Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Shinee

#31
OMg Shineeee:X`. Preferati mei! Pur si simplu ador tooate melodiile lor, ehm, stiu de o luna de ei de la o prietena si deja am devenit "obsedata", glumesc.
Acum chiar imi plac tipi foarte mult, si melodiile lor. .. cam toate dar am sa zic pe cele favorite:
-Hello
-Lucifer
-Amigo
-Ring Ding Dong
-JoJo.

Membri preferati sunt Key si JH. Le ador vocea si felul cum se misca pe deasupra sunt foarte scumpici<3.
BTW: melodiile lor creeaza dependenta:]].
Just the
way you know me..

#32
@D๏̯͡๏dlε, cam ai dreptate, melodiile lor pot crea dependenta.
Pai, am descoperit SHINee 'din greseala' pe youtube. Locul unde multe dependente se pot naste. Anywho, prima melodie pe care am ascultat-o a fost bineinteles 'Lucifer' varianta in care isi repetau miscarile de dans. Dupa ce m-am sters la gura, am inceput sa caut alte melodii si videoclipul la melodie.
Lucifer, Hello, Ring Ding Dong si JoJo, astea sunt preferatele mele cred ca 'for evah' 21
[Imagine: ak8THBQ.png]


#33
`Ţie [ tu cel ce citişi aste rânduri ] cum ţi se pare formaţia? Ce membru îţi place ? Şi care's melodiile tale preferate? `
Am dat de trupa asta pe youtube , cautam Big Bang , si ei mi`au dat SHINee xD
Deci , Metal , mie formatia mi se pare super OK , ce tot vorbesc o ador :X . Cum ai zis si tu se misca chiar foarte bine 15 Stilul lor vestimentar la inceput era mai simplu , si stiu eu poate comun dar acum sunt si ei originali 15 cred eu 39
Membrul meu preferat e Taemin 15 Adica zice`ti voi nu e asa ca arata extrem de bine in Lucifer ;> ?
Melodiile mele preferate sunt : Lucifer , Ring DIng DOng , Hello xD

#34
Sincer, pe SHINee i-am gasit din greseala pe youtube cautand ceva! Din momentul acela, numai SHINee ascult! I-am spunei si unei prietene despre ei, iar acum e obsedata! Formatia e super, de nota 10! Imi place la nebunie de Jonghyun, dar si de Key! Mi se par ce mai dragutzi din trupa, dar fiecare cu parerea lui!Melodiile mele preferate sunt ring ding dong, lucifer,wowwowow, get it, shout out si muuuuulte altele

#35
(20-01-2011, 12:34 PM)justmeandyou A scris: Sincer, pe SHINee i-am gasit din greseala pe youtube cautand ceva! Din momentul acela, numai SHINee ascult!
Inteleg,inteleg chiar foarte bine 24) ii ador atat de mult incat nu exista zi in care sa nu ii ascult ,sa nu vorbesc sau sa ma gandesc la ei:X.Chiar si acum cand scriu ascult.Clar,odata ce ai luat drogul SHINee nu mai scapi iar eu am luat si o supradoza de Taemin,LoL.
~~~~~~

"My angel,my sunSHINe <3.
"
[Imagine: 16lh2lj.gif]
"I still look at you"
[Imagine: 257estt.jpg]


#36
Am auzit de ei de la o prietena : )). Dupa ce am ascultat "Lucifer" si am vazut videoclipul eram gen "Oh my fuckin dsgdfhdgfhgfh@#$#@! Imi place freza lui Key *w*!" Asta a fost cam primul lucru care mi-a sarit in ochi. Dup'aia mi-a gadilat urechile vocea lui Onew XD. Si am inceput sa ascult si mai multe melodii. De "Ring Ding Dong" sunt obsedata momentan. Trupa e ok, in principiu. Merge sa o asculti. Membrul preferat: Key *w*. Deci ii ador frezele. Mai ales cea din Lucifer. Omo, acea creasta e foarte sexy. Melodiile preferate : "Lucifer", "Ring Ding Dong", "Hello", "Juliette" si "Stand By Me" (Nici nu stiam cine o canta cand am auzit-o in "Boys Before Flowers". But I still love it -insert heart here-)
http://s4.zetaboards.com/BLAQStyleRomania/index/ --> New MBLAQ forum for A+ out there ^^

#37
(20-02-2011, 07:17 PM)Triangle A scris: Membrul preferat: Key *w*. Deci ii ador frezele. Mai ales cea din Lucifer. Omo, acea creasta e foarte sexy.

Imi pare rau dar trebuie sa o spun!!!
O prietena de a mea zice de freza lui Key (cea smexy crestata ) ca este foarte manly 24.
Creasta sexy si manly 15.
~~~~~~

