Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Primul Anime...

Primul meu anime a fost Pokemon. Eram foaaarte foaaarte mica! Ma uitam pur si simplu zilnic! Aveam pana si carti, Doamne. Am inteles ca aveam si ceva tricou pe care vroiam sa-l port non-stop si mama abea putea sa-l spele. Ei bine, dupa ce am mai crescut, nu l-am mai urmarit. Am descoperit Animax[sau cum se numea pe atunci] si, primul meu anime de acolo a fost Inuyasha. Am prins exact primul episod. Mi-a placut nespus de mult, tatal meu ii zicea Inimusha.:]] Innebunea numai cand auzea..Sincer, eu si acum m-as pune sa ma uit la Pokemon, desi am vazut toate episoadele, insa timpul nu prea imi permite..

*Hugs`*
.
Where is the love?
[Imagine: 14uuh6x.gif]
Does love have a reason?

Heyz! Cand eram mica eram captivata de TV si ai mei imi dadeau mereu pe TVR1 *pe vremea cand existau desene normale nu porcarii sinihistre ca acum* si daca nu ma insel prima data am vazut Dragon Ballz dar nu ma prea atragea ,apoi Sailor Moon *stiu ca aveam o helanca verde cu tipa cu parul blond 21*,apoi Pokemon de care eram indragostita! Am si acum o figurina care se invarte si striga ,,Fifi!Fifi!''*ajutorul doctoritei dupa care era lesinat Broke*, aveam si carti *chiar am castigat la o promotie parca un tricou * si stiu ca am primit din Japonia o figurina de plus *chiar pe Pichachu*,dar de ca lumea nu-si da seama ce-i valoros...a fost dat cand am crescut.
]Oricum,pana acum 4 ani eu habar nu aveam ca ma uit la animeuri 21
[Imagine: wqymg0.jpg]

Primul anime vizionat a fost Pokemon.Chiar imi imaginam ca am si eu pokemon imaginar 21 Ma uitam si La Digimon foarte mult.Insa...Primul anime de care am fost...'obsedata' a fost Regele Shaman.Pacat ca a avut doar un sezon sau doua.39 Era bazat pe o poveste destul de interesanta.Faza cu samanii,spiritele,concursurile,Rio -afemeiatul 21,Hao si Yoh fiind frati...Totul era chiar tare 71
[Imagine: tumblr_ljt9kkUjPo1qe6xr2.gif]

"An intellectual solve the problems,a genius avoid them"

Hmm...Sa vad...
Pai primul anime pe care l-am vazut a fost Yu-gi-oh.Doamne,ce-mi placea,dar probabil pentru ca atunci aveam sase ani si numai nu rezistam baietilor din anime-uri.Eram inebunita dupa Yu-gi-oh.Avem caiete,coperti,pana si in birou aveam lipite imagini cu el.
Asta a fost fobia mea pe atunci,acum am altele,dar tot nu am renuntat l-a Yu-gi-oh.
[Imagine: 33zfwb9.jpg]


Hmmm la cate desene am vazut la televizor cand eram mica.. nu cred ca as putea spune sigur ordinea lor 21 insa cea mai veche imagine a animeurilor din amintirile mele parese a fi 'Sailor Moon' desi nu-mi aduc aminte cam deloc, doar cateva secvente pierdute pe acolo 4. Desigur ca pe vremea aia habar nu aveam ce inseamna anime.. toate erau desene animate.. nici nu stiam ca exista desene japoneze sau ceva.

Continuand lista cred ca ar veni asa :
Pokemon - la care si eu desigur, incepusem sa colectionez figurinele din album si aveam si o posetuta in forma de pikachu ;
DBZ - episoadele cand si ei erau foarte mici si ehm [ nici nu mai imi aduc aminte numele personajelor] erau instruiti de maestrul?? testoasa? ma rog 21
Yu-gi-oh - desigur, nu-l ratam nici pe asta, si incepusem si aici sa strang actibildurile insa i le-am dat unui prieten....

aa si mai era un anime asemanator.. doar ca era cu titirezi sau ceva, caci baieti de la mine din clasa erau inebuniti.. si desigur, animeul era interesant.

Inuyasha - desigur, l-am urmarit o buna vreme.. pe MTV? ma rog... mai mult dupa influentele soramii
DBZ- din nou.. seria cand ei Goku? se casatorise parca 21
Naruto- mdaa.. printre primele animeuri vazute 21 si de aici incepe o lista maaaaareeee [ Sakura card captor, Attacker You!- un anime despre voley, interesant zic eu, Mermaid.Melody- deh, nu aveam ce face.. si lista poate coooontinua 21 . Desigur, mult mai tarziu am aflat ca sunt animeuri..........

