Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Kiss x Sis

#1
Kiss x Sis incepe cu povestea unui student,Keita Suminoe,care se pregateste pentru examene.El locuieste intr`o casa cu surorile lui,Riko si Ako,care il saruta si afiseaza dragostea lor fata de el in public.Ele il ajuta pentru pregatirea examenelor sale.Chiar daca nu au nici o legatura de sange,Keita incepe sa fie atras de ele.Parintii acestora vazand ca se inteleg ii propun tanarului sa se casatoreasca cu una din ele.

[Imagine: 12983.jpg]

#2
Mda... tipica poveste dintre un frate si o sora, aici venind vorba de doua, brothers complex, daca nu ma insel asa se numeste relatia asta.
Btw, nu a mai aparut o data al treilea episod? Chiar sunt curioasa sa vad cum va evolua povestea dintre cei trei dar vad ca va mai dura ceva timp, si ma intreb chiar cat.
Pana acum mi-a placut ce am vazut, pot spuen cu certitudine ca este un ecchi chiar foarte dragut. Umorul este din plin in acest OVA, cred ca asta este, un OVA.
Oricum, pe o scara de la unul la zece, acest anime, in ghilimele merita un noua mai mult pentru amuzamentul care se gaseste in el.
" I see humans but no humanity "

#3
Eu am vazut episodul 3 si defapt nu sunt surorile lui de sange ci sunt vitrege. "Nu au nici o legatura de sange" si aceste cuvine scoase din gura tatalui lor le-a dat mai multe sperante in a fi impreuna cu "fratele" lor.
Competitia continua in a il cuceri.Zuppy08 si sa nu uitam fanii de la scoala (maniaci aia obsedati de cele doua) care isi imagineaza in continuare diverse "chesti" Zuppy04.
Oricum in episodul 3 ce mi-sa parut super funny e faza cu rujul de ciocolata Zuppy02 (o sa vedeti voi 3 )
[Imagine: 25zqem1.png]

#4
Am vrut sa ma apuc sa il vizionez, dar nu stiu exact pe ce site si cat timp liber am. Adevarul e ca m-am uitat la un AMV cu Kiss x Sis si mi-a placut la nebunie. Nu prea pot sa le deosebesc pe cele doua fete, dar mie cred ca de Ako imi place. Eu abia astept sa vad (daca a aparut) ce va alege Keita x3. Oricum, sper sa am timp, sa nu fie mama acasa ca sa ma pot uita in tihna mea.
" Ce mi-a placut odata imi place intotdeauna, pentru ca optiunea mea este motivata. Fie ca urasc, fie ca iubesc, stiu clar de ce... "


Suntem diferiti atunci cand avem pe cineva care ne iubeste pentru ca... acestia ne ofera sute de motive de a trai.

#5
L-am vazut. Cred ca a fost primul [si cu siguranta ultimul] anime gen ecchi vizionat. Bine, mint, am mai vazut si B Gata H Kei. Dar acolo a fost alta poveste, mai multe episoade, actiunea ami complicata. Aici, simplu, foarte simplu si scurt si ... a fost o prostie. Adica, asta nu imi place la un anime ecchi: cand baiatul, nu stiu cum se intampla, dar nimereste cu capul, ori sub fusta lor, ori in decolteu. Aici se intampla asta prea des. Ma rog, poate am eu o perceptie mai diferita. Nu mi-a fost greu sa le deosebesc pe cele doua, aveau dimensiuni diferite la par, d'oh. Anyway, that's my fuckin' awesum opinion.

Xoxo, Ang.
Angilicious|dA
[Imagine: pikachu___batman_by_mnrart-d58f68d.gif]
Nothing I shoot gets back up again.
Drawings.| Photos.

