Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Hollywood Undead

#1
Hollywood Undead este o formaţie formată in Los Angeles, California în anul 2005 când Aron Erlichman (Deuce) şi Jorel Decker (J-Dog) au postat pe pagina lor de myspace un cântec intitulat "The Kids" şi mai apoi alături de prietenii lor "Shady" Jeff Philips, George Ragan (Johnny 3 Tears), Jordon Terrell (Charlie Scene), Dylan Alvarez (Funny Man), şi Matthew St. Claire (Da Kurlzz) au reuşit să creeze o nouă formaţie. Ei vor apărea de obicei pe scenă purtând măşti pentru a îşi proteja identităţile.

Trupa abordează genurile Raprock, Rapcore, Crunkcore şi Rap Metal, iar pe data de 2 septembrie 2008 lansează primul lor album, "Swan Songs".
Pe data de 10 noiembrie 2009, ei lansează un CD/DVD numit "Desperate Measures" ce include 6 cântece noi, 6 apariţii live şi un remix al cântecului lor "Everywhere I go".

Trupa este formată (în prezent) din Charlie Scene (bas, vocale), Da Kurlzz (vocale, tobe), Deuce (vocale, compozitor, textier), Funny Man (vocale), J-Dog (vocale, clape, sintetizator, chitară), Johnny 3 Tears (vocale).

[Imagine: hollywood-undead-undead1.jpg]

Personal, muzica lor mi se pare o combinaţie interesantă de stiluri, iar melodiile mele preferate sunt:
1. The Diary
2. Bottle and A Gun
3. Dead in Ditches
4. City
5. This Love This Hate
6. My Black Dahlia
7. No Other Place

Voi ce părere aveţi despre Hollywood Undead? Ce melodii vă plac?

[Later Edit] @Akasuna Lynn - I like J-dog the most and Johnny 3 Tears... they are cool 3 and Shady too chiar dacă a părăsit formaţia din cauza faptului că a crezut că nu se va alege nimic bun de ei sau ceva de genul din câte ştiu eu. Şi vocea lui Charlie Scene e cool :3 and I like how he always expresses being "sceney".

#2
Am ascultat si eu o melodie de a lor care mi-a placut mult . Dead in Diches , mda nu prea am ce scrie dar , recunosc ca imi plac mult versurile melodiei. O sa mai scult melodii de alea lor ca sa imi fac o parere mai buna despre ei si o sa revin cu un nou coment sau o sa editez4.

#3
HEZZZ I 'm the biggest fan of FM O:O Man i love the man he ' s so cute and smexeh and hot damn. Well ştiu trupa de multă muultă vreme and i so love all their songs. Yeh Shady 's out că i-a furat banii unuia din membrii or somth aşa că l-au dat afară iar noul producer e Deucey. Aşa zice şi în cântecul Sence of Dummies când Da Kurlzz zice frazele alea de la început apoi începe să cânte Deucey. So îmi place trupa de foarte mult timp şi dap i love Funny Man 's songs. No other place e favorita mea şi e noul imn al meu : x

Hm cel mai mult îmi place dintre ei de Charlie Scene apoi de D.K dar şi J.Dog îmi place. En fin toţi sunt super marfă dar în general îmi place la nebunie de FM apoi CS şi D:K.
-

#4
Kamy loves Hollywood Undead <3.
E una din trupele 'hip-hop' care-mi place. Îi ascult de o căruţă de ani şi nu mă satur de ei. Melodia mea favorită e 'B**ches' ;>, apoi 'I Must Be Emo', care e prea amuzantă. Apoi 'In Other Place' şi etc. etc.

Le ador versurile şi se aseamănă mult cu Brokencyde, numai că ei nu zbiară.
" Ce mi-a placut odata imi place intotdeauna, pentru ca optiunea mea este motivata. Fie ca urasc, fie ca iubesc, stiu clar de ce... "


Suntem diferiti atunci cand avem pe cineva care ne iubeste pentru ca... acestia ne ofera sute de motive de a trai.

#5
Chiar daca am aflat de trupa asta decat de curand, a devenit rapid una din trupele mele favorite. Motivul e simplu, canta bine si au abordat 2 stilurile mele de muzica preferate (rap si rock), iar combinatia asta le iese de minunte. Am dat de ea pe youtube, de fapt avea cineva un status cu Hear me now si am ascultat melodia si mi s-a parut buna, asa ca m-am interesat de trupa si dupa ce am mai ascultat alte melodii le-am downloadat albumele. xD
Am aproape toata discografia lor (Swan Songs si American Tragedy), Desperate measures nu l-am luat pentru ca erau cam aceleasi cantece ca si pe celelalte albume.
Melodii preferate: Undead, Black Dhalia, This love this hate, Paradise lost, Been to hell, Apologize, Comin\\\' in hot, I don\\\'t wanna die, Hear me now, Glory, Levitate, S.C.A.V.A.
Ca sa fie sincer, ador toate melodiile, dar cele de mai sus mi se par cele mai bune.
Cel mai bun album mi se pare American Tragedy, iar membrul preferat e Charlie Scene, imi place carisma lui, ca sa zic asa.
[Imagine: baru.png]
We touch I feel a rush, we clutch it isn't much
But it's enough to make me wonder whats in store for us
It's lust, it's torturous, you must be a sorceress
'Cause you just, did the impossible, gained my trust
Don't play games it'll be dangerous if you fu*k me over
'Cause if I get burnt imma show you what it's like to hurt
'Cause I been treated like dirt before you
And love is "evol", spell it backwards I'll show you

Nobody knows me I'm cold walk down this road all alone
It's no one's fault but my own, it's the path I've chosen to go


Don't click! Dangerous!