4
[center][Imagine: 5863530978_e4248f5008.jpg][/center]
[center]Chronicles of a Demon <-blog ~Drawings ~Fotografi~[/center]

[spoiler=Some]
[Imagine: 5385538.png][Imagine: chibi_4451.gif]
[/spoiler]

Primul meu anime a fost Pokemon, dar asta cand eu eram mica. A urmat apoi Tokyo Mew Mew, care l-am urmarit cu sufletul la gura impreuna cu prietena mea cea mai buna xD - mi-a placut mult, de fapt din prima de Zoey aka Ichigo Momomiya si Kisshu O.O , ciudat stiu. Dar mai bine el decat Mark ala..
O alta lista dupa Tokyo Mew Mew ar fi: un anime cu titirezi si o expresie ”care pe care”, BeyBlade parca O.O si imi placea de unul Ray Kon :]] ; apoi a urmat Yu-gi-oh, imi cumparasem si cartile de joc :]] cred ca le mai am si acum daca ar fi sa le caut; dupa acestea au fost Inuyasha si Naruto. Cam atat imi aduc aminte, apoi au urmat si alte anime-uri.. desigur!
[center][Imagine: shut_u10.png][/center]
[center]I'll bite you to death.[/center]
[center][Imagine: 7b7c1b0eb67cb5678676ee99cd909d5a.gif][Imagine: The_Gazette__Ruki_by_Tokisama.png][Imagine: cookie_monster_stamp_by_umbrehla-d3fppvm.png][Imagine: Reita_Stamp_by_SyrynLauncher.gif][/center]

Primul meu anime a fost Shaman King, prima data cand a aparut sau mai bine zis cand l-am descoperit eram dependenta de el, mi-a plcut la nebunie. Oricum pe vremea aia nici macar nu stiam ce inseamna anime, pentru mine era un desene animat, dupa ce am vazut Naruto am aflat si eu ce e ala anime 21
Oricum dupa aceea aparut Pokemon, care mi-a placut si el foarte tare 8
Dar oricum Shaman King va ramane primul meu anime si nu o sa-l uit niciodata Smile

Pai, pot spune ca primul meu anime care mi-a placut intr-adevar a fost Naruto. Dar daca e sa o luam pe bune a fost Pokemon. Aveam pana si un ceas cu Pikachu de cand aveam vreo patru sau cinci anisori, care m-a dus pana in clasa a doua daca nu ma insel. Dar eram atat de mica incat preferam sa ma joc cu papusile in timp ce televizorul era deschis si rula anime-ul. Nici nu stiu ce se intampla in episoade, mie imi placea doar Pikachu fiind mic si dragalas 21

De Naruto nu am ce spune, mi-a placut inca de prima oara cand l-am vazut, in special Sasuke. Cand era baiat bun... era sexy si dragut, misterios si ma atragea asa de tare, numai de el vorbeam la scoala cand l-am vazut prima oara. Naruto era si el simpatic, un tembel si un prostanac.

Cam atat imi aduc eu aminte. 21 105
[Imagine: Lawliet.gif]

Cioco mania :pls: ^_^

Niciodata nu-mi amintesc exact daca primul meu anime a fost DragonBall sau Sailor Moon. Ambele au fost pe TVR1/2 cand eram un little brat (4-5 ani) si nu-mi mai amintesc care din serii a fost difuzata prima. Pe urma am descoperit la nemti (RTL 2 parca nu?) One Piece, Detective Conan si ce mai era. Bineinteles, habar nu aveam ce e aia anime atunci, pentru mine erau "desenele alea mai faine de pe programu strain" 21.

Dupa ani si ani, am inceput sa invat ce-i aia un anime. Si primul oficial cred ca a fost Inuyasha. 39

Vad ca multi au la primul anime Shaman King sau Pokemon, wow I must be really old here 21.

Desi am vazut si eu, deopotriva cu voi, anime-urile 'celea vechi de pe TVR1, nu pot spune ca au fost primele mele anime-uri. ;P Pur si simplu eram prea mica sa constientizez ce sunt, sau sa-mi amintesc episoadele dupa. Cel putin la Sailor Moon, tot ce retineam eu era ca tipa (Usagi), cand se transforma, era goala boc. Bine, de fapt nu era, dar asta imi imaginam eu cu mintea mea de brotacel.
Asa ca... primul anime pe care chiar l-am constientizat ca fiind anime si mi-a placut foarte mult, a fost Slayers. Dintre toate cele de pe A+, era singurul la care ma uitam cu atata drag. Ce pot zice... mi-a marcat copilaria. ^^
[Imagine: ls.jpg]



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Breakout Anime News: Nihonomaru anime&manga Database! ellymate 0 5.237 15-09-2013, 01:34 PM
Ultimul răspuns: ellymate


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)