Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Shinee

#21
Aah shinee 105 sunt preferatii mei <33

Melodia mea preferata este Jojo, iar prima pe care am ascultat-o a fost din OST-ul de la Boys Before Flowers, dar asa cunoscuta a fost Ring Ding Dong.
Hmm preferatul meu este Taemin, il ador pe copilul asta. Apoi dupa el imi place de Minho, Key, Jonghyun si Onew (in aceeasi masura amandoi.)

Sunt asa de adorabilu 105
[Imagine: oj4djc.jpg]

-yuyo here-


#22
Shineeee!8
Well39
Ca toti de p`aci i`am cunoscut prin melodia Ring Ding Dong. Mi`a placut din prima, dar ma si amuza deoarece mi se parea ca zic ling ding dong si radeam involuntar, dar dupa cateva ascultari am reusit sa aud pronuntia clara. Cum poti sa zici ca sunt la fel ?! 33 Fiecare are ceva al lui39. Cel mai mult imi place Taemin. Mi`a sarit in ochi din primul video care l`am vazut cu ei. Este absolut superb si dulce! Hmm39 melodii, pai Ring Ding Dong, Jojo, Shinee Girl, Replay si ultima lor melodie Lucifer care este wow 8
[Imagine: sig.jpg]


#23
Mereu ultima... : (( Am inceput sa ascult k-pop de la o fata. Prima trupa pe care am ascultat-o a fost Super Junior (:X:X Uki, etc...) Deci, nu credeam ca mai asculta si alti k-pop (poate doi, trei)
Toti arata atat de kawaii...
Taemin: e dragutz, dar nu ma atrage.
Key (omg... prea sexy omul asta) Nu credeam ca arata cine stie ce (nu sunt asa de buna la deosebiri -_-) Cand am vazut cum dansa el pe o melodie, imi venea sa il scot din leptop.
Uite aici... sa vedeti cat de sexy e ( : X :X)
http://www.youtube.com/watch?v=A5s1UuHAgdw - le am salvate la favorite : ))
http://www.youtube.com/watch?v=VSPrNFjjIck - icnorati melodia de la Super junior - sorry soryy
http://www.youtube.com/watch?v=94HXnRhvaUs - preferata mea, sa te manice mama de baiat sexy si atragator ( molipsitor : )) )
Hot... ce muschi. Mai tragi mult de fiare? http://www.youtube.com/watch?v=CfFUGYITI2E
Paradox: Ala nu e mir sau joon din mblaq ?

Revenind... Si jojo (jonghyung) E atat de superb : X :X Mai ales cand nu stia cum sa danseze pe melodie.
Prima melodie cred ca a fost Rind Ding Dong... Superba. Cele care imi plac sunt :- amigo, rind ding dong, replay, cam atat... si altele (nu le mai tin numele minte)

Cei care mai asculta k-pop, poate mai tinem legatura.
"Forgive you? Why? It's not like I'm mad or anything. You were the one who got angry; just like you said, I was being too nosy. I've always been like that, not knowing my boundaries. I'm the type who'll water a plant til it drowns."
- Yokozawa Takafumi no Baai, vol. 2

#24
Citat:Hot... ce muschi. Mai tragi mult de fiare? http://www.youtube.com/watch?v=CfFUGYITI2E

Wtf ? mie imi da cu super Junior o.o'
Ori chiar asta ai vrut sa pui [dar nu are legatura] ori ai gresit linkul 39

Asa deci si tu esti mega extra super fana a lui Key oppa ? 15 Batem palma 3
La primu` video am ras la sfarsit pe saturate 24 L`am bagat si eu la favorite <3.
[center][Imagine: jgssig.jpg]
My Deviant xD
Mah' blog * ω *

Kpop -> my air ,my love , my everything :X
당신을 사랑합니다!
당신은 내 마약!
Love you ,my pervy boy ♥
[/center]

#25
Păi prima melodie pe care am ascultat-o de la ei a fost RDD 8.M-am îndragostit pe loc de Onew Oppa21Fredonam melodia pe stradă [mă credea lumea nebună],în baie [mă credea duşul nebună 21 ] oriunde mergeam aveam melodia în minte.M-am uitat la Hello Baby unde m-am îndragostit mai rău de Onew oppa şi de MinHo oppa 8 Amândoi aşa de cute,cine nu i-ar iubi?Key oppa...când arată el normal? Mai întâi în RDD unde arată bestial dar anormal,apoi în Lucifer pe jumate chel 21. Taemin oppa e cute! Pur şi simplu prea drăgălaş ca să fie adevărat.Zici că-i o păpuşă.MinHo oppa e Flaming Charisma ForEver :3 2Min love story 21

Alte melodii care-mi plac de la ei:
Love like Oxygen
Replay
Lucifer
Obssesion
Juliette
A.MI.GO
De fapt ce o mai lungesc? toate melodiile :3


FOREVER SHINee, FOREVER a ShaWoll :3
Crazy-monkey-emoticon-192
[Imagine: musical_anime_girl_render_by_originalbos...d0bf7b.jpg]
[Imagine: Korn_Jonathan_Davis_Signature_by_TempaGF...3041e6.jpg]

#26
Vă rog să mă iertaţi pentru double post 4 .
Am aflat azi ceva senzaţional , care m-a lăsat cu gura căscată , despre JH O.O' .
A T E N Ţ I E --- Pericol de infarct ! De gelozie , normal .