#6
Well, I can say I love Hollywood Undead. I always listen to metal and screamo stuff but you can't hate these guys, they're purely awesum. I love Funny Man, Charlie Scene and J3T. Deuce voice it's amazing, I think H.U. isn't the same without him. Anyhow, am dat de ei acum ceva timp în urmă, prima melodie a fost Young şi a rămas printre favorite. După un prieten mi-a arătat Undead şi mi-a zis "uite mă ce awesum!" *laughs*. To be honest, după primele 20 de secunde din melodie i-am putut răspunde cu 'indeed' şi nu sunt genul de persoană care să judece o melodie după primul minut. Le-am ascultat cam toate melodiile dar în special mi-au plăcut , S.C.A.V.A., I Don't Wanna Die.
Somethin' left to say ? Uhm, I f'cking hate their fans who say "I LOVE H.U., SLIPKNOT SUCKS" pentru că şi cei de la Slipknot îşi păstrează anonimatul cu ajutorul măştilor. Well, these kids forget that Slipknot are Slipknot from '90s and these guys from H.U.from 2005. =/

Anyhow, I can say H.U. are purely awesum. x]

Xoxo, Ang.
Angilicious|dA
[Imagine: pikachu___batman_by_mnrart-d58f68d.gif]
Nothing I shoot gets back up again.
Drawings.| Photos.

#7
As a HU Soldier, după cum știți Deuce a părăsit trupa. Au apărut câteva conflicte însă nu se știe clar motivul plecării lui. Au apărut câteva zvonuri prin prieteni apropiați se spune, dar nimic concret. Doar că a părăsit trupa pentru a pune bazele unei afaceri pe cont propriu. Însă în piesa lui noua Story of a Snich și piesa băieților Lighta Out putem observa că se cam bat prin cântece. Anyway, în locul lui a venit Danny care are o voce foarte bună. În opinia mea cântă mult mai bine ca Deuce, deși îmi e dor de el, Danny cântă superb. Au scos și un nou album : American Tragedy, iar piesa mea favorită este Comin in Hot și SCAVA/
-

#8
Am auzit de ea acum un an si ceva, am dat peste "Young" pe un blog. M-am indragostit de versuri si linia melodica, asa ca am cautat imediat trupa si chiar ii invatasem intr-o perioada, dar acum iarasi stiu doar 2-3.
Le iubesc aproape toate melodiile, daca nu chiar toate, ceea ce este... incredibil pentru o persoana ca si mine.
"Paradise lost", "No.5" si "Young" raman cele mai bune. Imi mai plac si melodiile "I don't wanna die", "Hear me now", "Undead", "Everywhere I go" si inca cateva, iar de la Deuce imi place "Story of a Snitch".
Multe seamana intre ele, dar altele au ceva aparte, acel ceva ce m-a atras la aceasta trupa inca de la inceput. Nu mai ascult asa des trupa, insa din cand in cand, putin Hollywood Undead nu strica.
"Forgive you? Why? It's not like I'm mad or anything. You were the one who got angry; just like you said, I was being too nosy. I've always been like that, not knowing my boundaries. I'm the type who'll water a plant til it drowns."
- Yokozawa Takafumi no Baai, vol. 2

#9
Trupa era destul de bunisoara cu Deuce, si desi nu-mi place atitudinea tipului, I'd rather have him than Danny. Nu pot sa zic ca ma omor dupa ultimele lor melodii, dar Redux a fost o idee chiar draguta (remixing Le Deux = win).
Cred ca melodia preferata de la ei e...uhm, chiar Undead, si imi place destul de mult Levitate. Am vreo trei ani de cand le ascult piesele, in general pentru mood swings, pentru ca majoritatea versurilor lor ma lasa rece.
[Imagine: tumblr_m0b1jsILTh1qg582mo1_r1_500.gif]

#10
am auzit de hollywood undead cand aveam vreo 12 ani, de la un prieten. mi-a dat sa ascult "young", care a ramas multa vreme in lista mea de winamp. am incercat sa caut si alte melodii, dar ma temeam de faptul ca tata ar putea gasi cantecele respective si m-ar certa pentru asta (erau cam multe injuraturi pe trei minute, si eu eram cam mic...). am uitat de ei o perioada, dar am dat de "this love, this hate" pe un forum, si am adaugat-o si pe asta in lista.

ma rog, timpul a trecut si eu am crescut, iar parintii nu ma mai monitorizau atat de atent. tin minte ca am ascultat multa vreme melodii doar de pe "swan songs" si doar vreo doua-trei de pe "american tragedy", iar momentan, hu e trupa mea preferata. recunosc ca m-a atras si faptul ca purtau masti si se diferentiau de majoritatea trupelor tocmai prin faptul acesta. n-am fost curios sa vad cum arata imediat ce am inceput sa-i ascult, si initial nici nu le stiam numele. nu m-a interesat plecarea lui deuce, atat timp cat a venit cineva in locul sau. n-am avut ocazia sa-l ascult live, dar parerea mea e ca danny are o voce foarte buna pentru ce face hu momentan. versurile mi se par bune, iar linia melodica e geniala, si din interviuri am vazut ca baietii sunt chiar de treaba si amuzanti.
[Imagine: nDIKwXJ.png]




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)