Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Junjou Romantica

#11
(24-03-2009, 11:03 AM)Yuuyami A scris: Al doilea anime yaoi la care m-am uitat [evident dupa gravitation 21 ]

Gresit.Gravitation precum Loveless e anime Shounen-ai.De ce? pentru ca in Gravitation se saruta numai, ca sa fie Yaoi trebuie sa intretina relatii sexuale.

Revin: Mi-a placut Junjou Romantica, a avut subiect foarte bune, cred ca preferatul meu e Usagi dar imi place si Misaki pentru felul cum se prosteste.E foarte romantic.Am terminat ambele sezoane de urmarit...si acum sper sa apara un al 3-lea sezon ..sper
[Imagine: 2ro6s1k.jpg]

#12
LoL 24 is abea la sezonul doi dar tot pot da definesc ca cel mai mult imi place Junjou Egoist cu Hiroki si Nowaki si sunt asa de tari si de scumpi!

Ma rog... nici restul nu-s nashpa dar astia par mai interesanti asa.... mai maturi asa.... mai don't know.... au sigur ceva special ca sitot restul dar la astia specialul e mai mare 21

#13
Cred ca din semnatura si din avatarul meu se abserva cat pot eu sa ador inca acest anime desi l-am vazut acum ceva timp. Cuplul meu preferat este Misaki & Usami (I just love Usami Akihiko:X) si apoi ar fi Hiroki & Nowaki. Hm personajul meu preferat(daca nu v-ati dat seama deja) este Usami pentru ca e pervers65...but he loves Misaki so much. Cat despre iubitul sau...e putin cam prostut mai ales atunci cand se chinuia sa-i spuna un amarat de "I love you" insa si el il iubeste la fel de mult pe Usami. Povestea a fost superba si imi place ca a avut multe episoade, 2 serii, deci e perfect din punctul meu de vedere. Scenele yaoi nu au fost prea detaliate dar au avut acel ceva care le faceau mereu interesante. Momentele mele preferate ar fi prima data cand Usami se culca cu Misaki (in episodul 2) si in baia aia in stil japonez in care (ia ghiceste) iar fac ei "prostioare" 71
Hm...mai imi place si de Miyagi acum ca stiu de la sisu meu ca vocea lui e si a lui Yuki Eiri:X. Shinubu e si el dragut...uneori chiar imi era mila de el cand il vedeam cat se straduieste sa-l faca pe Miyagi sa-l iubeasca ('cause he is just a kid)
Opening Theme-urile sunt destul de dragute desi eu nu puteam sa le ascult niciodata cand vedeam episodul pentru ca eram nerabdatoare sa vad anime-ul (si 1 minut cat tinea era prea mult pentru mine ca sa pot astepta) asa ca le-am ascultat dupa ce am vazut intreg anime-ul4
Poy...avand in vedere ca e unul din anime-urile mele preferate (in top 10) ii acord un 10stea
[Imagine: 2rqzqjc.jpg]

* Just...Stay Bizarre *


[Imagine: 28qqdxz.jpg] ♥ [Imagine: 2wf645h.jpg] ♥ [Imagine: 51f0xu.jpg]

"Putina mea experienta de viata m-a invatat ca nimeni nu e stapan pe nimic, totul este o iluzie. [...] Cine a pierdut o data un lucru pe care il socotea garantat invata pana la urma ca nimic nu-i apartine." - "Unsprezece minute" - Paulo Coelho

[center][Imagine: jigapt.jpg][/center]

#14
Well am terminat de mult si cel de-al doilea sezon din acest anime. Mi-a placut enorm. De fapt chiar a devenit unul dintre anime-urile mele preferate incadrate in genul shounen-ai /yaoi. De fapt mi se pare mai mult shounen ai, but lets forget about that.
Personajul meu favorit a ramas pana in final Usagi, este atat de tare. Nu am cuvinte sa ii descriu pe total comportamentul ,m-a impresioant pana in ultima clipa. Inca din primul sezon a fost foarte interesant si mi-a captat atentia. Misaki a ramas acelasi tont adorabil pana in final :]] cred ca si de aceea povestea lor este foarte interesanta . M-a amuzat finalul [ Da Doamne un al 3lea sezon, stiu ca e aproape imposibil si totusi noi speram, asa de Craciun =]] ] .
Aparitia familiei lui Usagi m-a dat si pe mine peste cap, dar pe saracul Misaki? :]] era ciudat cum toti barbatii din acea familie se legau de el =]] m-a amuzat fratele lui Usagi care ii trimitea tot felul de lucruri lui Misaki |: Poor guy nu mai stia cum sa il refuze =]] a fost foarte amuzant [ am ras cu lacrimi la fazele alea ] desi trebuia sa ia si Mis un fel de mai mare atitudine si sa ii arunce cu tot ce ii aducea in cap. Dar ala nu ar mai fi fost Misaki cel inocent =]] pe care Usagi il iubeste atat de tare.
Ä‚h, nu am dat prea mare importanta celortalalte personaje care au aparut in serie; pentru mine povestea s-a invartit doar in jurul lui Misaki si Usagi, plus cunostintele lor. Enfin, who cares? A fost sueprb anime-ul desi as fi vrut un final mai picant. Poate e mai bine asa, si-a pastrat puritatea! <3 [ come on, ar fi asa belea un season 3 : > ]

