Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Love in a vicious circle [18+]

#3
Am venit cu nextul si sper sa va placa. Acest capitol e dedicat lui Lovely Smiley, fiindca a fost prima care mi-a comentat nou fic si te mai astept pe aici.

Capitolul 2

-"In my darkest hours I could not foresee"...
- Ce dracu ai? Spun adormita si iau mobilul meu cu ecran tactil si opresc alarma.
Era dimineata. Draci! Si mai vroiam sa dorm putin, dar trebuia sa ma trezesc. Ma ridic din pat si imi caut prin dulap niste haine si prosopul meu. Imi iau portfardul si imi descui usa de la intrare. Ies din camera mea si cobor la etajul intai unde se afla baia. Bat o data si apoi deschid usa. Nu era nimeni in baie. Incui cu cheia si ma uit un pic prin baie. Aceasta era mare, cu gresie alba pe jos. Avem vana cu jacuzzy, dus cu hidro-masaj, chiuveta si o oglinda mare cat mine. Puteam pune pariu pe mancarea de proasta calitate de la fosta mea scoala, ca ideea cu oglinda asa mare, era a lui Ino. Ridic din umeri si imi dau jos pijamaua si intru la dus. Apa fierbinte imi curata fiecare impuratare a corpului meu. Era atat de bine si de relaxant sub apa fierbinte, daca nu auzeam niste ciocanituri in usa, uitam cu totul de mine. Am iesit grabita din cabina si m-am sters pe corp. Dupa ce am terminat cu asta, mi-am tras pe mine o lenjerie intima neagra, cu sutienul strans la maxim. Peste un tricou stramt pe trup - ne caracteristic mie - care imi punea in evidenta sani si abdomenul plat si un hanorac negru. Mi-am mai luat pe mine o pereche de blugi negri, cu o multime de buzunare si largi. In picioare adidasi. Mi-am uscat parul si mi-am pus bretonul cum il purtam de obicei, pe partea stanga. Restul mi l-am prins in coada de cal. Dupa ce am terminat cu aranjarea, mi-am luat lucrurile si am iesit din baie. Pe coridor am dat peste fratele meu vitreg, geamanul lui Ino. Semana cu ea, dar blondul sau era putin inchis la culoare ca al meu si era in toate partile. Pe obraji avea trei cicatrice - trei pe una si trei pe cealalta - care il faceau sa semene cu un pisoias.
- Salut, imi spuse el cascand morocanos.
- Heya, ii raspund la salut si trec pe langa el.
- Yo sunt Naruto. Tu?
- Deida, sora ta vitrega cea mare, amice.
Acesta imi spuse ca se duce la dus, inainte sa intre nebuna de sorasa - aici eram pe aceeasi unda de lungime, ca Ino e nebuna - ca nu o mai scoate de acolo, nici cu drujba. Wow, ce sadic e pustiul... Ridic din umeri si ma reintorc in camera mea, unde imi pregatesc rucsacul pentru scoala. Doua caiete, niste creioane si pixuri si gata. Mi-l iau in spate si imi iau skaterboard-ul. Placa avea desenata pe ea un dragon de lumina si am botezat-o Ra, dupa zeul soarelui la egipteni si asa am botezat si manevra mea aproape mortala si originala cu placa, Ra. Corob scarile si zbor spre usa, pentru a iesi afara si sa ma dau cu placa pe gheata. Ce bine aluneca acum...
- Unde pleci asa grabita? Vin-o si sa-ti iei pachetul cu mancare, scumpo, aud glasul mamei care veni spre mine cu mancare mea.
Ingan un multumesc si mi-l bag in rucsac. Dupa ce primesc instructiunile cum sa ajung la liceu - zau daca stiam cum sa ajung - ies afara din vila. Aerul racoros ma lovi in fata, lipindu-mi narile si sa imi clantane dinti in gura. Aerul de munte e medicamentul cel mai bun sa te trezesti din mahmureala de dimineata. Privesc strada, care era acoperita de un strat subtire de gheata. Perfect! Dau drumul skater-ului si il imping usor in fata si ma urc rapid pe el. Mergeam destul de relaxat pe placa, cu mainile in buzunarul hanoracului, cu castile de la mobil in urechi, unde imi canta muzica rock. Masinile treceau pe langa mine si soferi impreuna cu
trecatori isi binoclau ochii dupa mine. Ce dracu nu au vazut in viata lor un skater? In fine, voi fi o ciudatene pe aici.
Dupa un drum de cinsprezece minute petrecut in frigul de afara, m-am oprit in fata unui liceu fitos. De unde stiu fitos? Pai, in parcarea liceului din Konoha, erau parcate numai masini care mai de care mai smechere. De la Viper Mopar la Bugatti si de la Toyota Turning si Sirius Lotec la Lamborgini. Mama si maiculita mea, ce de masinute in parcare. Cred ca am stat vreo cinci minute, cu gura de un cot sa ma binoclez la masinile luxoase in parcarea scoli. Dupa ce le-am admirat ca tampita, am binevoit sa intru in curtea liceului si sa ma duc la secretariat. Aveam placa sub brat si toti se uitau la mine ca si cand a venit circul in oras. Urc scarile de beton de la intrarea in scoala si cand sa deschid usa, cineva ma imbraciseaza pe la spate.
- Cat timp a trecut de cand nu ne-am vazut, micuta mea Dei? Ma intreba un glas cunoscut, facandu-ma sa impietresc.
Nu-mi venea sa cred... Dupa sase ani ii aud vocea din nou... Ma zbat si ies din imbracisarea lui Pein si ma intorc spre el. Era mai inalt decat mine - cred ca avea un metru nouazeci si la ce ma puteam astepta de la un jucator de baschet - si avea mai multe pierse-uri decat stiam eu. Ochii sai violeti, foarte strani, ma priveau cu bucurie ca ne-am reintalnit. Parul portocaliu, era facut tepi inghetati. Purta o geaca de piele neagra si o pereche de blugi albastri. Era flancat de doi baieti, de aceasi varsta cu mine si portocaliul. Acestia purtau geci de blugi negre si jeansi de aceeasi culoare ca gecile. Semanau intre ei, parca era gemeni, dar mai sti.
- De ce nu m-ai sunat, panteruto? Ma intreba din nou Pein si cei doi bruneti schimbara niste priviri perverse.
- In primul rand Roberson sa te duci dracului si in al doilea rand am un cadou pentru tine! Tip la el si ii fut o plama de ii intorc fata intr-o parte.
Acesta ma privea socat, iar gorilele lui au sarit pe mine sa ma bata. Unuia dintre ei ii fac cadou un genunchi intre craci si un cap un gura, iar celuilalt un pumn in plina figura. Dupa ce i-am lasat K.O., am intrat in cladire. M-am dus la secretariat, unde secretara mi-a dat orarul si o harta. Deic nu m-am ratacit in fostul meu liceu care era gigantic si ma ratacest in cachineata asta. Dupa ce ies din secretariat, ma uit pe orar. Azi era vineri si ultima zi de saptamana, aveam un week-end la dispozitie sa dorm cat vreau. Prima ora aveam biologie in sala cu numarul 213. Urasc biologia. Clopotelul suna si am inceput sa alerg spre sala, care se afla la dracu in praznic. Etajul doi. Am ajuns cu doua secunde inaintea profului, care ma puse sa ma prezint intregi clasei. Spre disperarea mea, eram in clasa cu Pein si cu cele doua gorile de ale lui si cu una voi sta in banca. Deja mi-e rau.
Cand proful ma trimise la singurul loc liber, langa tipul care si-a primit un pumn in plina figura de la mine. Acesta statea in ultima banca, langa geam. Deci draga idiot cretinozaur, daca faci ceva, zbori cu tot cu banca si scaun pe geam fara parasuta sau umbrela sau perna. Brunetul se facu mic, cand m-am asezat langa el. Toata ora am facut grafiti cu creionul pe caiet, de fapt jumatate de ora, fiindca cealalta m-am uitat la un baiat care statea in ultima banca, dar la perete. Tipul era de o varsta cu mine, dar parea prea tanar sa avem aceeasi vasta. Parul roscat-visiniu, era putin ciufulit, dar ii statea bine cu el asa. Ochii de un caprui-auriu, priveau la tabla printr-o pereche de ochelari de vedere moderni. Purta o bluza-tricou, neagra cu manici albastre, cu scris pe spate si o imagine din Star Wars. Mai purta o pereche de blugi kaki cu buzunare multe si largi si o pereche de adidasi Nike originali. Pe maini avea manusi negre cu degetele taiate. Arata atat de dragut... Daca v-ati prins sau nu, cealalta jumatate de ora m-am jucat cu el de-a soarecele si pisica. Sper sa nu ii fac impresia ca sunt vreo fana sau ceva de genul, dar arata atat de dulce...

