Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Shinee

#11
Eu inca sunt in stare de soc de cand l-am vazut pe Taemin... Cand te gandesti ca acum doua zile a facut 17 ani si il vezi acum in MV-ul asta... Chiar nu imi vine sa cred ca e el, ma jur! 21 Even if he kinda looks like a girl *cough*, but, heck, who cares?

Iar Jonghyun... E Jonghyun. Normal ca urla un pic ("doar un pic?!", ca sa citez pe cineva), dar da farmec melodiei, lol. Daca nu ar fi vocea lui... Atunci ce? And he's effin' hot. I mean, come ooon, bluza aia cu spatele gol este criminala. 21 Onew arata dubios (AL NAIBII DE MATUR), Key e prea funny cu freza aia noua, iar Minho... Mi-e dor de pletele lui.

Si tot e ciudata schimbarea asta... Sa facem o paralela. Cum erau acum doi ani, in Noona, you're so pretty, apoi in Ring ding dong, si acum, in Lucifer... Mai ca ma sperie. Nu sunt ei! Dar o sa ne obisnuim... Asa-i, asa-i?

Apropo, a ascultat careva noul album? Au niste melodii extraordinare. Tho, nu stiu daca ar trebui sa spun ca e mai bun decat Year of us. Sunt stiluri diferite si... Pff, ma mai gandesc.
[Imagine: trexwalkn.gif]

#12
Paradox, trebuie sa iti dau dreptate 21) si ma refer la ultima parte, dar si in general, dar in special la ultima fraza. Si eu cred ca e mai bun decat celalalt album, si cum am mai zis, desi Lucifer e melodia cu mv-ul, ei bine nu mi-o place asa de mult ca si A-Yo <3 melodia asta e mortala.

Oricum, stiu e socanta noua varianta SHINee, dar oarecum impresionanta, si anume prin felul in care au devenit mai maturi, mai hot, intr-un fel cam ciudat. xD

Dar bravo lor, si sper sa apara cu mv-uri mai multe la cele 13 melodii, macar cu inca doua. [vise, stiu stiu =.=]
~My dA!
~My twitter account!
My life, my soul, my inspiration --> Korean style
[Imagine: tumblr_lspwr4bMkI1qheiqqo1_400.png]

#13
Citat:ei bine nu mi-o place asa de mult ca si A-Yo <3 melodia asta e mortala.

HOLY SUE, EXACT! E preferata mea. A-yo, Obsession si Lucifer sunt cele mai bune melodii, zic eu. Chiar ar fi dragut sa scoata mai multe MV-uri, si nu unul la un milion de ani, cum au facut cu RDD, ca am asteptat aproape un an sa scoata un videoclip nou... Totusi, un album intreg e binevenit, he he.

*looks greedily at Alysu's signature* Cum sa nu il iubesti, ma, cum sa nu il iubesti?...
[Imagine: trexwalkn.gif]

#14
Citat:HOLY SUE, EXACT! E preferata mea. A-yo, Obsession si Lucifer sunt cele mai bune melodii, zic eu. Chiar ar fi dragut sa scoata mai multe MV-uri, si nu unul la un milion de ani, cum au facut cu RDD, ca am asteptat aproape un an sa scoata un videoclip nou... Totusi, un album intreg e binevenit, he he.
OMG, gandim la fel? 21) melodiile astea le ador enorm, dar imi mai imi place si Quasimodo, xD si la fel cum ai zis si tu, sa nu asteptam prea multi ani =.= dupa mv-uri... doar de aceea au 13 melodii sa le faca mv-uri, pentru numele lui Dumnezeu.

Citat:*looks greedily at Alysu's signature* Cum sa nu il iubesti, ma, cum sa nu il iubesti?...

Oh yeah 105 my dark angel but my man with a white angel voice <3
~My dA!
~My twitter account!
My life, my soul, my inspiration --> Korean style
[Imagine: tumblr_lspwr4bMkI1qheiqqo1_400.png]

#15
Soo, scuze de dublu posting, dar trebuie sa anunt asta.

Se pare ca comeback-ul de maine al celor de la SHINee va fi interesant. Desi s-a zis ca Minho si Taemin nu vor participa, e oarecum fals. Adica doar Taemin nu o va face, Minho va participa, insa din cauza ranii pe care o are, el doar va canta si nu va dansa.