#15
Junjou Romantica cred ca este cel mai tare anime yaoi =] Este preferatul meu . Nu cred ca pot sa-mi gasesc adevaratele cuvinte pentru a-mi arata admiratia fata de acest anime superb . Pot sa spun ca tot ce are legatura cu Jounjou Romantica este incredibil xD . Nu ai nimic de criticat la el , din punctul meu de vedere as putea spune ca este pur si simplu perfect . Povestea este superba , foarte interesanta , fiecare episod te tine cu sufletul la gura pentru ce va urma . Eu pur si simplu nu mai doream sa se dermine anime-ul xD Imi venea sa injur de fiecare data cand terminam un episod . Pur si simplu l-am indragit prea mult . Si acum imi place sa mai urmaresc niste scene yaoi din anime , deoarece sunt atat de romantice si sunt chiar foarte bine realizate . Nu imi mai iau ochii de pe ecran . Am urmarit ambele sezoane si pot spune ca amandoua au fost incredibile . Pacat ca a durat prea putin -_-" Eu una nu as dori sa se termine vreodata . Este cel mai tare anime yaoi din cate am vazut , grafica , actiunea , personajele sunt super . Grafica anime-ului este de nota 10+ . Ador fetele personajelor . Sunt atat de dragute . Misaki are o fata atat de draguta incat iti vine sa-l mananci cand il vezi . Eu chiar l-as manca daca ar aparea in fata mea xD Plus ca e atat de dragut cand se rusineaza . Cred ca este personajul meu preferat . Pur si simplu il ador cand este bosumflat . Rad ca o stricata cand acesta este luat prin surprindere de catre Usami printr-un dulce sarut xD . Cred ca aia doi sunt cel mai funny cuplu . Usami este atat de calm si nu are nici o treaba , iar Misaki se enerveaza cand il vede asa xD . Se potrivesc de minune . Imi aduc aminte cand am urmarit primul episod era sa cad pe spate . Imi placea fiecare moment din acel episod , era prea bestial . Parca de prin al 3-lea episod aparuse cuplul NowakixHiro [ un alt cuplu fenomenal ] , ma rog aparuse in plin plan Hiro xD Si nu mai intelegeam nimica 0.o Pur si simplu Hiro arata leit cu Misaki 0.o Imi venea sa sparg laptopu si sa strig "Unde-i baiatu'?" xD Dar dupa cateva episoade mi-am dat seama ca Hiro era un alt baiat , nu o clona de a lui Misaki xD . Trecand la cuplul NowakixHiro , pot spune ca aia doi sunt meniti unul pentru celalalt xD Hiro este atat de dulce [ poate din motive ca arata ca Misaki ] si il iubeste atat de mult pe Nowaki T_T Mi-a placut atat de mult episodul cand au facut dragoste in bibloteca aia sau ce era xD Si Hiro a spus ca-l iubeste T_T A spus-o T_T . Nu vroiam sa se mai termine . Si Nowaki arata destul de bine , imi place la nebunie parul lui , dar nu prea imi plac ochii -_-" Eh , nu stiu parerea mea xD Celalalt cuplu nu mi-a placut deloc . Adica nici nu prea i-am acordat atentie xD In special pe primul loc era situat cuplul Misaki&Usami . Ei sunt cei mai cool si cei mai frumosi . Pe locul doi s-ar situa NowakixHiro , iar pe al treilea ceilalti xD Nu stiu care este parerea celorlalti , dar din punctul meu de vedere este cel mai frumos anime yoai . Probabil imi place atat de mult , deoarece este foarte romantic si acele faze yaoi nu se rezuma doar la sex . E numai dragoste in acele faze xD Si se vede clar . In alte anime-uri totul se rezuma la sex 0.o Si e cam ciudat . In unele faze din anime imi venea sa plang cand ii vedeam pe ceilalti plangand . Erau atat de tristi si sufereau , iar iubitii lor ii calmau de fiecare data xD Cei ce nu au urmarit Junjou Romantica il recomand , deoarece este incredibil . Merita numai fani.

