Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Actualul, ultimul si viitorul anime

#1
Ok,chiar nu stiu daca exista un astfel de topic si daca este rog sa fie inchis si sa mi se accepte scuzele.
Ideia este urmatoarea :
Actualele anime-uri care le urmaresc:
Ultimele anime-uri urmarite:
Viitoarele anime-uri care le voi urmari:
si fiecare isi trece anime-urile.
scri ce uramresti,ce ai uramrit si ce iti doresti sa urmaresti.



Actualele anime-uri care le urmaresc:Jyu-Oh-Sei,Bleach ,Naruto Shippuuden
Ultimele anime-uri urmarite:Air Gear,Yu Yu Hakusho ,Digimon
Viitoarele anime-uri care le voi urmari4etectiv Connan
[center][Imagine: formylovelupiiableguti.png]


[Imagine: cefataare2text2.png]


[Imagine: supercelputinmieimiplacy.png][/center]

#2
Actualele anime-uri care le urmaresc: 07-Ghost, Aishiteruze Baby, Asu no Yoichi!, Basilisk: Kouga Ninpou Chou, Boys Be..., Kamikaze Kaitou Jeanne, Kimi ni Todoke, Naruto: Shippuuden, Sora no Manimani, Yamato Nadeshiko Shichi Henge, Kaikan Phrase - cele subliniate au prioritate.

Ultimele anime-uri urmarite: Ai no Kusabi, D.N.Angel, Ginban Kaleidoscope, Parasite Dolls, Toradora!, Lovely Complex

Viitoarele anime-uri care le voi urmari: Ai no Kusabi (2009), Katekyo Hitman Reborn!, Summer Wars, Claymore.




Ja ne...

#3
Actualele anime-uri pe care le urmaresc: din pacate ma pot lauda doar cu unul, Pandora Hearts, dar ma apucasem sa revad Vampire Knight si Clannad (ambele) si cum era sa uit de Kuroshitsuji... dar m-am lasat 21 .

Ultimele anime-uri urmarite: Ouran High School Host Club, Hatenkou Yuugi, Kuroshitsuji, Hanbun no Tsuki ga Noboru Sora, Clannad ~After Story~.

Viitoarele anime-uri pe care le voi urmari: K-ON!, Eden of the East, ef - a tale of memories, Kaze no Stigma, Itazura na Kiss si Toradora... astea momentan, dar nu stiu sigur daca o sa ma tin de ele 4. Sa speram ca da.

Au revoir.

#4
Actualele:Fullmetal Alchemist:Brotherhood ; Naruto Shippuden ; Bleach ; Fairy Tail ; B Gata H Kei ; Kaichou wa Maid-sama! ; Ichiban Ushiro no Daimaou ; Ai Yori Aoshi.

Ultimele:Toradora! ; Asu no Yoichi

Viitoare:Shakugan no Shana ; Durarara!! ; Dazzle ; Hayate no Gotoku!
Am sa fac rau de dragul de'a nu face bine
Stiind ca daca fac lucruri rele o sa ma simt bine.
http://myanimelist.net/animelist/bolomaniac

[Imagine: 2448.gif]

#5
Actualele: Lemme see... Reborn, One Piece, Durarara!!, Fairy Tail, Senko no Night Raid, Kaichou wa Maid-sama, Hakuouki, Hetalia, UraBoku, Shippuuden, Bleach, Angel Beats, Ichiban Ushiro no Daimaoo, Kiss x Sis, Mayoi Neko Overrun si Darker Than Black

Ultimul: Trinity Blood, si jur ca ma apuc de manga - final prea in plop, la fel de in plop ca si NANA!! TT.TT

Viitoarele: Pai avem asa: DTB Ryuusei no Gemini, Black Lagoon, Pandora Hearts, Bokura ga Ita, Honey and Clover si Junjou Romantica [yao~~~~i <333], plus ceva animeuri care incep in vara (Kuroshitsuji 2, evident, Shi Ki, Seikimatsu Occult Gakuini, Highschool of the Dead, Nurarihyon no Mago, Amagami SS, Ookamisan no Shichinin no Nakamatachi si poate incerc si Shukufuku no Campanella)
[Imagine: sig0147.gif]

#6
Hmmm......

Ultimile animeuri vizionate: Slayers, Elfen Lied, Nana, Hellsing, Naruto (nu si Shippuden), Mermaid Melody, Paradise Kiss, HellGirl (Jigoku Shoujo), Honey and Clover, Inuyasha, Yu Yu Hakuso, Kiddy Grade, Fullmetal alchemist, R.O.D(Read Or Die), Kaleido stage,Spiral , Onegai Teacher , Trigun , OHSHC (Ouran High School Host Club), Cowboy Bebop , Sailor Moon, Dragon Ball, Shaman King ,Pokemon,Yu-Gi-Oh!, Yu-Gi-Oh! GX, Gravitation etc nu pot sa le zic pe toate ca nu-mi mai amintesc pe moment.