#6
Abia am terminat de vazut seria cu tot cu Ova-uri (cred ca sunt doar 12 episoade, nu? ). Primele epsioade mi-au placut, dar dupa un timp actiunea se tot repeta- adica ma rog erau introduse alte personaje, dar in moduri perverse-potrivit stilului ecchi :]] Surorile lui Kei-chan erau destul de nebune , mai ales Riko:]]. Actiunea a fost banala si anime-ul nu m-a atras foarte mult, iar sfarsitul m-a lasat in pom si pomu' in aer . In manga nu stiu daca mai contiuna povestea, dar oricum nu cred ca mi-ar capta atentia daca anime-ul nu a reusit asta.
[Imagine: mvqe0n.png]


Life is like you want it to be !


#7
Salut! Am vazut si eu anime-ul, mai bine zis doar doua sau trei din OVA-uri - nici nu mai stiu cate are. Dupa parerea mea a fost cam PREA ecchi, insa nu m-a deranjat prea mult. Umorul se combina cu acest gen si cu povestea in sine. Din pacate am aflat ca au aparut noi episoade dupa ce am ramas fara timp sa ma mai uit la anime si dupa ce m-am dat pe alte genuri. Ehh... Imi placea mult de Kei-chan si comportamentul lui. L-as vedea un uke intr-un anime/ manga yaoi. ( Mda, yaoista de mine 21 )
Sper ca pot vedea si restul episoadelor, dar nu m-ar prea atrage acum.
[Imagine: 35j9hll.png]
"If yaoi were a vodka And I were a duck I'd swim to the bottom And drink my way up.
But yaoi ain't a vodka And I ain't a duck, So give me some yaoi And shut the f**k up."

#8
O, god, si eu am vazut animeul : )) A fost prea tare. Mi s-a parut putin ciudata povestea o.o Cam creppy, but draguta, in acelasi timp xD Grafica nu a fost cine stie ce si eu am ceva cu grafica animeurilor xD Am trecut peste acest lucru si am urmarit totusi animeul. Era sa ma las de la primul episod, deoarece nu ma impresionase cu nimic,insa dupa aceea am prins dragul de el. Personajele sunt extrem de amuzante, in special Riko : )) That girl is crazy, in adevaratul sens al cuvantului xD. Na, a fost un anime dragut, chiar mi-a lasat o parere buna despre el, desi, repet, ideea animeului este cam ciudatica. In rest, merita un 8 din partea mea.
[Imagine: tumblr_lw7j04DPq01r5ikx8o1_400_large.gif]
My mama always says that I'm cute. I don't believe her. I'm more than that !

Shake, shake that booty for Beckha !


#9
A avut cateva episoade mai amuzante si perverse, recunosc ca am ras un pic dar tot nu m-a impresionat cine stie ce. In majoritatea timpului m-a cam plictisit anime'ul. Si pe de asupra, personajul principal, baiatul, ma enerva la culme. Asta pentru ca ar trebui sa aleaga pe una dintre ele ca sa nu ii mai iroseasca viata celeilalte degeaba -.-" Adica ma rog, stiu ca nu e real, dar m-am gandit ca daca ar exista ceva de genul in realitate, baiatul ar fi un om foarte groaznic si egoist..
[Imagine: 6sc1l3.jpg]
For every 99 times, you looked me in the eye,
swore you weren't lying and I was so blind..

#10
Hy guys. De curand am terminat si eu de vizionat anime-ul si am ajuns la concluzia ca este chiar dragut. Comedie, ecchi de toate... Kei, personajul "chinuit" de surorile lui este asa de kawaiii.
Acum sincer au fost unele faze in care am ras si unele ciudate (pentru mine)... Eu care ma asteptam la altceva de la parinti lui am ramas cu gura deschisa cand acestia incepeau sa vorbeasca si sa-si exprime opiniile. Cum sa-ti spuna un parinte sa te casatoresti cu una dintre surorile tale vitrege?! si cum actionau... taica-so e mierea de pe paine21). Hah. Imi place anime-ul si il recomand. E amuzant. ^^ Bye.
[Imagine: tumblr_mfcg2sBNaZ1rnbh24o3_r1_500_large.gif]
Boys love.




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)