Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Yu-gi-Oh [DM,GX & 5D's]

#1
Wow!!N-am vazut pana acum un topic despre YGO asa ca am creat eu unulSmile.Ador acest anime si nu-mi vine sa cred ca inca nu era aici nimic.

Deci:

Yu-Gi-Oh este un anime creat de Kazuki Takahashi, care a dat nastere mai multor serii anime cu acelasi joc de carti(duel monsters).
Acest joc de carti numit Monstrii Duelului, unde fiecare jucator foloseste carti pentru a-si distruge adversarul se imparte din 3 serii cu cate un pers principal la fiecare serie.

[Imagine: wallpaper5.jpg]

Yu-Gi-Oh! Monstrii Duelului (Duel Monsters) - Este prima serie,in care il are ca personaj principal pe Yugi Mutou un baiat timid, cu inima buna, elev de liceu si expert in jocurile de noroc, care poseda un spirit in Millennium Puzzle ~o piesa foarte importanta dintr-o colectie care la sfarsitul animeului il ajuta pe Yami sa se intoarca in lumea spiritelor~.Al doilea personaj foarte important si acesta este faraonul fara nume si se intituleaza ca fiind "Yami Yugi" iar mai tarziu Atem(acesta din urma este numele sau real, dezvaluit doar aproape de sfarsitul seriei)o personalitate intunecata tinuta in Millennium Puzzle.Yugi/Yami poate comunica cu anumite spirite din carti de exemplu Kuriboh.Cei mai buni prieteni ai lui Yugi sunt Katsuya Jonouchi (Joey Wheeler), Anzu Mazaki (Tea Gardner),Hiroto Honda (Tristan Taylor) sunt, de asemenea,principali precum si rivalul lui Yugi, Seto Kaiba.
Aceasta serie pune in evidenta evolutia lui Yugi ca duelist,si m-a impresionat foarte mult ca si prietenia este unul din cele mai importante lucruri nu numai duelul.In Primele episoade acestia se lupta pentru anumite vise importante.Animeul contine 224 de episoade.

[Imagine: Yu-Gi-Oh-GX.jpg]

Yu-Gi-Oh! G X ( Generation neXt) il are ca personaj principal pe Judai Yuki (Jaden Yuki in varianta engleza),un baiat energic,cam lenes si pus pe glume care poseda mari talente in duel monsters, care de asemenea poate comunica, cu spiritele de anumite carti ca si Yugi.Acesta intra la Academia de duel in speranta de a deveni noul Rege al jocurilor.
Seria aceasta contine 180 de episoade.

[Imagine: 5ds.jpg]

Yu-Gi-Oh 5d's(5 dragons)- Personajul principal al acestei serii 5D este Yusei Fudo, un duelist geniu provenind din zona Satelite (o zona despartita de orasul New Domino).De data aceasta duel monsters a evoluat pe motociclete4.Rivalul sau este un alt semnatar numit Jack Atlas, care-si tradase prietenii sai, in scopul de a iesi din Satelite si de a se remarca. Alte personaje importante sunt Rex Goodwin, care conduce o organizatie care incearca sa reinvie Crimson Dragon, Aki, un alt Semnatar si duelist psihic care sufera de o personalitate divizata din cauza unor probleme din copilarie, gemenii Luka(si ea fiind un semnatar) si Rua iar putin mai tarziu si Crow(devine si el al 5 lea semnatar)Fiecare dintre ei poarta un semn din Crimson dragon iar acesta ii uneste pe cei 5.
Aceasta serie este inca on-going4

