Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Vampire Knight

#11
Hmm...cum spun pe multe alte forumuri *mda..nu ma pot abtine sa nu zic chestiile astea >.<* am crezut ca voi dezamagita cand am aflat case va face si anime dupa manga.De ce am crezut asta?Pai..pentru ca...manga e tare buna *acum s`au cam traznit aia si lungesc macaroana,devine enervant >.>*,cu o poveste si niste personaje impresionante <33.Pfff...cand am vazut primul episod am ramas O.O",mi`a placut la nebunie si mi`am dat seama ca m`am inselat complet si ca nu a fost nici o dezamagire @__@.Singurul lucru care nu mi`a placut a fost faptul ca...au mers prea repede cu actiunea X__X,mda..m`am multumit cu momentele YukixZero care sunt prezente si in manga (doar ca sunt mai multe >.>) si cu suspansul din unele parti.In ceea ce priveste coloana sonora...etto...mi`a placut foarte tare openingul,endingul mai putin *poate pentru ca a fost prea lent*.
Now...sezonu 2 e chiar super,chiar nu ma asteptam sa iasa asa de bine @_@.Openingul e superb si endingul de asemenea :X ,personajele au ramas la fel,doar ca actiunea e putin mai aprinsa decat in primu sezon ^_^.Ehh...acum mai ramane sa mai urmarim 21

#12
Parerea mea este ca e un anime foarte bun si chiar m-a impresionat...fiind ca am vazut mai intai cele 13 episoade apoi am citit si manga-ul care ma lasat "masca"..personajele sunt mult mai bine realizate si par mult mia realiste decat in anime...povestea e chiar foarte originala si chiar m-a impresionat ...Coloana sonora foarte bine realizata ,mai ales ca am fost innebunita dupa opening,iar atuncic and ascultam melodia celor de la On/Off parca aveam in minte si opening-ul de la Vk (weirdo o.o)

Sezonul 2: Vampire Knight Guilty
Dupa ce am vazut primul episod m-am gandit ca acest sezon va fi despre trio-ul Zero-Yuuki-Kaname,acest lucru din cauza manga-ului pe care il citisem inainte,mai pe scurt titlul spune totul: Zero este invinuit de catre consiliu vampirilor ca ar fi uciso pe Shizuka Hio,cand defapt si de drept Kaname facuse acest lucru,air Yuuki il apara pe Zero..so se incadreaza in acest trio...
Anyway ,imi palce ca totul se petrece ca si in manga..abia astept episodul urmator de pe 3 noiembrie ><
[center][Imagine: dqj3tz.png][/center]

#13
La inceput am stat sa vizionez si eu cateva episoade din acest anime dar intr-un sfarsit am realizat un lucru foarte important iar acela este urmatorul.Anime-ul VK este unul mai mult pt. fete de o varsta cuprinsa intre 12-14 ani cu vampiri ce nu isi pot gasi un scop in viata,anime-ul este total aiurea si foarte slab pe langa alte productii cu vampiri.Ce mai pot spune despre el ,poi sa vad,cred ca mi-am dat seama ca daca spun ceva rau de anime pustoaicele vor sari cu gura pe mine si ma vor injura la fel cum se intmpla si cu RBD,vad ca e o moda si pe la anime-urii. :?:
[center][Imagine: formylovelupiiableguti.png]


[Imagine: cefataare2text2.png]


[Imagine: supercelputinmieimiplacy.png][/center]

#14
Parere:
Un anime cu vampiri excelent! Original si interesant. Grafica este buna, coloana sonora o ador <3, personajele sunt dintre cele mai multe hot si destepte. Povestea este acaparanta, iar unele scene sunt haioase ^^. Un anime de nota 10, este al doilea anime favorit in capitolul anime cu vampiri din topul meu [primul e Hellsing^^'].

Personaje favorite:
1. Zero Kiryuu/ Kaname-Senpai - Nu pot alege intre cei doi, aman2 imi palc la fel de mult. Imi palc personalitatile lor si felul in care se poarta. Amandoi sunt la fel de hot <3.

2. Ichiru Kiryuu - Fratele geaman al lui Zero. So... desi arata la fel ca fratele sau, se comporta altfel. Este mai rece si dur si prea se lasa sclavul Mariei. But este la fel de hot ca si cei 2 de mai sus.

