Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

SOTW 3

#1
Ok, presupun ca stiti regulile, veti posta creatiile pana vineri. Tema din aceasta saptamana este:
ROBOTS

Pt. orice nelamuriri sau ceva de genul, ask me, ori aici ori pe unde ma prindeti. Bafta =D

#2
Hmm...Intru si eu prima cu un GFX*blush*
Sper sa nu mai iasa asa constipat,oricum ideea a fost destul de complicata.Etto..nu voiam sa fiu prima,dar asta e xDD

[Imagine: 21jc5yo.jpg]
[center][Imagine: chibi_2894.gif]
, chibi-ul lui Kayura

Toate povestile se termina cu Happy Ending , ai observat ? Afla`mi povestea si va fi cu totul diferit ... : (
[Imagine: hv895w.jpg]
[/center]

#3
http://i38.tinypic.com/2zyecll.png -> sig

my coments: well imi place asa ca ma gandeam sa ma bag. I like it....am asteptat sa posteze kayra ca nu vroiam sa fiu prima =]] sau s apsoteze altcineva ma rog...nu vroiam sa fiu prima...yeee
-

#4
lipsa totala de inspiratie si de brush....
http://img196.imageshack.us/img196/8580/2zyecll.jpg

#5
LOL, deci cum data trecută, aka la SOTW 2 nu am reuşit să particip mă gândeam că măcar la ăsta să pot ajunge să particip >< . Anyhow, am reuşit să fac ceva azi când am ajuns, sper că sunt valabile postate şi lucrările de vineri, they are right? Anyhow, uite-l p'aci ! Succes tuturor <3

[Imagine: 2881hxv.jpg]

PS : nu-i problemă că l-am făcut gif, nu ?

#6
Okay girls, that`s it ^^ Din pacate sunt numai patru deci din nou va fii numai un castigator. Votati pana duminica seara, you know the shit.

Kayura - [Imagine: 21jc5yo.jpg]

Belphegor - [Imagine: 2zyecll.png]

FallenAngel - [Imagine: 2zyecll.jpg]

Teh - [Imagine: 2881hxv.jpg]

#7
Meh vrea mai mulţi participanţi la SOTW 108 . Anyhow, am venit şi eu să votez ca toată lumea.

Kayura :
În principal semnătura e drăguţă. Backgroundul e simplist şi ordonat. textul de asemenea însă efectele acelea galbene, puteai să mai lucrezi oleacă la ele că nu se văd chiar atât de extraordinar , enfin. În rest îmi place.
Belphegor :
Drăguţă semnătură. Simplă dar bine lucrată. Foarte ordonată. Efectele sunt plăcute, culoarea plăcută ochiului . Textul e foarte ordonat şi se vede bine pe background. Ca să nu mai zic că '' robotul '' chiar se vede bine acolo. O treabă foarte bună. E micuţ şi drăguţ.
FallenAngel :
Mai aveai multe de lucrat.. Dunno cu ce să încep. Mărimea poate? În fine, ideea e că nu se vede prea bine, în primul rând pentru că.. Dunno, ah cu ce să încep? Să zic de semnătură că mi-a sărit în ochi. u se vede bine albastru pe Roşu. Pur şi simplu îţi '' fură '' ochii. Se vede aiurea, deranjează. Apoi.. semnele , brushurile sau ce sunt acelea nu se văd bine. Backgroundul... mai aveai de lucrat, nici personajul nu se vede foarte ok. Ah , mai aveai de lucrat .
Teh :
--

Votul meu merge către Belphegor. Frumoasă lucrare.

#8
Belphegor- Cum a zis si Teh,lucrarea ta este foarte ordonata.Acel albastru nu este nici prea tipator si nici prea inchis la culoare iar efectele acelea de lumina prind bine in coltul din dreapta 3

FallenAngel- In primul rand brush'urile sunt asezate la nimereala,sa zic asa.Culorile sunt prea tipatoare si aproape ca personajul nu iese deloc in evidenta,decat brushurile acelea rosii si textul.Acolo unde te'ai semnat chiar nu prinde bine culoarea pe care ai ales'o cu restul imaginii,iar brushurile de pe personaj(efectele acelea de sange) chiar nu sunt bine alese.

