Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Anime-ul Preferat

#1
Care este anime-ul vostru preferat si, de ce il preferati?
Eu nu am un anime preferat, deoarece toate imi plac, ca altfel nu le-as fi vizionat 4

#2
Hmmm...yo nu am un anime...yo am multe animeuri pe care le ador!!Dar voi da doar cateva exemple:
Gravitation>anime-ul meu preferat!Pe o scara de la 1 la 10 este..WOW!!
Yu Yu Hakusho>primul anime pe care l-am vazut...si care bineinteles mi-a placut foarte mult.
Kaleido Star>un anime care mi-a captat atentia datorita scopului care il avea...

Acestea se afla pe primele 3 locuri.Restul sunt:Blue Gender,Wild Arms,Arc the Lad,Yu-Gi-Oh GX,Inuyasha,Slayers,Spiral...etc
[Imagine: comanda1semnatura.png]
My sin is Pride.
I'm on my highway to Hell!
Yuki is my kamy-sama. So...Shut the f*** up!
Criticii nu-i pot ranii pe creatori decta cu permisiunea acestora.


You tried to hold me under, I held my breath
Alone and now you wonder, what I possess
Nothing you can say , nothing's gonna change what you've done to me
Now it's time to shine, I'm gonna take what's mine
While you're burning inside my light




#3
Pai.. desi toate anime-urile [aproape] pe care le-am vizionat mi-au placut.. sunt unele care mi-au placut ceva mai mult..
Insa acum ceva timp Wolf's rain era anime-ul preferat si venerat.. acum e doar preferat. ^^
Ar mai fi Elfen lied, m-a impresionat frica oamenilor de ce nu pot controla [asta am inteles eu din anime..]
Fruits Basket.. prea amuzant sa nu imi placa. L-am vazut de curand si am ras ca nebuna..
Bokura ga Ita.. se putea ^^, chiar imi place muuuuuult.. desi nu e genul meu preferat de anime 4

Cam astea ar fi principalele.. Pe langa ele am vazut si mi-au placut Full Metal Panic, Slayers, Trigun, Inuyasha, Chobits, Yu Yu Hakusho, Kaleido star.. bla bla.. Si recunosc.. nu ma pot uita la un anime daca nu imi place.. nu ma uit din obligatia de a vedea cat mai multe >.>

#4
Dunno cred ca perferatul meu este Lady Oscar [desi am mai multe ..sa zicem] acesta mi`a placut foarte mult ,e un clasic as zice ,un anime foarte vechi ..eu l`am vazut acum vreo 3 ani si uite ca si acum imi mai place,desi este un anime mai vechi a avut o grafica destul de buna,povestea chiar interesanta ...ce sa mai zic..chiar m`a impresionat intr`un mod placut desigur .

Alte animeuri care mi`au placut ar cam fi :Bt`x ,Raideen the Superior[nu sunt chiar asa de sigura ca asta era numele >.>],Vision D` Escaflowne,Spiral,Full Metal Panic,InuYasha,Arc the Lad,Jigoku Shoujo...cam toate pe care le`am vazut [Imagine: tongue.gif]


#5
Un anime preferat, de obicei am periode in care mi-a placut mai mult un anume anime.
Anime-ul care m-a facut fana a fost Sailor Moon, my first anime, cum s-ar zice anime-ul copilariei mele. Insa un anime care m-a marcat foarte mult a fost Rurouni Kenshin, prin personajele sale foarte complexe.
It's a game...