SHINee's Jonghyun And Shin Se Kyung Are Dating
'' SM Entertainment and Namoo Actors confirmed today that SHINee member Jonghyun is dating actress Shin Se Kyung. Both 21 years old, they have just been dating for about a month now. Despite having busy schedules, they managed spend time with each other, usually in the area around Shin Se Kyung’s apartment

They were first discovered last week on October 20 when Jonghyun was seen waiting outside her apartment.

In the past, Jonghyun had named Shin Se Kyung as being his ideal woman, and she has also said that SHINee was her favorite male idol group. They are said to have similar hobbies and also share the experience of becoming a celebrity from a young age. They met for the first time this year at a concert on May.

If you are not familiar with Shin Se Kyung, she has been in tv in High Kick Through the Roof (MBC, 2009). Queen Seon Duk (MBC, 2009), Land (SBS, 2004) and in movies Ogamdo (2009), Cinderella (2006) and My Little Bride (2004).

Lets wish them the best of luck! ''

[Imagine: c826d1ff1e952762600c46634bb0224c_large.jpg]
[Imagine: b2049a1c1643c00695ed73642975c3dd_large.jpg]


Credits : Soompi

Vedeţi , îi duce şi geanta , îi ţine şi telefonul la ureche . Eu n-am nimic împotrivă , având în vedere că ea este printre actriţele mele preferate :3 . Şi , atât timp cât el se simte bine cu ea , şi e fericit , şi pe mine mă bucură . Dar , nu mă pot gândi la ce simte sărăcuţul Key 21 .
Încă o dată , scuze pentru post dublu !
Crazy-monkey-emoticon-192
[Imagine: musical_anime_girl_render_by_originalbos...d0bf7b.jpg]
[Imagine: Korn_Jonathan_Davis_Signature_by_TempaGF...3041e6.jpg]

#27
I am so happy for jonghyun , really :X ...but what about jongkey ...and the beautifull smile of key i did not see it for a while >.>. Si o sa zic ce am spus si pe jongkey community , serios ca nu a trebui sa ne impacietam prea tare ...adica tipa e frumoasa jonghyun e foarte fericit si am auzit ca unii fani parasesc shinee fancaffe din cauza asta ...o chestie urata din partea lor ..nu sunt fani adevarati . Oricum uni zic ca e pentru publicitate dar din imaginile pe care le-am vazut [ mai pe toate site-urile 21 sunt acelelasi ] nu stiu cata publicitate e dar really i am sad for key >.>
.I dont need anyone in my life who does not want to be there.
.Sometimes i cant , sometimes i dont want to , and sometimes i dont even try.
.I am nostalgic , cinical and lonely , so i may hurt you.

#28
SHINee :X
I luv this band :X Am aflat de ei vara asta când am căutat anumite melodii de pe la anime-uri xD Şi eu căutam trupe din Japan :X şi ei îmi dădeau din Coreea , dar şi aştia sunt buni :X Şi noroc tot cu nenea gugăl xD pentru că prima melodie pe care am ascultat-o a fost Ring Ding Dong xD
Cum ţi se pare formaţia ?
Superbăăă :X Băieţii au nişte voci 15 Uhuhu şi arată de milioane xD Şi să nu uităm , că dansează bestial :X Multi talent , bă xD
Ce membru îţi place ?
Well , nu am unul preferat toţi sunt super frumoşi :X Imi vine să-i mănânc xD *laugh*
Care's melodiile tale preferate ?
Păi :
-Ring DIng Dong xD
-Lucifer xD
Well până la urmă îmi plac toate dar cele 2 sunt preferatele mele xD

#29
[ in sfarsit, am si eu chef sa postez o.o ]
Okk~, SHINee este o trupa buna 15 pot sa zic foarte buna. Uhm, de trupa am aflat acum mult timp~ mai exact, cand au debutat 39
Pai, imi plac toate melodiile lor, dar daca ar fi sa aleg cateva dintre ele, cred ca ar fi: a-yo, electric heart, jojo, up & down 39.. hm, cred ca ar trebui sa-l puna si pe Minho sa cante/faca rapp mai des o.o zici ca-i in formatie doar de decor 39
Preferatu' meu ii Key, ofc. Cum sa nu-i adori personalitatea? Ne asemanam 15 si apoi cum sa-i rezist lu' Taemin, cum? T_T.. dar imi plac si ceilalti membri 39 mai ales vocea lu' Jonghyun :X [ ah, si ii doresc succes cu prietena ^^ ] Well, ce sa spun, e o trupa buna ^^
I'm not insulting you. I'm describing you.

#30
Buna!La inceput cand am ascultat muzica coreeana a fost cea a trupei Super Junior si cum am fost curioasa sa ascult mai multe am vazut o melodie cu numele "Ring Ding Dong "si am ascultat-o .Timp ce vreo 3 zile o ascultam in continuu si asa am inceput sa ii cunosc .au urmat alte melodii de-ale lor , emisiuni , concerte etc .Am cautat pe Wikipedia despre ei si tot asa.Sunt o trupa tare super .Cel mai mult imi plac melodiile :Ring ding dong , Lucifer , Repay,So Sick,A-yo si deasemeni Hello 8.Iar din membri imi plac de totii .
● ● Iubesc si voi fi iubita ● ● Imi voi dorii ● ● Voi castiga si voi pierde● ● Voi visa si visele ajung realitate● ● Imi iubesc prietenii ● ●
:love:
● ●Unde e Momo?:blink:
● ●Snowy and Love_neji_Forever .. Me too 71● ●
:bye:
[Imagine: ajvtw3.png]



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Shinee - Lucifer plagiarized nemo-chii 6 5.405 18-04-2011, 10:20 PM
Ultimul răspuns: KarinaD


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)