Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Maximum the Hormone

#1
....................................................................................................

#2
Maximum The Hormone FTW ... prima data cand am auzit ending-ul la DN am ramas O_________________________________O damn ... trebuia neaparat sa aflu cine canta <3 ... apoi cand am aflat m-am informat and stuff si au devenit practic idolii mei 4
Melodia mea preferata raman Zetsubou Billy ... just love it ! n___n''''
So , sunt o trupa de j-rock de exceptie ^^ ar merita , cum zice YuukiSama sa domine planeta @___@
[center]~ ひぐらしのなく頃に ~

[Imagine: HigurashiSig2.jpg]

Make me mad and you will suffer the wrath of KILLER lolis !
[/center]

#3
yaaayyy!!! ... MTH! ... da ... prima data am auzit la Death Note intr-o noapte cand il dadeau in reluare la TV(vazusem sfarsitul) ... mam uitat bine sa nu pierd cine canta melodia si cum se numeste si inmediat mam dus si am descarcato ... mai tarziu am aflat si cea dea 2-a melodie a lor ... am ramas pur si simplu fara cuvinte :love: ...
Pe langa Zetsubou Billy si What's up People imi place foarte mult melodia Chu Chu Lovely Muni Muni Mura Mura Purin Purin Boron Nurururerorero ... e chiar super melodia 21 ... apoi urmeaza restul de melodi de la ei ...
Imi place mult aceasta formati pt ca ei sunt mai deosebiti decat alte formatii de j-rock...10

Haideti ca va pun si video >_~ XD
Zetsubou Billy -> http://www.youtube.com/watch?v=hCGcNoAoq9s
What's up People -> http://www.youtube.com/watch?v=GRBH1VO1m...re=related
For every minute you are angry you lose sixty seconds of happiness.
[Imagine: Neintitulat-7.jpg]
GFX made by meh! ^
[align=right]deviantArt || FaceBook || Twitter

#4
[Imagine: maximum.jpg]
21 si mie imi plac...what can i say...zilele trecute am descarcat discografia...
imi place modul in care combina popul cu rokul in unele melodii gen Chu Chu Lovely...plus au o fata la tobe...which is kinda sweet...si am vazut niste clipuri cu ei live...WoW...
pe langa Zetsubou Billy si What's up People

Koi no MegaLover - am dansat ca nebuna zilele trecute pe melodia asta -_- 21
http://www.youtube.com/watch?v=eucS-vZ99SQ
si noul single Tsume Tsume Tsume
http://www.youtube.com/watch?v=bbR57x3DgUI

Albume
# A.S.A. Crew (August 29, 1999)
# Mimi Kajiru (October 23, 2002)
# Kusoban (January 21, 2004)
# Rokkinpo Goroshi (March 2, 2005)
# Buiikikaesu (March 14, 2007)

# poate o sa pun si albumele sa le descarcati 10

omg soo pink OoO/made by Gonty
professional procrastinator

my anime list
mazgaleli


#5
Oh da ! Prin vara lui 2008 eram obsedată de Death Note şi de trupa asta.Îmi plăceau şi-mi plac.Mă consideram o veritabilă j-metalistă 21 Evident, am auzit de ei la openingul şi endingul de la Death Note.What's up people nu m-a impresionat la început, deşi eu şi cu S, o BFF eram obsedate de zetsubou billy şi o ascultam până şi în ore.Mergeam pe role şi ascultam, plecam de la şcoală şi ascultam pe drum etc.Evident, eu am fost mai obsedată şi mi-am luat şi versurile şi deci, am încercat să învăţ melodiile, dar nu prea mi-a ieşit, deoarece cântau foarte repede pentru ritmul meu.Acum, dacă mi-ar reveni obsesia aş reuşi să învăţ melodiile, pentru că m-am obişnuit cu ritmul de la Slayer.Melodia mea preferată cred că este tot zetsubou billy, dar îmi place foarte mult şi koi no megalover.Pe koi no megalover, dansam prin casă, dădeam din cap, făceam ca un copil ce eram, plin de energie şi fericire pentru că era vacanţă şi pentru că nu aveam nicio grijă.
I've only been in love with a beer bottle and a mirror.
(Sid Vicious)

#6
Prima oara cand am ascultat Maximum the Hormone a fost melodia What's up People de la inceputul desenului Death Note. Mi se pareau niste ciudati si chiar credeam ca nu o sa ii plac, insa spun una si fac alta 21. Au melodi frumoase si pe langa cele doua care sunt extrem de cunoscute ( Zetsubou Billy si What's up People) imi mai place si Chu Chu Lovely Muni Muni Mura Mura Purin Purin Boron Nurururerorero. Cand i-am aratat cantecul Chun Chu Lovely..... unei prietene m-a rugat sa i-o trimit si un an de zlie a tinut-o ca ton de apel 21.

#7
Daca nu ar fi existat Detah Note, nu cred ca as fi auzit de ei. Am ascultat doar trei melodii: What's up People, Zetsubou Billy si Chu Chu Lovely. Chitara din ele ma face sa urlu ( in sensul bun xD ). Un rock pe gustul meu, chiar daca si versurile ar trebui sa ma ajute in a intelege mai bine ce zic, nu le pricep, mai ales la ultima melodie data ca exemplu. Sunt niste sunete ciudate care, dupa cum am vazut pe youtube, fiecare incerca sa "traduca" ce insemana ele si, sincera sa fiu, nu erau prea dragute. Sunt niste perversi, insa talentati si amuzanti, atat prin miscarile lor de crazy people, cat si prin versuri. Poate o sa ma apuc sa le ascult si alte melodii, insa nu sunt chiar favoritii mei.

#8
Ofc, prima oara am auzit Maximum the Hormone urmarind Death Note. Zetsubou Billy inca este melodia mea preferata de la ei. Am tot zis ca ma pun o data sa ascult mai multe melodii de la ei, poate sa fac un maraton cu toata discografia, dar am tot amanat din diverse motive. Daca tot am dat de topicul asta, exact asta voi face. Si asa voiam sa ascult ceva, dar nu m-am decis ce anume.
[Imagine: LCGbvGa.png]




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)