Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Bokura ga Ita

#1
Unul din anime-urile mele preferate [daca am fost oarba si nu am vazut un alt topic despre acest anime, imi torn cenusa in cap si apoi ma ascund cu capul in nisip] pe care l-am vazut intamplator.. Dupa ce am descoperit un topic pe alt site, mi-am facut o idee despre ce e vorba vazand parerile celorlati si pentru ca vroiam un anime usor si cu un numar 'placut' de episoade.. am zis de ce nu.. [recunosc ca mai intai am citit manga in absenta unui net decent pentru vizionarea anime-ului].
Oricum, pe scurt si fara prea multe detalii prezint animeul 4..
Deci, povestea se invarte in jurul a doi tineri liceeni [Takahashi Nanami si Yano Motoharu] care se iubesc insa au de trecut peste multe probleme si obstacole [in mare parte, datorita trecutului lui Yano - nu, nu era vanator de vampiri].
Ok, recunosc ca ce am scris mai sus e stupid, insa nu am inspiratie acum sa zic ceva mai artistic..

Desi Yano si Nanami sunt personajele .. "cele mai principale" mie mi-a placut mai mult Takeuchi ^^ .. un personaj calm, echilibrat si care incearca sa profite de unele situatii..

Zip Zip.. cine a vazut anime-ul si are chef sa lase o parere ^^ e bine venit..

#2
Oh ..ca tot cautam eu un anime mai linistit ...m`am apucat sa il urmaresc deoarece mi`a parut interesanta descrierea ..recunosc ca nu sunt prea mare fana a animeurilor ce apartin genului romance[or somethin' like this] dar am decis sa ii dau o sansa [bine am vazut decat primele 2 episoade] Dar sincer mi`a facut o impresie foarte buna si voi continua sa ma uit la el ...un anime destul de simplu cel putin inceputul adica cea ce am vazut eu ...povestea unor licenii chiar imi place ideea si cred ca am cam inteles[relativ..adica cel putin o parte ] ce e cu trecutul lui Yano [care e foarte dragut ...ce zambet frumos are ^____^] Nanami chiar m`a distrat in primul episod si dapz Takeuchi e si el dragut [desi il prefer pe Yano [Imagine: tongue.gif] ]Deci voi continua sa ma uit la si revin atunci cu alte pareri ..da pana il termin eu mai dureaza xD [ "ma misc ca un melc "]


#3
Okeeee...well, imi place mult, e un anime School Life,comedy si romance...my type 10 (one of them 4 ) ...si eu am dat peste el intamplator,exact ca Nana. Am vazut doar 20 de ep. (e prea frumos si nu vreau sa-l termin *laughs* ,asa ca 'tin' de el xD ) , si am o impresie foarte buna. Coloana sonora nu e prea buna,insa grafica e excelenta. Actiunea e prea tare, razi de cazi depe scaun, datorita personajelor comice (Yano zici ca e Yoh din Shaman King O.o),etc.
Nu prea imi convine faptul ca Nanami se apropie de Takeuchi...e dragutz,da' mai bine ii sta (Nanei) langa Yano 4 .
Personajele mele pref.: Nana-chan, Yano si Lalami *cough* (cainele lui Yano ^_^ ) .Un anime super...e in topul meu 5 smile ...desi nush ce sa fac, nu ma indur sa vad ultimile 6 ep...nu vreau sa-l termin T___T" .

#4
Am vazut si eu Bokura ga Ita. Trebuie sa recunosc ca nu mi-a placut finalul.
Dintre Yano si Take, il prefeream pe cel din urma pentru Nanami, deoarece era mai bland decat Yano. Yano desi o iubea pe Nanami, cu greu a putut sa o uite pe Nana. A fost un anime care mi-a placut.

#5
Nu mi-a placut acest anime, dupa vreo 5 episode am renuntat sa-l mai vad. Nu mi-a placut stilul si nici povestea, personajele si nici macar grafica.
E unul dintre anime-urile de pe lista mea neagra. Dintre personaje mi-a placut putin Takeuchi, Yano si Nanami ma enervau la culme. Oricum manga e putin fiferita, continua chiar daca vreti sa o cititi. Ajung cu ei pe la 21 de ani si e ongoing.
Pe scurt, nu mi-a placut deloc.
It's a game...

#6
moaaa cat am putut sa plang la acest anime 21
mi'a placut la nebunie 8 seamana cu Peach Girl foarte mult Smile (grafica..personajele)
finalul....mult prea trist 20 dupa ce ca au trecut prin atatea saracutzii....tot nu sunt impreuna klumea 20
btw...alt anime foarte asemanator cu Bokura ga Ita si Peach girl 4 LOVELY COMPLEX. Romantic dar extrem de amuzant. Am ras cu lacrimi cand l'am vazut

#7
Mie mi s-a parut dragutel... acceptabil... ca poveste.
Hmmm, poate comun nitelus asa. Prea dramatic in multe momente, da' sweet in final. Oricum, parerea mea e ca la categoria asta "Nana"nu poate fi intrecut.

#8
pffff....
am gasit anime-ul intamplator cand cautam un review despre Death Note.....mi s-a parut interesant anime-ul din ce scria acolo asa ca am zis sa ma apuc sa il vad.....anime-ul mi-a intrecut orice asteptare...e un anime grozav care are actiune dar si poveste interesanta....si grafica este exceptionala ^^"
††
You define The line beetwen human and divine
In this empty place intrinsic GRACE, SO necesary...
†Aoi†
you define
[Imagine: df.jpg]
There are times, {Aoi}, I wish I had never set eyes on you,
Because every look makes me fall in love with you more,
And make it so i cannot live without you.



#9
Pf , este unul dintre anime'urile mele favorite .
Foarte realista povestea si foarte emotionanta . Mi-a placut mult .
Personalitatea personajelor a fost schitata foarte bine , fiecare cu un anume caracter , fiecare cu anume vise . Yano nu mi-a placut atat de mult pe cat mi-a placut Take , asta pentru ca , eu una consider ca Take era mai potrivit pentru Nanami . Era genul de baiat perfect , pe cand Yano nu mi-a placut asa de mult , faptul ca nu putea sa o uite pe Nana m-a enervat . Mi se parea ca doar o foloseste pe Nanami la inceput .
Grafica m-a facut sa urmaresc acest anime [ care mi-a luat doua zile parca ] , mi s-a parut o grafica mai diferita , dar frumoasa . A fost un anime placut , m-a facut sa plang , dar am savurat fiecare moment si mi-a parut rau de cei doi la final >.< .

#10
Bokura ga Ita
Tot in aceasta vara am vizionat si acest anime.
Mi-a placut foarte foarte mult. Acea dragoste, naiva, frumoasa plina de complicatii. Asta m-a atras din prima la acest anime.
Recunosc finalul nu mi-a placut nici mie. Am plans foarte mult, cand cei doi s-au despartit. Insa este un fel de invatatura, ca iubirea indiferent unde se va afla ea, va rezista mereu peste ani. Chiar daca viata ia alte intorsaturi, poate casatorindu-te cu cineva, prima dragoste nu se uita niciodata 8.
De asemenea celor care nu au vazut acest anime pana acum, recomand sa-l vada de acum incolo. Se potriveste foarte bine cu anotimpul de iarna, unde toate visele par a prinde aripi 8.
[Imagine: chibi_6732.gif]
chibi-ul lui Itsumi


[Imagine: 2yum3h1.png]
Love was when i loved you...Now is hate...




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)