Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Oameni diletanti..:D

#1
http://youtube.com/watch?v=WLwcK8r0wcA

deci aici povesteste de noul videoclip a lui corina, care este in stilul japan-manga...
deci o sa muriti de ras... nush ce face corina... da nu stie nici ea ce vorbeste21
deci ea zice ca e festivalul ortacilor.. in loc de otaku..
si zice ca manga sunt defapt animeurice cum ar fi pokemon...

later edit:
Deci, in acest topic care se vrea cu putina logica si sens, vom incerca sa dezbatem urmatoarele ( adica ceva palpabil ):
1. Cum percep ceilalti animeurile si ce solutii viabile putem gasi pentru a ii convinge sa le accepte, sau sa nu le mai considere de copii mici?
2. Cele mai eficiente metode pentru raspandirea culturii anime intr-un mod cat mai captivant
Acestea sunt doar niste sugestii in vederea crearii unei discutii competente in jurul sferei abstracte a tot ceea ce inseamna diletanti in domeniul japanimatiilor, dar, desigur, puteti veni si cu alte idei de discutie in jurul acestei teme, topicul e deschis dezbaterilor^.^.
Pa pa.
[l.e. wrote by chaosed]

#2
Lasa-ma ca lesin de ras pe aici.
"S-a facut un festival al ortacilor"!Aloo...fata cu buze rosii!Se numeste Otaku!Da...nu stiu de ce ai inceput tu sa vorbesti despre Manga=Anime=Benzi Desenate=Pokemon.Mai bine taceai...pe bune acum.Si acum rad21
[Imagine: comanda1semnatura.png]
My sin is Pride.
I'm on my highway to Hell!
Yuki is my kamy-sama. So...Shut the f*** up!
Criticii nu-i pot ranii pe creatori decta cu permisiunea acestora.


You tried to hold me under, I held my breath
Alone and now you wonder, what I possess
Nothing you can say , nothing's gonna change what you've done to me
Now it's time to shine, I'm gonna take what's mine
While you're burning inside my light




#3
Nu stiu cum puteti voi sa radeti k pe mine m'a luat durerea de cap 22
Cum frate sa n'ai habar de o cultura dar sa te folosesti de ea pt un videoclip si sa mai ai si curajul sa dai un interviu despre asta? Ea incerca sa explice ce inseamna cand habar nu are de nimic? nici makr nu stie care e diferenta inre manga si anime 22
Fetita aia e mai proasta decat prevede legea si tare mi'as dori sa ii spun asta direct 14

#4
=) isi face si ea priza la ciutani
da pai asa e la noi in tara..toata lumea isi da cu parerea, toti sunt experti .. da e bine ca s-a prins ea cum sta treaba si nah, e popular. Bine, probabil nici nu s-a prins ea, s-o fi prins manageru sau cine stie ce consilier de imagine. Trebuia sa vina vreamea cand or sa inceapa sa se foloseasca de manga si anime... macar...macar daca ar studia-o corect si ar utiliza-o eficient si calitativ.

#5
Aoleu,ne`a facut ciutani si pustani?:18: las` ca vede ea :devil:
A,ne`a facut cool si deschisi,hmmm,ma mai gandesc ce fac,am securea`n mana 39.........................................................................................
Pana la urma o las sa traiasca sa afle ce e aia manga ... 65

[Cine crede ca am dat copy+paste la commentul acesta,scris de livitza23,se insala.Eu sunt livitza23.]
[Am eu probleme cand aud cuvantul ''ciutan'' si sunt ceva de genul :die:.]






#6
hehehe ... chiar am ras cu pofta acum LOL!
acum nu ar mai trebui sa fim suparati ... nea facut in toate felurile ... "ciutani"(vrea cumva bataie?!) "pusti" (alooo???!! ... fataaa ??? stiai ca si "pustanii" peste 30 de ani se mai uita la anime?) ... festivalul nostru acum mai nou se numeste "festivalul ortacilor" ... e belea (mai fato de otaku nu ai auzit?sau tea lasat memoria de la atata studiu cat ai facut la cultura japoneza?!)
pe bune e toanta rau .... si cica sa imbracat cum a simtit nevoia ... cred k si o gaina beata sar fi imbracat mai bine ... chiar k a bagat mana in sifonier si a luat ce a gasit 21 LOL!
macar nea facut "kuul" ... 10 a zis si ea o vorba buna in tot interviul ei 10
heh ... si mai se lauda ca a studiat >.<' ... cred k a studiar copertile .... si cum ai curajul sa spui ca manga=anime ... numai un idiot (cum e ea) ar spune asa ceva LOL!
heeehhhh ... astia's oamenii din Romania ... (ma refer la cei inculti) Smile
For every minute you are angry you lose sixty seconds of happiness.
[Imagine: Neintitulat-7.jpg]
GFX made by meh! ^
[align=right]deviantArt || FaceBook || Twitter

#7
Am trait sa o aud si pe asta manga=anime...Sa-i explice cineva nefericitei care ne-a facut ciutani care este diferenta ca desteapta de ea si "informata" se incurca 2124...omule om fi noi pusti care mergem la festivalul ortacilor(bine ca nu a spus brotacilor ca atunci era si mai grav) dar avem mai multa materie cenusie ca asta2124....2124...

#8
Vai doamne... nu mai am cuvinte! Ortaci? Ciutani? Fata asta a vazut vreodata 5 secunde dintr-un anime sau coperta unei manga? Anime=Manga? Fratee... Probabil dupa al 3-lea cuvant dintr-o carte despre clutura japoneza i sa resetat creieru' 21
"None are more hopelessly enslaved than those who falsely believe they are free." -Goethe
!btw! mi`am facut blog! KlutZoph0biA
[Imagine: EiriYukibanner.jpg]
[Imagine: Vampire_Knight_by_AestheticEnzeru.jpg]

#9
pff toti contra eu unul sunt PRO corinei Smile imi place cum canta ( nu cred ca e spam ) , hai sa trecem la videoclip Smile e fain ce aveti cu ia 3 cand ea a vb de manga voi va uitati la POKEMON si ziceati ca sunt niste desene simple Smile .. pff atata criticati da ia stie mai multe ca voi Smile4 ori si cum dupa parerea mea e fain viodeclipul .

#10
daca tu asta crezi inseamna ca nu esti fan adevarat....mi mi se pare ca este o adevarat fraiera ...a cumparat carti ca sa se documenteze cica ... am vazut cat de multe stie , mai mult de o groaza , ce as pocni-o nici nu stiti
[center][Imagine: sunsetsig.png][/center]

[center] My Anime List[/center]




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)