Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Ce ai face daca ?

#1
E un joc simplu,in care un user pune o intrebre(care sa aiba legatura cu Gravitation si sa inceapa ce ”ce ai face daca?”) si urmatorul raspunde,apoi pune si el o intrebare, si tot asa.In caz ca nu ati inteles ce am vrut sa spun o sa dau si un exemplu

Ex user 1)Ce ai face daca Yuki ti-ar cere ajutorul pentru a scrie o carte impreuna?
user 2)As fi foarte bucuroasa si as accepta fara alte comentari.

Si acum intrebarea

Ce ai face daca ai fi mama lui Shuichi si acesta ti-ar spune despre relatia lui cu Yuki,ai accepta sa fie impreuna?

#2
pai..aici e vb despre gravitation deci trebuie sa pui o intrebare legata de acest lucru dar voi lua intrebarea cam asa " ce ai face daca prietena prietenul de-ar barfi ca tu esti inebunita dupa Yuki"

Cred ca m-as duce la ea si as spune "nu a fost deloc politicos din partea ta" iar ea/el cred ca ar spune" ei si...fapta-i consumata" eu m-as uita socata, dupa care as face o fata de ' bravo
si as spune " ai dreptate, hai la un suc. pauza...pauza...pauza... Dar sa sti ca eu il iubesc pe Yuki nu sunt inebunita dupa el ". dupa care el/ea ar spune "oo o alta barfa despre tine *yes* "

Ce ai face daca ai fi Yuki si Touma ti-ar spune ca este indragostit de tine?
[Imagine: 97943774.png]
~Thanks Rx~!~

Fa exact lucrul de care ti-e frica!


#3
Pai nu stiu....cred ca as incerca sa dispar de langa Hiro cat mai repede pana nu ar zice ca am inebunit,sau i-as explica cum sta treaba(si sper ca ar crede)si i-as spune ca mi-ar face mare placere sa ma intalnesc cu el dupa ce as reveni in corpul meu,apoi l-as saruta repede si as pleca in graba de acolo.

Next-Ce ai face daca ar veni Touma la tine si ti-ar cere sa fi amanta lui,iar apoi ti-ar spune ca-ti da jumatate din compania N-G daca i-ai araja o intalnire romantica cu Yuki,pe care sa o vada „din gresala” si Shu?

#4
Saya...nu prea inteleg intrebarea ta.Ce-as face daca as fi Mika si mi-ai spune asta...asta ce?Ca Taki ma iubeste?Daca la asta te-ai referit,as sta sa ma gandesc la ce fel de iubire te referi.Daca e una ca intre frate si sora...l-as pupa..dak nu..i-as trage una!
Q:Ce-ai face daca trupa Ask ti-ar cere sa ii ajuti sa distrugeti Bad Luck?
[Imagine: comanda1semnatura.png]
My sin is Pride.
I'm on my highway to Hell!
Yuki is my kamy-sama. So...Shut the f*** up!
Criticii nu-i pot ranii pe creatori decta cu permisiunea acestora.


You tried to hold me under, I held my breath
Alone and now you wonder, what I possess
Nothing you can say , nothing's gonna change what you've done to me
Now it's time to shine, I'm gonna take what's mine
While you're burning inside my light




#5
Categoric as refuza! Le-as spune in fata ca eu sunt o mare fana a trupei Bad Luck, si nu as face nimic care le-ar putea face rau...Si le-as mai spune si ca sunt niste nenorociti, deoarece ei joaca murdar, ar trebui sa incerce sa invinga trupa Bad Luck prin talent...nu prin viclesuguri...

Next: Ce ai face daca Shuichi ti-ar spune ca pe tine te-a iubit mereu si ca vrea sa se desparta de Yuki pentru a fi cu tine?

#6
Sincer nu ma prea interesaeaza aceasta promisiune , apoy cred ca daca chiar isi doreste sa se casatoreasca cu mine ar trebui sa puna o conditie mai pe placul meu si in ori ce caz i-as da o palma si as spune " ce??? Ai inebunit ? raspunsul meu e un mare NU!"

Next: Ce ai face daca te-ai trezi cu Shu si Hero (:loveSmile de mana pe drum si mai apoi sa il intalnesti si pe Yuki , fix atunci cand te-ai saruta cu Shu?
[Imagine: post-1-1210617101.jpg]
In the world the sky is the same !!

#7
As spune " daca asta e un vis,,, ar fi bine sa ma trezes...CAT MAI REPEDEEEE" sau as fugi mancand pamantu...de frica ca Yuki o sa ma omoare...sau i-as spune lui Yuki " nu e cea ce pare...hi hi hi 4 " desi nu cred ca ar ajuta la nimic....dar cel mai bine ar fi sa fug mancand pamantu 21 .

Ce ai face daca ai afla ca tu ai aparut in romanul cel nou al lui Yuki? :chuu:
[Imagine: 97943774.png]
~Thanks Rx~!~

Fa exact lucrul de care ti-e frica!


#8
waw!asta cred ca asta a avut parte de cea mai mare concentratie de imaginatie21 Foarte tare21 poi cred ca daca naraku a putut sa iasa din televizor ,am putea si noi sa intram .Deci am organiza o expeditie de cautare si l-am salva pe shu ! Ce curaj si eroism21 Graviteam to the rescue!! 8->

Next: Ce-ai face daca ai face daca ai fi shu si cel mai nou memebru al formatieie tale :bad luck ,are o depresie .(tu nu-l prea inghiti)?
[Imagine: th9fcb4c781.gif] ~In fiecare suflet exista o parte colorata~


[Imagine: 1.jpg]

#9
Paiiiiii...daca as fi Shu...nu stiu ce ar face Shu in acel monent dar stiu ce as face eu...chear daca nu prea il suport m-as duce si i-as spune cuvinte de incurajare, desi nu-mi prea place.... tot e memvru al formatiei si trebuie sa fim uniti 10 :bv:

Ce ai face daca ai fi membru nou in formatiea bad Luck...Il intalnesti pe Yuki, vorbiti, vorbiti,vorbiti..si pana la urma se ajunge la subiectul ca tu nu ai inca o locuinta... tu venind din alta tara...iar Yuki iti propune sa stai cu el pana te stabilesti. Ce ai face..ai acepta cu gandul ca doar iti ofera un adapost si nimic mai mult sau nu vei accepta crezand ca Shu te va trata altfel doar crezand ca vrei sa il furi pe Yuki? :ha:
[Imagine: 97943774.png]
~Thanks Rx~!~

Fa exact lucrul de care ti-e frica!


#10
Pai in prima faza as accepta si apoi m-as duce si-ar vorbi cu shu.I-as spune despre situatia mea si despre propunerea lui Yuki si l-as intreba daca ar ceva impotriva si el va fi deacord pt ca m-as pricepe sa-i spun cat sa inteleaga :yes:

Ce-ai face daca tu fiind indragostita in secret de Shuichi aflii ca s-a certat cu Yuki si ca ar vrea sa se desparta de el dar nu e sigur si-ti cere parerea ?Tine cont ca s-ar putea sa-i placa de tine(mai mult ca sigur ii place :loveSmile ,dar pe Yuki il iubeste.
[Imagine: th9fcb4c781.gif] ~In fiecare suflet exista o parte colorata~


[Imagine: 1.jpg]




Utilizatori care citesc acest subiect:
3 Vizitator(i)