Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Cu sau fara prieteni-pareri si dezbateri

#10
Chiar daca se intampla ca prietenii sa ma tradeze, sa ma dezamageasca, sa ma faca sa vad parti ale lor pe care nu credeam ca le au, totusi simt nevoia de a avea pe cineva alaturi de mine, cineva caruia sa ii pot spune orice. Prietenii adevarati sunt destul de rari, majoritatea ne fac sa nu ii mai consideram astfel dupa ce ne ranesc, poate nu intentionat.
Am prieteni, unii in care am multa incredere pe care nu au castigat-o dupa cateva minute de vorba despre lucruri banale, neimportante. Pe acesti prieteni ii cunosc de mult timp si cred ca ma pot baza pe ei cu adevarat. Am o anume foarte buna prietena, o fosta colega, care imi e intotdeauna alaturi, ma asculta si incearca sa ma ajute sa ma simt mai bine, iar eu incerc sa fac acelasi lucru pt ea oricand are nevoie.
Nu imi place sa ma bazez pe prietenii "de ocazie", mai bine zis pe cunostinte. Le consider doar genul de persoane care se prefac ca iti sunt prietenii, dar sunt alaturi de tine doar atunci cand au nevoie de ajutorul tau.
[Imagine: sig_reinoir.png]



Răspunsuri în acest subiect
RE: Cu sau fara prieteni-pareri si dezbateri - de Crazy~Tenshi - 18-06-2010, 12:22 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)