Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Primul Anime...

Pfff... O Doamne!! Cu foarte multi si multi ani in urma 4 am vazut Sailor Moon si mi-a schimbat definit viata! La modul ca,atunci cand am inceput sa vad InuYasha,eram in stare de crima,daca ma forta careva sa pierd un episod! 24 Si nu glumesc cand spun ca Sailor Moon l-am vazut cu multi,foarte multi ani in urma (doar sunt singurul vostru dinozaur)! 24
Moving like the speed of sound
      Feet can`t keep on the ground
                        Can`t stay in one place
                              Keep moving like a bullet train...


Primul meu anime a fost, ca al multor altora din generatia mea, Shaman King, pe cand incepusera sa-l difuzeze pe Jetix. Chiar si vai de el de dublat, tot m-am indragostit de actiune, de personaje, de grafica si de ritmul in care se petrecea totul. Incepusem sa scriu FanFiction chiar, inventasem o cu totul alta poveste in paralel, cu propriul meu personaj, ii facusem chiar si site, din-ala pe piczo, cum era la moda atunci. Katie Kyoyama parca o chema (era sora Annei). Ce vremuri. L-am vazut si l-am revazut, si tot era jale mare daca parintii voiau sa ma ia din fata ecranului cand incepea un episod pe care oricum il vazusem deja.

Abia dupa marea mea iubire pentru Shaman King am dat de A+, post pe care il avea pe atunci doar bunica la Sibiu, si care a devenit instant postul meu favorit. Needless to say ca ma uitam cu interes si curiozitate de la 8 la 2 noaptea in fiecare seara din vacantele petrecute la bunici, atat de mult ca, acum cand ma gandesc, imi e dor de anime-uri la TV, aveau farmecul lor.
[Imagine: 1CGzWYg.png?1]
Thank you, Geesushi! ^-^
"these are the days that must happen to you"

Primul anime vizionat de mine a fost Naruto...sunt mandru de faptul c? am v?zut primul episod la data aparitiei lui dar sincer s? fiu nici azi nu am ajuns la zi cu el. ?))
Not just the time...
[Imagine: OAQ10BE.png]

Primul meu anime a fost Dragon Ball Z era pe tv pe vremea aia nu stiam eu ce sunt alea animeuri , a fost misto si inca e chiar daca stai 3 episoade ca Goku sa lanseze un atac .Luptele erau epice ...
[Imagine: 124vh8l.gif]

Sincerly, primul meu anime pe care l-am vazut e Death Note... The truth is that I started to watch animes ~ 1 year ago...

Primul meu anime a fost Gravitation. Tot apasam butonul de forward ca sa schimb postul si in cele din urma am vazut la un moment dat ca pe Animax se dadea ceva nou si foarte tare. Chiar daca nu stiam ce este acela un anime tot m-am uitat sa vad ce se intampla mai departe si cand am vazut episodul acela care era de fapt chiar primul episod eram ceva de genul AGIOHSAUIHLHGAHG
[Imagine: tumblr_mra5mj78VK1seq1xdo1_500.gif]
Please tell me why!
Am I a savior, meant to save us all?
The people cry!
They want an end
A curtain call!


Hmmm, daca-mi aduc bine aminte ori Sailor Moon ori yu gi oh, dar primul anime care mi-a placut asa de mult incat am devenit obsedat de el a fost Slayers (si acum ma loveste nostalgia cand imi aduc aminte 4). Hm, cred ca o sa ma uit din nou la Slayers de dragul vremurilor bune.. GOING ON A FEELS TRIP WOO



hmm..Primul anime a fost Another,sigur inainte vazusem ceva episoade din pokemon si vreo jumatate de episod din naruto dar pe atunci nu stiam ce-s anime-urile,insa daca ar fi sa o luam asa primul anime a fost unul cu un tip cu o bluza mov si parul tepos si negru xDD foarte asemanator cu bakugan,dar oficial primul anime a fost Another



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Breakout Anime News: Nihonomaru anime&manga Database! ellymate 0 5.232 15-09-2013, 01:34 PM
Ultimul răspuns: ellymate


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)