Sunt focuri care ard in noapte
Sunt departari ce par aproape.
Sunt focuri care nu se sting.
Sunt inimi tari care inving...

Melodia de desteptare a Deidaiei
[Imagine: opus.jpg?t=1332600540]
If I can't move Heaven, I'll raise Hell... - Sebastian Morgenstern (The mortal instruments)
Perfect enemyMy fan fic blog[Imagine: chibi_4003.gif]Yo man, chibi Manu^.^



Răspunsuri în acest subiect
Love in a vicious circle [18+] - de Nywa - 02-05-2010, 12:32 PM
RE: [Naruto] Love in a vicious circle +18 - de Nywa - 06-05-2010, 05:29 PM
RE: Love in a vicious circle [18+] - de Nywa - 06-12-2010, 04:57 PM
RE: Love in a vicious circle [18+] - de KarinaD - 11-12-2010, 07:16 PM
RE: Love in a vicious circle [18+] - de Assyria - 11-12-2010, 08:16 PM
RE: Love in a vicious circle [18+] - de Nywa - 31-12-2010, 02:27 PM
RE: Love in a vicious circle [18+] - de Mariah . - 31-12-2010, 06:05 PM
RE: Love in a vicious circle [18+] - de Nywa - 15-01-2011, 05:03 PM
RE: Love in a vicious circle [18+] - de Nywa - 23-01-2011, 07:34 PM
RE: Love in a vicious circle [18+] - de Nywa - 28-01-2011, 04:54 PM
RE: Love in a vicious circle [18+] - de Hanayuki - 29-01-2011, 02:03 AM
RE: Love in a vicious circle [18+] - de Nywa - 29-01-2011, 05:37 PM
RE: Love in a vicious circle [18+] - de Nywa - 03-02-2011, 11:53 AM
RE: Love in a vicious circle [18+] - de Nywa - 06-02-2011, 11:20 AM
RE: Love in a vicious circle [18+] - de Nixu - 10-02-2011, 09:49 PM
RE: Love in a vicious circle [18+] - de Nywa - 11-02-2011, 04:05 PM
RE: Love in a vicious circle [18+] - de Nixu - 11-02-2011, 07:04 PM
RE: Love in a vicious circle [18+] - de Nywa - 18-02-2011, 04:28 PM
RE: Love in a vicious circle [18+] - de Nixu - 18-02-2011, 05:11 PM
RE: Love in a vicious circle [18+] - de Nywa - 25-02-2011, 04:37 PM
RE: Love in a vicious circle [18+] - de Nixu - 25-02-2011, 06:19 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)