Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Chestionar: cu cine se potrivestte inuyasha
kagome
73.81%
31 73.81%
kikyo
26.19%
11 26.19%
Total 42 vot(uri) 100%
* Opțiunea ta. [Arată Rezultatele]

[Inuyasha] InuKago sau InuKikyo ?

#11
Desi o prefer mai mult pe Kikyo, cred ca Kagome se potriveste mult mai bine cu Inuyasha.E draguta, plina de viata si are un spirit puternic.Nu cred ca Kikyo se potriveste cu Inuyasha, ea este mai matura, mai serioasa si ar face orice ca sa isi indeplineasca sarcinile, inclusiv sa il omoare pe Inuyasha, dar nu e numai asta, ea daca s-ar simti tradata nu aar mai fi in stare sa l iubeasca la fel de mult.Pe cand Inuyasha are o personalitate diferita ce il atrage mai mult de Kagome.

#12
Desigur aproape toata lumea spune mereu Kagome..mda cam plictisitor..Daca ati analiza mai bine cele doua personaje ati putea vedea ca cele doua sunt un fond la fel desii personalitatile sunt total diferite.Kikyo e un personaj demn de valoare cu un rol foarte important in anime,tine-ti minte daca nu ar fi fost Kikyo n-ar fi fost nici Kagome.Inuyasha le iubeste la fel indiferent de parerea altora.Totusi mi-as dori enorm ca Inuyasha sa fie cu Kikyo iar Kagome sa dispara,ei bine nu de tot,sa se intoarca in timpul ei si sa-l uite pe Inuyasha pentru totdeauna
[Imagine: Untitled-1.png]

#13
Acum nu aveti decat sa va enervati pe mine! 47
InuYashaxKagome..xD ! Sa va zic acuma poveste,sau rezumatul macar!
Deci la inceput Kagome si pe mine ma enerva era clar si ma asteptam ca ea sa ramana cu InuYasha , dar a murit asta. Apare Kagome si sparge Giuvaerul, foarte rau ! M`am enervat nespus. Ok, bun Kikyo invie si inca il uraste pe Inu8. Bun am inteles, te`a inselat Naraku, asta e alta "caramida". Tot am sperat ca sa se impace pana intr-un anumit episod in care o raspeste Kagome si o leaga de un copacsi cand este urmarita de InuYasha care i`a spus adevarul si ca o iubeste si bla, blah, blahbla bla N`a crezut s`a enervat mai tare. Ba chiar a vrut sa`l ucida pe la spate cu un cutit sau ce o fi fost ala si sa`l traga in iad cu ea. Ii vroia rau lui si lui Kagome. Aici Kagome striga si`l trezeste. De aici am inceput ssa o urasc, chiar ma asteptam sa inteleaga, dar de unde atata minte!! Totusi e un serial! De atunci m`am enervat si am mers pe cuplul InuKag si nu s`a mai schimbat de atunci si asa sa o ramana22 ! Cat de copilaroasa si ticnita era Kagome am inceput sa o apreciez foarte tare deoarece imi aduce aminte de mine.21 Ideea ar fi ca, Kikyo nu are ce cauta langa InuYasha !
[Imagine: elfen_lied.gif]
So make your jokes, go for broke
Blow your smoke, you’re not alone
But who’s laughing now?
^^ deLL-Chan!

#14
InuKikyo... niciodata! Kikyo este personajul meu feminin preferat. Sigura pe ea, distanta, puternica, mereu am visat-o impreuna cu Sesshomaru. Nu il merita pe adorabilul, si totusi bezmeticul de Inuyasha.
Nu ii inteleg pe cei care o urasc, spunand ca din cauza ei Inu nu o iubeste pe Kagome. Doamne, e vina lui, daca ar tine cu adevarat la Kag nu ar conta cine se pune intre ei. E baiat mare, e stapan pe actiunile lui.
Votul meu merge la InuKag, se merita unul pe celelalt.

