Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Favorite Shinigami [Death Note]

#11
Eu il aleg pe Rem.
Rem este foarte important in Dt, poate la fel de mult la Ryuk. Sa nu uitam ca el l-a omorat pe L. Sentimentele lui pentru Misa mi-au ajuns la inima in acel moment, acum mi-am dat seama ca ce a facut el est de admirat, s-a sinucis.
Ryuk este cam nebun, amuzant si gata de distractie. Importanta lui este enorma, daca n-ar fi fost el nu era nimic...pustiu.
Dar imi place mai mult de Rem deoarece el are sentimente..

#12
Ryuk cu siguranta 21
Masina de ras! Si de meree21 Chiar daca e cam creepy, cu ochii galbeni si desul de ciudat, nu conteaza 21
Nu prea la ajutat pe Light fata de Rem, dar tot pe primul loc ca shinigami ramanee!
P.S: ador toti shinigamii, indiferent din ce anime sunt, sau daca sunt rai/buni. Nu conteaza hug i love themmm!
HOT. SEXY. and POWERFUL.

#13
Eu il prefer pe Ryuk. E cel mai amuzant din anime si te face sa te mai destinzi pentru ca este cam multa teorie pe acolo. Lui nu ii pasa de nimic.. dar sta cu Light ca sa e distreze. Prima data as fi vrut sa il ajute, dar acum imi place asa:X. Si e atat de nebun dupa mere24 a fost prea epic cand Light era in inchisoare si el se rostogolea pe acolo si statea in cap ca nu mai avea mere.
Insa, nu pot sa il desconsider pe Rem. Pana la urma el moare pentru Misa si e mult mai sentimental, spre deosebire de Ryuk`
Cea mai reuşită semnătură.

#14
Pai la mine, imi plac si Ryuk si Rem. Intre ei doi nu pot alege. Rem o iubea asa mult pe Misa, si mi se pare ca e mai sentimental. El la ajutat pe Light--pentru asta ii sunt recunoscatoare. Ryuk, il iubesc! 21 Dragostea lui pentru mere este incredibila! Hai ca si mie imi plac merele, chiar foarte mult, dar nu asa de mult incat sa innebunesc daca nu mananc unul pe zi. Eu cred ca Ryuk a fost cel mai amuzant personaj din tot anime'ul.
~Just Be Yourself; Don't Take Anyone's S***~

#15
Rem sau Ryuk? 39 Uff, greu. T.T Sidoh nici macar nu stiu in ce episod apare, dar sunt sigura ca in sezonul doi, deci n-am ce comenta, si nu-mi place cum arata. T.T M-am si \\\"speriat\\\" de el cand am dat de un amv Death Note (ugly shinigami >:p). Rem mi-a placut de la inceput, arata mai asa, pe cand de Ryuk ma speriam si tremuram sub plapuma (eu am prins ala de la TV, de pe animax, la unsprazece seara 37). Oricum, nu-l aleg pe niciunul. ^^ N-am unul si nici nu cred ca o sa am. 78
"Forgive you? Why? It's not like I'm mad or anything. You were the one who got angry; just like you said, I was being too nosy. I've always been like that, not knowing my boundaries. I'm the type who'll water a plant til it drowns."
- Yokozawa Takafumi no Baai, vol. 2

#16
Ryyuk Ryuuk Ryuuk RYYUUKKK!!
I LoVe YoU!!
E asa de simatic si amizant.. mai ales in film faza aia cand light y-a spus ca nu va mai primi mere ioar el a facut o fatza gen " WUT?"
Iar obsesia lui pentru mere e asha gen eu21
In fin eil ador daca sar putea iash jumuli hainele dupa el21
[Imagine: b8f65f542abd0505e12f6004548c5ee1-d3li7a9.png]


#17
Il aleg pe Ryuk, datorita personalitatii sale - si aspectului fizic, desigur -.
In primul rand, imi placea ironia sa. E greu sa iti dai seama daca e personajul negativ sau pozitiv. Defapt, toate personajele din Death Note sunt asa. Oricum, Ryuk e cel mai bun shinigami din anime. Nu prin amuzament sau obsesia de mere, ci pentru modul in care a continuat sa sustina anime-ul.
Totusi, motivul prin care castiga detasat acest 'top' e datorita nepasarii sale. Putea sa castige Light, putea castige L, lui nu ii pasa deloc. Singurul lucru ce ii placea era distractia pe care o avea in lumea oamenilor. Nepasare, nesimtire, numiti-o cum vrei. Oricum, a fost unul din cele mai interesante personaje de-a lungul seriei. Nu puteai ghici niciodata ce va face. Am impresia ca el e personajul principal din Death Note =]]
Ca sa nu o mai lungesc de pomana, Ryuk.

