Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Moi dix mois

#1
Moi dix Mois ese o formatie de j-rock...
Mana este chitaristul si fondatorul formatie... el nu vrea sa fie auzit pentru ca el considera ca are o voce prea dumnezeiasca ca sa poata fi auzit... sau.... isi uraste vocea ( inca nu am descoperit care din cele doua)
Seth este vocalistul trupei
K este al doilea chitarist ai formatiei
Sugiya este basistul formatie
Hayato este beteristul formatiei

Deci mie imi palce cum canta... canta super fain si Moi dix mois este una dintre formatiile mele preferate.....
Ce parere aveti despre ei?
[Imagine: 20080626090306.jpg]

Imi aprind visatoare o tigara. Fumul trece lenes si nepasator prin fata mea, formand niste spirale demne de admiratia unui artist..



#2
Well Moi dix Mois rulz, au niste melodii chiar foarte bine si niste versuri interesante I <3 this band and hell yeah Mana-sama really rulz u.u e unul dintre cei mai buni chitaristi din cati stiu si intotdeauna ma uimeste O_O' si nu, nu considera ca are o voce prea dumnezeiasca si nici nu isi uraste vocea >_> are o voce chiar draguta si chiar ii place sa vorbeasca in interviuri o.o' poate parea mai ciudat dar e adorabil <3 u.u and Seth are o voce @_@ ii ador vocea, e absolut genial xDE

#3
Aha.. nu cred k era vb d tn, da sa zicem:lol:

Da draga mea24 in first place nu am zis ca se da mare 24 ci am zis ca se crede prea tare. Geez XD
In 2nd place Gackt a recunoscut ca defapt e nascut in 1971 looser.. Iar Mana nu 24
Se pare k eu chiar stiu mai multe despre...39 "baiatu" ala >.> chit k nul suport
this is smth i know about that guy >.<
Mana
nume real: ..cik Manabu Satoru... Dar deocamdata se presupune >.>
data nasterii: 19 Martie 1549 (vrajeala nu se crede vampir, nu?24 )
inaltime: 173 cm
greutate: 49 kg... >.> omfg
ii plac: death metal, curry, vampiri(mda... *laughs* si mie) , videogames
ii displac: strainii(oh vai), sa vorbeasca in public(dublu vai), idolii, femeile care nu sunt feminine >.> Gezzes
culoarea favorita: albastru inchis .. (si a mea...so what?)
rol (in trupa): chitara, keyboards, compozitor

Aha... Comentezi?

______________________________________________________________________

ah.. ink cv..
In 3rd place... Eu sunt Gackt maniac 3 Spuneai ca nu stiu ca cik Gackt se crede vampir?(intr-adevar spunea k are 468 de ani, insa a anuntat la un concert contrariul 24 ) .. Te-ar surprinde cate stiu despre el... Chiar a spus ca e nascut in 1971 in concertul Diabolos 21

Da... sa zicem.. eu stiu destul d multe despre trupa asta...

Pe 19 Martie, ziua de nastere al lui Mana, acesta a anuntat fondarea unei noi trupe, Moi Dix Mois (prima trupa pe care a fondat-o a fost Malice Mizer, in 1992). Primul lor concert mare a fost la Shibuya, un concert numit "Dis Inferno". De abia dup aceea au fost anuntate identitatile celorlalti doi membri. Desi trupa a trecut prin multe schimbari de atunci Razz. Acuma cei mai noi membri sunt Seth si K (Juka si Kazuno au parasit trupa). Si multi care ii insotesc la concerte.

Discografie (oldest to newest)

1. Voice from Inferno
2. Dialogue Symphonie
3. Dix Infernal
4. Dix Infernal - Scars of Sabbath
5. Shadows Temple
6. Nocturnal Opera
7. Pageant
8. Invite to Immorality
9. Beyond the Gate

Mmmdea... Moi Dix Mois inseamna "cele 10 luni ale mele" ( jap nu le au cu franceza >.>) si explicatia ar fi urmatoarea
aprox 10 luni sta bebele in burta mamei (deci aprox... normal ar fi 9)
parca 1 este cifra inceputului
si 0 a infinitului
...sau ceva de genu' asta -_-"
Desi din cunostintele mele de franceza, "cele 10 luni ale mele" ar insemna "Mes dix mois"
Pt ca:
Moi - Eu
Mes -Ale mele
-___-" Dar dupa cum am spus, japonezii nostrii nu sunt prea buni prieteni cu franceza
:ha:
---MY YAOI BLOG-- *click*
[Imagine: _Gay_Rights__by_Minty_Hippo.png][Imagine: Not_a_choice___stamp_by_ethereal_cr.gif]
Why is it that, as a culture we are more comfortable with seeing two men holding guns than holding hands? [Ernest Gaines]