#15
Daca stam sa ne gandim bine, raspunsul este greu de dat deoarece Kikyo a fost prima iubire a lui Inuyasha, si chiar si in timpul anime-ului se vedea ca Inuyasha inca mai tine la Kikyo fiindca acesta chiar plange, daca nu ma insel, la moartea sa, dar intr-un fel si Kagome se potriveste cu Inuyasha si se observa ca ambii au sentimente unul pentru celalalt, insa Kagome este reincarnarea lui Kikyo, deci ar fi normal ca Inuyasha sa o placa si pe Kagome.
Intr-un final pot spune ca o aleg pe Kikyo, desi aceasta moare, deoarece consider ca ea ar trebui sa ramana cu Inuyasha, de vreme ce a fost originalul. Smile
[Imagine: rin_meets_blackie__s_paw_by_crystalloves..._large.gif]

#16
Oricum Inuyasha si Kagome raman impreuna (n-am vazut toate episoadele, but whatevs.) asa ca nu ne prea ramane nimic de zis.

In mod normal, ar fi trebuit sa ramana impreuna Inuyasha si Kikyo, deoarece, cum au mai zis si altii, ei au impartasit o prima iubire, iar aceasta prima iubire, de obicei, nu se uita niciodata. Plus ca iubirea lor nu a luat niciodata, cu adevarat, sfarsit. Ura lui Kikyo e doar o alta fateta a iubirii, acel tip de ura pe care il ai dupa ce te dezamageste persoana iubita si care isi revine, eventual. Singurul motiv pentru care Inuyasha a avut predilectie pentru Kagome a fost asemanarea ei cu Kikyo (chiar daca nu mi s-a parut niciodata cu adevarat ca seamana, mai ales intr-un context in care figurile tuturor personajelor feminine din animeul asta au un oarecare grad de asemanare; but oh well, conteaza perceptia personajelor - si a graficienilor!!). Plus, cei doi traiesc in aceeasi era, iar uniunea dintre ei era mai potrivnica si mai fireasca.

Dar, cum autorul/autoarea a avut alte planuri, si nu degeaba a bagat-o pe Kagome in situatiile potrivite, a vrut sa fie intre cei doi ceva total iesit din tipare. Inuyasha, aparent, sa depaseasca iubirea lui pentru Kikyo iar Kagome, sa isi lase in urma viata cu care era obisnuita si familia in care a crescut. One huge step.

Still, din punct de vedere psihologic, InuKikyo e mai convingator.

Edit pentru postul din fata: Ulquiorra, nici eu nu sustin necrofilia. Vorbeam teoretic, daca Kikyo ar fi fost/ramas vie. 21
[Imagine: ls.jpg]

#17
Din pacate nici pana acum nu am reusit sa termin de vizionat Inuyasha, sincer nu am mai urmarit un episod din acesta de pe vremea cand inca era difuzat pe A+, nici nu mai stiu exact unde am ramas cu povestea, so dupa atatia ani imi este cam greu sa imi mai reamintesc in detaliu istoria, ambitiile, personalitatile personajelor. Insa din ce am aflat si eu de la altii (eu unul nu fac parte din categoria celor care te-ar arde de viu daca ai da un spoiler) se pare ca Inuyasha va ramane cu una din cele doua personaje la final.

Aceasta informatie nu mi-a schimbat cu nimic opinia in ceea ce priveste personajul feminin cu care Inuyasha ar trebui sa formeze un cuplu, aceasta fiind Kagome. Mi se pare ca se potrivesc mult mai bine impreuna decat ar face-o Inuyasha cu Kikyo, care mie unuia nu mi-a placut deloc ca personaj: mereu incruntata, rece, razbunatoare, geloasa pe relatia lui Kagome cu Inuyasha. I mean, ok, Inuyasha a fost prima ei iubire, dar asta a fost in trecut, acum mai bine de 50 de ani, acum este un mort viu avand o mica parte din sufletul lui Kagome inoculat intr-un corp de lut amestecat cu oase si cenusa.....nu stiu ce spuneti voi, dar nu cred ca poti avea copii demoni cu o fata de de genul acesta, poate doar daca esti necrofil or something 10.

Kagome este alegerea logica, morala, ideala, no matter how you look at it sau cat de fanboy/fangirl esti al ship-ului cu Kikyo. Aceasta ar fi o alegere buna din punct de vedere psihologic doar daca Inuyasha ar fi bolnav de necrofilie cum am spus mai sus, dar in rest este exclus.
[Imagine: tumblr_static_tumblr_static_dilvsoojho0sgwoc0s4s.png]

"What's wrong isn't me, what's wrong is the world!"




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)