Mie personal mi-au placut toate foarte mult4,voi ce ziceti?
~~~~~~

"My angel,my sunSHINe <3.
"
[Imagine: 16lh2lj.gif]
"I still look at you"
[Imagine: 257estt.jpg]


#2
Am jucat si eu Yu-Ghi-Oh intr'un turneu neoficial, and...i won. In realitate!

Aveam un pachet facut din carti care nu apareau in pachetele de carti oficial YGH, si adversarul era cam fara scapare! O singura care imi lipsea si ii rupea pe toti fara sansa.
22

Suckish!

Anyway, m'am uitat la Yu-Ghi-Oh (Duel Monsters), la GX (tot) si putin din 5D. 5D nu'mi place. GXul era de 10 ori mai bun, si de 100 de ori mai bun cel original!

;D
Ask for it

~aDitZa Girl: do you wanna marry me?
Arken: Zup! i mean Yup!

#3
Am vazut Yu-Gi-Oh! (Duel Monsters) cand eram in clasa a doua parca. 39 Era difuzat pe tvr1 pe la ora 13 si pot spune ca il asteptam cu nerabdare in fiecare zi, desi nu stiam ca se numeste "anime", pt mine era doar un desen ca toate celelalte la care ma uitam. Acum un an sau doi am vazut cateva episoade din Yu-Gi-Oh! GX pe Animax, dar nu mi-a placut asa de mult. Mi-am amintit atunci de primul sezon si chiar nu mai intelegeam ce mi-a placut asa de mult la acela.
[Imagine: sig_reinoir.png]

#4
am vazut Yu-Gi-Oh acum cateva luni si mi-a placut mult. Dupa aceea am inceput GX si inca mai sunt pe acolo pt ca eu vreau sa il vad subbed, pt ca e mult mai bun (am vazut dubbed pe animax acum nu mai stiu cat timp si nu mi-a placut). 5D's nu prea ma intereseaza.

Pana acum mi se pare destul de bun. E foarte palpitant si mereu mi-au placut situatiile cand un simplu joc devine ceva serios. Cel mai bun sezon mi se pare primul. Nimic nu-i mai bun ca originalul, zic eu. Si GX e destul de bun. 5D's chiar nu mi-a starnit interesul, mai ales pt faptul ca actiunea se petrece intr-un viitor indepartat ceea ce e booooooring.

Later EDIT: Ok, pana la urma 5D's nu e boring 4 Mi-am zis sa incerc sa vad cateva episoade. La inceput nu mi se parea cine stie ce, dar pana la urma a ajuns sa-mi placa, mai ales partea cu Dark Signers.

One more thing: If you want to watch the real Yu-Gi-Oh series, than watch it subbed because the dubbed version it's made for little children (meaning no violence, no death subjects, etc).
[Imagine: robin-1.jpg]

#5
5D's este singurul care m-a atras si mi-a placut pana acum :bv:...evident vorbesc de versiunea subbed nu cea cenzurata de 4kids [ Doamne Fereste!] Imi place rau de tot de Yusei [vocea lui e asa bunaaaaaaa] si Jack este absolut si total amuzant,te da pe spate.La capitolul personaje mi se pare destul de bun si este mai dark decat predecesoarele lui,binenteles,tot in limita shounen :eto: Grafica....incerc sa nu o comentez,desi s-au straduit cu 3d-ul ala la motociclete,dar inca un alt lucru care imi place enorm este muzica.Toate melodiile suna chiar foarte bine,inclusiv cele din timpul luptelor.Faza cu motocicletele chiar nu mi-a displacut,ba din contra,i-a dat o tenta si mai mare de seriozitate.Sunt pe la 118 cu el [ intr-o saptamana]
.....................*inner me* vreau mai mult Aki x Yusei :go::s:
[Imagine: haruhisuzumiya7.jpg]

Power of haruhism just knocked Kyon down :bv:

[Imagine: chibi_41.gif]
melli-chan, chibi-ul lui goddess

#6
Uhm cred ca am urmarit o parte din prima serie candva in vacanta de vara intre cls 8 si cls 9, pentru ca nu aveam o conexiune destul de buna la net ca sa dld-ez ceva mai bun. Stiu ca l-am vazut la francezi, unde era dublat fain, si ca m-am oripilat cand l-am auzit dublat pe la noi la tv (ca si FMA dublat in romana WHAT THE).

Singurul lucru bun despre seria asta e ca a dat ocazia nasterii Yu-Gi-Oh The Abridged al lui Little Kuriboh 4

... la modul serios, e ceva mai avansat decat eu stiu ce Beyblade sau Bakugan as far as card game shit goes, dar nu e prea mare chestie de capul seriei, ma plictisea si pe vremea cand n-aveam altceva mai bun de vazut =__=
//---Change the scheme! Alter the mood! Electrify the boys and girls, if you'd be SO kind!---//

[Imagine: war-sig-2.jpg]

