Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Love in a vicious circle [18+]

#41
Capitolul 20

Ma priveam in oglinda de la dulap, cu ochi critic rochia ce mi-am luat-o din Tokyo, de la nu stiu ce magazin select, la care m-a dus ametitul ala de Hidan. Rochia nu avea bretele si o purtam fara sutien, cea ce uram. La piept avea o brosa cu cristale din argint, cu un model foarte ciudat, dar frumoasa. Era larguta si se termina deasupra de genunchi, cea ce imi punea in evidenta picioarele lungi si de fotomodel. Mai aveam o pereche de sandale cu toc, ce se legau pe gamba. Mai ma uit o data in oglinda sa vad, daca vreun fir rebel nu sta cum l-am pus. Aveam carare pe mijloc si suvite impletite spic, pana in spate, unde erau prinse putin intr-o clama cu cateva pene si apoi curgeau libere, intr-o cascada ondulata. Prin par mai aveam suvite de un rosu-visiniu, pentru a-mi aminti de Sasori si de dragostea care i-o purtam in suflet. Imi pun la gat un lantisor din argint cu un diamant albastru in forma de inima, care l-am primit azi cadou de la logodnicul meu, prin tata. In ureche, aveam niste cercei micuti si fini, din diamante albe, foarte frumosi, asortandu-se cu lantisorul. Se pare ca viitorul meu sot avea gusturi cu fetele, mai ales cele de genul meu, dar nu imi fac nici o speranta sa il cunoscu cu adevarat pe tip.
Niste batai in usa ma trezisera din starea de amorteala in care am intrat. Iau pe mine un palton negru din blana si ies din camera, ducandu-ma in living. Acolo se afla tata - un tip cu parul galben ca aurul, taiat scurt si dat e spate si ochii verzi - imbracat la patru ace. Acolo mai erau gemeni, mama - care spumega de furie, ca numai cand ma roaga tata, eu sunt foarte eleganta si o adevarata doamna - si Minato. Kenta - numele tatei - ma lua de brat si am iesit amandoi afara din vila, indreptandu-ne spre o limuzina neagra parcata la capatul aleei, iar soferul ne deschise usa si ne-am urcat in ea. Cum era de asteptat, interiorul era numai piele si lux, incat am ramas uimita sa aflu ca limuzina este de la un restaurant extrem de fitos din Tokyo pe nume "El Sila", dar sa fiu eu a dracu, daca stiam cuvantul.
- Ai emoti? Ma intreba barbatul, punandu-si mana peste a mea si mi-o stranse incurajator.
Dau din cap, incapabila sa raspund, fiindca vocea avea sa ma tradeze, ca voi face un drac foarte mare. Tati incepu sa imi povesteasca ca logodnicul meu, are o varsta apropiata de mine si ca e frumos, dar singurul lucru ce ii strica frumusetea e o cicatrice. Adica un bataios pe intelesul meu, dar nu aveam nevoie de asa ceva. Ma uitam pe geam plictisita, in timp ce tati tot trancanea ca eu o sa ma mut cu viitorul meu sot in apartamentul sau si dupa ce terminam scoala, o sa ne casatorim si bla bla bla. Nu ma interesau aceste prosti fiindca ma uitam foarte atenta pe geam, ca mi s-a parut ca am vazut Ferrari-ul lui Sasori, dar mai mult ca sigur mi s-a parut. Eram sigura de asta si asa ca am intrat intr-o stare de amorteala, ca nu puteam sa dorm, ca imi stricam coafura si imi sifonam hainele.
Dupa patru ore - soferul nu mergea ca un manic ca si Hidan - de plictiseala pana la lacrimi o palma mai sus si inapoi, am ajuns in fata restaurantului. Iesim din limuzina si raman masca sa il vad pe argintiu la patru ace si langa el pe Gaara?! Ce dracu cauta asta aici? Nu ar trebui sa ramana acasa cu Sasori? Poate a venit cu argintiul sa scape de fratesu care e foarte nervos de la ce i-am facut. Cand ma vazu, roscatul ramase cu gura cascata, dar o inchise cand vazu cine cobori dupa mine.
- Hai, imi sopti tata in ureche si am intrat in restaurant.
La intrare, i-am dat omului paltonul meu, iar baietii au ramas masca, vazandu-mi tinuta, facandu-ma sa ma inrosesc foarte usor in obraji. Un chelner ne conduse pana la un separeu, unde era o masa de cinci persoane, cu fata de masa visinie si cu pahare de sampanie si vin din cristal. Ne asezam la masa si eu imi impletesc degetele in poala si imi plec chipul, pentru a nu arata ca sunt nervoasa si nelinistita. Kenta incepu sa vorbeasca cu Gaara, in timp ce Hidan s-a dus pana la baie, dar de ce? Trag aer in piept pentru a ma scuza sa merg la baie, cand simt niste maini puternice, dar in acelasi timp familiare pe umerii mei goi. Imi ridic capul si raman socata, sa il vad pe... Sasori?! Ce dracu se intampla aici? Confuzia si uimirea se citea si pe chipul sau, dar in acelasi timp bucuria.
- Sa inteleg ca va cunoasteti? Intreba tati, zambindu-i parinteste vulpitei mele, cand se aseza in stanga mea.
- Suntem colegi de clasa si de banca, raspunse acesta, aruncandu-mi un zambet foarte iubitor, facandu-ma sa rosesc in obraji.
- E chiar interesant sa fi cu logodnicul in aceasi clasa si sa nu sti, spuse Hidan, facandu-ma sa ii carpesc una.
Ca sa ma abtin, m-am scuzat, spunand ca merg pe terasa sa iau o gura de aer, iar Sasori veni dupa mine, parca ar fi intuit ceva, care era gresit. Numai aveam de gand sa ma ucid, dar imi venea sa plang din cauza cuvintelor care ii le-am spus. Ma asez pe o bancuta de pe terasa, ignorand frigul de afara si incep sa privesc cerul, in timp ce ma jucam cu lantisorul. Chiar era minunat lantisorul, parca stiind ce gusturi am in materie de bijuteri. Aud niste pasi si in fata mea se aseza roscatul, care ma pupa usor pe frunte. Ii zambesc timid si ii multumesc pentru cadou.
- Ma bucur ca iti place. Initial nu am stiut ca esti tu, dar am luat cerceii si lantisorul, gandindu-ma la tine, fiindca eram sigur, daca le primeai iti placeau, imi marturisi, rosind usor la fata, apoi ma privi in ochii si zambetul sau se lati putin, luminandu-i fata. Arati... magic, reusi sa imi spuna si ma saruta pe buze.
Am inchis ochii, lasandu-ma prinsa in plasa sarutului, ducandu-mi mainile dupa gatul sau, iar el isi aseza mainile pe talia mea, tragandu-ma mai aproape de el. Multumesc doamne, ca nu m-ai lasat sa fac vreun drac, care sa il regret pe urma...

