Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Best yaoi anime!

#21
[img=62x30]angel_smile.gif[/img]Hmmm....din scurta si fericita mea experienta in materie as spune ca mi s-a parut captivant Junjou Romantica, are o poveste buna si o grafica de nota 10(dupa mine) si in plus ,din punctul meu de vedere,este interesant felul cum este prezentata povestea si cum personaje din diferite cupluri ajung sa se intalneasca.(la inceput am crezut ca toti baietii care iubesc baieti au un fel de societate secreta hihi...).Un alt avantaj ar fi si numarul de episoade destul de vast.
De asemenea cred ca Sekai Iki Hatsuhoi si Gravitation merita o sansa,caci actiunea este destul de interesanta,povestea destul de buna si grafica buna.

#22

#23
Wuh, cel mai bun yaoi ever. Buna intrebare. Cred ca o sa merg cu varianta logica, Junjou Romantica. Spun ca e varianta logica pentru mine, din moment ce nu poate fi egalat. Bineinteles, ca si in aproape orice yaoi, prima data ukele e fortat si apoi incepe sa ii placa. Dar e vorba de mai mult decat atat. Sunt trei cupluri, fiecare unice si incredibil de amuzante. Junjou Terrorist imi da sperante *pffft* si Junjou Egoist ma face sa ma tavalesc pe jos de ras. Hiro-chan e ridicol. Il iubeste pe Nowaki dar nici gand sa ii spuna, doar cum sa isi calce ego-ul de o suta de kilograme. Si cand vine vorba de Misaki si Usagi-san, well, e adorabil. Si chiar daca nu mai am 14 ani, tot ma simt relaxata cand vad o poveste de dragoste cum e aceasta.
Apoi as merge cu Sekai Ichi Hatsukoi. Nu doar pentru ca are acelasi autor, dar pentru ca nu se aseamana cu primul anime cand vine vorba de plot. Povestile sunt, din nou, unice si adorabile. Pe langa asta, gasim si un uke sau doi care nu se sfiesc sa imi arate sentimentele pe fata. Nu spun ca ii urasc pe restul dar imi place faptul ca nu asteapta un sezon intreg pentru asta. Ah da si cand dispare o problema apare alta, logic.
Si pentru locul trei, as merge cu Boku no Pico *ppppffftttt* nu, nu chiar. Cred ca o sa aleg Loveless, Gravitation, Hey! Class President si Sex Pistols. Cam pe acelasi loc pentru ca fiecare e unic pentru mine pentru diferite motive.
[Imagine: ak8THBQ.png]




Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Top 5 Yaoi & Shounen-ai anime. aoixtenshi 9 8.460 28-06-2011, 03:08 PM
Ultimul răspuns: Drama Queen
  Top 5 Yaoi Anime Quotes aoixtenshi 5 6.643 17-08-2010, 02:08 AM
Ultimul răspuns: Drama Queen


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)