#6
Pai eu nu cred ca am un anime preferat.Am mai multe animeuri preferate asa ca am sa le enumar chiar acum:
1.Yu Yu Hakusho - Animeul meu preferat din todeauna ^_^.Imi place foarte mult cum se desfasoara actiunea si imi plac foarte mult personajele,mai ales Kurama.Totodata cu astea are si unele parti mai putin placute cum ar fi faptul ca unele lupte sunt chiar exagerate cum ar fi lupta Yusuke vs.Toguro.Totusi in ciuda faptului asta este un super anime ^_^.
2.Loveless - Alt anime care imi place foarte mult.Imi pare rau ca are doar 13 episoade.Totusi are personaje foarte dragute in el,si faptul ca au urechi de pisicuta si coada fac lucrul asta sa devina si mai dragut.Are o actiune foarte interesanta si imi place faptul ca folosesc magia.Din fericire la el nu am depistat niciodata o paret proasta,doar comportamentul lui Soubi cu profesoara lui Ritsuka.
3.Gravitation - Poate o sa ma credeti nebun dar imi plac animeurile care se invart in jurul muzicii ^_^.Mai ales ca Shuichi Shindou din Gravitation este exact ca mine,un baiat destul de energic care este gata sa faca orice prostie.Imi place Gravitation pentru ca este foarte amuzant si are multe faze comice in el.Singurul lucru care nu imi place la el este faptul ca nu are happy ending.Eh ce sa ii faci.
Cam asta a fost ^_^.
[Imagine: deidaradq4.jpg]
[Imagine: deidaradq4.134c2d98db.jpg]
What I’ve done
I'll face myself
To cross out what i’ve become
Erase myself
And let go of what i’ve done

#7
la mine preferatul e Black Cat
si va fi mult timp de acum incolo, e un anime destuln de kewl~ dupa mine,
action/adventure type si are numa 24 de episoade (putine T^T)
as putea sa ma apuc acum sa insir topul meu...dar am facut-o deja la Nou-Veniti cand am postat

si...si ...si ,....si pur si simplu i'm mad :w00t: dupa protagonist
Train heartnet...fost Numar cronologic XIII...a.k.a Black Cat
ah Kuro-sama <3 (Kuro neko...adica)

http://i140.photobucket.com/albums/r8/an...VD_063.jpg (aia as fi eu xD)
[Imagine: sd5setsunasekaisig1-icy2.gif]
"uhm... thanks for the help"
"don't mention it... to nobody!"
[Imagine: chibi_81.gif]
aia mica

#8
Hmmm animeul meu preferat este Naruto deoarece are multe episoade, din aceasta cauza are si multe personaje, acestea avand diferite jutsuri...De aceea este foarte interesant, pentru mine sa vad atat de multe tehnici diferite intr-un anime e...super! 4 Imi mai place Naruto fiindca are cateva episoade foarte amuzante, combina actiunea si aventura cu divertismentul 4

#9
Anime preferat...anime preferat...
Imi cam schimb anime-ul preferat cam o data la doua saptamani ca deh.....anime-ul la care ma uit la momentul respectiv devine automat unul din favuri
De cateva zile am dat in mania Bleach(pot sa o numesc obsesie........ador anim-eul asta),iar inainte a fost Naruto(faceam zilnic maratoane pana mi-au sarit capacele.....asta cred ca o fost alaltaieri)
Altele ar fi DearS(aliens....do I need to say more?),Hellsing,Black Blood Brothers si ceva ce am descoperit de curand pe un dvd....Pet Shop of Horrors...
Imi place si Elfen Lied si Higurashi no naku koro ni(bloody)si ma opresc aici >.>
[Imagine: gameswlpp_79.gif]

#10
Cum e mai pe la toti situatia:
1. Kiddy Grade - acest anime m-a marcat, mi-a schimbat felul de a privi lumea, in primul rand am inceput sa descopar lumea anime in al doilea rand am inteles ce inseamna sa traiesti pentru totdeauna... e un sentiment ciudat cand incepi sa te gandesti profund la asta parca ai fi intr-o lume paralela. Plus ca imi mai plac mult personajele...
2. Naruto - nu cred ca trebuie sa mai explic de ce, personajele, comedia, tehnicile etc.
3. Kiba - fantezie, personajul principal lupta pt a intelege cine este etc.



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Seiyuu-ul preferat DreamGirl 1 3.250 29-04-2014, 05:47 PM
Ultimul răspuns: DeDal N.
  Breakout Anime News: Nihonomaru anime&manga Database! ellymate 0 5.228 15-09-2013, 01:34 PM
Ultimul răspuns: ellymate


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)