Don't try to be perfect . Just be yourself .

#16
Ce parere avem despre acest anime?
Eu pot sa zic ca il iubesc:X e genial unul din favoritele mele folever ^^.
Cuplurile se potrivesc foarte bine,eh bine poate am exagerat la jujou terrorist ma cam enerveaz diferenta de varsta.N-am nimic in general cu asta dar se vede cat de diferiti sunt cei doi.
Mi-as fi dorit sincer mai mult Junjou Egoist TT.TT imi place foarte mult si ma face sa rad,mi s-a parut foarte interesant si chiar imi pare rau ca are doar 6 episoade...evident si Junjou Romantica este foarte bun ca despre asta e mai mult dar eram curioasa si ce se intampla cu restul.
Despre Junjou Terrorist am zis mai sus ma cam enerva la inceput dar mi-a placut pana la urma.
Personajul meu favorit hmmm am 2 Hiroki 8 si Misaki 15 imi e cam greu sa ma decid.
~~~~~~

"My angel,my sunSHINe <3.
"
[Imagine: 16lh2lj.gif]
"I still look at you"
[Imagine: 257estt.jpg]


#17
Ce ai Sakura cu Junjou Terrorist? 2121 Mie mi-a placut mai mult decat Junjou Egoist. Cel putin dialogul acela din restaurant intre Shinobu si Miyagi a fost mortal.2121, iar despre diferenta de varsta, ce pot sa spun, barbatii mai batrani sunt sexy 212124.
Junjou Romantica mi-a placut mai ales pentru grafica. Personajele mi s-au parut foarte bine realizate, infatisarea lor potrvindu-se perfect cu personalitatea. Relatiile dintre personaje si modul in care cele trei plot-uri se conecteaza e iarasi un mare plus.
Sper sa vad mai multe anime-uri in genul, pentru ca Junjou Romantica m-a impresionat in mod placut 4

#18
This anime iz za best xDD

Sunt o mare fana a genului yaoi si mi-am gasit pacea si linistea in Junjou Romantica =]]]]=]] . Ce pot sa spun , cred ca este cel mai frumos anime vizionat vreodata , este preferatul meu <33 Imi place la nebunie. Eu una mi-as dori sa nu se fi terminat niciodata acest anime T_T . Imi venea sa plang la final , desi nu stiu exact motivul , pentru ca finalul a fost unul happy . Probabil pentru ca s-a terminat ... -.- . Am urmarit fiecare episod cu mare curiozitate , am ras de fiecare data . Junjou Romantica este o adevarata comedie >.< Cuplurile sunt atat de funny , nu ai cum sa nu le adori >.<

Tin minte ca am dat peste acest anime din greseala o_o . Urmaream Gravitation pe net si nu stiu ce m-a apucat sa scriu Gravitation romantic >.< Parca era o melodie 39 Nu mai stiu exact . Memoria asta xD . In fine , stiu ca am scris din greseala Gravitation romantica si mi-a gasit Junjou Romantica xDD Si eu credeam ca face parte din anime-ul Gravitation , dar ma cam mira ca era prea buna grafica si personajele alea stiam ca nu apar in anime o__o Eram confuza xDD . Eram mai mica si cu o minte creata =]] . Dupa aceea mi-am dat seama ca este vorba despre un alt anime ... Dar multa gandire imi mai trebuia sa-mi dau seama xDD Am citit comentariile unora de la video si facand o idee generala , tuturor le-a placut acel anime , intelegand ca este unul destul de bun . Din motive de plictiseala , m-am gandit sa il urmaresc si eu . Ce pot sa spun , nu regret absolut nimic =]] . Junjou romantica este mai mult decat perfect xDD . Din primul episod am ramas total uimita . Toate acele scene amuzante si sarutul dintre Usami si Misaki >.< God , nu ai cum sa nu adori acest anime =]]