Actualele animeuri vizionate: Death note si Fushigi Yuugi

Viitoarele animeuri pe care le voi viziona: Care se vor nimeri.
Am invatat ca trecutul si circumstantele ti-ar putea
influenta personalitatea,
Dar ca TU esti responsabil pentru ceea ce devii.

Am invatat ca doi oameni pot privi acelasi lucru,
Si pot vedea ceva total diferit
Am invatat ca viata iti poate fi schimbata in cateva
ore,
De catre oameni care nici nu te cunosc.
Am invatat ca si atunci cand crezi ca nu mai ai
nimic de dat,
Cand te striga un prieten, vei gasi puterea de a-l
ajuta.
Am invatat sa iubesc
Ca sa pot sa fiu iubita.




The rest is still Unrwitten

#7
Actualele anime-uri care le urmaresc: Kuroshitsuji II -> astept sa iasa subtitrarile la episodul 11
Ultimele anime-uri urmarite: -> Peach Girl,Elfen Lied,Ouran Highschool Host Club
Viitoarele anime-uri care le voi urmari: Pai,cred ca To Love Ru,Bokura,Ga Ita,La corda D'Oro,Kimi ni Todoke,Blood+,Higurashi no naku koro ni,07 Ghost si Presindent is a Maid(da stiu,am ganduri marete,vreau sa urmaresc multe 15)
[Imagine: girlsignature.png]

Kiss me, k-k-kiss me
Infect me with your love,
And fill me with your poison.
Take me, t-t-take me
Wanna be your victim,
Ready for abduction.
Boy, you're an alien,
Your touch is foreign
It's supernatural, extraterrestrial.


[Imagine: ilikemusicsignature2.png]
A painter paints pictures on canvas.
But musicians paint their pictures on silence. ~L. Stokowski



#8
Ultimul e Kaichou wa Maid-sama! . E drăguţ, deşi are unele părţi mult prea siropoase. Takumi face tot anime-ul. :]
Actualul e Soul Eater. Nu cred că îmi poate lăsa o impresie ma bună. De abia sunt la episodul 20 şi îl ador. Are o poveste interesantă şi ideea cu mânuitorii şi armele chiar îmi place. E extrem de amuzant, în special Kid cu simetria lui. În plus, Evans(iubesc să îi zic aşa) e personajul meu preferat. Zâmbetul ăla leneş mă omoară. x]
Şi viitorul e cu siguranţă Code Geass. Mi l-am propus să-l văd de n ori, dar nu îmi dădea voie lenea. Am văzut un trailer şi primul episod. M-au convins să continui.
That's all.
K.K., Agg.
[align=right]
[font=times new roman]You’re under no obligation to be the same person you were five minutes ago.

#9
Ultimele: Fruits Basket, Shakugan no Shana, Sora no Otoshimono si Baka to Test to Shoukanjuu.

Actualele: Bleach. Pur si simplu il ador. Prima data am vazut pe Animax si mi-a placut din prima clipa, si in vacanta de vara am inceput sa-l vad pe net. Vedeam cate 8 poate chiar 10 ep. pe zi, si uite asa am ajuns la zi cu el. :]

Viitoarele: Naruto Shippuden. De atatea ori am zis sa-l vad de la inceput si nu am apucat. Ajunsesem pe la 60 si ceva, si l-am lasat. Pe urma incepusem sa urmaresc de la 100 si ceva si din nou, l-am lasat. Acum sunt super - mega - ultra hotarata sa ma apuc de el. Also, as mai vrea sa vad si Death note, nici p`asta nu l-am vazut tot. Asa ca ma voi apuca curand de el. Si mai ar fi si Kaichou wa Maid-sama! La fel, am vazut pana pe la ep 17 din 26 parca. : -?. Usui m-a fermecat din prima. E adorabil, mai ales cand zice ceva gen: Moeee. E prea scump. O si sa nu uit si de Code Geass.
Multe, stiu. : ))

punct.

#10
Actual, urmăresc Kimi ni todoke 2nd season Bakuman şi Starry Sky. Sunt toate on going, văd câte un episod pe săptămână. Ieri şi azi am vizionat şi Oban Star Racers şi încă o mai fac, it's quite of a rewatching show.

Ultimul anime pe care l-am terminat a fost Tokio wo Kakeruo Shoujo, altfel spus: The Girl Who Leapt Through Time. A fost un anime foarte frumos, un anime movie whatsoever şi mi-a plăcut. 97 de minute de calitate şi puţin umor, deşi ar fi putut fi chiar mai genial decât atât, pentru că rămâne doar la standardele de reuşit, frumos, whatsoever, ar fi putut fi o capodoperă pentru că ideea este cu adevărat genială. În orice caz, a primit 10 de la mine.

Viitorul anime pe care îl voi urmări? Nu am nici cea mai mică idee.



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Ce ai face daca ai trai in lumea din ultimul anime urm?rit? Sushiiushii 12 6.331 21-05-2014, 08:36 PM
Ultimul răspuns: morga
  Breakout Anime News: Nihonomaru anime&manga Database! ellymate 0 5.233 15-09-2013, 01:34 PM
Ultimul răspuns: ellymate


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)