3. Yuki Cross - Singura dintre persoonajele feminine care imi palc. Este draguta si are o inima mare. Da o mana de ajutor mereu si tine la Zero.

Day class |vs| Night class:
Night Class aleg. In day class e prea multa galagie si o atmosfera incarcata >-<'. Pe cand in Night Class, mereu e liniste si chiar mi-ar place sa fiu vampir + ca as fi alaturi de Kaname-Senpai <3.
[center]Riesige Himmel verstecken Tausende und Tausende von Sternen ~
Hide My Tausende und Abertausende von Gedanken ~
Life ausblenden Tausende und Abertausende von Hindernissen~
Verstecken Sie Ihre Augen Tausende und Tausende von Farben ~
[Imagine: sintaxsig.png]
When your image disappears from the front of your eyes, you create it as you like.

[Imagine: chibi_2140.gif]
Chibi-ul lui SintaX_Dev
[/center]

#15
Si acest anime l-am vazut cu cateva luni in urma, a fost pur si simplu genial xD. Duh mi-a placut foarte mult acest anime, am vazut pe nerasuflate ambele serii indragostindu-ma de anime si de personaje. Ceea ce mi-a placut cel mai mult la acest anime este ca era mereu intr-o actiune continua si nu m-am plictisit uitandu-ma la el. Ambele serii [ Vampire Knght si Vampire Kinght Guilty ] mi-au placut la fel de mult. Finalul primei serii nu mi-a placut de nici un fel, pentru mine nu era un final, era ce va gen " va urma ". Nu mi-a placut faptul ca tot anime'ul s-a invartit in jurul lui Yuki, Kaname si Zero... Acest anime a intrat in topul favoritelor mele, imi pare rau ca nu l-am urmarit mai devreme >,<
Personaje preferate --> Mi-a placut muult de Zero'kun, Aidou'sama si Senri'san. Dintre fete cel mai mult mi-a placut de Rima si ca sa spun asa Yuki.
La sfarsitul celei de-a doua serii chiar mi-a parut rau ca Zero a ramas singur. Ma asteptam sa ramana cu Yuki dar se pare ca nu a fost asa xD. Din cate am citit pe net ar urma sa apara si o a treia serie, s-a facut o petitie sau asa ceva... Eu sper la o a treia serie deoarece anime'ul mi-a placut foarte mult ^.^.
[center][Imagine: Untitled-1-24.png][/center]

#16
Era un topic cu Vampire Knight si nu am comentat la el? WTF is wrong with me ; ;?

Revenind la subiect, povestea animeului mi s-a parut foarte buna , la fel si grafica si personajele. Acest anime mi-a adus prima mea dragoste: Zero Kiryuu. Cand l-am vazut prima oara am fost "...OMG!!! He is naked O.O? oh..n-are tricou...heh..SUGOI *drools*" Mi se pare un personaj absolut genial. Copilaria lui, ura lui pentru vampiri, ura lui pentru sine, personalitatea sa rece, dragostea sa pentru Yuki *damn that lucky Yuki >.>*..Just no comment.
Pe langa Zero , imi place si ideea cu tabla de sah a lui Kaname. Desi il urasc *Da, il urasc, aruncati cu rosii in mine , Kaname Fan Girls >.>*, faza cu sahul e geniala. Fiecare este o piesa , iar Kaname ii controleaza, ah, just kawaii... Dar daca-l atinge pe Zero, I'M GONNA KILL THE MANGAKA !! *scuzati caps lockul *
Si Yuki mi se pare super tare, desi faza cu transformarea ei in vampir mi se parea cliseica. Era de asteptat chestia asta Dra faza care mi s-a parut cea mai anormala si eeew a fost atunci cand Kaname a sarutat-o pe Yuki. I was like " Eeew..Yuki is Kaname's sister! Cine ar face asta cu sorsa?! Eeew >.<" Poate n-am fost singura car a zis asta.. I hope.
As vrea si sezonul al treilea, dar nu cred ca o vor face. Cine ar asculta o petitie? Ei nu, desigur. De sa-si mai bata capul...*sniff* pt. fani *sniff*? Oricum..Animeul este foarte bun si merita vizionat :3

Pinguchuu~
[Imagine: Zero_Kiryuu_sig_by_YuwaWi.jpg]
Zero-Kun <33333

I couldn't stop myself from devouring you. I may kill the next human I target as my prey. Shoot me. You're afraid of me, aren't you? Hold the gun with both hands, and aim straight. Aim for my heart. It's not a crime to kill a vampire. ~Zero Kiryuu (Vampire Knight)~

