Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Big Bang

#21
Iubesc trupa asta Il iubesc pe G Dragon : X El e cel mai frumos din trupa : X Nu zic ca ceilalti nu sunt draguti , dar el e primul :X dupa poate T.O.P 39 Mă rog Trebuie sa`i multumesc unei fete aiurite care a scris trupa asta la formatii de j-pop =]] Ca altfel aflam mai greu de trupa asta Se imbraca jmecher : X IAr cel care isi schimba freza mai mereu zic eu ca este G Dragon : X Ma intreb cum sa nu`l poti iubii pe furmuselul ala ?Tiin sa mentionez ca au niste videoclipuri bine gandite , niste dansuri superbe , ce mai videoclipuri de nota 10+ Melodiile mele preferate sunt : Tell me goodbye , unde videoclipul era gen pe timpurile putin mai vechi , dar chiar foarte interesant : X G Dragon şi T.O.P arata exceptional : X Beautiful Hangover , doamne ce videoclip :X Deci e clar GD si TOP fac toate videoclipurile mai frumoase ;x Haru Haru , iar o melodie superba un videoclip care se potriveste melodiei , ma mir cum nu s`au sarutat GD si TOP in videoclipul asta ca stateam cam prea aproape =]] La La La o melodie mai vesela sa zicem asa :X Videoclipul de milioane : X La fel si melodia xD Lies , alta melodie trista : ( ador videoclipul ;x My Heaven o alta melodie ... care o ador nespus de mult We belong together...asta da videoclip ';x si With You ce dans , ce dans ;x...astea au fost mel mel preferate ;x
G DRAGON , rulzzz lume

#22
Big Bang 105 Incontinu le ascult melodiile. Sunt inspirate. De Big Bang am auzit intamplator de pe zup. Prima oara n- am bagat de seama ,dar cand am vazut ca mai multi adora Big Bang mi-am zis : "De ce nu ? " Asa ca am dat un click frumos pe youtube si am ascultat. Si am ascultat .... Pana in vremea asta 21

Membri preferati sunt : ( am un top -.-)

GD - Oh serios. Cine nu l- ar place pe GD ? E frumos , sexos si bengos ;x Are o voce ... mama mama 105

T.O.P - Imi place cum ii sta parul in Turn It Up 8- > . Dar acum e alb - mov O.O. In fine , imi plac baitii mai inalti [ asa cum e el ]. Si el e sexos , frumos si bengos :]]

SeungRi - E pur si simplu un scump. Pare atat de inocent ;x

Taeyang - Ce bine arata la bustul gol O.O

Melodii preferate :
- Tell Me Goodbye - O ador <33333
- Haru Haru - Cat am plans la melodia asta 22
- Lollipop - Loli Loli loli pop 15
- Lollipop 2 - O ascult incontinu [;x]
Si sunt mai multe dar astea sunt cele mai preferate dintre preferate dance

Big Bang are deosebita onoare de a sta in varful clasameltului meu inexistent ^.^ Este trupa mea favorita [ dintre cele coreene ofc ] .
[Imagine: Hm757.png]





#23
BIG BANG! IS back. x333.
Bă oamenilor,am devenit obsedată de Big bang,din cauza lu' G-dragon şi a lu' T.O.P. Chiar acu' le ascult o melodie.
Sunt geniali,chiar dacă nu-ţi place muzica coreană,tot pe tipi ăştia ajungi să-i iubeşti.

Ce e cu 'BIG BANG! IS back'? D: Pe 24.02 this year <33. vor scoate al 4-lea mini album. Doamneee abia aÅŸtept.

Aşa,cum i-am descoperit? Era o noapte de tot...în 2009 sau 2008:I...Doamne la început nu mi-au placut,acu'i ador<33.

Ce cred eu despre sexoÅŸii din BB.

G-dragon -Pur şi simplu îl iubesc,e aşa dulce ca un bebe ;x şi e crazy şi e cul b-)
T.O.P - * u * M-a dat pe spate cu beatboxingu' lui cu tot [plus Turn it up and HIGH HIGH.]
SeungRi - mă omoara ;x
Taeyang- nu e cel mai mic? ;x ÅŸi cel mai bebeu ?8


Sper ca,după ce scot nou' album să facă WORLD TOUR 8 şi să bage şi RO pe listă ;x
Live with who i am or leave me alone.
I`m so bad bad but i`m so good good<3.