Teh- O lucrare frumoasa,dar putin cam luminata.Cred ca ar fi mers mai bine daca nu era gif,nu stiu,parerea mea,dar e o idee originala.In unele locuri ai folosit prea multe efecte de lumina in rest imi place 4

Topul meu ar fi cam asa:
3-FallenAngel
2-Teh
1-Belphegor

Deci votul meu merge spre Belphegor !
[center][Imagine: chibi_2894.gif]
, chibi-ul lui Kayura

Toate povestile se termina cu Happy Ending , ai observat ? Afla`mi povestea si va fi cu totul diferit ... : (
[Imagine: hv895w.jpg]
[/center]

#9
Hurhur,I'm here too desu~
Kayura - Humm...semnatura ta e destul de ok.Ce ma deranjeaza e faptul ca ai cam multe pe-acolo..Culorile sunt ok,nu deranjeaza dar am si o intrebare: Renderul/stockul era cu un singur cap de robot sau asa era el,cu mai multi?Pentru ca daca era unul singur atunci mai bine il lasai asa.. 39 Mi s-a mai zis si mie o data si o sa o mai zic si eu : Unul singur era de ajuns 4
Belphegor - Pai,cred si eu te votez tot pe tine 21 Nu e prea multa competitie,anyway. Sig-ul are marimea potrivita,nu e deloc incarcat..imi plac si patratelele,hehe.
FallenAngel - Ugh,e mare.Prea mare.In plus,culorile nu au nicio treaba una cu alta.Si sa nu mai zic de background..no blending at all :\
Teh- Nice idea desu!Doar ca nu stiu .. parca e ceva la background care imi displace sau poate e pentru ca renderul nu 'intra' in background..e ca si cum l-ai fi pus acolo,doar asa :I

Anyway,votul meu merge spre Belphegor.Hurhur,can't wait to see the next theme 4 [nu,nu ma bag in concurs,lol .]
LOLNOPE

#10
Let`s see

Kayu, in ciuda tuturor aspectelor mai putin bune ale sigului, pe tine trebuie sa te felicit, te-ai descurcat vizibil mai bine decat la SOTW 2. Acum, la brush-urile galbene ar mai fii mers ceva adjustments, le-ai pus cam imprastiat, si mai mult de o copie a fetei nu era nevoie, chiar si aceea ar fii aratat mai bine daca era mai faded. Per total, e bine, ai progresat.

Lynn, si la tine observ ceva imbunatatiri in comparatie cu ce lucrezi in mod normal, este simplu dar ordonat, mai ai ceva de lucrat la text, si ca sfat, ai putea sa faci o marime putin mai mare, ca sa ai loc de flow and stuff. Oricum, din seria asta, este cea mai buna lucrare, bravo.

Fall, la tine ala e mai mult banner decat sig, fa-l ceva mai mic data viitoare. Incearca de asemenea sa-ti mai aduni brushurile, le-ai cam imprastiat, si distrag atentia de la renderul in sine. Btw, cand te semnezi foloseste culori care sunt si in restul sig-ului.

Teh, hanii, ma bucur ca ai reusit sa postezi de data asta, bg-ul ar fi fost destul de reusit, dar e cam lighten si low quality. Underline-ul la text nu prea da bine prin siguri de obicei, in rest ai lucrat bine.

Belphegor GMV.



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  SOTW 11-INSCRIERI Ryuu 0 3.657 08-02-2011, 04:17 PM
Ultimul răspuns: Ryuu
  SOTW 10 - VOT Ryuu 15 13.244 06-02-2011, 07:42 PM
Ultimul răspuns: Ryuu
  Anunt! SOTW revine. Ryuu 9 14.473 03-02-2011, 07:36 PM
Ultimul răspuns: Tox
  SOTW 9-VOT Ryuu 20 16.227 28-01-2011, 05:28 PM
Ultimul răspuns: Ryuu
  SOTW 8-VOT Ryuu 17 14.571 11-01-2011, 06:42 PM
Ultimul răspuns: cicudaf
  SOTW 7 Tox 0 3.581 21-02-2010, 10:29 PM
Ultimul răspuns: Tox
  SOTW 6 Tox 14 11.831 20-02-2010, 12:02 AM
Ultimul răspuns: Tox
  SOTW 5 Tox 6 6.087 05-02-2010, 09:12 PM
Ultimul răspuns: Tox
  SOTW 4 Tox 11 10.313 17-01-2010, 10:23 PM
Ultimul răspuns: Tox
  SOTW 2 Tox 18 14.873 06-10-2009, 04:08 PM
Ultimul răspuns: Tox


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)