Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

[Claymore] Claymore

#9
Ah am vazut animeul. E cel mai tare, cel mai bun. L-am vazut pe anime freak si e tare calumea. Pacat ca e asa scurt, desi manga am auzit ca e mai lunga. Nu m-am apucat de manga, dar vreau sa o fac. Din cate stiu manga e mai lunga, so nu o voi rata. Mai ales ca mananc manga pe paine : )). Totusi sunt obijnuita cu mangaurile shoujo, dar nu strica un horror intre. Anuimeul este absolut impecabil si are un mister marfa rau. Te tine in suspans pana la maduva oaselor. In episodul 4 a fost calumea cand i-a inspectat pe preotii aia / calugari whateva. Desi decorul a fost cam darkie i mean nu prea am deosebit atunci cand Raki a fost atacat de Yoma ala din cauza faptului ca tot asa era mai dark si nu aveam cum sa deosebesc, ori era din cauza claritatii.
Nu stiu, dar mie tot mi-a placut. In primul episod m-am speriat de Yoma. Era asa mare si insangerat si dezgustator : )) er asa ciudat si bleach nu mi-a placut ca m-am si speriat atunci, dar a fost calumea ca si mancam si am scapat dumicatul din gura = )).

De Clare imi place la nebunie. E asa de tare si mereu apare la tanc cand trebuie si se vede ca tine la Raki. Imi place de ea. Are o personalitate puternica fiindca a putut trece prin multe chestii chiar a putut . . . a avut puterea psihica / emotionala sa o ucida pe Elena cand se transforma in Yoma. Pacat i mean ele erau prietene chiar daca trecuse o perioada de cand nu mai intrase in contact, dar ele se stiau si erau prietene. Nu merita sa moara asa i mean chiar trebuia sa ramana in viata pacat ca nu a existat o solutie ceva sa traiasca. Pacat de ea pentru ca mi se parea o tipa chiar nais si nu merita sa sfarseasca asa. Mi-a dat senzatia ca se chinuia si nu ma indoiesc de asta, altfel nu ar fi lasat-o pe Clare sa o ucida. Si se vedea ca in timp ce forma de Yoma punea stapanire pe ea [ sa zic asa ] se chinuia parca cu ea insasi sa lupte impotriva acelui ''sindrom''.

Clare e o foarte buna luptatoare si chiar tine la Raki altfel nu l-ar fi salvat de atatea ori. De asemenea Raki e super tipu. Copilu ala chiar a reusit sa o salveze, chiar daca e cam plangacios. Mereu plange. dar il inteleg i mean a trecut prin multe si i-a murit parintii, iar de Clare s-a atasat fiindca a tinut la el si il proteja mereu, iar el a salvat - o de la moarte cand se transforma si vroia sa se sinucida sa nu raneasca pe cineva. In mintea ei ma gandesc ca s-a gandit la Raki el fiind primul afectat daca ea s-ar fi transformat in Yoma. L-ar fi facut sa sufere, totodata ar fi facut toti oamenii sa se simta la fel.

Animeul e foarte bun si ma voi apuca si de manga. Imi place parul lu ' Clare si mai ales imi plac personajele asa in mare. Raki e un tip calumea, iar animeul e super marfa. Il recomand celor care nu l-au vazut.
-



Răspunsuri în acest subiect
Claymore - de DiDi - 17-04-2008, 12:54 PM
RE: Claymore - de Johnny D - 07-05-2008, 07:08 AM
RE: Claymore - de Jigoku - 03-08-2008, 04:35 PM
RE: Claymore - de Kanna - 02-11-2008, 01:47 PM
RE: Claymore - de Kimi - 09-05-2009, 01:16 AM
RE: Claymore - de ilussion.time - 09-06-2009, 01:05 PM
RE: Claymore - de fake_fate - 14-06-2009, 06:11 PM
RE: Claymore - de Tox - 10-07-2009, 10:54 PM
RE: Claymore - de Flash - 10-10-2010, 01:02 PM
RE: Claymore - de gothic_yumi - 31-08-2011, 04:22 PM
RE: Claymore - de Elyy - 04-09-2011, 02:24 AM
RE: Claymore - de Azazel - 10-08-2012, 11:33 AM
RE: Claymore - de Syryus - 18-02-2013, 04:50 AM
RE: Claymore - de DarkS - 29-04-2013, 12:35 AM
RE: Claymore - de Agrona - 08-08-2013, 10:41 PM
RE: Claymore - de DeDal N. - 13-05-2016, 09:24 PM
RE: Claymore - de Florentina - 25-10-2020, 11:15 AM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)