Rochia lui Deida
Lantisorul ce l-a primit cadou
[Imagine: opus.jpg?t=1332600540]
If I can't move Heaven, I'll raise Hell... - Sebastian Morgenstern (The mortal instruments)
Perfect enemyMy fan fic blog[Imagine: chibi_4003.gif]Yo man, chibi Manu^.^



Răspunsuri în acest subiect
Love in a vicious circle [18+] - de Nywa - 02-05-2010, 12:32 PM
RE: Love in a vicious circle [18+] - de Nywa - 06-12-2010, 04:57 PM
RE: Love in a vicious circle [18+] - de KarinaD - 11-12-2010, 07:16 PM
RE: Love in a vicious circle [18+] - de Assyria - 11-12-2010, 08:16 PM
RE: Love in a vicious circle [18+] - de Nywa - 31-12-2010, 02:27 PM
RE: Love in a vicious circle [18+] - de Mariah . - 31-12-2010, 06:05 PM
RE: Love in a vicious circle [18+] - de Nywa - 15-01-2011, 05:03 PM
RE: Love in a vicious circle [18+] - de Nywa - 23-01-2011, 07:34 PM
RE: Love in a vicious circle [18+] - de Nywa - 28-01-2011, 04:54 PM
RE: Love in a vicious circle [18+] - de Hanayuki - 29-01-2011, 02:03 AM
RE: Love in a vicious circle [18+] - de Nywa - 29-01-2011, 05:37 PM
RE: Love in a vicious circle [18+] - de Nywa - 03-02-2011, 11:53 AM
RE: Love in a vicious circle [18+] - de Nywa - 06-02-2011, 11:20 AM
RE: Love in a vicious circle [18+] - de Nixu - 10-02-2011, 09:49 PM
RE: Love in a vicious circle [18+] - de Nywa - 11-02-2011, 04:05 PM
RE: Love in a vicious circle [18+] - de Nixu - 11-02-2011, 07:04 PM
RE: Love in a vicious circle [18+] - de Nywa - 18-02-2011, 04:28 PM
RE: Love in a vicious circle [18+] - de Nixu - 18-02-2011, 05:11 PM
RE: Love in a vicious circle [18+] - de Nywa - 25-02-2011, 04:37 PM
RE: Love in a vicious circle [18+] - de Nixu - 25-02-2011, 06:19 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)