine stie ce (106), pe langa asta, 5% (dificultate) ar fi de carcaterul pe care vrei sa-l alegi pentru cosplay. Nu cred ca as face cosplay, doar in toanele mele si cu cineva, poate si ceva ajutor, in rest: nici gand.

"Forgive you? Why? It's not like I'm mad or anything. You were the one who got angry; just like you said, I was being too nosy. I've always been like that, not knowing my boundaries. I'm the type who'll water a plant til it drowns."
- Yokozawa Takafumi no Baai, vol. 2

#16
Yes.
[Imagine: 2432199880_067b3b46d4.jpg]
Yes.
[Imagine: UBCS_Soldier2.jpg]
Yes.
[Imagine: cosplay-skull.jpg]

The final answer: Yes, but only video game/movie/comic book cosplays.

#17
As cam face cosplay. Si as cam alege pe L din Death Note. De ce? Pentru ca este extrem de usor de realizat iar sor'mea este geniala cand vine vorba de par. Am fost la ultimul Otaku din Bucuresti si m-am cufundat prin multime fara sa vreau, adica mi-au zis '' Hei, genial personajul L in care esti imbracat'' iar eu am ramas putin afis deoarece inainte de a pleca de acas' i-am zis sora-mi sa ma ciufuleasca putin la par si in rest imbracat in vesnicul tricou negru.
Ideea este ca as face cosplay, dar daca as vrea sa fie unul bun as cam da banii pe costume deja facute, nu as alege sa imi confectionez eu pentru ca nu este la fel... si nu prea ar merge.
[Imagine: 41825604.png]
Intelege, eu nu sa mor niciodata!

#18
Eu? La orice moment din zi. Insa imi lipsesc resursele, talentul si vointa. Deeci, raman doar un spectator. Mi-ar placea totusi sa fac cosplay, mai mult ca o placere... Ca si personaj, nu stiu. Visez la un Ciel Phantomhive, din Kuroshitsuji, dar nu cred ca mi s-ar potrivi, plus ca mi se pare destul de dificil -.-
Chiar nu stiu, dar mi-ar placea sa fac macar o data. As prefera sa ma duc la croitor, nu am nici cunostintele, nici talentul si nici rabdarea necesare.
De concurat sau sa ma apuc serios de asa ceva, NICI GAND. Nu am curajul necesar, insa sa merg la conventii - ca simplu spectator costumat-, sau pentru mandria mea, sa am o astfel de tinuta in sifonier, cu cel mai mare drag.
Mi-ar placea totusi sa am si parteneri, singura nu gasesc curajul si vointa necesare. Si daca m-as apuca, s-ar gasi cineva sa zica ceva si sa-mi "taie" tot cheful. Asa, in grup, e mai amuzant si ar fi chiar super :3
She's wiskey in a teacup.



#19
As face si eu cosplay dar in primul rand nu stiu destule animeuri ca sa am de unde alege si in al doilea rand nu ma pricep nici la par, nici la costume 21 Prin urmare pana nu reusesc sa gasesc ceva sa mi se potriveasca (si sa stiu cum sa fac) nu cred k incerc 21
E posibil probabil sa incerc peste cativa ani, totusi (who knows? 106)
[Imagine: Wo_LF.jpg]

(\__/) Don't
(^.^) Kill
(") (") The
(") (") Bunny >.<

#20
Ati face vreodata cosplay?

Da,dar nu am nici o idee ce sa fac dupa ce termin tot.Adica,sunt asa de incurcata...

Voi in ce personaj ati face cosplay?
Gumi cu costumul din Scissorhands si Luka tot cu costumul din Scissorhands *Vocaloid*

Vi se pare greu de realizat costumul sau va este teama ca va rade cineva de voi?

Imi pot comanda de pe net,sau si mai usor,de mica am croitor propriu 15
Si da,mie foarte frica sa nu rada cineva de mine,si sunt si foarte timida.
Cu Gumi ar fi primul meu cosplay,si chiar nu stiu ce sa fac,nu am mai mers la Otaku Festival fiindca nu aveam timp,apai Nijikon,nici la el nu am mers vreodata.Anul asta ar fi prima data si de abia astept ^.^




Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)