#17
Ah , pai avand in vedere ca tocmai am terminat sezoanele 1&2 din nou , m-am gandit sa imi las parerea si eu . God , asta este unul dintre cele mai bune animeuri pe care le-am vazut . Pur si simplu m-a fascinat tot ce tine de el . Povestea , de nota 10 , sincera sa fiu , istoria lui Zero-kun si a fratelui sau m-a emotionat enorm de mult .
Da , intre Kaname-sama si Zero-kun il aleg pe Zero-kun no matter what . Ii ador felul de a fi , si faptul ca a devenit ceea ce uraste cel mai mult pe lume , Doamne , mi se pare prea tare . Pana la urma - urmei , he’s the Vampire Knight . Faptul ca el tine la Yuuki intr-un fel atat de profund este extrem de kawai .
Pe Kaname-sama il urasc ( Nu esti singura Yura-chan -_- ) . Ma enerveaza faptul ca e obsedat de Yuuki , o iubeste intr-un fel bolnavicios . Asta ma enerveaza . In plus nu mi se pare deloc hot or something like that .
Mai mult ma atrage Aidou ( Idol ) . Bang! Ce tare facea cand era in preajma fetelor ! Bang !
Yuuki-chan ... Mi se pare o fata destul de buna , dar sincera sa fiu , faptul ca s-a transformat in vampir nu m-a surprins si mi-a displacut sa o vad cum lasa totul in urma pentru Kaname - sama . I mean , wtf! Sunteti frati pentru numele lui Dumnezeu .
Ai dreptate Yura-chan , ideea lui Kaname-sama cu tabla de sah este geniala , trebuie sa recunosc <3333.
Oricum , adoor acest anime , I hope for season 3 si abia astept sa apar odata urmatorul numar din manga :yada:

#18
Well well ... Nu am terminat inca anime-ul , deoarece am iesit mai tot timpul pe afara xD , dar pot sa spun ca este unul dintre preferatele mele . Am fost o data pe la o prietena si i-am vazut cateva desene inspirate din anime . Am vazut un desen dragut cu Vampire Knight . Pe atunci nu auzisem de acel anime . Eh nu sunt la curent cu tot xDD Mi-a spus ca este anime-ul ei preferat si ca trebuie neaparat sa il urmaresc . Probabil din motive de plictiseala am luat in considerare sfatul prietenei mele si pot sa spun ca nu regret nimic . Am ramas surprinsa inca de la prima secventa , tot ce s-a intamplat in primul episod m-a facut atat de curioasa si dornica de a afla continuarea .
Ador Vampire Knight ! O poveste incredibila , personajele mai mult decat perfecte , iar grafica de nota 10+ . Putine anime-uri se pot lauda cu o grafica ca acestui anime . Nu cred ca am ceva de criticat , deoarece fiecare lucru in poveste isi are rolul . Acest anime chiar merita laudat . Imi place mult openingul , o coloana sonora destul de buna si frumoasa .
Trecutul lui Zero m-a atins la inima , m-a impresionat fiecare detaliu despre el , a devenit ceea ce nu voia niciodata sa devina , iar faptul ca tine atat de mult la Yuuki ma emotioneaza =]] O iubeste cu adevarat si face tot posibilul ca Yuuki sa fie in siguranta . Arata destul de bine , imi place totul la el . Ochii si parul ala ... xD Yami ! Cred ca este personajul meu preferat din anime , deoarece ... nici nu cred ca am un anume motiv . Pur si simplu il ador pentru ceea ce este .
Yuuki este destul de draguta , aratand foarte bine atunci cand are parul lung . Nu prea am ce spune despre ea , deoarece nu este personajul meu preferat xD Yeah , Zero is the best >.< Imi plac scenele dintre ea si Zero , ma fac sa imi doresc mai mult T_T .
Kaname ... well mi-a placut foarte mult de el la inceput , dar am inceput sa il detest pe parcurs . Are pentru Yuuki un fel de obsesie o_o O iubeste intr-un mod atat de diferit de Zero . Imi place cum arata , dar ... not my type xD
Celalalte personaje sunt destul de dragute . Nu cred ca exista cineva care sa-mi displaca , deoarece fiecare e special in felul lui acolo =] . Nu exista critica , totul este perfect . Desi perfect este putin spus xD
[Imagine: tumblr_lw7j04DPq01r5ikx8o1_400_large.gif]
My mama always says that I'm cute. I don't believe her. I'm more than that !

