Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Un gamer japonez s-a casatorit cu personajul sau virtual preferat

#1
[Imagine: weird-wedding-01.jpg?width=600]
[Imagine: weird-wedding-02.jpg?width=500&height=251]
S-ar putea spune ca este inceputul sfarsitului... mai ales daca oamenii ajung sa oficieze casatorii cu personaje care nu exista decat in jocurile video. Este si cazul gamer-ului japonez cunoscut sub pseudonimul „Sal9000”, cel care si-a oficializat legatura cu Nene Anegasaki, unul dintre personajele unui popular joc video nipon numit „Love Plus”. Tanarul „mire” a tinut o mica receptie pentru prieteni, familie si cativa reprezentanti ai presei si s-a declarat extrem de fericit de alegerea pe carte a facut-o.
Sursa: Descopera.ro
Deci cam asta ajungi daca joci prea multe jocuri video ...desi ideea e aiurea ...ai avea anumite oportunitati =]]
Ce parerea aveti despre chestia asta ?:]]
.I dont need anyone in my life who does not want to be there.
.Sometimes i cant , sometimes i dont want to , and sometimes i dont even try.
.I am nostalgic , cinical and lonely , so i may hurt you.

#2
E ca şi faza aia că îţi cumperi pământ pe lună 21 Oricum, pare mai mult a glumă, deşi nu mă mai miră nimic, nu e prima dată când am auzit aşa ceva, şi citisem undeva despre chestiile astea, nu reţin multe, foarte vag, decât că vor începe să se oficializeze & so on... mi-am amintit şi de altă fază, când o tipă cică s-a măritat cu un câine.

#3
WTF !! Deci...lumea se duce pe rapa....nici nu e e mirare ca se intampla atatea nenorociri. Oare Dumnezeu ce gandeste acum , cnd vede ce fac oamenii ? 22 Nici nu e de mirare ca se discuta atate despre sfarsitul lumii....cand vezi ca oamenii devin tot mai dezumanizati....

#4
LOL.Citisem si eu undeva ca se vor legaliza..dar era pe times.ro unde totul e o cacealma so... 21
Anyway,va dati seama daca chiar s-ar legaliza chestiile astea?Pfoai,pai toti bishies ar fi casatoriti in 3 zile cred ._. .
LOLNOPE

#5
Anumite oportunitati in casatoria cu un joc video? Cum ar fi? Singura oportunitate care o vad eu e sa-si bage acel joc in c** ca sa se simta mai bine.Altele nu vad care ar putea fi 39
Oricum, mi se pare...nu o mare porcarie...ci cea mai mare porcarie.Cum sa se legalizeze asa ceva? Nu zic ca e gresit din punct de vedere religios sau mai stiu eu ce, dar este tampit.Tre sa iti lipseasca cateva sigurante de la cap'sor ca sa faci asa ceva.
Totul e ok pana la un punct...dupa ce l-ai depasit, du-te maica la psihiatru fiindca ai nevoie.
Legile lui Murphy:
Daca ceva functioneaza, nu-i bine sa-l repari.
*
Sexul este unul din cele 9 motive ale reincarnarii. Celelate 8 nu sunt importante.
*
Tot ce e bun: ori e imoral, ori este ilegal, ori ingrasa.

*My anime list*

#6
Nici nu ma mai mira, ce-o fi in capul omului, greu de zis. Acum, actiunea lui fie arata o capacitate de adaptare la societate undeva sub nivelul marii, fie vrea sa-si exprime standardele de neatins in ce priveste sexul frumos. La prima vedere nu pare asa twisted baiatu`, da` macar e fericit. Mare ti-e gradina, doamne...

#7
Lol...deci prima reactie: nu mi-a venit sa cred pur si simplu..si inca refuz s-o fac. Cum dracu' sa te casatoresti ma cu un joc video? Si eu zic ca-mi mai plac anumite personaje din anime-uri, dar de aici si pana la a ma casatori cu un anime e cale luuuunga frate21. In primul rand trebuie sa fi debil mintal, sa-ti lipseasca orice logica fireasca ca sa ajungi sa te casatoresti cu un joc video...in al doilea rand, chiar nu stiu ce sa zic...probabil tipul asta si-a petrecut intreaga viata singur, mult prea "prins" in treburile sale strict legate de jocuri video. Psihiatru? Ce sa-i faca...e deja o cauza pierduta...si chiar pare fericit..mi-e mila de el. In secunda asta imi vine in minte o fraza "lumea asta se duce de rapa" cat de adevarat...
[Imagine: 2rqzqjc.jpg]

* Just...Stay Bizarre *


[Imagine: 28qqdxz.jpg] ♥ [Imagine: 2wf645h.jpg] ♥ [Imagine: 51f0xu.jpg]

"Putina mea experienta de viata m-a invatat ca nimeni nu e stapan pe nimic, totul este o iluzie. [...] Cine a pierdut o data un lucru pe care il socotea garantat invata pana la urma ca nimic nu-i apartine." - "Unsprezece minute" - Paulo Coelho

[center][Imagine: jigapt.jpg][/center]

#8
Chiar ca lumea asta se duce de rapa. Daca oamenii se casatoresc cu jocuri video atunci de ce nu si cu desene, benzi desenate, poate chiar si mobilier 21 . Oamenii au devenit penibili, pe bune! 21Tot nu imi vine să cred... Cat de mult poate sa iti placa un personaj pentru a te casatori cu el? Cred ca tipul a dat in paranoia. 21

#9
Asemenea practici sunt de ordinul zilei pe la chinezai, mai ales cand e vorba de World of Warcraft. Am observat ca e la moda pe la ei sa se insoare libidinosii intre ei.

#10
Thoamne ce oameni exista imi kam aminteste de soramea kand avea 5 ani de zicea k e casatorita k un pom din gradina si au 2 copii impreuna - avea 2 fete una era blana si avea 3 ani si altu era caramida




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)