T.O.P&G-Dragon RULEZ


#24
Eh, Anna, nu cred ca e vreo persoana [ce stie de aceasta formatie] sa nu astepte noul album. L-am asteptat de doi ani, nu mai zic si zile, ore, minute, secunde -.-" Ma asteptam ca dupa atata timp sa revina cu un Album, nu cu un MINI album... m-au dezamagit total. Sper ca vor veni curand, curand de tot, cu un album intreg. Enfin, de world tour am citit, si il vor face, dar sigur nu vom aparea pe lista, insa vor veni si in europa <3 [abia astept] insa anul asta nu, celalalt dk am inteles bine. xD

A da, nu inteleg de ce lumea uita sa mentioneze de Dae [Daesung] 22 De ceva timp e din ce in ce mai hot, si are o voce dupa care, eu una, mor =p~ dati-i si lui o nenorocita de sansa, si va asigur ca va v-a fermeca. =]] Anyway, BIG BANG RULZ :]]
~My dA!
~My twitter account!
My life, my soul, my inspiration --> Korean style
[Imagine: tumblr_lspwr4bMkI1qheiqqo1_400.png]

#25
De ce n'am trecut pe aici mai devreme? Acest mister va rămne neelucidat.

Big Bang, cred că e singura trupă de băieţi de k-pop pe care o ascult şi are o melodie sau două pe care le ascult din proprie iniţiativă.[Trupă de băieţi de k-pop ~ numai mie îmi sună aiurea?]. Membrii...Mie mi se pare că T.O.P. şi GD fac Big Bang'ul Big Bang. Toţi au voce, toţi arată bine şi îmi place stilul lor. Îmi place cum dansează, I mean e destul de greu să cânţi şi să dansezi în acelaşi timp, dar ei se descurcă şi o fac chiar foarte bine. Prima melode pe care am ascultat'o a fost Big Bang. Mă amuză teribil partea cu "Frikied Frikied".
Şi de curând a observat cineva că zic " B to the ANG". Eu nu am fost foarte atentă la aspectul ăsta.

Xoxo, Ang.
Angilicious|dA
[Imagine: pikachu___batman_by_mnrart-d58f68d.gif]
Nothing I shoot gets back up again.
Drawings.| Photos.

#26
BigBang . . . prima dată nu prea suportam formaţia asta, nu ştiu de ce. Dar a început să îmi placă . . . şi chiar foarte mult. Melodiile lor transmit un mesaj foarte clar, şi chiar majoritatea sunt foarte ritmate ( ador deja asta 15 ). Prima melodie de la ei care am ascultat-o a fost BigBang. Apoi Haru Haru , prima dată am zis ca nu prea imi place . . . dar apoi ceva din mine tot voia să o asculte din nou şi din nou. 21 Şi apoi am ascultat Lies şi Lollipop ( feat 2NE1 ). Acum a început să îmi placă la nebunie şi Goodbye baby. Şi mai sunt melodii de la GD si TOP care le ador împreună cu Park Bom, dar asta e altă poveste. 21
Hm . . . membrul preferat . . . clar TOP.
Este ceva, ce îmi place la el, nu stiu . . . e drăguţ ( părerea mea) şi ador vocea lui.
Cam atât . . . abia aştept să mai caut melodii de la ei. xD
I always gather everybody's attention.



[Imagine: snsdside2.gif]

#27
Big Bang... Cred ca pot spune ca e trupa de la care ascult cele mai multe melodii. De la prima melodie care am ascultat-o, aceea fiind Tell me goodbye, mi-au captat atentia. Eh prima oara am zis ca e doar o trupa si atat, dar dupa ce am descoperit si melodiile Big Bang si La-la-la am inceput sa adot trupa.
Membrul preferat clar e T.O.P. De cum am ascultat melodia Big Boy[care o canta solo] pur si simplu m-am indragostit de el 8... nu stiu de ce... a fost asa dintr-o data. 21
Per ansamblu, dupa parerea mea, Big Bang e o trupa care merita ascultata 10
[Imagine: tumblr_oof58mD3Rk1w9t19go3_400.gif] [Imagine: tumblr_oof58mD3Rk1w9t19go5_400.gif]

