Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Otaku Festival 2010

#31
Hmm, dap, ideea ar fi chiar buna.
M-as oferi sa va fac un tur al festivalului sau macar sa indrum lumea catre zone cu alti useri de pe Zup. Problema e ca nu stiu cat de mult timp liber voi avea dimineata, daca o sa fac voluntariat pe acolo 39

Uite, astept sugestii de la voi, va las si un id ( flaw_treisprezece ) , eventual si un numar de telefon daca doriti si maine seara va spun exact ce s-ar putea face, mai ales ca maine ma duc si la Casa de cultura cu restul voluntarilor si o sa imi pot face o idee despre cum va fi ziua de sambata pentru mine.

#32
Cu siguranță Topy-chan va fi pe acolo! 8
Din păcate nu vin în ambele zile, având în vedere că stau cam departe de capitală ( în Craiova ). Totuși, vin duminică...^^ cred că va fi super și sper să întâlnesc mulți membrii de pe Zup pe acolo.
Anyway, dacă vedeți vreo nebună ce se duce la toată lumea să facă cunoștintă aceea sigur is eu 21
Btw, Flaw... anul trecut ai trecut chiar pe langă mine 21 dar mi-a fost cam rușine să te bag în seamă 21 oricum, nici nu cred că mă cunoșteai sau nici acum nu știu dacă aș veni la tine și ți-aș spune că sunt Topaz nu cred că ți-ai da seama că-s de pe Zup 21
Don't deny our r2Ï€.
[Imagine: ri935j.png]




#33
Day 1... fratilor! A fost concert de playback! WTF??? :crazy: N-am eu rabdare sa-mi fac un costum decent ca va aratam eu joc de scena! :ha: *bluffing, ofc*

Adormiti, adormiti va spun! Singurul mai viu cred ca a fost geamanul galben de la Vocaloid (never bothered to learn them more than Hatsune)... Cel putin dintre dansatori. Sa nu mai spun ca doar vreo 3 persoane au zambit pe scena aia pana la lolite cand Aki si Dawn le-au dat lectii tuturor!

regula 1 in showbiz: SMILE LIKE YOU MEAN IT! (M ales dc dansezi sau joci o piesa supposedly-funny)

Din pct meu dvd, tot fest-ul a meritat doar datorita workshop-urilor si standului de copics care a fost ceva nou... desigur si restul au contribuit, but ya know...

Am filmat cate ceva din fiecare reprezentare cosplay... la unii m mult, la altii m putin... la unii a meritat, la altii m putin... o sa le pun pe yt diseara (dupa ce filmez si cp de grup ^^) si le postez si aici, kay?

Off to otaku with me nao... :ang:
[Imagine: KONgirlssleeping-small.jpg]
[Imagine: chibi_137.gif]
Ka, chibi-ul lui JavaLeen

Favorite quote: "Don't tell me he wants to conquer the world? Can't he come up with something more original?" - Lina Inverse (Slayers)

#34
Poze...? xD
[center]If you f**k with me, you get burned Smile

Bleach România | Sannins - traduceri manga

[Imagine: webmaster.png]
[/center]

#35
Mie, cel putin, nu mi-a placut deloc!!! Am fost singura, singurica, si nu am recunoscut pe nimeni. A fost nashpa rau, avand in vedere ca am stat numai o juma' de ora. Eu nu sunt din Bucuresti, de aceea a trebuit sa ma aduca tati. Si ia uitati aici faza: mergem noi ce mergem si cautam, si cautam, pana ce gasim, in sfarsit, locul cu pricina. Si vede tati un baiat inaaaaalt, imbracat in nu stiu ce personaj. Eu, uitand ca e cosplay, nu am putut sa-i zic de ce e asa. Si incepe tati si-mi zice: ,,Haide, may, de aici! Nu vezi ce ciudati sunt?". Si pana la urma am ramas. M-am invartit putin pe acolo, apoi am intrat, ceva vreme, in sala de spectacole. Apoi am plecat.

