Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Jocul Preferat

#21
The best ever game I ever played ish...Shin Megami Tensei Imagine pe scurt Imagine sau Megaten. Ever! XD E facut de cei de la Aeria si pot spune ca e printre primele jocuri jucate de mine asa ca m-am atasat mult de el.Din pacate necesita mult prea mult timp ca sa lvl up.Si poate devenii plictisitor pentru unuii datorita fatului ca are un numar limitat de questuri pe care pe la lvl 40 le cam termini daca ai un guild activ.Cel putin asa era cand m-am lasat eu de el acum poate au mai updatat si ei ceva pe-acolo dar hm..nu cred o-o. E plictisitor si din cauza faptului ca ajuns la lvl 30 esti cam obligat sa faci acelasi dungeon de n ori ca sa ajungi la 40,bine acum depinde si de guild pentru ca daca ai niste low lvls care sa aiba anumite questuri poti sari peste dungeonuri si asa mai ai un pic de diversitate.Hm,presupun ca jocul asta se bazeaza mai mult pe socializare si cred ca e singurul in care pot socializa si eu ca un om anormal ce sunt 21 (am probleme cu shout-ul o-o )Iar la lvl 40-45 te poti muta la un alt dungeon pe care din nou il faci de n ori mai sari din cand in cand ca sa-i ajuti pe ceilati sa lvl up si ei...Ce mi-a placut mult la joc sunt demonii pe care-i poti prinde sau fuziona ca sa obtii altii cu anumite skilluri care sa te ajute pe parcursul jocului.Pe scurt everybody has a fufu fighting peeet that kicks ass ^^(ah I miss my Pa Bil Sag & and cute lil' Hua Po with crazy skills )De asemenea poti avea si free mounts,dar e mai greu cu inelele pentru a putea folosi skill-ul, pentru ca cele in-game au durabilitate 10 si se duce foarte repede.Dar exista posibilitatea sa obtii aceste inele de la field bosses (din pacate nu prea ai sansa sa-i gasesti des pentru ca ahem toti ii vaneaza ,ca sa nu mai spun ca au numai anumite momente cand apar deeci keep trying )
Ah am uitat sa mentionez ca niciodata nu poti sa te duci solo intr-un dungeon decat daca esti lvl 90 si poate nici atunci pentru ca-ti trebuie un enhancer (adica healer & buffer).
Weei dar cred ca ar trebui sa i-au o pauza de la facut un relativ review la joc x.x Main ideea? I just luv it!

Alt joc care mi-a placut oh..ar fi Perfect World International dar care mi-a mancat zilele pentru ca ah...ca sa treci de lvl 40 iti cam trebuie bani adevarati.Da spre deosebire de alte jocuri ai multe questuri deci nu te plictisesti dar cu timpul devin din ce in ce mai grele si normal iti trebuie party.Dar inti trebuiesc charmuri sau animalute pe care nu le poti obtine decat din Cash Shop si coosta x.x Ca si Cleric ai nevoie disperata de mp charms pentru ca altceva nu face fata.Ca is necromancer ai nevoie de Baby Hercules care costa si mai mult.Si restul claselor au nevoie de anumite lucruri pe care nu le poti cumpara in-game deci PWI te cam costa.
Da stiu ca si necro nu te obliga nimeni sa-ti iei repectivul animalut dar sa fim seriosi fara el esti ca si mort.In-game pets nu fac fata.Si ca sa va arat de ce :
Baby Hercules
LVL HP Atk P.def M.def Acc. Dodge Atk/s m/s
1 4135 2672 8952 7161 2297 1225 0.8 8.1

Crystalline Magmite
LVL
17 2934 3240 8792 5861 1354 1003 0.6 6.2

Diferenta e uriasa,no? o-o

Si cam astea ar fi jocurile mele preferate.
[center]† Feeding on chaos †
[Imagine: hiokj.jpg]
† Living in sin †
[/center]

#22
Pai... Pe retea joc metin 2... privat desigur... mi se pare mult prea greu si ia mult timp sa cresti nivelul, plus (cei ce stiu ) daca vrei sa iti maresti armatura iti esueaza dupa ce stai nu stiu cat timp sa strangi la ban si obiecte necesare. Iar acum am inceput sa joc Sims 3 xD... ma cam "bate" rau de tot... eh dar o sa invat eu>.>".
Just the
way you know me..

#23
Legacy of Kain: Soul Reaver 2...fara comparatie, cel mai bun joc pe care l-am jucat vreodata din punctul meu de vedere. Una dintre cele mai misto povesti din jocuri, carti, filme sau seriale, impreuna cu cel mai bine scris si jucat dialog care mi-a fost dat sa prind intr-un joc. Nimic nu s-a apropiat macar de calitatea jocului asta in ceea ce ma priveste...
[Imagine: 14wyiz6.jpg]

Pentru intrebari sau orice alte interactiuni cu mine, folositi cu incredere mesajele de profil. Contrar opiniei populare eu nu musc...si chiar daca as musca, am toate vaccinurile facute.

