Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Chestionar:
Total 0 vot(uri) 0%
* Opțiunea ta. [Arată Rezultatele]

Shuichi Shindo vs. Sakuma Ryuichi

#1
Pe care dintre cei doi cantareti ii preferati si de ce?

Shuichi Shindo>Jumatatea lui Eiri Yuki.Este un personaj vesel,optimist,nu ii pasa de parerile celor din jurul lui(ma refer la relatia lui cu Yuki),foarte talentat si bineinteles un prieten de nadejde.Marea lui dorinta este acea de a-l intrece pe Ryuichi.

Ryuichi Sakuma>Idolul lui Suichi Shindo.In ciuda faptului ca are mii de fani in intreaga lume,Ryuichi se comporta precum un pusti de 7 ani.Asta pana cand urca pe scena unde sufera o transformare completa.Devine un personaj seducator si bineinteles foarte matur.

Dintre ei doi...yo il prefer pe Sakuma Ryuichi.Voi?
[Imagine: comanda1semnatura.png]
My sin is Pride.
I'm on my highway to Hell!
Yuki is my kamy-sama. So...Shut the f*** up!
Criticii nu-i pot ranii pe creatori decta cu permisiunea acestora.


You tried to hold me under, I held my breath
Alone and now you wonder, what I possess
Nothing you can say , nothing's gonna change what you've done to me
Now it's time to shine, I'm gonna take what's mine
While you're burning inside my light




#2
Ryuichi e mai dragut dupa parerea mea ...chiar daca in majoritatea timpului se comporta mai mult ca un copil,e chiar mai rau ca Shu ...dar mie tot imi place si cand e pe scena parca devine alta persoana nu mai asa de copil e ...super cute .A si sa nu uit imi place mult 'papitoiul' sau [iepure sau urs ce o fi ala >.>] ... cert e ca vreau si eu unul ca al lui T.T

So eu il aleg pe Ryuichi ^^


#3
Damn..de ce trebuie sa aleg intre ei? >.< Nu-i pot avea pe amandoi? 71Of..bine..nu..Atunci il aleg pe Shuuichi..Inca de la inceput mi-a placut de el datorita personalitatii lui mai ametite...E super amuzant totusi poate fi si serios.Insa in mare parte parca zici ca ar fi un copil de 5 ani.Iar costumul ala de catel ii vine f bine^^ Si Ryu imi place doar ca, nush..e prea tacanit si ptr mine o.O
[center]† Feeding on chaos †
[Imagine: hiokj.jpg]
† Living in sin †
[/center]

#4
39 Chiar daca Sakuma e sarit putin...ok...putin mai mult...m-a innebunit cand am vazut schimbarea lui pe scena...e absolut altul...e...e...e normal si superb 9 Il aleg pe el, pentru ca desi se comporta ca un copil, in spatele mastii e un adult trecut prin multe, dar care are un mod mai copilaros de a se infatiza celorlalti. E un optimist si un profesionist - asta apreciez la el, si mi se pare ca arata mult mai bine decat Shuichi 4

#5
Shuichi- tipul copilaros si imatur, care a fost schimbt de 2 factori: muzica( datorita lui Ryuichi) si iubirea ( oferita de Yuki). E un tip super amuzant, poate fi si serios, cateodata, dar asta foarte rar. Are un avantaj fata de Ryuichi- el simte gustul dragostei si asta ii da aripi noi
Ryuichi- are aceleasi calitati ca si Shuichi, numai ca el nu a simtit cum e iubirea, si asta nu i-a dat forte noi. El a iubit numai muzica si atat. Shuichi a iubit o persoana si muzica
Eu il aleg pe Shu, deoarece el a gustat gustul dulceag al iubiri, si asta l-a facut sa treaca peste vise si ele sa devina realitate
[Imagine: sig3a.jpg]



#6
Dintre ei doi, yo il prefer pe Shuichi. Chiar daca se prosteste de multe ori, stie sa fie si serios si matur. La Ryu vad asta doar cand urca pe scena, in afara scenei este complet imatur! Si mai imi place la Shu, cat de multa ambitite are ca sa lupte pentru Yuki. Si mi se pare ca Shuichi este un prieten de nadejde (insa un prieten si mai bun, mi se pare Hiro) in fine...concluzia este ca il prefer mai mult pe Shuichi.

#7
Nu e deloc greu ... imi plac la nebunie amandoi ca seamana oarecum la comportamentul "copilaros". (daca va amintiti in episodul 2 si K spune ca seamana un pic cu Ryu) ... dar eu raman la Sakuma Ryuchi (he's so cute :3) ...
Are 2 fete tare diferite ; una cand joaca pe copilul de 5 ani (in general) si cealalta cand e pe scena... uuuu @.@ Devine asa de...hmmm ... HOT! hehe XD
For every minute you are angry you lose sixty seconds of happiness.
[Imagine: Neintitulat-7.jpg]
GFX made by meh! ^
[align=right]deviantArt || FaceBook || Twitter

#8
Interesanta intrebare, dar mi se pare destul de greu sa dau un raspuns. Gravitation are mai multe personaje principale si fiecare imi plac dintr-un anumit motiv si, din aceasta cauza, mi se pare greu sa aleg intre ei doi.
Shuichi imi place mult, dar si Ryuichi imi place. O sa-l aleg pe Shu deoarece imi place cat de mult se implica in relatia cu Yuki. Chiar daca este mai aiurit s-a indragostit de romancier si a luptat ca sa-l aiba langa el, desi uneori a avut de suferit din aceasta cauza. Votul meu il primeste Shu.

#9
Clar ca l-as alege pe Ryuichi! He's the best in my opinion 4 .
Mereu a fost favoritul meu din anime, datorita personalitatii sale nemaipomenite. Este unic parerea mea, iar Shuichi incearca sa il imite ; anyway si Shu e kawaii dar tot la Ryu raman orice ar fi :3
Admir mult trecerea de la un copil de 7 ani la o persoana foarte serioasa & smexy. Ce sa mai zic, e o bunaciune *DROOL* . Vreau sa intalnesc o persoana ca el... a da si nu, nu-mi pasa ca are 31 de ani : )) .
~~~~~~

"My angel,my sunSHINe <3.
"
[Imagine: 16lh2lj.gif]
"I still look at you"
[Imagine: 257estt.jpg]


#10
O sa il aleg pe Shuichi Shindo. Ryu are o cariera uimitoare in spate si poate pentru ca seria nu a fost despre el, dar nu cred ca il depaseste pe Shu. E foarte talentat si zapacit intr-un mod kawaii si atunci cand e cazul poate sa devina serios si il ajuta pe Shu sa vada adevarul. Dar nu am vazut tot talentul lui Shu, nu am vazut ce inca mai are de aratat, pentru el acesta e doar inceputul. E un personaj foarte hotarat in ciuda personalitatii energetice si a modului in care isi exprima sentimentele. Poate nu intotdeauna e cel mai bun dar inauntrul sau stie unde vrea sa ajunga, lupta pentru ceea ce pretuieste si nu se da in laturi de la a-l proteja pe Yuki in schimbul carierei sale si a sanatatii sale, pana la urma. Poor baby xD. So, he is my choice. Kampai!
[Imagine: ak8THBQ.png]




Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Eiri Yuki vs. Shuichi Shindo Lye 12 14.671 01-05-2014, 10:21 PM
Ultimul răspuns: DeDal N.
  Sakuma Ryuichi Lye 11 10.897 08-04-2011, 11:54 AM
Ultimul răspuns: Ichigo.


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)