Deci, fanelor, puteti sa va bucurati, fiindca Minho va reveni pe scena, desi e doar cu vocea.
~My dA!
~My twitter account!
My life, my soul, my inspiration --> Korean style
[Imagine: tumblr_lspwr4bMkI1qheiqqo1_400.png]

#16
WTF nu am postat aici ? Eu ? O.O

OMG trupa asta e cea mai tare şi se situează pe locul 2 în topul celor mai bune trupe de K ' pop din topul meu personal.
Melodiile mele favorite sunt : Lucifer, Love like oxygen, Amigo, Ring Ding Dong.
Ştiu trupa de foarte mult timp şi prima melodie pe care am ascultat ' o de la ei a fost AMigo, apoi am început să tot ascult piese.
Cel mai mult îmi place de Taemin şi Key. Dar şi ceilalţi sunt super mişto. Mie personal îmi plac toţi, dar preferaţii mei rămân aceştia. Key este tare super şi îmi place noua lui tunsoare şi chiar i stă foarte bine. La taemin îmi place totul. Iz dă maknae of dă band.
E mai mare ca mine cu un an :X
-

#17
In " Lucifer" vreau sa zic ca taemin arata superb si key , prima oara cand l-am vazut am spus " saraca diva" dar dupa ce am vazut mv-ul mi-am spus ca arata chiar foarte bine 65.
Ma rog melodiile mele preferate de pe acest album ar fi : ready or not , a-yo , shout out , obssesion up & down si evident " lucifer" .
Chiar e un daebak 65
.I dont need anyone in my life who does not want to be there.
.Sometimes i cant , sometimes i dont want to , and sometimes i dont even try.
.I am nostalgic , cinical and lonely , so i may hurt you.

#18
A vazut careva comeback-ul? Yeah, multumesc aluia de sus ca am si eu KBS. 21

Am ramas un pic "wtf?" cand am vazut ca erau pe scena si Minho, si Taemin... I mean, COME ON, ma asteptam sa ii vad doar pe cei trei crai de la rasarit; cand am vazut formatia completa nu am putut sa nu zambesc ca o cretina... In caz ca nu ati vazut... Well, au inceput cu Up & Down, dar nu cred ca au cantat mai mult de un minut si jumatate; anyway, erau foarte bossy - Jonghyun avea vesnica lui sapca 21, Taemin avea o freza dubioasa... Dar la Lucifer au rupt scena. Ma rog, Minho nu a dansat, dar a fost genial faptul ca era acolo, langa ei, stand jos si cantandu-si partile. Chiar a fost organizare si... Mda, asta nu e decat bine.

Oricum, m-am simtit bine ca i-am vazut asa, live. 4
[Imagine: trexwalkn.gif]

#19
OMFG, vreau si eu KBS-uuuuul T_______T dar nu pot sa imi mai bag, k am deja la antene de imi ies pe gat ._." si ce fain de u k l-ai vazut live T___T [ma mut la u, ma primesti? XD]

Asa, si o da, am vazut videoul acum si o da, mai aveam un pic si saream de bucurie prin camera cand i-am vazut pe toti <3 si my JH, ce voce avea 105 sau Minho, mi-a placut ca a participat chiar daca a stat pe scaun, dar a fost cool, trb sa recunosc. <3

Abia astept mai multe comeback-uri.
~My dA!
~My twitter account!
My life, my soul, my inspiration --> Korean style
[Imagine: tumblr_lspwr4bMkI1qheiqqo1_400.png]

#20
They`re so cutee. Şi au voci bune. Cântă foarte bine şi live. Am auzit de la Lynn de melodia Lucifer şi mi-a plăcut. În general au melodiii bune, însă melodiile mele preferate sunt: Hello, Lucifer, Ready Or Not, Replay, Amigo, Ring Ding Dong, Talk To You, SHINee World şi Up & Down. Toate melodiile lor sunt frumoase, dar astea`s preferatele mele. Ar mai fi şi Juliette. Preferaţii mei sunt Jonghyun, Minho, Onew şi Taemin. Şi Key este drăguţ. Cântă bine. Îmi place vocea lui. În Amigo îmi place foarte mult cum Key partea lui. Şiiiii îmi place părul lor. Jonghyun's hair soo pretty. Minho's too. And Onew`s smile is soo brightful. They`re all so cute. Me lovez them. Am văzut şi eu pe net nişte episoade din Hello Baby. Nyahh, soo cute. Îmi place foarte mult trupa.
[Imagine: 212ctp4.gif]
'Cause you are so beautiful
Nal sumsuiga haneun ne ibseul saranghandanmal oh
'Cause you are so beautiful
Nae geoteman meomulreo(keudae namanui).























Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Shinee - Lucifer plagiarized nemo-chii 6 5.445 18-04-2011, 10:20 PM
Ultimul răspuns: KarinaD


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)