Poveste+Personaje : Mi se pare pur si simplu geniala povestea . Misaki vrea sa-si treaca testele cu bine la scoala , are nevoie de un meditator , iar Usami este cel care il salveaza =]] Usami , un tanar scriitor , dar ce povesti scrie =]] Mi-a placut la nebunie cand Misaki s-a uitat peste o carte de a lui si a facut niste ochi saracutul o__o . Misaki nu stie ce se afla intre fratele sau ( i fogot the name =]] ) si Usami , doar pana mai incolo . Imi place ca Misaki trebuie sa ramana in aceeasi casa cu Usami , deoarece asta e momentul in care toate lucrurile frumoase se intampla 15 . Misaki incearca mereu sa nege sentimentele pentru Usami ,dar isi da si el seama ca nu o sa-i reuseasca cu un om ca el =]] . Parca prin episodul 2 sau 3 ( nu mai stiu o_o ) apare cel de-al doilea cuplu , Hiroki si Nowaki ( rimeaza o_o ) . Nu stiam ce se intampla mai exact , deoarece Hiroki semana leit cu Misaki , dar era mai in varsta =]] . Credeam ca este vorba despre o scena din viitor =]] . Dar dupa ce am aflat ca pe baiat il cheama Hiroki m-am calmat , dandu-mi seama ca este vorba despre un alt baiat cu o alta poveste =]] . Imi place foarte mult de el , deoarece arata bine si m-a impresionat trecutul sau . Se potriveste de minune cu Nowaki . Mi-a placut atat de mult momentul in care Hiroki i-a spus ca il iubeste in biblioteca >.< Au facut si dragoste xDD Cum sa nu-ti placa astia doi =]] . Cat despre Junjou Terrorist nu prea stiu ce sa zic . Adevarul este ca You si Shinobu nu sunt chiar preferatii mei . Acestia nu prea m-au impresionat xDD Eh nu toata lumea mi-e pe plac >.< . Dar totusi mi-a placut mult atunci cand Shinobu l-a rugat pe profesor sa ii acorde o sansa , sa se indragosteasca de el . A fost atat de romantic >.<

In fine, animeul, dupa cum am mai zis, este genial si merita vazut. Are o grafica buna, dupa parerea mea , desi parerea mea adevarata este ca are o grafica superba =]] . Cei care nu au vazut acest anime eu il recomand , cu siguranta nu o sa fie nimic de regretat . Din partea mea merita nota 10.
[Imagine: tumblr_lw7j04DPq01r5ikx8o1_400_large.gif]
My mama always says that I'm cute. I don't believe her. I'm more than that !

Shake, shake that booty for Beckha !


#19
OMG.....Junjou romantica....pur si simplu de prima data cand l-am vazut ...deci...pur si simplu pure hearted romantica. Urmarisem Loveless si m-am gandit ca vreau sa vad ceva mai special asa ca am inceput sa intru pe site-uri, unde am gasit comentari despre Junjou Romantica. L-am cautat si l-am gasit imediat. La inceput am fost putin confuza dar pur si simplu Il ador! E cel mai superb anime pe care l-am vazut vreodata! Mi se intorcea stomacul pe dos la fiecare faza! Era ca si cum ar fi fost cel mai perfect! Imi place faptul ca sunt situatii si situatii in care e pus Misaki si totusi le face fata la toate! Junjou Romantica e primul in preferintele mele, Junjou Egoist si Junjou Terorist. Imi plake ca toate personajele au legatura intre ele! Pur si simplu e un yaoi perfect echilibrat si perfect din toate punctele de vedere! Merita vazut! Nota +10!
[Imagine: ak8THBQ.png]


#20
I love Junjou Romantica!!!:X Hm,de prima data cand l`am vazut am intuit ca va fii un anime EXCELENT,si de atunci continui sa`l tot vad fara sa ma plictisesc 4
Persoanajele mele preferate:Misaki and Usami evident 21 ...Doamne il ador pe Usami mi se pare atat de perfect,cand e amuzant,cand e serios sau tandru...nush dar are acel ceva super atragator. Iar de Misaki ce sa mai zic:tipul rusinos...mereu cu teama de a nu deranja pe nimeni...imi place!
Episodul care mi`a placut cel mai mult:cred ca ultimul a fost emotionant peste masura,si ma bucur mult ca au ramas impreuna :X
Oricum acest anime e THE BEST!
INGERII SUNT SPIRITE INARIPATE,PRIETENI CU SPIRITUL TAU INARIPAT! :X:X:X My love GRAVITATION... 


DeeJay David feat Dony-Temptation [Mix by DeeJay Aliss] http://www.youtube.com/watch?v=gCif6BTxEfg BIG thx for subscribe and comment this song pupic




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)