Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Nijikon 2009

#11
Editia de anul asta a conventiei mi s-a parut mult prea tare, si nu regret ca am participat in ambele zile, a meritat total =D
Anul asta am frecat menta pe la stand, care apropo a fost mult prea cute, Ana a facut o treaba geniala cu aranjatul n such.

Concursul de desen a iesit bine, s-au strans ceva participanti, iar premiul a ajuns la o fata al caruei nume imi scapa.

Cosplayul a fost fain, mai ales cel de la individual. La grupuri, in afara primului si ultimului grup, restul au fost cam praf. Try harder next time, im sure itll get better 10

Mi-a placut stand up comedy-ul, am ras cu lacrimi, mai ales la Andrei, tipul al doilea. Si a fost bine ca n-a mai fost asa de aglomerat si n-am mai stat 4 persoane pe-o treapta, reusind si noi sa stam confortabil pe scaune.

In ziua a 2a am mancat si niste chestii de pe la standul japonez. Sper sa mai fie si pe la urmatoarele editii astfel de standuri, se incadreaza perfect in peisaj.

Desi am zis ca nu-mi iau decat un phonestrap, pana la urma am renuntat la el si mi-am luat un plushie mokona negru <3 I swear he is sooooo cute !!1 Regret oarecum ca nu mi-am luat costumul de wa lolita de la standul lui shinju, dar m-ar fi scalpat ai mei daca dadeam banii de haina de toamna pe ceva ce oricum as fi purtat de maxim 2 ori pe an ._.

In concluzie, evenimenul a fost un adevarat succes. Ma bucur ca am avut ocazia sa cunosc lume, sa ma revad cu alta lume, sa gropui ppls n so on. A fost distractiv, si abia astept otaku fest nao :3

#12
God....numarul de oameni care vin la Niji creste in fiecare an...anu' asta chiar ca s-a stat pe scari 21
A fost fun ...desi sunt suuuuuuuuuuuuuuuper suparata ca n-am apucat sa gameresc si in prima zi...iar in a 2a zi am jucat si eu in sfarsit la ps3 soul calibur :X:X..dude..it was awesome!...ce sa zic ca's n00b cu consola de ps [ n-am jucat decat la festuri d-astea pe ea..adik de 2 ori pe an..24 ]..si totusi am aruncat de la consola vreo 5 persoane la rand w00t 24......pana cand au venit de au scos ps-ul de tot..:die:..just when i got used to it..:eto:

Cosplay-ul......24 ...mie mi-a placut..nu pot sa cer mai mult de la unii oameni care bietii de ei poate au urcat ptr prima data pe scena si normal ca erau si ei stresati -.-.....AM FOST SINGURA DIN SALA CARE A RASPUNS CORECT LA INTREBAREA LUI LULU-SAMA [ sau cel putin singura care a urlat destul de tare raspunsul 24 si cum nu era de ajuns sar in picioare strigand all hail britannia 24 ].....so i am a winner [ first time i won smth -.-..]...guess it pays off to be a total fangirl..24)...
Question...de ce toti bishonii mei tre' sa fie cosplay-iti de FETE....-.-..kanda-sama,lavi-sama, allen-sama...yesh..they were girls..desi le-a iesit f bine cos-ul..they were girls..:...:..ce sa mai zic ca...mi-am zis...nu poti avea simultan yuri+yaoi...ei bine..in seara ultimei zile we had it...am facut atac de cord..dupa care am fugit plangand la gaming section urland ' bishonii mei straight...bishonii mei straight'...
Deci variatiile de cosplay au fost iar mari..and i liked it...ce sa mai zic ca m-am prapadit de ras...gg samurai-jack 24))))))))...
Cu ocazia asta..ca suntem la cosplay la grup..felicit pe YAMA,MITZ,MITSUKAI si AMY ptr prestatia lor..sincer, a fost una din cele mai fun si bune..24.....app....red riding hood is a biatch >_<.....

De manga si merchandise ce sa mai zic..iar am cumparat 2 postere..desi nu stiu unde s ale pun..:cry:....etou...am cumparat un lantisor cu floarea aia din vampire knight :love:.....si cam atat f important....a fost si tricou cu DMC...dar..:nh:....scump..scump!!!

Ce a mai fost tare....in ambele zile m-am plimbat ca samuraiul prin Palatul Copiilor cu batul lui Gintoki-sama [ Gintama]..24))..se uita lumea la mine....god that stick was bigger than me..24))..desi daca incercam seppuku cu el cadeam la pamant dar..24)...fufufuf..i felt like i was 25% cosplaying..24))))))

Iar am crapat de ras la Profanatorul de animeuri..we need moar..moar!!!.....
Am avut ocazia sa cunosc si eu pe Marina, Mitzuke,Mitsukai,Yama-mina [ guys..hope i didn't disappoint u 24)]....pe Amy n-am apucat s-o vad..decat prin cosplayul ei so..24)))

#13
OI! e bokken nu bat, respect my bokken 4 las ca jucam soul calibur cat vrei data viitoare Smile

#14
(26-10-2009, 09:27 PM)Mike A scris: OI! e bokken nu bat, respect my bokken 4 las ca jucam soul calibur cat vrei data viitoare Smile

Credeam ca se zice bokuto ?...24..anyway..nu conteaza....me just wants moar soul calibur !!.....*finally realizes*..*&%^&%^%$..is that u gintoki-san???[zic gintoki cause idk your name -.-].....O_O

#15
@Mike: Nu ma mai stiai de la Otaku? Ca eu te-am retinut de atunci.
De fapt, daca ma gandesc mai bine, te stiu de la editia Otaku de pe Lipscani, cand parca ai stat si tu cu noi pe treptele din fata unei... biserici?

#16
@Flaw numi aduc aminte sa fi facut cunostinta asa personal...din vedere te stiam dar nu stiam exact de unde abia cand am ajuns acasa miam dat seama ca tu erai (ma rog de la evenimentele trecute) si acuma la nijikon ca team vazut am zis sa ma duc la om si sal salut cum se cuvine Smile si nici de biserica aia numi aduc aminte...eh asta e...

@goddess da eu am fost gintoki, si se zice bokken sau bokuto inca nam aflat daca e vreo diferenta dar to my knowledge e cam tot aia

#17
uitati aici poza cu lelouch si shinji la nijikon Smile merita vazut 21 http://s994.photobucket.com/albums/af67/...t=lulu.jpg

#18
Da,Rammy a fost genial,mi`a zis aseara Mitsukai ca s`a plimbat de mana cu Jack cu spatele pancardei cu Protect the gaysXDDD Pacat ca cei de la grup ne`au pus sa taiam si sa scriem Guys da a fost funny si asa 24 BTW Eu am fost Puiu so daca aveti poze gimmeh @_@
[Imagine: FES_Icon_by_ShardRenzi.jpg]


#20
(28-10-2009, 05:41 AM)DiDi A scris: sexy Dawn
http://i144.photobucket.com/albums/r174/...C_1516.jpg

Loooool ce fatza am 21 Da stiu ca m-ai prins concentrata pe pozat lumea 21




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)