Mi-am promis ca la anu' o sa vin in grup, (desi nu stiu cu cine...), si ca o sa fac si eu cosplay. (Deja am inceput sa strang bani pentru a cumpara costumul de pe net).
Hope si-a lasat urma pe-aici...71
,,Lucrurile nu sunt bune sau rele în sine, gândirea noastră le face să fie astfel."- William Shakespeare
[Imagine: 6ru0k7.jpg]
Mai genial nici ca se putea. Multumesc muult mult de tot, Abyhug

#36
Doamne , a fost cea mai tare zi din viata mea . Am cunoscut o groaza de lume , am facut multe multe poze cu oamenii de pe acolo , cu cosplayeri , am probat costum Gothic Lollita si mi-am facut poze imbracata asa , mi-am intalnit cele mai bune prietene ceea ce mi se pare cu adevarat extraordinar . Am topait , am cumparat chestii , am fost si la karaoke cate putin asa , am participat la unele concursuri chestii trestii , am avut plancarda cu free hugs si nimeni nu m-a vrut waaa so sad21 , am desenat . Pe scurt m-am super distrat . Cat despre poze ... le voi pune pe hi5 si revin cu un edit people oke ? Pe scurt Otaku festival rocks :X:X:X:X:X:X:X .
[center][Imagine: sunsetsig.png][/center]

[center] My Anime List[/center]

#37
Niste poze aici:
http://www.facebook.com/album.php?aid=96...750&ref=mf

Revin cu un post mai lung maine cel mai probabil, acum sunt epuizat.

@Topaz: Trebuia sa spui ceva, nu mananc oameni 10 Si as fi stiut cine esti, in mare cunosc userii activi de pe Zup dupa nickname

#38
Lol , mie una mi-a plăcut de Shinigami xD . A fost aşa de funny , deşi pentru mine cei mai buni au fost Ciel şi Sebastian ( nu are rost să mai spun de ce , nu ? ) . . . Ă, şi moderatorii au fost amuzanţii , deşi mi s-o părut puţin cam arţăgos tipul * insert his name here * la un moment dat . În orice caz , s-au descurcat . Sunt curioasă , cine a câştigat la cosplay , am plecat exact după parada lollita xD . Btw , I agree , Dawn was gorgeous <3 .
V-am văzut pe câţiva dintre voi , mai ales la zona de drawing , tocmai terminasem când v-am zărit , dar n-am îndrăznit să vă salut 9 . Despre standuri nu am ce comenta , am găsit ce căutam , şi am apreciat eforturile celor de acolo , iar de standul de j-music , nici nu mai spun , m-am îndrăgostit de o trupă pe care am văzut-o acolo <333 .
A fost nice , m-am întâlnit cu Nya şi am stat de vorbă şi am vizionat concursul de cosplay cu ea şi persoanele cu care am mai venit . Lol am stat pe jos 21 , chiar aproape de scenă , it was nice am putut filma destul de bine cosplayerii , o să pun nişte ce am filmat pe youtube zilele astea , momentan camera mea is dead O.o" .
Sooo~ Otaku a fost nice , dabea aştept pe următoruuu~l .
@Flaw : Trebuia să spui mai dinainte că nu mănânci oameni , you know ...

#39
a fost superb, cel mai tare festival
pe langa faptul ca le-am revazut pe mami (child of sunset) si morti (topaz), am cunoscut ceva lume noua, si din 3 cati speram sa fim ne facuram 10 21
well otaku a fost superb, cosplayu mi-a placut mult, mai ales fazele cu Jack. Si sa moara Pokota de nu fac si eu la niji cosplay ca prea mi-a placut. Pacat ca n-am pierdut-o pe soramea 2
[Imagine: 352nlp2.jpg]
[Imagine: dragonanimated_422706.gif][Imagine: dragonanimated_425743.gif][Imagine: dragonanimated_423935.gif]

#40
@Elusive Wolf: No way, don't tell me I look scary >.> Stiu ca aveam cearcane de om nedormit dar nici chiar asa 21

Also, niste poze foarte reusite puteti gasi aici: http://dl.transfer.ro/2010-05-16_Otaku_F...f6ba56.rar
4
Pozele sunt facute de Andrei/Eyeobs de la MangaShop
si link-ul e "furat" de pe topicul de pe anime-club.



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Otaku Festival Miauti 5 5.440 05-04-2015, 10:40 PM
Ultimul răspuns: Romania
  Otaku Festival Miauti 22 14.252 08-06-2014, 08:22 AM
Ultimul răspuns: Queen of Darkness
  Otaku Festival 2013, 11-12 Mai Reactive 18 13.577 15-05-2013, 06:38 PM
Ultimul răspuns: Rain
  Otaku Festival 2012 Flaw 42 35.599 01-06-2012, 12:02 AM
Ultimul răspuns: mariska
  Otaku Festival 2011- editia a V-a Flaw 97 67.856 26-02-2012, 11:20 PM
Ultimul răspuns: DarkAngeI
  Festival Otaku 2011 Horia K 0 3.633 14-03-2011, 05:09 PM
Ultimul răspuns: Horia K


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)