"My angel,my sunSHINe <3.
"
[Imagine: 16lh2lj.gif]
"I still look at you"
[Imagine: 257estt.jpg]


#38
Eu am gasit trupa cautand pe youtube ceva. Ascultasem mai demult melodia cu 'Lucifer' la o colega si mi-a placut. Si *booom*, din acel moment am devenit nebuna dupa SHINee xDD. Cred ca am ascultat si vazut toate showurile posibile.
Care sunt melodiile mele preferate? Cred ca 'Lucifer', 'Ring Ding Dong', 'Replay' si 'Quasimodo'.
Ce impresie am despre trupa: au coregrafii foarte grele si imi place cat de rapid de misca pe scena. Nu mai spun de voce si cat de bine arata.
Membrul meu preferat?
Taemin. Clar Taemin. De ce? Pentru ca si eu cant 'River flows in you' la pian, pentru ca invat dansul 'Lucifer' si pentru ca arata GENIAL si pentru ca imi plac tipii mai copilarosi ^_^ Si pentru ca, la cat de obsedata sunt..m-am mai si tuns ca si el 24)).
Dar imi mai plac si Key si Minho <33
*
OFF TOPIC: Cine imi poate spune si mie ce episod din Star King e acela in care e ziua lui Taemin? 5 Si daca se poate, sa imi dati si un link cu episodul cu subtitrare in engleza xD. [desi nu cred ca exista]

#39
Eu m-am "lovit" de Shinee prin melodia sau mai degraba coverul "Forever Or Never" si apoi am ascultat Ring Ding Dong [ring ding dong ring ding dong ring ding ding ding =]]..] apoi mi-a cazut cu tronc melodia Lucifer ah e asa de catcy melodia si si videou-l >w<. Si ca preferati sunt JongHyun <3 mi-a cazut cu tronc cand l-am vazut pentru prima data in RDD XD. Si mai e si TaeMin doamne are o fat[z]a asa frumoasa *w* si era asa de hawt in Lucifer :X [bine inca e,dar acolo eram =p~ dupa el 24)] Si melodii preferate 39 pai RDD,Lucifer si Obssesion...~ >3< :3

#40
Cum ţi se pare formaţia?

A fost prima mea trupă kpop ascultată vreodată, de aceea mie mi se pare de nota 10. Băieţii ăstia au ceva aparte care te atrag la ei într`un anume fel. Toţi cântă şi dansează de nota 11 aşa că nu văd ce i`ar trage în jos.

Ce membru îţi place ?

Jonghyun şi Taemin forever ! JH is soo cute, sweet adorable and sexy =p~. Taemin este aşa timid şi dansează al naibii de bine băiatul ăsta.

Åži care's melodiile tale preferate?
- Ring Ding Dong - Cui nu i`ar place melodia asta?
- Lucifer
- Juliette
- Amigo
- Replay

Punct.
[Imagine: Hm757.png]







Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Shinee - Lucifer plagiarized nemo-chii 6 5.405 18-04-2011, 10:20 PM
Ultimul răspuns: KarinaD


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)