#4
ok sa facem putin off-topic n_n' in caz ca nu stiai don'soara Gackt Maniac i'm not maniac but i'm somenthing more o.O' si da stiu ca a zis ca e nascut in 1971 n_n si eu stiu multe despre el dar nu l-am auzit si nici pe altcineva zicand ca Mana e nascut in 1949 ... anul lui de nastere e total necunoscut si nici nu s-a speculat nimic u.u' de ce trebuie sa traducem numele unei trupe ? o.O' n-am priceput Moi dix Mois e Moi dix Mois si atat u.u' nu fac traduceri ... nu cred ca o sa te intrebe cineva ai auzit de Cele zece luni ale mele? sau cum ai zis tu ca se traduce u.u' hmm and btw o.O' ai zis ca Mana se crede tare ok atunci pe asta de unde ai scos-o? n_n' nu am auzit asa ceva in viata mea u.u' Mana e Mana, e retras unii il considera ciudat o.O' si atat daca nu-ti place si nu-ti convine de el macar nu mai comenta la adresa lui n_n'

#5
^Well eu sunt de parere ca Mana ar trebui sa se dea mare si tare si cum mai vreti voi ptr ca are tot dreptul omu' Adica Moi dix moi este al doilea proiect genial al lui,pe langa Malice Mizer.I mean ce aveti voi cu el daca nu vorbeste?o.O Oricum de ce ar vorbi?Mie mi se pare genial ceea ce face si nu-i comentez viata personala,ptr ca are dreptul la intimitate,ca orice om. Cand va vrea,va vorbi si asta va fi decizia lui!

Anyway revenind la Moi dix mois.Cum am mai precizat Mana e un geniu!Proiectul Moi dix moi a dat lovitura.Stilul adoptat e unul extrem de bine ales si nu as renunta niciodata sa-i ascult.Cand am auzit prima data numele lor am evitat sa-i ascult cuz' I hate french x.x Totusi fara sa vreau am ascultat "Pessimist" care a ramas melodia mea de suflet n.n' Pe langa ea mai imi plac:
~Shadow temple X
~Monophobia
~Dialogue Symphonie
~Neo Pessimist
~Angelica
[center]† Feeding on chaos †
[Imagine: hiokj.jpg]
† Living in sin †
[/center]

#6
Mdah...Moi dix Mois este de mult una din trupele mele preferate [am 2 albume originale...dar discografia o am toata in calc si stiu toate piesele la chitara]..
anyway...Mana is the best!!..adica...are metodele lui de a face lucrurile...albumele lui au devenit tot mai bune cu fiecare...si pe deasupra...el face tot in formatie: instrumental, versuri, vestimentatie, decor...cam tot...
si chitara lui e geniala...adica...idee e perfecta:X...
piesele mele preferate sunt:
1-Metaphysical
2-Neo Pessimist
3-Night Breed
4-Lamentfull Miss
ehh...si altele4
[Imagine: JigokuShoujo.jpg]
[Imagine: chibi_549.gif]
Chibi-ul lui Nox-yu-Corax

Egoist Stained with jealousy
Where is it, your being?
You are fixed by a spell.

#7
Ii iubesc~! tare as vrea si eu pandantivul cu sigla trupei 2 am poza pe tel cu sigla .. dar vreau pandantivul!!!!!! despre muzica lor...ce sa mai spun... e superba! chiar daca au un sound mai dur suna foarte frumos:X ... preferatii mei din trupa sunt... toti .... despre Mana am citit de ce se imbraca in rochie21 ( motivul : ,, parintii mei intotdeauna si-au dorit o fata , iar eu le indeplinesc dorinta '' <- Mana cu gura lui a spus asta:X ) si stiu pe ce data s-a nascut Seth 10
Omae no mono wa ore no mono . Ore no mono wa ore no mono . 19 10

#8
Hmmm, îmi plac melodiile lor foarte mult.
Le ascult cu cea mai mare plăcere de fiecare dată când am ocazia. Îmi place foarte mult genul pe care îl cântă și plus de asta hainele lor sunt foarte drăguțe.
Melodiile mele preferate sunt: Pessimiste, Nocturnal Romance, Monophobia, Dialogue Symphonie, Angelica, Solitude, Priére, Détresse, Unmoved, Eternally Beyond, Vain și altele.

Îmi place destul de mult de Mana-sama mai ales pentru felul de haine pe care le crează. Mi se pare o persoană destul de normala, faptul că nu vorbește prea mult (mai bine zis deloc) în public îl face într-un oarecare fel special. Oricum eu nu cred că el cauta să fie extrem de ciudat si diferit. Acesta este pur și simplu felul lui de a fi.
[center][Imagine: ax.png]

“The most important thing we learn at school is the fact that the most
important things can't be learned at school.”

[/center]




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)