Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Anime-ul Preferat

#21
Cam greu sa aleg unul singur. Am inceput o gramada si nu prea am terminat mult.
Mi-a placut foarte mult Fruits Basket - este un anime f cute, dar si sensibil in acelasi timp ^^
Al doilea care l-as recomanda ar fi DNAngel, in caz ca nu l-ati vazut 10 . E ceva mai "action" dar oricum foarte dragut 4
Anime prefer in general mai shojo - manga in schimb prefer ceva mai realist (gen Kaori Yuki).

#22
Animeul meu preferat ar fi cred ca Darker than Black.Pur si simplu il ador,bine pana saptamana viitoare daca nu ma apuc de altul --__--"" . Personajul meu preferat este Hei :8: si mai ales e foarte smexy plus ca are un apetit cat toata familia mea 21 . Si cred ca ar mai fi Air Gear,un anime ecchi si cu o poveste cam iesita din comun ---_---"" dar m-a enervat ca au cenzurat anumite scene 45 care erau destul de interesante 39 dar apareau niste ciori >.>.

#23
Naruto-cei care spun ca este super cool au dreptate ^^
Death Note-ador anime-ul asta
Rave Master-anime in care se imbina Aventura cu Comedia si Romantism..ce mai..un anime perfect pt mine
Fruits Basket-un anime super sweet care merita vazut
Gravitation-A little yaoi in me..4
[Imagine: FES_Icon_by_ShardRenzi.jpg]

#24
Parca era vorba doar de un anime.However stim ca useri a-z sunt ca vremea asa ca:
My favourite anime is.....
Death note
-actiune cat duce carul
-personaje de te indragostesti si de monstii
-imaginatie OMG adik un carnet unde scri un nume si pers respectiva moare deci e de ne crezut

>.<''' imi placea si naruto dar.............e prea lung 10

ce sa mai zic vam explikat dc imi place death note acum astept sa vad si l;a ceilalti o.O
o.o" wot

#25
M-am gandit sa postez si eu la acest topic.Desi lista de anime-uri preferate este mare cel mai mult mi-a placut shakugan no shana deoarece ma regasesc in personalitatea Shanei, actiunea este interesanta, personalitatea personajelor bine conturata.
[Imagine: Untitled-1.png]

#26
Greu raspuns sa dau ... Pai sa incerc sa fac o clasificare :

1. Gravitation - ador filmul acesta.
2. Mirage of blaze - l-am vazut de atatea ori si tot nu am inteles nimica ( nu credeti asta e efectul numit shoutbox si quiz-ul)
3. Captain Tsubasa - nu le am cu footbalul , dar la el m-am uitat.
4. Inuyasha - inca nu pot pricepe : a murit sau nu-a murit Naraku
5 Yu yu Hackusho - maiculita ce hot era Kurama
6. Ai no kusabi, Enzai , Boku no sexual harassment , Fujimi orchestra , Haru wo Daiteita , etc... - de aici mi se trage dorul si dragostea pentru yaoi...
7. Kaleido star - mi-a adus aminte de circ
8. Prince of tennis - invatam tenis ( cu toate ca nu reuseam sa tin mingea ...)
9 Loveless - am ramas fara coada de peste.
10 Fullmetal alchimist - interesant...
11 Naruto - ma intriga ...inca nu mi-am revenit...

PS: mai sunt , dar nu imi amintesc acum
[Imagine: 29_032847_a8zd2.jpg]

Cand ratacesti in intuneric singura lumina e Speranta.

[Imagine: chibi_183.gif]
Chibi-ul lui Mikomi_Aikou

#27
animeul mau preferat este3939 blood+ naruto inuyasha kaleido star shugo chara gakuen alice
card captor sakura
toate graficile sunt bune
personajele reusite
replici intelese
coloana sonora bune
povestile pe care se bazeaza sun interesante
sa mai comntinui cu peisaje atragatoare distractive interesante ................

#28
Daca ar fi sa aleg doar unul as sta pana maine sa ma decid, deci voi face un scurt top:
1.Naruto: in mod clar povestea m-a impresionat iar persoajele realizate mai mult decat excelent.La Shippuden grafica e vai de mama ei, da asta e, mie tot imi place animeul.
2.Gravitation/Loveless: ambele shouen-ai, dar mie cel putin mi-au placut extrem de mult.Povesti destul de impresionante, fiecare are ceva unic, insa Loveless e un pic cam sad pt gusturile mele.Anyway, ambele animeuri de nota zece plus.
3.Bleach:cred ca nu mai are rost sa mentionez ca grafica este chiar peste limita asteptarilor iar personajele destul de complexe.Animeul este doar de nota zece pentru ca nu l=-am vazut inca pe tot(shame on me...asta e sunt deabia la ep 13320 )

As mai avea cateva animeuri de adaugat, dar m-as intinde prea tare.Ma rezum la astea patru.
[Imagine: sigdn.jpg]

The old bastard left his ties and his suit
A brown box, mothballs and bowling shoes







#29
Dak as spune doar unul mi-ar parea rau de celelalte2 asa k voi face un top 3 desi e cam greu2 pt k fiecare anime vazut mi-a ramas in suflet...:dreamy:

1 Inuyasha-mi-a placut pt complexitatea lui si pentru k pur si simlu in 167 de episoade niciodata nu m-am plictisit
2 Air-mi-a placut pt grafica superba pe kr a avuto si pt a fost absolut kawaii
3 Cardcaptor Sakura-mi-a placut foarte mult ca personajele au evoluat episod cu episod...
[center]rose|My Anime List|
[Imagine: ssjdgdgd.png]
"Oyasumi ,boku no yousei!" rose[/center]

#30
Anime-ul preferat 39 [ necesit cateva minute de stat pe ganduri ]...
Am o lista lunga de anime-uri preferate incat habar nu am pe care sa-l aleg. Cred ca voi ramane la Sailor Moon, anime-ul vazut inca de cand eram micuta si care mi-a placut foarte mult. Este un anime plin de actiune are si romance si prietenie, momente care te fac sa incepi sa plangi sau momente in care incepi sa razi.
kappuchu ... ^_____^ ... chuu



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Seiyuu-ul preferat DreamGirl 1 3.218 29-04-2014, 05:47 PM
Ultimul răspuns: DeDal N.
  Breakout Anime News: Nihonomaru anime&manga Database! ellymate 0 5.204 15-09-2013, 01:34 PM
Ultimul răspuns: ellymate


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)