Shake, shake that booty for Beckha !


#19
Vampire knight ... oh e unul dintre animeurile mele preferate XD
Cand m-am uitat prima oara la el, am ramas fara cuvinte ( well... l-am vazut de vreo 2-3 ori..i am a maniac..) Pur si simplu imi place totul la acest anime. Grafica este superba...trebuie sa recunoastem, rar gasesti o grafica atat de buna ca cea pe care o are Vampire knight. Firul narativ...adica povestea mi s-a parut de-a dreptul ingenioasa. Chiar mi-a placut idea cu scoala de noapte si cea de zi... (o idee foarte originala). Mi-a placut...a avut de toate: actiune, drama, putina comedie, romance. E un anime foarte complex iar personajele sunt foarte bine conturate ( ma refer la atitudine).
Yuki e foarte draguta...mi-a placut de ea...asa cum era... sweet, uneori naiva, dar mi-a placut... ma cam enerva "admiratia" si "recunostinta" ei exagerata fata de Kaname... dar cum am mai spus de cateva ori mi-a placut de ea.
Kaname... prima data mi-a placut la nebunie de el.. adika..arata bine, era "nobil" ... dar a inceput sa-mi displaca pe parcurs... Cum a spus si Beky are o obsesie pe Yuki si nu-mi place asta.
Zero e favoritul meu..pur si simplu il iubesc...prin caracterul lui, prin felul lui de-a se purta, prin felul cum arata...si chiar ma uimit trecutul lui... si fratele lui...si trecutul lui..si...si.. totul era asa misterios la el XD.
Coloana sonora e foarte buna si cum am mai spus, grafica la fel de buna. Prima data am citit mangaul (care e la fel de bun...parerea mea) dar..in manga sunt niste chestii altfel decat in anime... si imi place mai mult animeul...
Prima data...sincer nu mai stiu cand l-am vazut... dar stiu ca o prietena mi-a recomandat sa citesc manga-ul...findca ei ii placuse la nebunie... desi nu prea vroiam l-am citit si chiar am ramas uimita de la capitolul 3... mi-a placut... si nu prea am avut rabdare sa termin mangaul ( desi cred ca intr-o zi o sa ma reapuc de el) pentru ca imediat am cautat animeul, care sincer, m-a impresionat XD
[Imagine: 6idws8.png]
Pour l'éternité ...


[Imagine: 6yds1e.png]

Merci măh Lynnuşor hug

#20

Vampire knight <333 . Am vizionat cu cateva luni in urma acest anime si pur si simplu il ador - este unul dintre cele mai bune anime-uri pe care le-am vazut vreodata xDD . Este un anime genial, de nota 10 pentru mine . O prietena mi-a povestit de acest anime, de fapt, aproape o zi intreaga mi-a spus cat de mult ii place acest anime-ul si asa am aflat si eu de el, iar a doua zi am inceput sa-l vad xD si in trei zile l-am terminat de vizualizat <3 .
Povestea - povestea este superba, magnifica iar personajele sunt . . . Uau !!! . . . sunt minunate, sunt foarte bine conturate, fiecare are ceva al lui, fiecare are ceva care-l defineste, toate personajele sunt speciale . Dar personajul meu preferat ramane Zero-kun - iar pentru mine este fantastic . Istoria lui si a fratelui sau m-a emotionat foarte mult ^^ . Zero este un personaj superb <333, iar intre el si Kaname - sama il aleg pe Zero-kun fara sa ma gandesc . Nu pot sa-l suport pe Kaname - sama, il urasc -__-'' . Nu mi se pare deloc atractiv sau ceva de genul acesta xDD . Dar ideea lui cu tabla de sah este super - tare <3 .
Yuuki e o fata buna, dar m-a deranjat ca a lasat totul in urma pentru Kaname -.- .
En fin, Vampire knight este un anime care merita vazut, V.K. este un anime de nota 10 .
[Imagine: 2uihshu.gif]

[Imagine: TheDream.png?t=1276345103][Imagine: EunHye22.png?t=1284281440][Imagine: 04.png?t=1304468354]
You’ve Fallen For Me.
















Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)