~~~Grindin' mah bears... grindin' mah bears... Oshi*splat*~~~

#7
Programul de televiziune Japonez TV Tokyo a lansat un site pentru noua serie anime Yu-Gi-Oh! Zexal, site-ul contine un video promotional de un minut.
Animeul va avea premiera in primavara anului viitor.
In acest video figureaza noul personaj principal YÅ«ma Tugumo in varsta de 13 ani si Astral, o forma de viata misterioasa dintr-o lume paralela.


http://www.youtube.com/watch?v=4gWmcMX5-...r_embedded

Probabil imi voi face timp si pentru el ^ ^
[Imagine: 9qh35v.jpg]

#8
am vazut DM(duel monster) cind eram mica si dupa lam mai vizionat o data,dupa care mam uitat la gx care mi sa parut cam pu copii cu e-hero...5d;s mi se pare cel mai bun din cauza la Syncro summon(sau poate pentru ca imi place Crow Hogan),in orice caz am toate wc din yugioh si mereu foloses red eye deck sau black featherXD
______________________________________________
fa un edit yugioh 5ds va avea 154 episoade..este hotarit deja caci in aprilie apare Zelax
[Imagine: altairsignatureanime2.jpg]

#9
YGO-DM l-am vazut cand eram foarte, dar foarte mica si deci nu prea imi mai aduc aminte foarte bine de poveste, adica stiu despre ce este vorba, dar vag. Cred ca am sa-l revad.
YGO-GX, l-am vazut partial, pe Animax, nu stiu sigur daca au dat toate acele episoade, sincer, poate da, poate nu. Dar mi-a placut enorm de mult.
Pe al treilea YGO-5d's am auzit de el, dar nu l-am urmarit niciodata. Cu toate ca as vrea.
Seria Yu-Gi-Oh e super, adica in sine e super, insa trebuie sa revizuiesc totul de la inceput. XD

#10
Eu eram pe clasele I-IV cand dadeau Yu-Gi-Oh pe TVR 1, era de la 13:30. A fost primul meu anime, desi, cum am vazut scris si mai sus, era doar un desen animat, pe vremea aceea. Eram obsedata de el, il adoram pe Yami si tin minte ca eram ingrijorata de faptul ca daca ajung pe a V-a, nu o sa il mai prind la TV, din moment ce o sa am ore pana mai tarziu. Si cand nu ma lasau parintii sa ma uit, plangeam de ciuda. Si aveam pachete de carti pe care le combinam, faceam schimb, aveam album pentru abtibilde, teren pentru joc si cativa copii mai norocosi aveam acel mecanism pe care il purtau pe mana, facut de Seto Kaiba. Stricam o gramada de bani pe cornuri cu ciocolata de la Chipicao doar pentru acelea. Febra YGO a fost mare si a durat vreo doi ani. Nici unul dintre noi nu a scapat si eu nu am fost mai prejos, dar sincer nu am mai vizionat un episod de vreo doi ani. Dar tot ramane unul dintre anime-urile mele preferate. Cat despre GX si 5D, nu m-am obosit niciodata sa le urmaresc. Duel Monster a fost iubirea mea adevarata.
[Imagine: ak8THBQ.png]





Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)