#24
Care este jocul tau favorit? Si de ce?

Al meu e Fallout 3

It has nice graphics, the story is like the best, challenging to survive + i like post apocalyptic times and the idea of scouting and searching bullets, guns si altele.

Are elemente de RPG si Shooter si it's an open world with a HUGE world! dupa cateva ore de joc uiti de realitate si esti agatat de joc. Abilitatea de a fi Bun, Rau si Neutru.

#25
Pai eu am mai multe jocuri preferate 39.
1. Metin2.
Cu siguranta fiecare a auzit de acest joc macar o data, este un joc extraordinar unde toti ajung sa puna suflet si sa dea tot ce au mai bun dedicandu`si ore bune din viata, sau chiar ani.
Un incintant si atragator joc unde iti poti face noi prieteni, lucrezi in echipa dar si singur si nu prea ai cum sa te plictisesti.
2.Counter-Strike.
Aici nu cred ca trebuie sa mai zic ceva, pentru ca mai mult ca sigur oricine a jucat acest joc macar odata.
3.FreeJack.
Un joc in care se practica parkour`ul si free running`ul.
4.OurWorld.
Numele cred ca spune totul, zic eu. O lume unde aproape totul e posibil, unde iti faci prieteni noi de pe alte meleaguri dar semeni de ai tai si te poti distra alaturi de ei.
5.IMVU.
In jocul acesta chiar totul este posibil, o lume virtuala perfecta cu totul in voga si mereu in pas cu tot ce e nou. Seamana intr`o oarecare masura cu ourworld`ul dar nu e la fel de captivant.
6.Need for speed.
Aici chiar nu mai trebuie descriere.

Si mai sunt jocuri dar nu mai am idei de descriere, nici astea nu sunt prea reusite dar sper sa incercati jocurile daca nu le stiati pana acum xD.

Ciuss.
[Imagine: 963134_o.gif]

#26
(22-11-2011, 06:21 PM)DropDeadx3 A scris: 6.Need for speed.
Aici chiar nu mai trebuie descriere.

Sunt aproximativ 16 jocuri in seria Need for Speed, majoritatea in mare diferite intre ele, cu proprii fani fiecare.

Pentru mine, dau un quote dintr-un blog un picut mai vechi de-al meu.

Citat:These are games that I would rate my enjoyment of them as perfect 10s. These are not the best games out there, they are not cult classics for most of them, but they are some of the games I've enjoyed most during my time as a gamer.

1. Ace Combat V - The unsung war - PS 2 - 2004
Though I've played almost the entire AC series, 5 is the only game I keep coming back to for the heck of the storyline and the characters, plus an awesome AC gameplay, at its peak. I've just started playing 6 at a friend's house, but I doubt it'll come anywhere close to this one, the dialog is already killing me.

2. Legacy of Kain - Soul Reaver 2 - PC / PS 2 - 2001
When you make it a rule to play a game once a year simply for the sake of remembrance, it says quite a few things about how good that game seems to you. I loved the story incredibly, and the character of Raziel even more. Always, this will be among my top favorite games.

3. Final Fantasy IX - PSX - 2000

My first FF experience, and o far it's the one I've loved the most...I've accumulated hundreds of hours of gameplay in this thing, searching its world far and wide and I still feel the urge to do it again, though I haven't played the game in a few months now (had it made for my PSP hehe).

4. Metal Slug Anthology - PSP - 2007
I've always loved Metal Slug. Though I could never find an original of it, I would bug anyone with a rom for the Neo Geo emulator and always try to get my claws on it. So when Anthology came around on the PSP, with 7 games in it nonetheless, I was over the moon with joy. Over the top action, humor and so much fun.

5. Gothic 1-2 - PC - 2001/2003
I don't want to fill a lot of spots in this, so the series go together. The first two Gothic games were, for lack of a better term, perfect as far as an RPG goes. I was always more than happy with playing the game just by keyboard, since the mouse was atrocious, I always loved the combat that was extremely fresh at the time, and all the moral dilemmas that sometimes came around. Gothic is by far the most complete RPG experience I've ever enjoyed.
[Imagine: 14wyiz6.jpg]

Pentru intrebari sau orice alte interactiuni cu mine, folositi cu incredere mesajele de profil. Contrar opiniei populare eu nu musc...si chiar daca as musca, am toate vaccinurile facute.