#28
Nu pot sa cred ca inca nu am trecut pe aici :]] Big Bang 8
Imi place la nebunie trupa asta, ador cam toate melodiile lor. Bine, nu le-am ascultat pe toate, dar pe cele pe care le-am ascultat chiar imi plac :]] Preferata mea este Haru, Haru. Pur si simplu o ador o__o Mai ales videoclipul. Povestea este extrem de trista,parca mi-au dat si lacrimile prima data cand am ascultat-o. Foarte emotionanta. Si vocea tipilor e superba.
Imi place mult de GDragon :3 Este preferatul meu din trupa :]] Sincer, imi e dor de parul lui blond >.< Arata mult mai bine asa, dar si asa ii sta bine cum e acum :]] E foarte amuzant tipul si are un stil aparte. Vocea lui e mirifica, chiar stie sa cante, dupa parerea mea o_o. Imi place la nebunie de el in videoclipul Breathe. Omf, arata prea bine acolo >.< Si dansul ala de la refren e mult prea genial :]] Iar versurile sunt asa perverse >.>

Alte melodii preferate ar mai fi : Lollipop, Tell me Goodbye, Big Boy, Turn it up, High High, Beautiful Hangover ( geniale versuri xd ) si multe altele.
Este o trupa extrem de tare, din punctul meu de vedere :]] Se afla in topul meu.
[Imagine: tumblr_lw7j04DPq01r5ikx8o1_400_large.gif]
My mama always says that I'm cute. I don't believe her. I'm more than that !

Shake, shake that booty for Beckha !


#29
* Părere personală :

A fost prima mea trupă de k-pop. A fost dragoste la prima vedere. Prima melodie fiind Haru Haru. Am dat de ea acum trei ani șiam plâns o.o. Era așa de tristă și nu știu dar m-a emoționat până la lacrimi. Apoi am înceăput să ascult mai muulte melodii de la ei și mi-am dat seama cât de talentați și unici eunt. Îi ador. I'm a VIP. <3 Doar eu știu cât am așteptat noul mini album al lor.Spre dezamăgirea mea a fost un MINI album dar trebuie sa ne mulțumim cu ce avem.

* Membri:

TaeYang - Are o voce superbă și deasemenaun corp genial. Îmi plac melodiile lui solo. Tipul chiar are talent și merită tot ce-a obținut.
Seungri - Vai, vaice bunăciune avem noi aici! Îi ador vocea și felul în care se mișcă. E un scump.
TOP - *.* I'm in love. Îi addor vocea, aspectul, parul lui gri-albastru. Îl ador pe el. E supermegaextra talentat și sexi.
Daesung - Uh, poor my little Dae. Ah, sărăcuțul de el ToT. Sper să scape de pușcărie.Oricum, el are o voce incredibilă și este atât de hot.
G-Dragon : My little boy. Is my fav. E superb, e timid și are o voce așa cute. Vai, doar eu știu cât m-am rugat să scape de pușcărie și a scăpat keke ^^. Sper să fie la fel și pentru Daesung.

* Melodiile mele preferate de la ei sunt :


. Tonight.
. Love song.
. We belong togheter feat Bommie.
. Haru Haru.
. La la la
. Las farewall.
. LIes.
. Gara gara go.
[Imagine: tumblr_lmvc2mI9Fg1qcr1eb.gif]
Ohana means family. Family means nobody gets left behind, or forgotten.

#30
Big Bang.
Ador trupa asta, imi plac cam toate melodiile. Cred ca toata faima acestei trupe se datoreaza lui G-Dragon, nu ca ceilalti nu ar fi talentati. Toti sunt adorabil de draguti..8

Care sunt melodiile mele preferate?
Well: Tonight, Somebody To Love(ador melodia asta), Love Song, Lollipop 2, Gara gara go!, My Heaven, Let me hear your voice, La-La-La, Beautiful Hangover, High High etc.

Membri preferati:
Cum am spus G-Dragon - cred ca din cauza lui imi place Big Bang, este foarte dragut si sexy (dar cred ca arata mai bine cu parul blond20) il iubesc.8
T.O.P.- Arata atat de bine, parul, fata tot il ador.
Seungri - daca as fi in fata lui... hmm, nu stiu ce i-as face:X 15.





Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)