Psycho XD

#18
Singurul Shinigami care a stiut sa isi joace cartile cum trebuie si nu s-a indepartat de la scopul sau a fost Ryuk, si tocmai din aceasta cauza merita cu prisosinta votul meu.
Inainte de toate, vreau sa vorbesc de ceilalti Shinigami ( atat Rem, cat si Sidoh sau Gelus ). Nu am ales pe unul din ei deoarece sunt lipsiti de culoare, intruchipeaza atat de tare pe omul imperfect incat sacrificiile si boacanele lor par sa nu mai aiba importanta cand un Shinigami precum Ryuk apare, la fel cum se intampla in paralel, de altfel, si cu Light si oamenii din jurul sau.
Ryuk are o stralucire aparte. Nu stiu daca il consider amuzant, nu cred ca este amuzant, mai degraba este infricosator prin ceea ce face. Dar a stiut intotdeauna pentru ce a venit pe Pamant si ca Light nu era mai mult decat jucarioara sa timp de cateva zile, cateva saptamani, cativa ani. Apoi putea lua o alta. Ryuk a fost un cercetator, un pionier al noului, el nu s-a putut adapta rutinei din lumea Shinigami si a decis sa doreasca mai mult. Si asa si-a indreptat privirea moarta spre oameni... precum face si un cercetator, isi gaseste subiectii si isi incepe studiul. Asa a facut si Ryuk, si pentru asta il pot considera aproape de genialitate. Pana la urma, daca ma gandesc la felul cum s-a sfarsit totul, consider ca el a fost cel care a detinut fraiele razboiului ce aparent s-ar fi dat intre Kira si fortele opuse lui.
Inteligent jucat, Ryuk. Ryuk are aprecierea mea.
Monuments burn into moments.

#19
I'm backkkkk ! Deci : in toata seria apar 3 Shinigami ca principali, 3 tipi la inceput,cand se face prezentarea Lumii Shinigami si inca unul atunci cand incepe filmul.Deci nu prea cred ca avem prea mult de ales,nu ?
Personajul principal care este demn de Shinigami este ,normal,Ryuk.Cel mai bine prezentat si caracterizat in anime si manga,este normal sa fie favorit.Desigur,toata seria graviteaza in jurul lui Light si implicit a lui Ryuk.Acel Ryuk-mancator de mere care se plictiseste mult-.Mai explicit,daca am incercat un quiz pe internet si am nimerit a fi 100% Ryuk,oare este o coincidenta ? Deci probabil ar fi unul dintre motive ....
Pentru fanii lui Misa-Misa este clar: Love story a la Rem,devenind oarecum un personaj secundar adorat.Dar pentru ca Misei i-a fost sters creierul de Light -delete- si Rem l-a ucid pe L,nu prea stiu ce sa zic si nu-l favorizez.Sorry for Misa fans ...
Si mai e Sidoh enervantul care se sperie de Mello ceea ce este de-a dreptul jenant.Ma proclam dezamagita si nu detine respectul unui Shinigami pe care fanii il asteapta .De restul nu se stie nimic.
Concluzie : Ryuk reprezinta singurul Shinigami interesant si ca urmare,singura alegere .Ja ne !
[Imagine: ItachiSig.jpg]






#20
Well, pentru inceput, ca sa fiu putin off, daca as alege intre Shinigami Bleach si Shinigami Death Note, cred ca as merge cu Bleach. De fapt, cu siguranta. Dar pentru ca aici vorbim de DN, cred ca Shinigami au un rol foarte important. Ei sunt cei care sunt alaturi sau nu chiar de cei ce intra in posesia unui Carnet al Mortii si sunt cei care au grija ca oamenii sa moara cand le vine ceasul si cum e stabilit...de catre ei...? Anyway, lasand la o parte viata de taratori pe care o duc si faptul ca nu au altceva de muncit, dupa ce am urmarit seria, am realizat ca ei sunt cei care decid importanta pe care o au in poveste. Ryuk a decis ca nu vrea sa il ajute pe Light prea mult, ci in schimb prefera sa se scalde in mere in timp ce Rem a avut un rol mult mai important si incredibil de dureros. Pe langa asta, s-a indragostit de Misa si nu cred ca acest fapt a fost pana la urma spre binele lui, tocmai pentru ca Light s-a folosit de sentimentele lui pentru a-si crea un avantaj enorm. Pana la urma, il aleg pe Ryuk pentru ca ii apreciez lipsa de motivatie.
[Imagine: ak8THBQ.png]




Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Ce ai face daca ai avea un "DEATH NOTE"? hikari marina 24 29.557 25-04-2014, 10:07 PM
Ultimul răspuns: DeDal N.
  Daca ai putea adauga o noua regula in Death Note, care ar fi aceasta ? ? ?? Black~RoSe ?? ? 19 14.453 22-07-2013, 08:21 PM
Ultimul răspuns: Arinbjorn
  Prea mult Death Note cand... SnowFlake. 17 10.457 21-07-2013, 06:22 PM
Ultimul răspuns: Shinigami
  Light/Kira/Raito(Death Note) Flaw 14 14.135 01-11-2012, 08:53 AM
Ultimul răspuns: angelxp
  Death Note Yaoi? Luzer 23 19.922 06-10-2012, 02:45 PM
Ultimul răspuns: ReneePheonix
  Design Death Note DarkAngeI 1 2.683 03-04-2012, 07:40 PM
Ultimul răspuns: Hope
  Favorite Death Note Quotes o0o-ayame-o0o 11 17.081 29-12-2011, 05:15 PM
Ultimul răspuns: Niska
  Cum iti faci un Death Note Luzer 2 6.523 29-12-2011, 11:55 AM
Ultimul răspuns: Niska
  Death Note - The last name Yukira1234 9 6.761 01-08-2011, 04:53 PM
Ultimul răspuns: Miranda.
  Shinigami IloveYuki 2 3.365 16-02-2011, 12:42 PM
Ultimul răspuns: Grella.


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)