#27
Uh, bun. Cred ca in momentul de fata Preferatul meu este Darksiders. Grafica este ok, dar in mod special îmi place felul in care a fost creat War. Un adevarat personaj/ luptator/ razboinic ce isi infatiseaza perfect caracterul.
Este single-player , but I really love it. O idee parțial originala cu câteva lucrușoare inspirate din God of War [nu multe!] Skill-uri geniale și weapon`uri foarte bine desenate. One of the best din categoria lui.

Ar mai fi si World of Warcraft "Wrath of the Lich King" si "The Burning Crusade". Grafica buna, o varietate de rase foarte bine conturate, skill-uri magnifice. Un mmorpg ce merita jucat nu numai din storyline-ul genial care cu greu a fost, partial, depasit. Meh' chiar imi place. Posibil sa ma reapuc din primavara.
[Imagine: 302xdzc.jpg]
Voi, nepasatori de moarte, dispretuitori de viata,
Ce-ati probat cu-avantul vostru lumii pusa in mirare,
Ca din vultur vultur naste, din stejar stejar rasare!

#28
Pfiu....greu de ales, am mai multe jocuri care mi-au placut enorm 39:
1.Primul ar fi Assassin's Creed(toata seria, dar cel mai mult mi-a placut II-ul)-story genial, gameplay de senzatie si o grafica de 10 4!
2.Call of Duty 1, 2, MW, MW2, MW3.(5-ul n-am apucat sa-l joc, iar Black Ops-ul e un fail).
3.PES 2009/2010(la 2011 si 2012 au schimbat cateva chestii si e foarte nasol de jucat).
4.Serious Sam 2(jocul copilariei, prea tare)
5.GTA San Andreas(cu jocul asta am crescut, ce sa zic, l-am jucat cativa ani buni cand eram mai tanar)
6.Fifa 07/08/11/12!
7.Stronghold Crusader(strategie maxima, l-am terminat si acuma il mai joc din cand in cand multiplayer)
8.Medieval Total War II
9.Battle Realms(printre cele mai grele jocuri de strategie care le-am jucat)
10.Prince of Persia 1/2/3! (chiar daca l-am clasa pe 10, poate il puneam undeva pe 4, dar de-abia acum mi-am adus aminte de el. . .motivul fiind ca 3-ul l-am terminat acum 1 an.
[Imagine: tumblrlx7b30asgu1qg0svn.gif]




#29
1. Command and Conquer: Generals - Il jucam prin 2006-2007 cand mi-am luat al doilea PC si am ramas uimit de tot ce tine de jocul asta. Este un joc de strategie foarte bun cu trei campanii din care poti alege: USA, China si GLA (daca nu ma insel), care sunt rebelii din Orientul Mijlociu.Inca il joc cand pot si cand ma lasa calculatorul care necesit reparatii.
2. Fallout 3 - MajinBuu i-a facut review in primul post, dar il mentionez si eu fiindca este intradevar genial.
3. Dead Island- Are tot ce vrei, zombie, arme si libertate de miscare. Poti combina armele si atribui elemente cum ar fi fire, lightning si e distractiv sa zdrobesti capete de zombie incercand sa scapi de pe o insula infectata. Nu l-am terminat inca, dar sper sa am o cazia sa fac asta.
Things i don't have:
-Money
-A f**k to give



#30
Primul loc la mine il ocupa fara doar si poate Mass Effect. Si 1 si 2 si foarte probabil si 3 cand o sa apara. My fem Shep is awesome ( sincer imi place mai mult varianta feminina, din cauza vocii. Male Shep mi se pare prea banal ca voce. ).

Pe locul doi vine Heavy Rain , primul joc de genul jucat de mine. Mi-a placut extraordinar de mult cum au reusit producatorii sa faca atmosfera, expresiile personajelor si povestea in sine ( desi cand am aflat cine e vinovatul...yeah, no fun ). Jocul te face curios sa continui, sa afli povestea fiecarui personaj in parte, de ce se comporta asa, de ce face aia sau ailalta, etc. O schimbare placuta de la un action game sau un rpg.

Locul trei il ocupa BioShock, primul joc. Nu ma asteptam sa imi placa prima data cand am pus mana pe el, insa parerea mi s-a schimbat inca de la primul nivel. Ideea mi s-a parut foarte buna, dar nu zic mai multe, poate sunt unii care nu au apucat sa il joace inca.

Pe locul patru ar veni Darkened Skye un joc mai vechi, dar care va ramane mereu in topul celor 5 jocuri preferate. E distractiv, inteligent si te face sa vrei sa il joci pana descoperi toata povestea. Ce altceva mai trebuie?

Locul cinci este ocupat de Skyrim, Oblivion, Morrowind. Morrowind a fost primul joc jucat din serie, apoi Obilvion, unde au scos greselile din Morrowind, si apoi Skyrim unde au scos greselile din Oblivion, insa toate imi plac la fel de mult.
[Imagine: tumblr_m95uonbiuU1re9dfoo1_500.gif]




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)